28.5.2024 | Svátek má Vilém


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Honza 11.3.2009 16:32

Zabíjet mohou je humanisté.

Nechápu diskutujícím co je na tom nejasné.Zabíjet nevinné bombardováním Bělehradu v rozporu z mezinárodním právem je  humánní čin, podle těch kteří jdou po krku agentovi Minaříkovi za to, že bojoval na druhé straně studenoválečného pole, to by byl další humání kousek, sametáků- humanistů, podle hesla nejsme jako oni a také láska zvítězí nad lží a nenávistí.Přece musí být všem diskutujícím jasné, že když dva dělají totéž, není to totéž.Copak neví, že Pinočet v Chile pozabíjel desetitisíce nevinných, bez soudu, přitom " sametoví-humanisté" jej zvali po něžné revoluci do Prahy a ten největší humanista k  tomu nic nenamítal.

Marat 11.3.2009 18:57

Re: Zabíjet mohou je humanisté.

Honzo, co je to Mezinárodní právo? To co si pod tím pojmem představujete vy? Od kuda jste si vycucal tvrzení, že Pinochet v Chile pozabíjel desetitisíce neviných? Těch pár stovek co přišli v Chile o život, tak to byla bolševická zvěř seběhlá s celého světa. Kdyby se našel někdo, kdo by pozabíjel tu Gottwaldovu  smečku bolševických hrdlořezu, nemuslo tolik lidí zemřít na šibenici, v lágrech i na hranicích. Za to Pinochetovi patří dík.

Josef 11.3.2009 20:41

Re: Zabíjet mohou je humanisté.

Jak to, že nikdo nechtěl pozabíjet tu komunistickou smečku? Přeci chodili po Praze členové a příznivci Nár. socialistů, kteří vyřvávali, že nejlepší komunista je mrtvej komunista. Chtěli je věšet na stromech v parcích, trhat jim končetiny a podobně. No a jak to dopadlo? To přece víte, kolik těch NS skončilo na šibenici a kriminále. Ale o tom se nikde nepíše a žádný pamětník o tom nehovoří. Proč vlastně jenom členové a zmapovaní příznivci NS byli vygumováni? Nezažil jsem to, ale znám velmi dobře tu dobu, právě od těch pamětníků.  Nenávist plodí zase jenom nenávist. O tom můžou vyprávět i v německu, jak demokratickými metodami krotili nácky (NSDAP), když ještě nebyli u moci. Vrátili jim to ještě tvrději. Pravidelné studium historických pramenů vám vždy poskytne poučení k možné nápravě. Vy máte Marate jedinou jistotu, že se to nevrátí, protože jinak co? Asi Amerika,že? Proto ta žluč. Dokažte protivníkům, že jste lepší.

kaqjik 11.3.2009 22:07

Re: Zabíjet mohou je humanisté.

Jjak krásný nick- Marat - víte vůbec, kdo to byl?. No vy jste jasná perzona fašistického řvouna.

R.J. 11.3.2009 16:20

Jinak, "hrdina" kapitán,

bydlel někde pod Děkankou v Praze, snad přímo některý dům Na Klaudiánce, pak to po revoluci prodal. Nevíte někdo přesně?

jaja 11.3.2009 16:16

kecy

ja jaksi nechapu, kdyz sel Minarik do Nemecka jako radny emigrant, jak autor tvrdi, tak ze tzv. radnym emigrantum, kdyz prisli do financnich nesnazi, pomohli  komousi z CSSR.Ta registrace STB z r. 1967 je prava a do ciziny byl poslan uz jako agent.Takovych  emigrantu bylo vysazeno  na Zapad hodne. Treba Skutina a jini tzv. disidenti, chudaci pronasledovani a tudiz vsude vitani  s otevrenou naruci.

Máte pravdu 11.3.2009 16:44

Re: kecy

Už Masaryka vysadila STB jako řádného emigranta do Ameriky. O těch dalších nemluvě.

Slávek -Valašsko 12.3.2009 6:11

Re: kecy

Ano je to pravda a schválil to masový vrah Klement Gottwald:To by se měly učit děti v tom polidštěném dějepise,kdy už učitel pokud je  antikomunista nemusí svým dětem lhát a stačí popustit fantasii a stavidla výřečnosti....

hafusak2 11.3.2009 14:06

Řekněte mi někdo o co vlastně jde!

Proč vlastně PM leží už 20 let všem pravdoláskám v žaludku, ale přitom nejsou schopni se mu nijak pomstít? Stále se vytahují nejrůznější "argumenty" a "důkazy", ale žádný z nich neuspěje u soudu. Pokud se dobře pamatuji, tak prakticky ve stejné době se mimo něj vrátili i jeden agent z Polska /jmenoval se tuším Czechowicz/ a jeden z Bulharska /tam už si nevzpomínám/. Celé mi to připomíná šaškárnu s pí Polednovou, zkrátka někdo to musí všechno odskákat za celý bývalý režim. Také je to hezký zástupný problém: lidi budou nadávat na minulost a nebudou si tolik všímat lumpáren dnešní vlády.

j 11.3.2009 14:15

Re: Řekněte mi někdo o co vlastně jde!

Šaškárna s Polednovou? Justiční vražda je šaškárna? Důležitější je pro vás určitě aféra v Liberci, občane

hafusak2 11.3.2009 15:13

Re: Řekněte mi někdo o co vlastně jde!

Přesně tak, neboť ten Liberec se dotýká dneška a tam prošustrované peníze zaplatíme jako daňoví poplatníci všichni dnes žijící. Navíc bych byl velmi opatrný s pojmem "justiční vražda", neboť jakékoliv informace o tomto procesu jsou shrnuty do dvou slov: "zinscenovaný proces". Neboť již nejsem nejmladší a mám dost velkou knihovnu, chápu, proč se v současnosti  o procesu musí mlčet. I kdyby byla pravda jen 10% a lež 90%, i kdyby se jednalo o jiný stát s jiným zřízením, tak by se ten soud konal taky. Jde jen o rozsudek a jeho výši. Je mi jasné, že mne teď pubertální pravičáci začnou rozebírat, ale takový je život. Když nejsou důkazy, nastoupí napadání.

R.J. 11.3.2009 16:15

Re: Řekněte mi někdo o co vlastně jde!

Píšete v obecné rovině, dejte sem tedy některé konkrétní poznatky, ať víme, co jste za ptáčka. Jsem setsakra zvědav, na těch Vašich "deset procent".

arnal 11.3.2009 18:16

Re: Řekněte mi někdo o co vlastně jde!

Nojo, je to hrozný. Taky by bylo záhodno nestíhat esesáky, protože už jsou staří, dávno nikoho nevraždí a zbytečně to odvádí pozornost od takových důležitých věcí jako je třeba třicet korun u doktora.

FKus 11.3.2009 12:55

Minařík

Pánové, mám ve své děravé paměti informaci, že se objevilo v nějakých novinách, že Pavel Minařík při autonehodě tragicky zahynul. Mělo to být snad někde u Zbraslavi. Samozřejmě, že to nebyla pravda. Snad mu chtěli změnit totožnost. No, nevím. Prosím, nepamatujete si lépe na tuto záležitost?

Jinak souhlasím s názorém, že se jednalo o poměrně bezvýznamného darebáka, protože by jeho identitu jinak nerozkryli. Je známo přeci, že mnoho komunistických rezidentů  fongovalo ještě nějakou dobu po roce 1989. 

Gabina 11.3.2009 13:22

Re: Minařík

pamatuji si, že komunistické noviny tehdy zveřejnily krátkou zprávu, že při automobilové nehodě zahynul kapitán Pavel Minařík. Šlo právě o toho stejného soudruha kapitána, na kterého pěl kdysi oslavnou ódu zpěvák Josef Laufer.

www racek 11.3.2009 13:25

Re: Minařík

hmm ... blesk tenkrát nebyl ... ale určitě si nic takového nepamatuji. žil a žije pod svým jménem ...

vita 11.3.2009 15:58

Spíš to byly zvěsti agentury JPP,

odbočky to ruské OBS. Těch "zaručeně pravdivých" keců, co se tenkrát vyprávěly!

Pro nepamětníky - Jedna paní povídala a Odna bába skazála.

chk 11.3.2009 14:17

Re: Minařík

Matně si na to vzpomínám. Tehdy šla fáma, že moc věděl, a tak se ho zbavili. Asi ale věděl spíš příliš málo :-)

www racek 11.3.2009 16:15

Re: Minařík

věděl dost, neboj.

Marat 11.3.2009 12:07

Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

Josef Frolík upozorňoval na to, že Minařík byl přílíž mlád na to aby mohl být vyškoleným špionem. Rovněž tvrdil, že se tím, estebáckým agentem musel stát až když byl v emigraci a že toho slavného kapitána z něj vytvořilo STB až po jeho úprku zpět do ČSSR. Prostě se MV a STB náramně hodil. Povýšovali ho patrně proto, aby nežvanil jak to s ním ve skutečnosti bylo. Frolík byl zkušeným špionem tak jako Bittman a nazačali se špionáži ve 23 letech. To prý bylo naprosto nemožné.

To bylo v bolševické praxi normální, že dělali  hrdiny z lidí  kteří měli k hrdinství hodně, hodně daleko. Kolik bylo také hrdinu socialistické práce, ač většinu života se proflakovali.

hank bukowsky 11.3.2009 12:18

Re: Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

Josef Frolík plně přeběhl na stranu CIA. Teď z pozice vrchního archiváře vyhledává pro CIA vhodné materiály a pomáhá k udržování správného chování našich politiků. V tomhle ohledu je to dvounásobný vlastizrádce.

R.J. 11.3.2009 12:45

Re: Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

Kolik by mu bylo ?

j 11.3.2009 13:10

Re: Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

A koho zradil? Vás komunisty.

www racek 11.3.2009 13:24

Re: Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

tohle je jinej frolík.  tamtomu by muselo bejt tak 85 let, tuším. byl trochu starší než můj táta, co ho dobře znal.

OMar 11.3.2009 13:36

Re: Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

Frolík už je dávno mrtvej, takže na to správný chování musí dohlížet někdo jinej- doplňte si infomace

Marat 11.3.2009 19:01

Re: Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

Hanku hanku, potřebujete na hlavu obklad. Josef Frolík už dávno nežije. Jistě ti kteří zběhli k STR jsou hrdinové, ti co zběhli od STB jsou zrádci.

vita 11.3.2009 11:30

Co si vzpomínám, tak Minařík přivezl hlavně špinavý prádlo.

Spoustu nahrávek, jak na sebe navzájem ponorkáři v RFE donášeli, nenáviděli se a podráželi, mydlili si schody - prostě obvyklá činnost v malé a celkem uzavřené skupině lidí, kde je víc slimáčků než salátku pro ně. A hlavně ve skupině lidí, kteří vědí, že jinak než v této skupině by se neuživili - to by šli dělat něco jiného rovnou.

A TOHLE mu naši hrdinové nemůžou zapomenout.

www racek 11.3.2009 13:22

Re: Co si vzpomínám, tak Minařík přivezl hlavně špinavý prádlo.

jo, tohle je naprosto přesné.

jinak to je špína chlap, to ano.

vita 11.3.2009 15:59

Re: Co si vzpomínám, tak Minařík přivezl hlavně špinavý prádlo.

Nepochybně. A navíc nejspíš skutečně neschopa.

Ale zase - co tak mohl v RFE vyšpiónit? Že dělají propagandu?

-ferry- 11.3.2009 10:57

To jsem netušil,pane Neffe ...!

 Ten agent Minařík je taky náš ročník ... Jako pan europoslanec Železný,jako pánové Šíp a Uhlíř ... to jsem netušil,v jaké dobré společnosti se vyskytuju ...

 Ale vážněji.Nejvíc vás svobodní Evropané musí štvát,že vás ten Minařík doběhl.A že mu ani teď nemůžete moc dokázat.Tak se to s ním udělá po vzoru Al Capona.Když ho nedostali na vraždy,dostali ho na daňové úniky.Stačilo to ...

 A ještě.Slávu Volného pamatju ze 60.let.Býval to rozhlasový odborník na zemědělskou problematiku.Vždy po poledni míval čtvrt,nebo půlhodinku,kdy v radiu mluvil.Měl nezaměnitelný hlas.V tu dobu mě vůbec nenapadlo,že by mohl emigrovat.Proč? Připadal mi loajální k režimu.Slýchával jsem ho na SE,ale moc vážně jsem ho nebral.