14.4.2024 | Svátek má Vincenc


FRONTEX: Bez migrace Evropa zemře hlady

26.2.2024

Fabrice Leggeri, ředitel Frontexu, což je úřad EU na ochranu vnějších hranic Unie, byl před dvěma lety donucen podat demisi kvůli tomu, že evropská pohraniční stráž vracela migranty mířící po Středozemním moři do Evropy zpět do Turecka a do Libye, o čemž jsem v té době psal na svých stránkách a na Neviditelném psu. V článku jsou podrobněji uvedené důvody nespokojenosti poslanců Evropského parlamentu s výkonem jeho funkce a přiložená videa dokazující činnost Frontexu.

Dělal jsem si tehdy z toho všeho trochu i legraci ve stylu Afryka is d fjůčr of jůrops drím, feministky nechtějí děti, muži nesouloží a hrají video hry, masa evropských důchodců roste a v budoucnu ji mohou uživit jen migranti z Afriky, to je přece jasné, Afrika je budoucnost evropského snu.

Uplynulo pár let a blíží se nové volby do Evropského parlamentu, přičemž volebním tématem se vedle stále více neoblíbeného Green Dealu opět stává masivní a nekontrolovaná migrace do Unie z Asie a z Afriky. No a Fabrice Leggeri dostal nabídku, která se asi v jeho situaci asi nedá odmítnout, třetí místo na kandidátce RN (francouzská politická strana Marine Le Pen, která se proti nekontrolované migraci do Evropy dlouhodobě vymezuje). Při té příležitosti poskytl dlouhý rozhovor deníku Le Journal du Dimanche, ve kterém vysvětlil své postoje a příčiny svého rozhodnutí. V článku mne zaujala jedna podstatná věc a tou je vyjádření bývalého ředitele Frontexu k jeho demisi v roce 2022.

V dubnu 2022 jsem odstoupil z funkce ředitele agentury Frontex, protože jsem si uvědomil, že již nemám politické prostředky k tomu, abych mohl plnit úkoly, které mi byly svěřeny. Od roku 2015 tato mise spočívala ve zřízení Evropského sboru pohraniční a pobřežní stráže, který měl chránit Francii a Evropu před přílivem migrantů. Již v říjnu 2019 jsem však během prvních jednání s novou evropskou komisařkou paní Johanssonovou zaznamenal změnu směrnic. Tato změna mi byla jasná, když mi paní komisařka řekla následující:

Vaším úkolem je přivážet migranty a přivítat je, protože přicházejí z lásky. A ať už se vám to líbí, nebo ne, jsme stárnoucí kontinent a tak je musíte pustit dovnitř.“

Abych se přiznal, následující řádky se mně nepíší jednoduše, neboť i já jsem se dostal do západní Evropy jako emigrant z bývalé komunistické totalitní diktatury a jsem tedy dodnes vděčný Francii za to, že se mě ujala a dala mně politický azyl a zároveň podmínky ke slušnému životu v normálním světě. Ale k věci. Je pravdou, že mne toto prohlášení poněkud překvapilo, neboť jsem netušil, že to, z čehož jsem si dělal legraci, někdo na tak vysoké pozici v hierarchii Unie (komisařka-ministryně vnitra) může myslet vážně. Nemám nic proti migraci, což je pochopitelné, vadí mně však, pokud se z ní stává masivní a naprosto nekontrolovaný invazní fenomén. No a jsem také zastáncem názoru, že vnější hranice Evropské unie mají být maximálně možným způsobem hermeticky uzavřené a hlídané fungující pohraniční stráží, což je jeden z podstatných znaků a funkcí státního útvaru, kterým již částečně Evropská unie je a ke kterému v budoucnosti míří.

Nedalo mně to a o švédské sociální demokratce a paní komisařce Ylvě Johansson jsem se trochu informoval, no a s údivem jsem zjistil, že její pohled na otázku migračních proudů je dlouhodobě konzistentní. Řeckému ministrovi pro migrační a azylovou politiku Dmitrisi Keridisovi to v lednu tohoto roku vysvětlila zcela jasně a srozumitelně, což si můžete poslechnout v odkazu na jejich setkání. Řekla zhruba, že stárnoucí evropská populace nejen vymírá, ale zároveň odchází ročně do důchodu zhruba milion Evropanů, no a mimo kontrolované i nekontrolované migrace podle ní není nikdo, kdo by je v práci nahradil. „Bez migrace Evropa zemře hlady,“ prohlásila mimo jiné v rozhovoru.

Myslím si, že v nastávajících volbách se hraje i o to, aby se podobní blázni a naprosto nevhodní politici pro výkon jim svěřené funkce nedostali nejen coby poslanci do Evropského parlamentu, ale ani na tak vysoká místa, jako jsou komisaři v Evropské komisi včetně předsedkyně-předsedy Evropské komise. Ti jsou sice do svých funkcí navrženi vládami jednotlivých eurodistriktů, ale poslanci v Evropském parlamentu jejich kandidaturu musí schválit. Volby do Evropského parlamentu jsou i proto velmi důležité, možná mnohem důležitější než volby parlamentní v jednotlivých eurodistriktech. Je podle mne nutné, aby se tendence týkající se zelené rakoviny lidstva, ale i tendence neexistujících hranic a otevřených dveří v Evropě změnily a nabraly jiný směr.

Ke Švédsku a vůbec ke Skandinávii a k Vikingům mne poutá docela silné etnické DNA pouto, proto se jim a nejen Slovanům a Keltům věnuji ve své hudební tvorbě. Jeden z posledních songů se tedy jmenuje Viking Warrior a jedná se o rychlou grind-crust-metal Viking pecku, která je v refrénech lízlá popově folklórní slovanskou melodikou: