2.3.2024 | Svátek má Anežka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vorlický 26.2.2010 18:10

PRÁVO: Krást se nemá. Ani elektřina

Zcela určitě, krádež by měla být porušení zákonů a jako taková by měla být trestným činem - s tím 100% souhlasím a stojím za panem Čermákem.  Pan Čermák si ale plete pojmy s dojmy. Nedivím se mu, neboť pletení pojmů je zde v Česku systémová věc.  Jsi-li obviněn z krádeže, tedy porušení zákona, spáchals trestný čin a soud tě trestá. Kradeš-li a soud tě shledá vinným, jsi potrestán. Shledat někoho vinným z nelegální činnosti, může jen soud. Až potom může ČEZ takového člověka odpojit, neboť nemůže cizímu člověku vstoupit proti jeho vůli na jeho pozemek, jen proto, že si ČEZ něco myslí. Ať to pan Čermák zkusí tak, že se pokusí ČEZU vstoupit na jeho pozemky. Dále, ČEZ nesmí nikoho trestat. Toto právo má pouze soud.( V Česku ale figuruje něco, čemu se říká PŘESTUPEK - a  zde je záhada zakopaného psa. Proto věc má řešit Parlament. Nebudu vysvětlovat, protože tomu nikdo nerozumí.)  Tedy, má-li ČEZ pocit, že mu někdo krade elektřinu, a chce-li s tím něco dělat, má to nahlásit policii. Copak já, nebo můj soused můžeme vlézt někomu do domu a sebrat mu jablka, protože si myslíme, že nám je ukradl  ze zahrady? Nepomátl se pan Čermák?

Pak pan Čermák píše, že fakticky, de facto? soukromá firma vlastními investicemi šetří prostředky státu. Co je to za nesmysl, ptám se?  Naprosté pletení pojmů.

Pan Čermák je názoru, na vetřelce do domu je třeba si vzít pálku. Asi ti chlapci od ČEZU s tím počítali a jejich šéf pro takové případy nosil pistoli. Copak může v právním státě mít někdo ozbrojené komando na hájení svých zájmů? V Praze se rvali taxikáři se strážníky. To chceme? Kde to jsme? Na co tu je policie?

Vžívám se do situace, že stojím na ulici a vidím, jak mi někdo krade auto. V mém případě stojím na ulici, dívám se na střešník, který ČEZ namontoval na můj dům a pomocí kterého rozvádí elektřinu po sousedech. Myslím si, že by mi ČEZ za to, že používá můj majetek, měl platit. Ze zákona prý ani náhodou!! Ptám se pana Čermáka, kdo je tady zloděj a co bych měl dělat?

P. Janásek 25.2.2010 23:53

Pro každého by měl být stejný metr...

Jestliže máme v našem Čurbekistanu takové zákony, že když někomu půjčím například 1 milion Kč a on mi vrátí pouhou 1 korunu, tak prokázal vůli, že chce splácet a víc mi nemusí vrátit, když nechce. Tím je věc pro něj vyřízená a já mám jedinou možnost ho dát k soudu, zaplatit soudní poplatek 4% a palmare advokátovi a to je vše. Dlužník mezitím vše převede na manželku nebo na sebe vyhlásí osobní bankrot a já utřu své peníze už nikdy neuvidím.

Zrovna tak, když si u mně někdo objedná pro svoji stavbu okna např za 200 000 Kč, já je dodám a namontuji a on mi nezaplatí fakturu, tak já si je z jeho stavby již nesmím jednoduše vzít ale jedině ho zase pouze zažalovat, složit soudní poplatek 4% a palmare advokátovi. A než se věc dostane (po několika letech teprve) k soudu, dlužník nechá svoji firmu (sro) zkrachovat a v životě neuvidím už ani okna ani peníze. A to nemluvím o tom, že jsem z fakturované částky musel (samozřejmě) státu odvést 19 % DPH!

Z výše uvedeného tedy jasně vyplývá, že zrovna tak ČEZ nemá právo nikomu odpojovat elektřinu ale pouze přizvat policii a dát černého odběratele zatím jen k soudu, atd, atd, viz předešlé skutečné příklady a čekat. A to nehledě na  zlodějské ceny ČEZu(t.zv. evropské), absolutně nekorespondujícími s českými výdělky normálních lidí (neevropskými), které jsou třetinové až pětinové. Jak nám to pěkně zařídili naši ctění  P.T. politici. Zřejmě se většina černých odběratelů potom řídí heslem "že není amorální okrást zloděje".

Z. Novotny 26.2.2010 8:19

Re: Pro každého by měl být stejný metr...

Ale vzdyt mate smluvni volnost. Tak si to, ze ta okna odmontujete dejte do smlouvy...

J. Vorlický 26.2.2010 18:10

Re: Pro každého by měl být stejný metr...

pan Novotný je asi právník.

A. Bocek 25.2.2010 8:51

Novináři musí být vždy na straně slabších,

ale hlavně na straně morálky. Již z desatera víme, že  krást se nemá !

V. Batala 25.2.2010 5:43

Naprostý soulas s autorem!

Zloději kradou, zákazníci to zaplatěj, tak vo co de! Volby jsou volby!