29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


KORONAVIRUS: Pátá vlna začala!

28.9.2021

Bude nás policie někdy opravdu chránit a pomáhat nám?

Pátá vlna již začala a vláda nereaguje! Dokonce ani policie nekontroluje dodržování starých a stále platných Opatření vlády! A na to se máme v klidu dívat? Můj otec říkal: „Politika je svinstvo.“ V souvislosti s předvolební úmyslnou nečinnosti naší vlády a policie si teprve nyní uvědomuji, jakou měl hrůznou pravdu.

Navíc místo dodržování opatření proti viru ještě rozvolňujeme. Můžeme klidně i spolu tancovat! Právník Mgr. Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví, toho o Hippokratově přísaze zřejmě mnoho neví. Jinak by mu více vadily miliony nakažených a desítky tisíc mrtvých. Přece nebude omezovat a zlobit voliče do Poslanecké sněmovny (PS)! Že to odnesou nemocní a mrtví navíc? Hlavní jsou přece preference! Že umírají tři občané denně, to se z médií nedozvíme. Před volbami, pokud možno, přece jen pozitivní informace!

Ministr vnitra Hamáček je současně předsedou politické strany – ČSSD. Této straně reálně hrozí, že se po říjnových volbách nedostane do Poslanecké sněmovny. Strana má ještě dluh několik set milionů za právnickou záchranu Lidového domu. Může si za takové situace předseda této strany dovolit zlobit občany-voliče tím, že by je kontroloval v dodržování Opatření vlády? A dokonce popouzel tím, že by jim dával například za nenošení respirátorů pokuty až 10.000 Kč? Kolik vlastně udělila naše policie celkem pokut v souvislosti s pandemií? Toto číslo by patrně byl docela dobrý vtip.

Před několika dny odhadl bývalý ministr zdravotnictví MUDr. Roman Prymula, že během pandemie zbytečně zemřelo 15.000 našich spoluobčanů, tedy celá polovina jejích obětí. A to vlivem pozdních, nedokonalých a nevymáhaných opatřeních naší vlády. Ve vší své skromnosti, já jsem vládě návrhy na to, co má udělat proti šíření koronaviru, pomocí e-mailů pravidelně posílal. Jsem praktický sociolog a 70 let hraji závodně šachy, a tak mé náměty nebyly asi zase tak špatné, neboť mne vláda skoro vždy téměř „poslechla“. Ale bohužel vždy pozdě! Osobně odhaduji, že u nás v pandemii zemřelo zbytečně 25.000 lidí. Z toho 20.000 vlivem pozdních opatření vlády. Avšak podle mne má osobní zodpovědnost za zbývajících 5.000 mrtvých právě ministr vnitra Hamáček. A to tím, že „jeho“ policie nekontrolovala dodržování opatření vlády. Důvod je uveden výše.

Smutné je i to, že nebyly jasně stanoveny kontrolní kompetence mezi policií a krajskými hygienickými stanicemi (KHS). Tyto stanice ještě ke všemu měly a mají nadále podstav zaměstnanců. KHS své zaměstnance plně využívají na „trasování“; další kontroly mohou dělat jen s obtížemi, a to jen na oznámení. Ke stejnému způsobu kontroly přistoupila ale bohužel také státní policie. Jenže z jiného důvodu – ze zbabělosti! Ze zbabělosti, že se strana jejího šéfa nedostane do PS. Tím přijde o peníze za křesla v PS atd. Mohl bych tady vyčíslit i další benefity, ale nějak se mi do toho nechce. Podobně jako státní policie se v pandemii chová také policie městská. Proč to však dělá, to jsem zatím nezjistil. Možná, že si prostě nechce komplikovat život střety s občany města.

Žádná policie nás tak v pandemii nijak moc nechrání, a pomáhá nám tak akorát do hrobu! Absurdní je, že ji za to ještě z našich daní platíme! Ale proč k tomu všichni mlčíme? Že by se policie, na základě tohoto dopisu, začala více „hemžit“, to zůstane asi jen mým naivním přáním či snem.

Autor je nestraník, praktický sociolog