23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

HISTORIE: Šest mrazivých faktů o holocaustu

Dne 27.1.2023 si mnoho zemí na celém světě připomnělo Den památky obětí holocaustu. V tomto období jsme zahlceni příběhy, vzpomínkami a slzami, ale nesmíme opomíjet chladná fakta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 2.2.2023 21:54

No, připomínám, že dnes nastala inflace a k nasistickým koncentrákům se přirovnává kde co. A tvrdit, že to kde co nebylo srovnatelné s nacistickým koncentrákem je dokonce trestné...

P. Brecík 2.2.2023 21:25

A na plošné znenávidění židů stačilo 10 let intenzivní "výchovy". Stejné, jakou dnes [UA]náckové provádějí doma a EUmainstreem po celém světě. Mne zarazila ta nenávist už v době konání MS ve fotbale, Olympiádě v Soči a pod. Najděte si dobové správy - uvidíte sami. https://www.google.cz/search?q=Contro.tv+Pravda+o+Ukrajin%C4%9B&ei=gCNcY6zgK42M9u8P6bCR2As&ved=0ahUKEwisoOvlyo

H. Márová 3.2.2023 15:05

Máte v tom trochu guláš. Vyhladit další národ - Ukrajince, se snaží Putlerovi náckové, včetně intenzívního vymývání ruských mozků. Nenávist vůči těmto náckům je naprosto pochopitelná a legitimní.

P. Brecík 3.2.2023 15:16

Vy asi nezvládáte ani ten buřtguláš. Je známo, že vyvražďování začalo na Majdanu, potom v Oděse ( Oděský masakr ) a od roku 2014 v Luh/Doň. Alej andělů = zabité děti do 14 let. Vezměte rozum do hrstí - to nebude problém a v Cntro.tv TO JE. Jak malou, 3 letou [UA] Mášenku učí podřezávat rusy. Synové/vnuci bendery a šucheviče an nic jinéh neumí. Film Volyň. TOHLE jsou [UA] Nacistická UA https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/06/11/slava-ukrajine-slava-herojam-vame-jake-ukrajine-a-jakym-herojam/

L. Kuča 3.2.2023 19:02

Pokud někdo něco nezvládá, tak jste to hlavně vy. Vy vůbec nerozlišujete řádění a pošahané výmysly mentálně vyšinutých individuí, která zneužívají napjaté a chaotické situace, od oficiální státní politiky, u níž jsem si rozhodně nevšiml takových ideových masáží, jakože třeba zabít neozbrojeného Moskala je fajn. Nebo, že Rusko vlastně ani není stát a nemá tak nárok na existenci (i když reálně, co se týče Ruska této doby, bychom asi o nic nepřišli, od mongolské invaze to s ním jde od desíti k nule). Jo, takový Majdan, to bylo vážně pomalu Šoa No.2. Hromady mrtvých Rusů se musely odhrnovat buldozerem, aby šlo vůbec po ulici projít, že ? Vy zajisté podle stejného schématu, kdy parta mladých vypatlaných cvoků hodila zápalné láhve do jakéhosi romského domu, vyvozujete, že ČR je na jisté cestě k tomu, aby se násilnou cestou stala Zigeunerfrei. Většinu obětí na Donbasu má na svědomí nacistické Rusko, které tam dlouhá léta živí chronický konflikt. Jediné plus, které vychází z toho, že se to s ruskou rozpínavosti nechalo zajít až takhle daleko je fakt, že se před tváří světa totálně odkopali. Asi jako v roce 1968.

A ještě jedna věc. Tohle všechno nepíšu vám jako odpověď, to bych to klidně mohl odříkat do pisoáru a efekt by byl stejný. Píšu to jen proto, že ne vždycky platí to, že bláznům se nemá odporovat.

P. Brecík 3.2.2023 15:18

Je libo - pro zvýšení YQ z 80 na 90 podívat se na vraždění ruských zajatců [UA] Pramen: New Yirk Times, nevážená https://cz24.news/18-the-new-york-times-ukronacisti-zoldaci-kteri-se-ucastnili-tryzniveho-muceni-ruskych-vojaku-byli-byli-vsichni-zabiti-fotky-nevhodne-pro-citlive-povahy/

T. Pudil 2.2.2023 18:48

Velice podrobne je popsana historie a velika utrpeni zidovskeho naroda v knize From Time Immemorial. pochybuji, ze by byla prelozena do cestiny i kdyz si myslim, ze by mela byt prelozena do vsech jazyku sveta.

J. Hrazdil 2.2.2023 18:46

Dekuji za dobre napsany clanek. Domnivam se ale, ze Vase body 5. a 6. nejsou zcela presne:

5/Bombardovani vychodnich vyhlazovacich taboru (Auschwitz etc.) by vyzadovalo logisticky urcitou sovetskou spolupraci, podobne jako podpora Varsavskeho povstani.

Dalsi problem byl zpusob bombardovani - Nemci by vezne po prvnim uderu rovnomerne rozptylili po cele plose bombardovaneho koncentraku. A tzv. pinpoint bombing vytycenych struktur bylo rovnez velmi narocne jak takticky, tak logisticky.

5/Evans ve sve knize o obcanskem zivote Treti rise cituje "uplatkovy cenik" pro osoby zidovske ethnicity, a to dosti detailne.

To samozrejme neznamena, ze uplatky byly snadnou a bezpecnou cestou z rajchu.

P. Janoušek 2.2.2023 17:15

No jo, ale to Spojenci měli bombardovat tábory i s vězni? No nevím nevím co byste psala dnes. Asi, že se na holocaustu a miliónů mrtvých podíleli i Spojenci?

H. Lukešová 2.2.2023 17:37

Osvětim v době svého "nejvyššího úkonu" v době, kdy byli likvidováni maďarští Židé roku 1944, dokázala usmrtit až 20 tisíc lidí denně.

Věřte, že jsou zaznamenány výpovědi mnohých vězňů, kteří tolik doufali, že spojenci budou bombardovat plynové komory, krematoria či železnice, vedoucí do vyhlazovacích táborů a také vypověděli, že by raději zemřeli spojeneckými bombami, než v plynových komorách či následkem pseudovědeckých pokusů nacistických lékařů. A každopádně by se vyhlazovací mašinerie zpomalila.

H. Lukešová 2.2.2023 18:13

-výkonu-

K. Křivan 2.2.2023 18:59

Z té výšky, ze které B-17 a Lancastry bombardovaly, bylo by úspěchem kdyby vůbec zasáhly kus lágru. Zasáhnout cíleně objekty jako plynové komory vůbec nebylo možné. Holt to nebyly štuky. (Ju87).

K tomu cesta přes celé Německo by znamenala velké a zbytečné ztráty.

P. Janoušek 2.2.2023 19:24

Nepřesvědčila jste mě. Cílem bombardování bylo ničit válečné továrny, struktury měst, díky, letiště apod. A kobercové bombardování se používalo proto, že přesně trefit cokoli z výšky kde létaly B-17, B-29, Lancastery bylo nemožné. Nejsem zkrátka přesvědčen, že bombardování vyhlazovacích táborů by přineslo jen smrt a ještě větší utrpení vězňů a z tohoto pohledu i zbytečné zteáty na straně Spojenců. Troufám si říci, že esesák mrtvý by nebyl ani jeden. Tolik můj dnešní pohled. Jak na to koukali tehdá nevím. Sleduji dokumenty o tomto období a v žádném, pokud se pamatuji, nikdo z přeživších neřekl, že je škoda, že ho nezabila spřátelená puma.

P. Brecík 2.2.2023 21:27

p. Janoušek R^ V dokumentech o II.sv.válce a bombardérech se uvádí např. Jen 10% letadel bylo schopno shodit své bomby 7km v okolí cíle. Ztráty bomb. posádek byly enormní !!

H. Rybnická 2.2.2023 20:37

Historikové varují před spekulováním co by bylo kdyby....

Nicméně pokud by spojenci opravdu zničili jede nebo i více koncentračních táborů, nevím zda by jim Hitler nebyl docela vděčný. Svého cíle by byl zase o kus dále a to jedním šmahem. Vybudovat další - primitivní - baráky s primitivním vybavením jinde by nebyla moc problematická věc, Najít další doktory pro ty pokusy také ne a nové "zaměstnance" také ne.

V. Němec 2.2.2023 15:16

Kdybych zapochyboval o údaji o 6 milionech zavražděných Židů, například z ryze technických důvodů (docela hrozný přívlastek v takové souvislosti), ale myslel bych si, že jich byly třeba "jen" 4 miliony (obojí jsou hrozná čísla!), dopustil bych se trestného činu zpochybňování genocidy?

V. Petr 2.2.2023 16:31

Mám dojem, že 4 miliony obětí jsou známy jménem.

V. Petr 2.2.2023 14:51

Všichni tady cudně pomíjí fakt, že Hitler obvinil Židy, že zavedli komunismus. To sice není pravda, ale podíl Židů na komunistických zločinech, včetně ukrajinského Holodomoru, rozhodně není zanedbatelný.

Víte o tom, že podle Hitlerova mínění je nejlepší propagandou umně zmanipulovatelná polopravda?

H. Lukešová 2.2.2023 15:01

A co z tohoto faktu vyvozujete? Že kvůli bolševickým pohlavárům židovského původu, byl holocaust ospravedlnitelný? V rámci z počtu veškerého židovského obyvatelstva v SSSR bylo procento židovských komunistů přesto nízké, byť mezi komunistickými funkcionáři byli zastoupeni také etničtí Židé. Drtivá většina Židů byla nevinná.

Ale Stalin, Berija byli Gruzínci, o Chrusčovovi a Brežněvovi se vášnivě diskutuje, zda byli Ukrajinci nebo Rusové.

V. Petr 2.2.2023 16:16

Drtivá většina Židů byla samozřejmě nevinná. Ale komunistických zločinců židovského původu bylo tolik, že Hitlerova konstruce "komunismus jako židovské spiknutí k ovládnutí světa" mohla působit věrohodně.

H. Lukešová 2.2.2023 16:23

Minimálně od druhé poloviny třicátých let minulého století, co ovládl bolševickou stranu v SSSR Stalin, to již pravda nebyla. Stalin zlikvidoval většinu svých spolustraníků a mezi nimi byli mnozí ti židovského původu.

Trockij, Kaměněv, Zinovjev, Radek... a další byli zlikvidováni. Ne že bych ji byla velká škoda. Stalin zbavil sovětskou komunistickou stranu židovských spolustraníků.

A jinak tito opadlí židovští komunisté nevyznávali židovskou víru ani nebyli sionisty. Byli rudí soudruzi, jako všichni jiní.

Židobolševici? Klerofaštisté?http://www.konzervativnistrana.cz/temata/prispevek/article/zidobolsevici-klerofasiste.html

V. Novak 3.2.2023 11:15

Berija byl Megrel.

Chruščov byl Ukrajinec volbou, protože v době jeho narození žádná Ukrajina neexistovala a národnostně mohl být tak nejvýš Malorus, ale UkrSSR si zamiloval.

A co byl vlastně Brežněv, těžko říct. Rozhodně moc rusky neuměl - já cizinec měl lepší ruštinu než on. A to nepíšu od obě po těch mrtvicích, kdy mu už nerozuměl nejspíš nikdo.

D. Laurencikova 2.2.2023 15:09

Oh! 6 milionu Zidu zavedlo komunismus, vcetne malych deti, takze bylo nutne je zlikvidovat? Nebo co se tady vlastne necudne pokousite sdelit?

H. Rybnická 2.2.2023 20:47

Zajímavé. Ještě před nějakým časem mi tvrdila stará paní, že její otec, který byj zatčen u jedné z těch velkých brněnských razií a jen za pár týdnů zahynul v Mauthausenu, nebyl zatčen z důvodu svého židovského původu, nýbrž proto, že byl aktivním (německým) sociálním demokratem. Dost se v rozhovoru rozjela, tvrdila to dost dúrazně, aniž bych jí nějak oponovala nebo podobně. Ostatně i on patříl k těm kteří dostali, právě přes tu partaj, možnost emigrivat ještě zavčas. Nemohl se rozhodnout. .

V. Petr 2.2.2023 14:48

Víte, existuje něco jako přírodní zákon, podle kterého se lidé, které postihne nějaké neštěstí, obrátí proti nějaké menšině, která s tím nemá nic společného. Židé tak byli "zákonitě" obviněni z toho, že ve středověku zavinili mor. No a v Číně 9 století, když vypukly hospodářské potíže, obyvatelé Kantonu vybili čtvrt arabských obchodníků.

Úplně nejdivočejší případ je ovšem to, že když roku 1923 !!! vypuklo v Japonsku zemětřesení !! obrátil se hněv nešťastných lidí proti Korejské komunitě, která byla obviněna z ničení studní !!! což byl ovšem důsledek zemětřesení...

J. Kočvar 2.2.2023 18:08

V tom Kantonu nešlo jenom o Araby, ale byla tam obrovská exilová komunita zoroastriánských Peršanů (uvádí se až sto tisíc), které Číňané pobili. :-/

H. Rybnická 2.2.2023 14:18

Pana profesora neznám, na internetu se nic moc nenajde, ale bylo by zajímavé s ním o jeho tezích diskutovat. Na příklad o tom bombardování koncentračních táborů. O tom jak dlouho trvalo spojencům než vůbec bylo jasné co se tam děje, letecké záběry byly nejasné a dlouho nemožné definovat co se tam děje (v rozdílu k dnešním pozorovacím možnostem). A samozřejmě o tom, zda by osobně opravdu očekával, že tyto tábory budou spojenci zničeny před osvobozením

Nebo třeba také o skutečnosti, že existovaly organizace /myslím že dokonce i HAGANA" - které již v prvních třicátých letech varovaly židovské spoluobčany a vybízely k emigraci. Dokonce poskytovaly pomoc, což nebylo tak zcela jednoduché (země do které směřovaly emigrační proudy, byly velice zdráhavé) . Problém byl, že se židovští občané převážně hlásili k německé národnosti (v tehdejším Německu také samozřejmě státní příslušnost měli), měli vysoké zásluhy o vývoj německého průmyslu a kultury, v první světové válce bojovali na straně Německa, byli častokrát vysoce vyznamenání, a bohužel nevěřili , že by se jim mohlo něco stát. Zdráhali se dlouho až bylo pozdě.

Zajisté také řada jiných postřehů by bylo zajímavé s panem profesorem diskutovat Taže alespn díky za zajímavé náhledy.

H. Lukešová 2.2.2023 14:27

Paní Rybnická, zde je odkaz, ze kterého jsem vycházela...

https://www.sivanrahavmeir.com/the-daily-thought/what-makes-you-the-evils-enemy/

V. Novak 2.2.2023 20:19

Britové měli poměrně podrobné zprávy o vyhlazování a transportech z hlášení šifrovaných Enigmou - na Lorenz nebyly pro Němce dost důležité. Ale to, že se daří zprávy z Enigmy číst, bylo natolik utajené, že ani příjemci informací netušili, odkud se berou a mnohé nebyly vůbec využity, aby Němci nezačali něco tušit.

Holokaust halt neměl takovou důležitost, jako Krupp nebo Herrmann Goering Werke.

J. Černý 2.2.2023 11:44

Dnes se tají nebo popírá, že ukrajinští banderovci si usilovně podíleli na holocaustu Židů a to hned v červnu 1941. A vůbec nám nevadí, že Hrdinou Ukrajiny je Stepan Bandera.

Rovněž se popírá účast Poláku na holocaustu. V Polsku je to dokonce trestný čin, mluvit o těchto polských činech.

Není chytrý nápad bombardovat koncentrační tábory.

Jaký zdroj má nenávist vůči Židům? Pominu nenávist náboženskou, která nemá hlavu ani patu v tom, že Žida Ježíše Krista zavraždili Židé. Proč to vadí křesťanům ?

Ale je třeba vidět, že Židé měli významný podíl v bankovnictví a v podnikáním po celá staletí a nebyli to žádní lidumilové a to se obratně využilo proti nim. A jako vždy to odnesli obyčejní Židé, kteří měli stejně hluboko do žlabu jako ostatní

Dnes se zase tak vytváří nenávist k Rusákům!