24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

PATOLOGIE: Cesta k moci

Sociální napětí si vybírá svou daň. Vůli k uzdravení má organismus jen tehdy, pokud původní ‚výhody‘ nemoci nepřevládnou nad jejími příznaky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 13.7.2023 15:38

Výstižné.

Nějakou fobii bych našel ... třeba nerad koprovou omáčku, již jen z jejího pachu se mi dělá nevolno.

Takže fobii mám - teď se prohlásím za menšinu, neboť fobie z koprové omáčky jistě není většinová. A jsem diskriminován, neboť mne silně stresující koprová omáčka je ještě stále na jídelních lístcích běžná a jsou jedinci, kteří ji bezohledně a veřejně konzumují! To mne frustruje a uráží!

Teď je potřeba najít neziskovku, co by se mne a dalších takto diskriminovaných ujala, a přisát se na státní cecek, protože diskriminace je nepřípustná i kvůli koprovce! Je třeba uspořádat pochod hrdosti diskriminovaných nabídkou koprové omáčky a tvrdě žádat její plošný zákaz. Všichni jsme si rovni, takže koprovku nikdo žrát nebude! Zpátečnické putyky i restauranty tuto odpudivou omáčku dosud nabízející je nutno nařknout z porušování lidských práv a nepřípustné diskriminace menšin. A dehonestovat v médiích!

Doufám, že se nenajdou jurodiví, psychicky narušení do šaškecu patřící cvoci, co neradi smažený sýr. Protože ten já rád!

L. Žaloudek 13.7.2023 16:45

No jo, pane JJ: Koprovka je zelenina, tj. ekologická. Ale smažák je z velké části živočišný, tj. škodlivý. Rozmyslete si dobře, na které straně barikády stojíte!

J. Jurax 13.7.2023 19:05

Moje strana je jasná. Ekologickou koprovku nežeru, i kdyby ni svatá Gréta požehnala. Stojím pod praporcem se smaženým sýrem!

P. Skřivan 13.7.2023 7:42

Kamarád je sexuálně přitahován el proudem o napětí 380V a výše. Netřeba dodávat jak strašně to má těžké pokud si hledá partnerku (zásuvku). Ty pohledy okolních stolů když je se svou milou na večeři. Plastický chirurg ho poslal do prd.. když chtěl u své zásuvky odstranit kolík. A samotný milostný akt většinou dopadne zraněním kamaráda. Má to prostě těžké že se nestydíte hanit lidi z podobnou nemocí pardon jinakostí. To nebyla jejich volba máme je oslavovat a pomáhat. Kamarád měl štěstí jedna neziskovka mu vyjednala zvláštní status a kamarád teď pobírá pomoc v nouzi. Neziskovka řekla že to nevzdá a vyhledá další podobně postižené lidi. Za tímto účelem neziskovka nabrala další lidi a myslím že kolektiv 10 osob za 10 až 20 let už může něco změnit. Ano náklady (plat v neziskovce , dávky) jsou okolo 10MIL ročně ale za ten pocit to stojí. Je mi jedno že já jsem cca 10h (včetně dojíždění) v práci a nemocný kamarád je doma se stejným platem. Já su WOKE a progres BFLM a jsem na to hrdý.

J. Krejčová 13.7.2023 10:36

Hezkýýý!

F. Navrátil 13.7.2023 7:41

Společnost je manipulována do stavu marginálních jedinců, kteří nejsou schopni se domluvit. Takové společenstvím lze vodit na vařeném makarónu a vysávat podle libosti.

K. Moravec 13.7.2023 6:56

Správně zmiňujete jeden ze soudobých paradoxů - strach z pavouků - arachnofobie si zasluhuje ochrany a všemožné terapie a dopomoci, kdežto xenofobie, tj. také strach, tentokrát z "cizího" je zavrženíhodný, stejně jako homofobie. Také se mi líbí, jak zmiňujete neochotu jedinců vyjít z role nemocného, protože role nese spoustu výhod. Touto kolektivní neurozou jsme jako společnost onemocněli a marodíme stále, ale mluvit o tom " se nesmí" stejně jako o tom, že marodi umí se zdravými účinně manipulovat.

M. Kocián 13.7.2023 8:10

Strach z cizího nemusí být fobie, pokud je motivován rozumovou úvahou - např. špatnou zkušeností, ať už odvedle nebo z minula. Takový strach je možné překonat jen zárukami, není to pro psychiatra, ale pro zákonodárce. Pavouci oproti tomu na zákonodárce kašlou a strach z nich je iracionální (pokud nežijete v tropech).

K. Moravec 13.7.2023 16:52

Strach je emoce, kterou každý člověk zná. Nemáme používat emocionální pojmy v rozumové konstrukci.

J. Pokoutný 13.7.2023 8:23

Otázka je, co je to xenofobie a homofobie. Pokud jde o skutečné, klinické fobie, pak prosím. Ale jde-li o známkování poučeného názoru, že třeba nějaká nekompatibilní nábožensky založená menšina páchá staticky podloženě více trestných činů na osobu, než majorita, pak nejde o xenofobii, ale podložený názor a známkování "-fobií" je podpásovka a snaha o jeho umlčení. I proto zřejmě levice v USA i Evropě zlikvidovala statistické třídění pachatelů podle původu (poslední tabulky v USA jsou tuším z r.2017), takže je zřejmě zrušil ještě Obama, protože to má jistou setrvačnost. Totéž provedl u nás Havel.

K. Moravec 13.7.2023 16:46

Přesně tak, je to hra se slovy, ve které jde o umlčování nesprávných názorů. Takhle fungovala propaganda vždycky

Z. Žabička 13.7.2023 6:09

Dokonce už je na uvážení ředitelů škol zda bude mít společné záchody . Patrně pro všechna ta pohlaví aby měli čuňáci na co koukat. Nebo už se ty třináctky nebudou upravovat u umyvadel?

J. Jurax 13.7.2023 15:42

A což společné sprchy! To bych se do školy i těšil!

J. Jurax 13.7.2023 15:51

Jo, na nejmenované umělecké škole v Praze se v maturitním ročníku jedna potróblá dívčina prohlásila za kočičku. Maluje si kočičí fousky, pěstuje si dlouhé nehty a po okolí včetně pedagogického sboru žádá, aby byla oslovována Čiči. Nevědí tam co s ní, protože aby ji nediskriminovali. Je plnoletá a k psychiatrovi ji dostat nelze. Je třeba respektovat její jinakost.

Ale mám to z druhé ruky od příbuzného profesorky té kočičky. Informaci nemohu ověřit z nezávislých zdrojů.

J. Krejčová 13.7.2023 1:07

;-D;-D;-D nebinární žížala se nazítří ožení s lustrem. A toto je prosím politikum. Směji se ale vlastně to k smíchu není. Ti šílenci to myslí vážně.

P. Dvořák 13.7.2023 2:27

No to už je opravdu přehnané, dělat si srandu ze žížal. Protože žížala je od přírody hermafrodit.

:-)

R. Langer 13.7.2023 6:14

Hm, tak to u ní má ale manželství jí samé se sebou alespoň nějaký význam! ;-D

P. Dvořák 13.7.2023 7:32

Jenže na rozdíl ode mě nikdy nemůže být dvakrát šťastně rozvedená. ;-D

M. Kocián 13.7.2023 8:13

I hermafrodit si musí hledat partnera, jen se před stykem musí dohodnout, kdo je kdo. Většinou ten rychlejší hraje úlohu samce. Takže i pro diskriminaci je tady prostor - jen upozorňuji, že zblbnout nějakou ideologií šneky a červy se asi hned tak nepodaří.

J. Krejčová 13.7.2023 10:35

Hi hi