27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

POLEMIKA: Totalitní uvažování piráta Peksy

Při té příležitosti se poslanec Peksa několikrát zmínil o Maďarsku a o vládě premiéra Orbána jako o „nedemokratickém Maďarsku vedeném autoritářem a jeho vládou mafiánů“ , jako o „jediném oficiálně neúplně demokratickým členským státem EU“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 4.3.2024 19:57

Pro zdejší nevzdělance, kteří tvrdí, že idea federalizace Evropy neexistovala v době našeho vstupu do EU: „The pooling of coal and steel production should immediately provide for the setting up of common foundations for economic development as a first step in the federation of Europe, and will change the destinies of those regions which have long been devoted to the manufacture of munitions of war, of which

they have been the most constant victims.“

"Spojení výroby uhlí a oceli by mělo okamžitě zajistit vytvoření společných základů pro hospodářský rozvoj jako první krok ve federaci Evropy a změní osudy těch regionů, které se dlouho věnovaly výrobě válečné munice, jejíž byly nejčastějšími oběťmi."

Schumanova deklarace z roku 1950

https://old.robert-schuman.eu//en/doc/questions-d-europe/qe-204-en.pdf

V. Povolný 5.3.2024 12:08

Ale pane Mařáku, jedna věc je existence ideje a úplně jiná věc je její praktické odsouhlasení a realizace. Tyto věci by bylo dobré nesměšovat nebo neztotožňovat. Obzvlášť, když se jedná o to, že se nějaký stát má vzdát své samostatnosti a suverenity a má být součástí nějakého jiného státního útvaru. Tak na tohle je NUTNÉ zeptat se občanů stejně jako je nutné zeptat se občanů v případě rozdělení společného státu, jako třeba Československa. A tam se referendum nekonalo, přestože to předepisovala ústava. A dodnes je to škaredá kaňka na jinak docela kulturním provedení celé věci.