12.12.2019 | Svátek má Simona


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Mach 1.12.2019 16:58

Ono právě pro ty děti je důležité, že ta "masáž" probíhá. Ony by jednoduše mohly nabýt dojmu, že tehdy proběhly volby, ve kterých komunisti prohráli a museli předat moc někomu jinému. Z těch pořadů ČT i po letech získávám informace, které jsem buď nevěděl, nebo jsem je už zapomněl. A pokud bych si měl na rok 1989 dělat názor podle Novy nebo Primy, tak to by si komunisti libovali.

L. Zach 1.12.2019 17:45

Pochopitelně.

Protože, když televize (tisk) patří oligarchovi, ani nemusí nic cenzurovat - za pár let tam zůstanou právě Ti, kteří pro něj pracovat chtějí - ti, kteří s ním mají "kompatibilní" názory a pohled na svět. A ten - ať už vědomě či nevědomky - prosakuje do pořadů, které ono medium vysílá / píše.

Proto např. Sabina Slonková odešla z pozice šéfredaktorky MF Dnes ### https://www.respekt.cz/fokus/proc-odesla-z-mf-dnes-sabina-slonkova ### nebo Petra Procházková (držitelka Ceny Františka Kriegela) po 27 letech z Lidovek ### https://www.idnes.cz/zpravy/mediahub/petra-prochazkova-lidove-noviny-andrej-babis.A180925_092810_mediahub_jpl

Proto mají veřejnoprávní média ve svobodné zemi naprosto nezastupitelnou úlohu (přes všechny přešlapy a chyby, kterých se také občas dopouštějí).

L. Zach 1.12.2019 18:02

Bude také velmi zajímavé sledovat zda/jak se promění TV Nova, kterou koupilo PPF / Petr Kellner. Který shodou okolností je jedním z podstatných sponzorů Institutu Václava Klause, který zase figuruje v synově Trikolóře na pozici "předseda odborné komise pro Zahraniční politiku". S "Novou v zádech" by mohl z Trikolóry vyrůst - do příštích parlamentních voleb - velmi podstatný hráč na naší politické scéně...

Komu patří média v ČR - https://ceskeinfografiky.cz/komu-patri-ktera-media-infografika

F. Kroupa 1.12.2019 22:58

Jenomže ta "veřejnoprávní média" jsou totéž jako Vámi výše uvedené, jen s jiným nátěrem. Kdo není s nimi (nevidí v Havlovi poloboha, neadoruje EU, nevidí v Rusku krvežíznivou bestii, nemyslí si, že ve Velké Británii mají ideální demokracii nebo že USA jsou zárukou světového míru), je něco jako býval třídní nepřítel; rozhodně je hybridní válečník, proruský troll atd.

M. Pivoda 1.12.2019 14:28

A ještě dovětek k době předrevoluční, při líčení osudů hlavních osobností Sametové revoluce 1989.

V kurzu Sexuologie by dnešní studenti měli být varováni před nezodpovědným přístupem Václava Havla k důsledkům jeho uniklého semena, jeho neochotou převzít zodpovědnost za své uniklé semeno. Což silně kontrastuje s jeho ochotou převzít zodpovědnost za celý Český stát ve funkci Prezidenta.

L. Zach 1.12.2019 18:07

Pane Pivodo, nepodceňujte to.

Myslím, že se "semenem Václava Havla" máte problém, který by snadno mohl přerůst do neřešitelných rozměrů obsesivního charakteru...

M. Pivoda 1.12.2019 18:18

Na pořadu dne je diskuze o tzv. Sametové revoluci 1989 a hlavních akterech. Nechrajte si na psychoanalytika. Můj problém je v tomto kontextu nepodstatný.

F. Mach 1.12.2019 14:20

Řekl bych, že po dlouhé době se veřejně někdo vyjádřil docela pravdivě a bez zkreslování či manipulace. Jen ten závěr vše pokazil, jisté je, že jsou tady nabízená řešení a jak být sebevědomím národem a jak dosáhnout toho, aby si lidé vládli sami a rozhodovali o sobě i ve společenství EU, pokud se dá tento spolek nazvat společenstvím a ne diktátem silnějších a mocnějších. Slovo pravda je dnes slovo co symbolizuje urážku "lepšolidí" . Použil jsem toto slovo a to proto, že označuje skutečnou pravdu. Jsou tu lepšolidé a ti neposlušní i když mají pravdu, vlastně ta se nesmí říkat a tak jsem v pasti.

J. Vlček 1.12.2019 17:45

V žádné pasti nejste, pane Machu, vy jen máte v hlavě řádný zmatek. Řekl bych spíš galimatyáš. Zřejmě podléháte právě těm televizním masážím všeho druhu, které považujete za potřebné i pro děti.

Potěš koště, jestli má mít mládež a dokonce i děti vymytý mozek, jako máte vy. Více čtěte, a hlavně používejte rozum, pokud ještě nějaký máte. !

P. Aron 1.12.2019 12:53

Pana Holásku, dobrý článek.

Pro zájemce, kteří neviděli v ČT zde je zajímavý dokument : Mezi Srpnem a Listopadem. Kde vypovídají tehdejší účastníci. Na to, že je to z dílny ČT mě příjemně překvapila objektivita dokumentu, tím spíše, že to co z něj vyplývá hodně lidí právě v době 30.výročí Listopadu moc nepotěší. Dokument hezky popisuje, jak špičky KSČ byly už bezradné, když je opustili sovětští soudruzi. Jakeš tam předvádí obvyklou směs arogance a hlouposti. Co je podstatné, dokument potvrzuje, to co většina z nás už dlouho ví. Tedy, že to podstatné se událo mimo naší republiku a vlastní události 17.listopadu byly v podstatě plně v režii STB, tedy hlavně generála Lorenze. A že šlo o řízené předání moci.

https://www.youtube.com/watch?v=wYuTwGCWrqk&t=2774s

M. Pivoda 1.12.2019 14:15

Dnešní školáci by měli ocenit herecký výkon někdejšího zaměstnance StB Zifčáka (který věrohodně předstíral svou smrt na Národní třídě v Praze), podobně jako školáci například oceňují výkon náčelníka Apačů, Vinnetoua.

M. Pivoda 1.12.2019 12:45

Nejdůležitější pasáž z Holáskova článku "Ty naše oslavy, to je síla" je následující text:

"... Takže až skončí tato několikatýdenní masáž, nabudou nevědomé děti dojem, že 17. listopad byl šílený masakr, revolucionáři nastavovali životy, že ..."

L. Zach 1.12.2019 4:00

Zkusím vložit kopii autorova textu - tedy určitou jeho část...

„Proč jste to dvakrát čekal a pak nečekal?“ Kunčoft na to: „Že se pobleju, to jsem čekal, že se poseru, to jsem také čekal, ale že mně to potom všechno nateče do kukly, to jsem fakt nečekal.“

L. Zach 1.12.2019 4:11

Hmm. To jsem tedy nečekal, že projde přes vstupní filtr zde na Psu tento fragment.

Buď se něco změnilo po spojení diskusních registrací idnes a lidovek nebo je to tím, že píšu na mobilním zařízení anebo nevím.

Moc se mi tedy nechce věřit, že ani jedno z těch slov ve slovníku nikdy nebylo. Ale možná se jen přizpůsobují mluvě některých nejvyšších ústavních činitelů...

https://www.lidovky.cz/domov/fauly-prezidenta-zemana-punkova-ku-a-tibet-patri-cine-i-alkoholova-viroza.A141117_171734_ln_domov_hm

P. Grigar 1.12.2019 10:01

..pane Zachu, opomenul jste třetí možnost - filtr mohl fragment vyhodnotit jako citaci již zredigovaného autorského textu nebo ho jako pochybný odeslat e konečnému posouzení redaktorovi. Neopomenul jste však svou pochybnost využít k bleskové odbočce, umožňující vám kopnout si do "některých nejvyšších ústavních činitelů. Současně jste ovšem nenašel dosti odvahy k tomu, abyste jasně napsal kterých ústavních činitelů. Pro takové jednání použil kdysi L.Vaculík označení "přizdisráčství".

L. Zach 1.12.2019 10:48

Asi se Vám nezobrazuje odkaz, který jsem dal pod svůj příspěvek.

Nebo jste ho přehlédl?

P. Grigar 1.12.2019 11:55

..nepřehlédl, stejně jako vy i já si vybírám své informační zdroje dle svého vlastního uvážení. ;-)

P. Grigar 1.12.2019 12:02

..připojení nějakého odkaz na něčí tvrzení je právě ono "přizdisráčství".

To ne já, to oni napsali!!!!

L. Zach 1.12.2019 17:36

V mém "vesmíru" počet vykřičníků na pádnost argumentace nemá vliv. Proto jich používám minimálně.

Pokud čtu někde článek, který končí sdělením typu "rychle sdílejte, než to smažou!!!" řekne to o autorech mnohé.

Snad i více, než by si bývali sami přáli...

Ś. Svobodová 30.11.2019 20:38

Zakázat KSČ se rozhodně měla. I kdyby to nic nic jiného nepřineslo, lidem by nezbyla ta pachuť. že Zlo zůstalo absolutně nepotrestáno a bylo mu dokonce dovoleno dál pokračovat.

M. Pivoda 30.11.2019 21:21

Vidím tehdejší situaci jinak, než diskutující Š. Svobodová. Nejsem pro zákazy.

Zakázat se ale mohlo členům KSČ provozovat činnost, která by byla v rozporu s dobrými mravy a stanovami jejich strany.

Tzn. mohlo se například zakázat členům KSČ, aby se stali podnikateli, a tak získat možnost vykořisťovat dělnickou třídu (na čemž právě byla založena ideologie KSČ). Aha?

Ś. Svobodová 30.11.2019 23:42

Opravdu to vidím jinak. Pouze v 5ti postkomunistických zemích bylo dovoleno komunistiským stranám otevřeně pokračovat v jejich neostalinistické politice. Česká republika se zařadila v jeden šik s Běloruskem, Moldavií, Ukrajinou a Ruskem. Nikde jinde to nebyl problém. Výmluvy českých politiků vedly ke stavu, který dnes připomíná manželství věřícího křesťana s děvkou. On se tváří, že jí věří, ale v neděli se svěřuje ve zpovědnici s pocitem, že je stále ojebáván.

Š. Hašek 1.12.2019 10:05

V Německu mají tolik "lidumilných, politicky laděných zákazů", od literatury až po názvy stran .... ti opravdu plní Goebbelsovy směrnice .....

A jak jistě pozorujete, paní Svobodová, nikam dál se nedohrabali. Naopak.

Kdys mě napadlo, jen zakázat slovo -komunistická- na úředních dokumentech spolků. Samozřejmě nikoliv knih, fotografií, ...... . Dnes je mi to úplně jedno. Úplně. Pokud Vás zajímá proč, odpovím ihned. protože tu jsou Piráti, nad Dunajem je Progresívne Slovensko. Komunistická/aktivistická/štrasbruselská Čaputová je presidentkou. Takže tak.

P. Grigar 1.12.2019 10:05

..obdoba poválečného "Berufsverbot" v Německu. Tam se týkal především možnosti zaměstnání ve státní sféře, tedy i například poštovního odručovatele. Bohužel, dlouho jim nevydržel..

M. Pivoda 30.11.2019 19:35

"člen KSČ" neznamená "komunista"

Na tento podstatný rozdíl mne upozornil někdy v 70. letech na Klubovém večeru Českého komitétu pro vědecké řízení v Brně JUDr. Dušan Novák, CSc., který si v komunistickém vězení odseděl cca 16 let.

Já jsem pak za tuto kriticky významnou znalost nedostal cca 30 let možnost promluvit v této tzv. demokratické zemi po listopadu 1989.

Skutečnost (že "člen KSČ" neznamená "komunista") dosud nepochopili ani čeští historici, kteří si za výzkum české moderní historie udělují své doktorské tituly.

Hlasitý reprezentant dnešní Občanské demokratické strany, historik a bývalý ředitel ÚSTR mi na můj dopis neodpověděl a k rozhovoru nepřijal. Nechtěl se ušpinit!

P. Han 30.11.2019 19:50

Jo, teď jste to objasnil. Člen KSČ neznamená komunista, člen ČSSD neznamená socialista, člen ČSL neznamená lidovec a člen zahrádkářského svazu není zahrádkář. A o tom všem jste mluvil už před válkou s okresním hejtmanem.

Z. Rychlý 30.11.2019 20:09

Tak třeba agent STB ještě neznamená donašeč!

Katolík ještě neznamená věřící, co ještě byste zpochybnil, ale co vlastně chci od umělé inteligence 0.0.1a

P. Grigar 1.12.2019 10:48

"člen KSČ" neznamená "komunista"

..pane Pivodo, uznáním platnosti tohoto principu se otvírá volný prostor pro nekonečné diskuse a spory o to, kdo ještě byl pouhý člen a kdo už opravdový komunista. Totéž platí v současnosti ve sporech o hodnocení osobních aktivit spojených se Státní bezpečností(StB).

M. Pivoda 1.12.2019 11:39

Autor Holásek ve svém článku píše: "... KSČ v listopadu 1989 měla 1,7 milionu členů ...", ale nepíše, kolik v té době u nás bylo komunistů z přesvědčení.

Pokud by autor Holásek byl schopen vyjádřit i to druhé číslo, dosáhlo by se tím lepšího pochopení událostí, které dnes nazýváme Sametovou revolucí 1989 - a oslavujeme to. A neoblbovali by se tak dnes mladí lidé, kteří v v roce 1989 ještě nežili.

P. Grigar 1.12.2019 11:59

.. pane Pivodo, a jak by mohl autor Holásek zjistit, ověřit a doložit, kolik bylo "přesvědčených komunistů"? Dokázal by cosi takového vůbec někdo, třeba UI?