16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 22.4.2024 9:19

U nás je to poněkud jinak, dá se říci opačně.

P. Pavel 22.4.2024 9:36

Princip je ovšem stejný, rozhoduje ten kdo vládne. A kdo byl demokraticky zvolen.

P. Čech 22.4.2024 9:51

Fico nebyl demokraticky zvolen, on totiž nebyl vůbec volen. Volena byla jeho politická strana. Fico byl jmenován prezidentkou Čaputovou. Ano, rozhoduje ten, kdo vládne a to je politická strana, která byla volena . V nemálo případech potom ani ta zvolená politická strana nevládne, ale vládne vyhandlovaná koalice, jejíž strany vůbec k tomu nemusí vyhrát volby. To je ta bída a utrpení zejména naší ústavy. Například u nás vládnou občanům (3. pád) zástupci nikoliv jejich (nebyli jimi přímo voleni), ale zástupci politických stran a hnutí, které a která přímo volena byla. Je to nesmysl, vymyšlený "bývalými komunisty v roce 1992, systém, který nefunguje a fungovat nemůže, protože nemá podporu většiny (nadpolovičního počtu) občanů.

P. Čech 22.4.2024 15:23

U nás byli zvoleni pouze senátoři a prezident. Ostatní vládnoucí osoby nebyly zvoleny, protože ani nebyly voleny Zvoleny byly jejich politické strany a hnutí.

P. Čech 22.4.2024 7:51

Nejlépe z celého článku vypovídají poslední tři odstavce.

P. Čech 22.4.2024 7:41

"Češi byli údajně zbabělci, kteří se vzdali Hitlerovi a kteří prý údajně ihned po srpnu 68 kolaborovali ochotně a nadšeně s okupačními vojsky"????

Ono to je trošku a nebo dokonce zásadně poněkud jinak, pane Vlku. Hitlerovi se nevzdali Češi, ti bojovat chtěli. Zbaběle se vzdal tehdejší prezident Beneš, který místo totho,aby se choval jako vrchní velitel armády zbaběle zradil svůj stát a uprchl do Velké Británie. A národ? Ten se vždy chová tak, jak jej k tomu jeho "velitel" vede. A po srpnu 68? Tehdy kolaborovali jen "někteří "Češi, zejména komunisté (ne všichni) a jejich přisluhovači. Naprostá většina národa se chovala jinak. Pouze nebojovali, protože jaksi nemohli. Nemohli proto, že opět prezident Svoboda spolu s Dubčekem a ostatním "výkvětem" státu až na jednu jedinou světlou výjimku, jíž byl František Kriegel potupně podepisovali v SSSR Moskevský protokol. Ostatních 19 vlastizrádců a velezrádců místo toho aby vedli národ k odporu jako obvykle lezlo do zadku agresorům, jimiž byli nejen SSSR, ale i Poláci, Východní Němci, Maďaři, Bulhaři, ale i Ukrajinci. Jak říkám, za toto všechno nemohli Češi obecně, ale jejich vlastizrádní velitelé. Posledním skutečným vládcem a velitelem Čechů byl Václav III., který byl bohužel 4. srpna 1306 v Olomouci zavražděn. Téměř všichni ostatní lezli cizincům do zadků.

J. Lukavsky 22.4.2024 7:59

"Zbaběle se vzdal tehdejší prezident Beneš" No E.Beneš se zachoval jako politik a prezident. Našel do předem prohrané války s Německem a nestal se "válečným štváčem Evropy". Ale vrátil se jako prezident a jeho oponent se zastřelil v krytu. Tak už to na tom světě občas chodí. J.L. end

L. Žaloudek 22.4.2024 8:21

Takže Beneš byl chcimír? A zasloužil se o stát?

D. Polanský 22.4.2024 8:31

Beneš měl plán, a byl z toho aeroplán do Anglie. Tak se správně bojuje.

I. Lyčka 22.4.2024 10:11

Měl počkat, než ho Němci chytí a zastřelí?

P. Čech 22.4.2024 8:36

Beneš byl především jako prezident vrchním velitelem československé armády. A vrchní velitel armády, jak známo, v případě napadení má bojovat proti uchvatitelům a agresorům a ne utíkat do zahraničí. A válka s Německem rozhodně nebyla předem prohraná. To byl názor většiny velitelů armády ČSR. A jak se Beneš vrátil? Jako lokaj Velké Británie, země, která nás v roce 1938 zradila.

J. Lukavsky 22.4.2024 9:53

"lokaj Velké Británie, země, která nás v roce 1938 zradila." Anglie nás nezradila neměla s námi smlouvu o pomoci, tu měla s Polskem a také po napadení Polska Hitlerem mu vyhlásila válku. Nás zradila Francie i když ve smlouvě prý bylo, že nám musí pomoci jen když nám pomůže i SSSR, ale nevím. No Anglie měla jen morální závazek jak pravil W.Chrchillv Parlamentu: "Měli jsme na vybranou -válku nebo hanbu. Vybrali jsme si hanbu a teď máme i válku". Ale je zajímavé, že Anglie nevyhlásila válku SSSR když toto napadlo Polsko z druhé strany. že by už počítali že jednou bude součístí Spojenců? J.L. end

P. Čech 22.4.2024 15:29

Všechno je to o vytváření sfér vlivu k čemuž dochází po době vytváření kolonií. S podivem ovšem je, že většina států se do těch sfér vlivu velmocí dobrovolně cpe. Například Češi to dělají od roku 1306. A také proto jsme tam, kde jsme.

J. Lukavsky 22.4.2024 16:14

No jde o to, jak se žije ve sféře vlivu jednoho či druhého či třetího velkého státu.... no a asi bude dosti těžké být naprosto samostatným a nezávislým mini-státečkem v sousedství nějakého velkého a silného státu. Něco jako Vatikán uprostřed Itálie. Ale neřekl bych, že se máme tak špatně. Bída vypadá trochu jinak. J.L. end

L. Písařík 22.4.2024 9:02

Vaše tvrzení mi jde proti chlupům, Beneš přece dřív než uskutečnil svůj plán - aeroplán, abdikoval, tudíž z vlastní vůle už prezidentem nebyl a Anglie s ním z počátku takto zacházela. Hledal tedy podporu i v USA. Existují informace, že prezident Hácha exilovou vládu v Anglii podporoval a uznání Benešovy exilové vlády přišlo až v době, kdy se čs. piloti zapojili do boje o Britanii. Přesto však Beneš Háchovi, který dobře věděl, že z prezidentství za Protektorátu nemůže vyváznou ani se ctí, natož slávou, vůbec nepomohl, když byl v květnu 1945 uvězněn, pouze prý poznamenal: to se nemělo stát a tak Hácha zemřel ve vězení. Naštěstí prý jeho stařecká demence pokročila do té míry, že si svůj stav neuvědomoval. Sám pokládám Beneše z malého mstivého človíčka, který si dobře pamatoval, kdo a jak mu ublížil a tato jeho vlastnost nás zavedla do područí CCCP, kam Beneš jel z vlastní iniciativy přes varování Churchila. Totiž Beneš zazlíval Britanii, že ho jako exilového prezidenta neuznala hned a to ho dohnalo a nás taky do náruče CCCP. Kde jinde upekli komunistickou vládu než v Moskvě?

P. Čech 22.4.2024 9:30

Beneš nás vecpal do náruče SSSR za prvé po volbách v roce 1946, kdy jmenoval Gottwalda premiérem, ikdyž podle ústavy nemusel (mohl jmenovat třeba Jana Masaryka) a potom v únoru 1948, kdy místo toho aby odvolal Gottwalda z funkce předsedy vlády, což podle ústavy mohl, přijak demisi ministrů a jmenoval Gottwaldem navržené komunisty. Všechno to bylo zejména o prezidentovi a jeho zbabělosti. Komunisté se tak v podstatě výhradně Benešovým přičiněním stali vedoucí politickou silou podle ústavy a ne pučem, což dnes přitroublí politici a novináři tvrdí.Puč totiž je ozbrojený převrat a k ničemu takovému v roce 1948 nedošlo. Šlo výhradně o vlastizradu prezidenta.

L. Písařík 22.4.2024 10:55

To mně nenapadlo. S dalším souhlasím. Smrt Jana Masaryka mohla být v souvislosti s možností jeho jmenování, třeba někdy později. Beneš sic říkal, že je demokrat a nebude do vlády KG zasahovat, ale možná, vzhledem ke zdravotnímu stavu, nebyl schopen. Ještě bych dodal, že velký vliv měla HB, on většinou dal na její názor bez ohledu na stanovisko poradců.

P. Čech 22.4.2024 15:35

Jmenování vlády nepovažujete za zásah? Pokud vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nebyl schopen vykonávat funkci prezidenta, na to ústava z roku 1920 pamatovala. Byl tam v tom smyslu jeden konkrétní článek. S tou HB máte pravdu. Ta jej zcela ovlivňovala. Proti její vůli on neudělal zcela nic. V podstatě nevládl on ale ona.

M. Krátký 22.4.2024 8:49

Tehdy měla ČR sice velmi dobře vybudovanou pohraniční obranu ale současně měla na svém území velmi silnou pátou kolonu v podobě německého národa a pitomců zblblých z komunistické propagandy z vlivné části našich českých občanů. Takže se Dr Benešovi nemohlo podařit ani kdyby chtěl postavit proti Hitlerovi také proto, že slibovaná pomoc Francie byla jen velmi chatrnou berličkou, která se při prvním malém zatížení okamžitě zlámala. A poválečné kecy komunistů. že jsme měli bojovat byly založeny jen na jejich lhaní a překrucování pravdy jako obvykle a furt až do roku 1989 !!!!!!

P. Čech 22.4.2024 9:58

Poválečné kecy komunistů? Zčásti ano. Stejně se však vyjadřovali i mnozí velitelé předválečné ČSA, kteří komunisty nebyli. Co tedy ti komunisté po válce překrucovali? Pravdu, která se jako pravda neměla možnost prokázat?

A. Pašata 22.4.2024 10:14

Takže kromě SSSR i Ukrajinci? Jak to dokázali, osamostatnili se?

J. Lukavsky 22.4.2024 11:16

"místo totho,aby se choval jako vrchní velitel armády" čili měl zvolat "nás mnógo", vperjod.... bez ohledu jak to dopadne či může dopadnout a kolik to bude stát? No pokud odhlédneme od morálního aspektu tak E.Beneš 1) válku s Hitlerem nemohl vyhrát, protože opevnění nebyla ještě dokončena, měl za zády dvě Páté kolony. Sudetské Němce, kteří otevřeně volili Henleina a Komunisty, kteří otevřeně podporovali Hitlera (tedy do té doby dokud tento nepodrazil Stalina). A byl by tí, kdo tu válku spustil. 2) válku vlastně vyhrál protože se za 6 let vrátil jako prezident a jeho nepřítel se zastřelil. Ale pak vsadil chybně na Stalina. No ale skoro 3/4 století od té doby se to kecá..... za 1 korunu je chytrolínů plný pytel. J.L. end

J. Jurax 22.4.2024 15:18

Povšiml jste si slůvka údajně v citovaném textu pana Vlka? To činí Vaši filipiku poněkud zbytnou.

R. Langer 22.4.2024 5:48

R^ [>-]

B. Liborek 22.4.2024 3:03

R^R^R^