22.2.2024 | Svátek má Petr


Diskuse k článku

PRÁVO: Toto český sir Humphrey poněkud přehnal

Ředitel odboru všeobecné správy Ministerstva vnitra JUDr. Václav Henych je člověk, díky kterému tento stát, navzdory permanentním sabotážím ze strany politiků, soudců, novinářů, umělců, pseudoumělců i občanů, stále ještě funguje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kosejk 28.11.2012 16:37

?

Jsem žádný matematik, ale není to tak, že tady někteří jen znásilňují názvosloví - a konkrétně slovo: Celek, které pro mne - osobně - vždy znamenlo "sumu", tady součet?!

Příklad :

Prodám 2 domy klientovi - a z jednoho domu mám 4% provizi a z druhého 3% provizi.

V životě by mne nenapadlo uvažovat, kolik jsem vydělal CEKLEM procent. Celkem jsem vydělal součet částek, které odpovídají 4 a 3% z prodejních cen.

A o tom to podle mého je. Pokud máte 2 kontrolní vzorky, tak bych také neuvažoval o tom, že  budu mluvit o nějakém "celkovém" počtu procent . A když se tam to slovo "celkem" objeví, tak bych taky myslel, že tvůrci zákona očekávali součet procent, i když vím, že je to matematická blbost.

L. Matura 28.11.2012 20:58

Re: ?

"jsem žádný matematik" - dál už nemá smysl číst.

P. Gabriel st. 28.11.2012 21:06

Re: ?

Pane Kosejku, já vás nechci lekat, ale zvolil jste špatný příklad. Koupě a prodej je obchodní činnost a ta se neřírí politickými zákony, ve kterých lze jen těžko hledat přirozenou logiku. Ten zákon dělali určití politici předem s ůmyslem připravit snadné vyřazení "neparlamentních" kandidátů.. A tak to udělali, jak to udělali a MV plní zadání, které má předepsané, jak lze vyčíst z důvodové zprávy k zákonu.