24.4.2024 | Svátek má Jiří


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pavel 23.6.2008 14:29

Re: TECHOD, Legiobanka, Legie I a II, Centrokomise

to je pravda, Čeček s obsazenim kazane nesouhlasil a požadoval utok na jih od Samary, prolomit formace bolševiků, tímto krokem de facto legie boj proti bolševikům vzdali a vrhli se na ústup s alibi, ze Rusove jsou pro demokracii nevyzrálí a nebojují za ni a chodí se dívat na frontu s dalekohledy, poradaji bankety a dostihy, to byla ale chyba ruske moralky... 

pavel 23.6.2008 14:25

Re: Rok 1918

byla to podivna nevyvazena velmoc, ktera vyuzivala a upirala prava svym obyvatelum, stredoveky moloch, budiz monarchii lehka zeme :(

pavel 23.6.2008 14:23

Re: Re: Re: Rok 1918

TAk hlavne si cesi mohli vybrat, bud velmocenskou politiku v ramci federativniho R-U a nebo vlastni statni svrchovanost a prosperitu, nezapominejte, panove, ze Cechy, Morava a Slezsko prispivalo na  domaci duchod R-U 80 procenty, bez techto zemi by byla cisarovna Marie terezie chudou princeznou, jak sama prohlasila, zkratka se Cesi rozhodli tento podnik uz dale nepodporovat a prosperovat...

pavel 23.6.2008 14:13

Re: Re: Re: Ještě ke Kazani

Tak muj pradedecek tam byl, vedouci 6. stanu viz Jan Jelinek Legionari Boskovska, a predevsim legionari skvele podnikali a obchodovali, meli technicke oddeleni, ktere se tim zabyvalo, nejake doly a tovarny a skvele obchodovali, coz v tehdejsich ruskych pomerech byl opravdu raj, vetsina jich totiz byla uredniku, obchodniku, lidi od remesla ci sedlaku z gruntu atd. s nejakou obchodni zkusenosti, ci dokonce skolou, muj pradedecek byl berni urednik,vysvetleni je proste: za R-U jeste nebylo tolik delniku a horniku s pichackama :) a Cesi hlavne maji zlate ruce, takze nepotrebuji poklad :) V dedictvi ale jsou opravdu bankovni akcie a bankovky, legionari privezli drahe kameny, ktere vytezily a zisky z obchodu a z prodeje tovaren. Ruske zlato patrilo ruskemu lidu a ten si jej rozkradl sam :)

pbla4024 17.5.2008 7:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co uran?

Neměl byste lhát o věcech, které lze snadno ověřit. Rusové v Pokračovací válce neokupovali podstatnou část Finska. To co obsadili připojili k Sovětskému Svazu, zejména podstatnou část Karelie. Viz Moskevské příměří z 19 září 1944.

Ps.: Váš postoj nemá s neutralitou nic společného, vystupujete zde jako agresivní agitátor Kremlu. To je vidět už z toho, že bez jakékoli souvislosti najednou mluvíte něco o "tučném zaoceánském strýci". Článek je o tom, že českoslovenští legionáři neukradli ruský zlatý poklad, zkuste se držet tématu.

Tomáš Krystlík 17.5.2008 7:48

Re: Re: Re: Re: a dále

Nikoliv. Jen nesnáším anonymy.

krystlik@web.de

X 16.5.2008 23:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

No vidíte! Tohle by mne samotného nenapadlo. Tak teď jste mne opravdu dostal.

No jo! Teď mne tak napadlo: jaké cihly?8-o 

Bohata 16.5.2008 23:35

Re: Re: Ještě ke Kazani

Nebylo kde a nebylo co.To tak za války bývá.Peníze jsou v tu chvíli k hownu.

X 16.5.2008 23:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co uran?

Nicméně obsadili velice podstatnou část území. A v čempak je to Rakousko tak speciální?  Že dokáží být neutrální a dokáží si představit život i jinak, než zavrtaní mezi tučné půlky nějakého velkého strejce? Napřed východního a poté zaoceánského? Nepřipadá vám ta mentalita sluhů jako prokletí?

Bohata 16.5.2008 23:30

Re: Re: A co uran?

Ujasněme si,že ruský poklad se ocitl v Praze a v rukách pražáků.Na vydolování uranu musel být "zorganisována" armáda otroků způsobem vem kde vem.Takže pantáti z Prahy vydali patřičné příkazy mocichtivým a chamtivým blbců ta dole na okresech.Ti se postarali v duchu ideí Lenina o přísun otroků do dolů.Uran byl vyrabován za těch nejnižšich nákladů jaké je si možno představit,nepražským venkovským obyvatelstvem.Pražáci dosáhli přikázaného cíle.

Nutno dodat ,že i brněnská Masarykova čtvrt(zvaná úřednická ) byla vybudována ze záhadných prostředků.

Baťa nekradl a proto mu všichni pražští mocipání nemohou přijít na jméno.

pbla4024 16.5.2008 22:47

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co uran?

Dost chabý pokus. Rakousko jsem jmenoval jako speciální případ. Finsko Rusové neokupovali. Obsadila snad Rudá armáda Helsinky? Co zkusit nelhat?

:-) 16.5.2008 22:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Ne to bylo samozřejmě za to ruské zlato. Po návratu do Československa si nechal generál Syrový všechny legionáře nastoupit, procházel mezi řadami a všem rozdával zlaté cihly, šperky a hlavně obrazy a starožitnosti, které potom mohli prodávat v tom starožitnictví. To je přece jasné...R^

X 16.5.2008 22:01

Re: Re: Re: A co uran?

Mzslím, že bych jim neřekl nic nového. To co o tom vím, vím právě od legionářů.

X 16.5.2008 22:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Když už jste u té osvěty, tak povídejte, za jaké prostředky byly postaveny všechny ty luxusní vily v Bubenči, Střešovicích, Hanspaulce atd atd. Jistě jde jen o velice zvláštní shodu náhod, že jejich stavba byla zahájena bezprostředně po návratu legionářů a další shoda okolností, že všechny ty vily patřily legionářům nebo jejich příbuzným.

 Určitě mne přesvědčíte, že jim byl  zpětně vyplacen žold ve ve výši cca 350 000 Kč měsíčně (v současných cenách)

X 16.5.2008 21:54

Re: Re: Legiobanka

Na zametení stop a likvidaci přímých důkazů bylo dost času i možností. Zbývají však důkazy nepřímé a těch není málo. Navíc do sebe dokonale zapadají. Pokud něco vypadá jako lejno, smrdí jako lejno a slétají se na to mouchy, bude to s největší pravděpodobností lejno. Nemusíte snášet přímé důkazy degustací.

X 16.5.2008 21:49

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Možná vám ten rozdíl uniká, ale nevadí. Ten slon stojí nejvýš tak pětistovku a byl sem legálně dovezen v době hlubokého míru. Ty obrazu a šperky mají hodnotu stovek milionů a dostaly se sem v době, kdy se z SSSR nebylo možné normálně dostat a jediný, kdo převážel tisíce železničních vagonů a stovky námořních lodí, byly legie. Na cenu oněch obrazů, šperků a  starožitností laskavě nahlédněte např. na stránky Sothebys. Dodnes se tam s nimi obchoduje v celkovém objemu několika miliard.

X 16.5.2008 21:42

Re: Re: Re: Re: Re: A co uran?

Rakousko, Finsko například.

:-) 16.5.2008 21:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

No vždyť říkám - i toho slona ve starožitnictví v naší ulici museli někde v Indii ukradnout, protože jak jinak by se do střední Evropy dostal,že? :-)

X 16.5.2008 21:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Další lež. Těch několik tisíc emigrantů, kteří sem přijeli, se sem dostali po několika letech občanské války, kdy veškerým jejich majetkem bylo jen to, co měli právě na sobě. Poté prošli internačními tábory v Galipoli a na ostrově Lemnos. A většina z nich se sem dostala jako stipendisti na základě humanitární akce, iniciované Dr. Kramářem. Z civilistů se sem dostali profesoři jedenácti ruských universit, kteří byli z SSSR deportováni jako politicky nespolehliví. Opravdu si myslíte, že jim dali k dispozici stěhováky a umožnili odvézt majetek. Tomu snad nemůže věřit ani pětileté dítě.

:-) 16.5.2008 21:26

Re: Re: A co uran?

Zkuste povyprávět své názory o legionářích tedy bratřím Mašínům, uvidíte jak zareagují. Jejich otec byl totiž podplukovník Josef Mašín, příslušník 1. pluku ruských legií...

pbla4024 16.5.2008 21:25

Re: Re: Re: Re: A co uran?

Tedy s mým tvrzením "Kam stoupla v druhé světové válce noha sovětského vojáka, tam byla nastolena komunistická diktatura" souhlasíte? Pokud ne, jmenujte protipříklady.

pbla4024 16.5.2008 21:24

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Článek přesvědčivě vyvrací pověry o tom, že českoslovenští legionáři ukradli ruský zlatý poklad. Vy zde zmíněné pověry obhajujete a jako důkaz toho, že legionáři zlato ukradli, předkládáte přítomnost ruských starožitností v Československu. To nedává příliš smysl.

X 16.5.2008 21:23

Re: Re: Re: A co uran?

Tenhle světově unikátní výsledek voleb ale nezakecáte, drahý blabla. Stejně jako skutečnost, že u nás mají v současné době  bolševici a jejich klon ČSSD většinovou podporu. Nebo to není pravda?

:-) 16.5.2008 21:21

Re: Re: Re: a dále

No kdyby to měl být zlatý poklad nebo jeho část, tak by se musela zbláznit většina celého armádního sboru, aby pod každou postel mohli bedničku nebo dvě schovat.

X 16.5.2008 21:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Když oni to kradli současně a do ČSR to dopravili stejnou cestou. Krom toho cena těch starožitností byla srovnatelná s cenou toho zlata.

Mám vaší poznámce rozumět tak, že státní zlato se krást nemá ale rabovat soukromý majetek je OK?

:-) 16.5.2008 21:17

Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

No samozřejmě to vše muselo být nakradené, jak jinak, že? To, že sem přijelo několik tisíc bílých emigrantů i s rodinami, byla tu velká pravoslavná menšina, to jaksi pomíjíte. U nás v ulici prodávají ve starožitnictví pěknou vyřezávanou sošku slona, vypadá to na indické lidové umění. To jí určitě nějací češi v Indii museli teď někdy ukradnout a přivézt sem. Jak jinak by se tu slon z indie objevil, že?

pbla4024 16.5.2008 21:17

Re: Re: A co uran?

Kam stoupla v druhé světové válce noha sovětského vojáka, tam byla nastolena komunistická diktatura (se specifickou vyjimkou Rakouska). Volby v roce 1946 na tom vůbec nic nemění. Komunisté se dostali k moci pučem za podpory Sovětského svazu.

X 16.5.2008 21:15

Re: Re: a dále

Aha, a proto ty legálně vytěžené suroviny museli převážet v utajení pod postelemi bláznů, že. Vaše logika je odzbrojující. Jak velké ty postele byly, že se pod ně ty suroviny vešly? A kolik bylo těch cvoků? ;-D

pbla4024 16.5.2008 21:14

Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Článek pojednává o ruském zlatém pokladu, nikoli o starožitnostech.

X 16.5.2008 21:12

Re: A co uran?

Pletete si poněkud Rusy a bolševiky. Uran sovětským bolševikům prodávali za srandovní ceny (režijní náklady) čeští bolševici. A ti se dostali k moci na základě výsledků voleb v roce 1946. Tedy na základě přání Čechů. Všechno ostatní, včetně roku 1948, 1968 atd byly jen logické důsledky této volby. Za tu Rusové nemohou. Ti se bolševikům bránili v občanské válce. Z Čechů se bránli jen Mašíni a dodnes na ně většina Čechů za to plive.