14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Tino 11.3.2009 11:07

Článek napsal K.Hvížďala!

Možná leccos pamatujete, ale jinak jste neschopen vnímat co se píše dnes.

Minařík nás skutečně doběhl, protože se od něj očekávalo, že přinese ze svého špionění nějaké tajné materiály, odhalující fakta, otřesná svědectví. On nás doběhl tím, že nepřinesl naprosto nic! Zklamal tím očekávání. Zvráceně tak pomohl Svobodné Evropě propagačně, ač jeho chlebodárci měli v ůmyslu naprostý opak.

K režimu loajální tady byla naprostá většina lidí. Tak nějak z donucení. Ovšem mnozí spolupracovali naprosto dobrovolně a dokonce se vnutili. Jako třeba onen Minařík.

A dotaz: vy jste byl loajální? ;-P

hank bukowsky 11.3.2009 12:11

Re: Článek napsal K.Hvížďala!

ano, první tiskovka byl čajíček. Další už byly připraveny lépe. A účinek měli, ne že neměli.

Fakta, že vysílače byly placeny kongresem USA a řízeny CIA byly známy každému. Ale špinavé prádlo "bojovníků" už méně. A je jedno, jestli smyšlené nebo pravdivé. Účinek dezinformace tady i tam prostě byl, to je prostý fakt.

Leccos vycítí člověk i při čtení K.Kryla a jeho dehonestátorů u nás po převratu, leccos se dá vyčíst mezi řádky z Hutkových vzpomínek. Že by M. pomohl Svobodné Evropě, to je prostě blábol. Kdo poslouchal SE v době po návratu M., tak ví o bezradných dementi. Akce byla především propagandistická a účel splnila. Jakékoliv dneska opentličkované kydy těžko změní něco na tom, že mínění disentu bylo v té době, že byla poškozená věrohodnost domácího odboje. Nastavovaná kaše svědčí jen o domalovávání historie dorůžova, pardon, do azúrové modře.

promirul 11.3.2009 10:44

Minařík

Na jeho podvodném chování dnes,je vidět co to bylo a je,za bolševického lumpa.

hank bukowsky 11.3.2009 12:13

Re: Minařík

co by jsme tak řekli o vlivu minulosti na známé kádry Kočárníka, Salzmana, Klause, Dybu, Dlouhého, Zemana, Třískovy a další? Na nomenklaturního synka Topolánka?

j 11.3.2009 13:13

Re: Minařík

Za to hank bukowsky má vždy v jakémkoliv režimu ten správný původ. Poctiva poctivá dokolnalá

fg 11.3.2009 17:39

Re: Minařík

co bych říkal, že minařík a jemu podobní jsou vlastizrádci a patří na lucernu

Alidědek 11.3.2009 10:05

Emigrant

Pane Hvížďalo, píšete, že byl pan Minařík regulérní emigrant. V Brně na soudu v archivu je (nebo možná  už není) rozsudek   na P.Minaříka z roku kolem 1968 o neplacení výživného, proto uprchl a pak za ním komunisti jeli a dali mu na rozhodnutí - buď zpátky domů a do vězení nebo dělat špióna. Ty kecy, že to byl vyškolený agent a že ho vyslali do Svobodné Evropy, chch.

vita 11.3.2009 11:21

Re: Emigrant

Kam to emigroval, že mu mohli komunisti dát na rozhodnutí? Odkudpak ho mohli nechat případně vrátit?

hank bukowsky 11.3.2009 12:23

Re: Emigrant

Faktem je, že existence M. jako špiona byla utajená i těm z rozvědky, kteří emigrovali a proto nedošlo k jeho prozrazení.

Že se z takových služeb neodchází do důchodu zase přesvědčují Havel, kníže, křivohubek, nebo Kavan, či slovenský Mlynárik nebo Hríb, Schultz a samozřejmě Tigrid.

www racek 11.3.2009 13:27

Re: Emigrant

on tam jen vystřídal jiného agenta, co napsal pak knihu 17 let českým agentem na západě, nijak se netajil zverbováním ... akorát jméno mi vypadlo

fg 11.3.2009 17:42

Re: Emigrant

taky mám dojem, že to tak nějak bylo. A zpátky že šel proto, že měl dluhy. Prostě komouši využili blbýho parchanta

Slávek -Valašsko 12.3.2009 6:36

Re: Emigrant

Proč si o tom  se široka nepokecat, když o tom nic nevíme,ale pravdou je že ta anabáze začala  nezaplacenými " alíky". Jak to bylo ve skutečnosti zda základ pro novou identitu či opravdu neplacení , to dnes bude vědět jen dříve "hrdina Kapitán" dnes" zasloužilý vyvrhel" podvodník a  kdoví co ještě, kdy soudy ani po třiná cti letech jaksi  nevynesly vinen-nevinen a neposoudily pravomocně zda čin je trestným činem  a  jak je toto jednání daleko nebezpečné. Ale souzených a dodnes neodsouzených tu máme  mnohem víc a  a to jen proto,,aby nebyla ostuda,že věc byla  na počřátku až příliš zpolitizována.... A  tak ve smažícím kotli pánů novinářů v tyto dny opět Pavel Minařík, pimprlátko z podsvětí tajných služeb. V této branži hrdinové neexistují to jistě ví i  vzpomínaný a znovuuznaný pan Frolík. A tak Ahoj hoší  z  tmavých tůní

Tino 11.3.2009 9:44

"Špion" Minařík je plod práce neschopného snaživce.

Pamatuji na Minaříkovo vystoupení v televizi, které mělo velkou propagaci dopředu. Čekal jsem tehdy nějaké skutečně skandální odhalení o Svobodné Evropě, nějaké fakta potvrzující lživost zpráv ze SE, či aspoň doklad špatných charakterů lidí tam pracujících. Ne snad že bych tomu uvěřil, ale předpokládal jsem snahu pošpinit ideologického protivníka. Namísto toho byl rozhovor s Minaříkem nezáživným, povrchním a nic nedokládajícím. Prostě takové neumětelské propagandistické plácání.

Článek autora přesně odpovídá mé představě o "slavném špijónovi" neschopných břídilů STB. Ono udělat pořádnou propagandu potřebuje především chytré, vzdělané lidi a ne omezené mlátiče nepohodlných. S největší pravděpodobností za celou akcí nestála KGB, jak bývalo dříve před tím zvykem, ale že šlo o neočekávanou aktivitu nějakého kariéristy, který použil neschopného emigranta ke svému zviditelněníse u svých nadřízených. A dopadlo to přesně podle toho. Tedy nijak!

Hacker Rudolf 11.3.2009 10:03

Re: "Špion" Minařík je plod práce neschopného snaživce.

No, souhlas, ale RFE pracovali také lidé velice pochybného charakteru, jako Ladislav Nižňanský:-(

Tino 11.3.2009 10:57

Re: "Špion" Minařík je plod práce neschopného snaživce.

O Nižňanském jsem nikdy neslyšel. Článek je o špionovi v RFE a ten se proslavil vlastní neschopností, potažmo neschopností STB. Špion by měl něco vyšpionit, což u Minaříka absolutně chybělo. Byl to směšná figura.

hank bukowsky 11.3.2009 11:58

Re: "Špion" Minařík je plod práce neschopného snaživce.

to je vono, že se chce slyšet jen potřebám své propagandy.

Jináč samozřejmě jaképak vyznění by měl mít článek od jednoho z protivníků. Ne dost, že kvůli Minaříkovi byli někteří nuceni odejít z míst a museli se živit jinou obskúrní činnosti.

Protože byl neschopák, tak se patnáct let řádilo, jak ho dostat do basy, že? Pořád se šlo jen po nýmandech, jako Brožová, starý Grebeníček a pod.

Tož na bájky je v kotlince pořád dobrá atmosféra, tehdy i teď. A pořád stejné množství hlupálů, jímž mozečky nasávají bez problému.

fg 11.3.2009 17:44

Re: "Špion" Minařík je plod práce neschopného snaživce.

smiř se s tím, že komouši jsou v hajzlu. Kdyby nebylo Havla, mohli jsme je hned pověsit a byl by pokoj

Hacker Rudolf 11.3.2009 12:38

Re: "Špion" Minařík je plod práce neschopného snaživce.

Ladislav Nˇižňanský-kapitán.Spolupracoval se skupinou Edelveiss,má na triku masakr na Klaku a Ostrém Grúni.Po válce odvezen Sověty, později nasazen jako agent StB v Rakousku,kde začal pracovat i pro CIC. V této funkici pracoval i jako poradce pro emigraci v RFE.V šedesátých letech byl u nás odsouzen k trestu smrti,nedávno byl tento devadesátiletý stařík souzen a shledán nevinným, protože už k jednotlivým masakrům nejsou svědci

Marat 11.3.2009 12:12

Re: "Špion" Minařík je plod práce neschopného snaživce.

Tino, oni ti estebácí nebyli tak neschopní jak si myslíte. Moc věci se jím povedlo. Dokonce i KGB udivovali jejích úspěchy. Ona tá "Akce Neptun" se jím také povedla a zbaštil jím to celí svět. samozřejmě něco přestřelili, tak jako v Indonesií když nechtěně zlikvidovali kompartaj za Sukarna.

Budíš 11.3.2009 9:40

Nezajímavý člověk.

Nedokázal rozlišovat nepodstatné od podstatného.Tak takových agentů měli stbáci tisíce. Žádný agenti, ale vlezdoprdelkové, kteří se chtěli nějak zavděčit  a nevěděli proč. Žádné požitky z toho neměli, neměli jen charakter A ZAPOMNĚLI NA SLUŠNÉ VYCHOVÁNÍ. STB bylo na domácí scéně zahlceno nezpočetným množstvím kravin, nezpočetné množství kravin řešilo a shromaždili o lidech tuny informací k ničemu.Ukájeli se vlastní hloupostí, že něco řeší a pronásledovali lidi zbytečně.Je pravda, že celá ta komunistická šaškárna vypadala v každém pětiletí jinak a jejich činnost v  padesátých letech byl zločin pod taktovkou SOVĚTSKÝCH PORADCŮ. Po roce 68 to byla už jen hra na pitomce, ale zase umělé rozdělení lidí na přátelé a nepřátelé.Ten systém nedovedl žít bez uměle vytvořených nepřátel a opět se našlí vlezdoprdelkové(dnes říkáme práskači).Komunisté zničili tisíce rodin a vše mlžili zájmem o dělnickou třídu, soc. vlast, podobně jak dnes politici bojují proti EU A ODVOLÁVAJÍ SE NA OBAVY O SUVERENITU STÁTU.JE TO PODVODNÉ. Lidi však zapomněli na toto trapné období, lze předložit stovky nesprávných a trapných zkušeností, smutného a zbytečného utrpení lidí, ale člověk méně myslící zapomíná a opět volí komunisty.Nedělejme to, volme pravici, volme demokracii, nerozdělujme opět lidi na nepřátelé a přátelé , buďme rádi že můžeme býti součástí Evropy.Budujme ji, buďme ji přínosem a ne sabotery ,podrazáky a nenechme se oblbovat a strašit hlavními představiteli státy ztrátou suverenity. Je to trestuhodný zločin a zneužívání lidí proti státu a lidem samotným.

BuBu 11.3.2009 12:11

Re: Milý pane Budíši . . .

. . . nic ve zlém - ale jestli ten Váš článek má být důkazem Vašeho "politického přehledu a myšlení " - pak jste tzv. "mimoň" . . . . . a ještě k tomu všemu i totální snílek, Pravdo-láskovního typu ! :-/

ceskej Honza 11.3.2009 13:15

Re: Milý pane Budíši . . .

jak svetácké je dneska, se strefovat do "Pravdo-láskovních"  typú.

Pravda a láska, jsou dnes témer hanlivá slova. Me osobne jsou ale milejsí nez  "lez a nenávist", kterými je soucasný zivot v Cechách prímo prospikovaný.

Budíš. 11.3.2009 16:39

Re: Milý pane Budíši . . .

Ano, člověk Vašeho typu nemůže se mnou souhlasit, nevíte o čem píši a já to beru. Snad jednou pochopíte ,ale moc tomu nevěřím.Neočekávám Vaše pochopení.Hezký večer pane.

Budíš. 11.3.2009 16:47

Re: Milý pane Budíši . . .

Pane ,ten Váš sprostý příspěvek prostě nemůžete anulovat. Projevil jste se a podepsal jste se tím.Nic více, nic méně.Polepšete se a buďte slušný.Nezapomínejte na své slušné vychování.

magi 11.3.2009 17:10

Re: Nezajímavý člověk.

R^R^R^

Dan 11.3.2009 8:02

Trapná historie, trapný člověk

A nejtrapnější na tom je, že tento bolševický hajzlík si neodseděl ani jeden den.

fg 11.3.2009 17:46

Re: Trapná historie, trapný člověk

mám dojem, že před soudem byl, ale ten ho pustil jako každýho bolševika

želva 11.3.2009 7:50

"naučili by ho minimálně německy a třeba i anglicky."

Okamžitě by vzbudil podezření ! Kde ty znalosti nabral ? A navíc, kdyby u u STB byla jazyková škola pro rozvědčíky, dělali by všichni stejné chyby. To by jim mohli dát rovnou uniformy.

R.J. 11.3.2009 11:04

Re: "naučili by ho minimálně německy a třeba i anglicky."

Pořád lepší, než "agent" Walis, ten si vzal do Anglie slovník s razítkem MV. ;-D

BuBu 11.3.2009 7:24

Kapitán komunistického gestapa . . .

. . . Pavel Minařík je učebnicovým příkladem Komunistického zm*da, který měl již od 18. listopadu 1989 - viset !!!

Pouze "pseudo-revoluci" pod vedením falešné "Pravdy a Lásky" - může tento gestapák děkovat, že ještě žije !!!