16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

PRÁVO: Hamásovec lepší Rusa

Zajímavý je vývoj otázky, zda si český podnikatel smí vybírat své klienty dle jejich politického přesvědčení či národnosti. Aktuálně u zubařů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Skřivan 16.12.2023 3:22

Řekl bych, že autorovo chápání práva je dosti tragické. Nějak nerozlišuje mezi lékařem a hoteliérem a mezi politickými názory a příslušností k národu, který napadl nepříliš vzdálenou zemi a poměrně brutálně tam vraždí. Zatímco lékař je povinen ošetřit každého, hoteliér každého ubytovat nemusí, byŤ se současně nesmí dopouštět diskriminace. V prvním případě se tedy vůbec neposuzovala otázka diskriminace, ale splnění povinnosti zdravotnického zařízení. V druhém případě šlo o teoreticky možnou diskriminaci. Protiprávní jednání ruského státu je ale jasné: to je názor i státu českého, který neuznává anexi Krymu, přepadení Ukrajiny považuje za agresi a činy tam páchané Rusi za válečné zločiny. Neubytovat rusáka je tedy stejně legální, jako ho sem nevpustit, což dělá sám stát. Neošetřit ale někoho, jen proto, že má jiný politický názor, to je ale jasná diskriminace nesplnění povinnosti lékaře poskytnout pomoc každému, tj. třeba i zločinci. Takže to je zcela jasný důvod k ukončení práce lékaře. Takže nevím, čemu se autor diví.

D. Laurencikova 16.12.2023 20:00

"Protiprávní jednání ruského státu je ale jasné: to je názor i státu českého, který neuznává anexi Krymu, přepadení Ukrajiny považuje za agresi a činy tam páchané Rusi za válečné zločiny". Potud citat z vaseho prispevku.

A ted otazka: Hallo? Cesky stat neuznava anexi Krymu, prepadeni Ukrajiny povazuje tento "stat" za agresi... a tudiz kazdy slusny clovek, znaly svych obcanskych povinnosti nenavidi a odmita Rusy a vyhani je z hotelu? Ja nebo nekdo jiny, jakykoliv obcan tohoto statu nema pravo na vlastni, odlisny nazor? Vsichni jako jeden muz, pochodujeme v zakrytu a plnime dane smernice? Takze nejen Severni Korea, ale i Cesko? Mne by zajimalo, jestli takovi Skrivanove vubec nekdy po sobe ctou, co pisou. A co by me zajimalo jeste vic je, CO JE RUSILO NA TOM BOLSEVISMU?