14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

FEJETON: Už zase skáčeme do kaluže...

Jako mladý jsem měl přirozený odpor k autoritám. Ten byl podmiňován dvěma skutečnostmi. Zaprvé věkem, pohrdání bylo součástí mého dospívání. Jen náznak pochybnosti o tom, že ředitel gymnasia je nebetyčný vůl, by mě možná navždy vyloučil z kolektivu spolužáků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zanov 25.5.2009 17:34

Pane Jurax

Tak rychle až drsně zavést kapitalismus tak to Vám Češi nezbaští uvidíte.

zanov 25.5.2009 15:50

Grúnderský nástup ranného kapitalismu a několik blbců z ODS

Pane Nováku. Jak lze poznat z Vašeho článku, jste příznivec ODS a možná jste z Prahy. Z Prahy přicházely vždy  pokrokové činy ale taky všelijaké ismy ( je zajímavé, že to vedl vždy Moravák ). Neodbočujme ( jen na vysvětlenou - při všech volbách jsem volil vždy středové nebo pravicové strany, takže prosím žádný socan), ale k věci. To co se dělo při posledních volbách 2006 mně úplně vyvedlo z míry a při volbách presidenta to ODS dorazila a tolik podrazů jsem nečekal ani od ODS. Když jsem pak viděl jásot a radostný rej nabouchaných pašalíků okolo otce zakladatele, pochopil jsem.( Nakonec sami jste poznali koho jste si zvolili ). Češi a Moravané byli vždy holubičí národ a raději sehnuli hřbety  makali a drželi hubu, ale to co ODS a koalice předvedla to již nešlo snášet. Je možné, že ve vedení soc dem nejsou zrovna géniové  ( a k jejich smůle jsou vydrážděni unfér jednáním ODS, že se začínají přizpůsobovat ), ale ODS si může  naříkat sami na sebe, jsou to všichni packalové od Langra až po Dalíka.

Jura Jurax 25.5.2009 16:57

Re: Grúnderský nástup ranného kapitalismu a několik blbců z ODS

No, víte, rozbor pochybení ve Vašm příspěvku by byl delší než umožňuje těch 2000 znaků - takže zkráceně - kradou a lžou všichni nezávisle na praporci, pod nímž jsou zhoufováni.

 Přesto ale záleží, kam ten který houfec chce vést společnost - jestli k silnému státu, "jistotám", přerozdělování a rovnosti v nedostatku, nebo k prosperitě a růstu, k němuž patří i krize, kdy je růst malý (a které se nevyhýbají ani tomu přerozdělujícímu státu, jenž pak nemá co přerozdělovat) a taky polarizace na bohaté a relativně chudé - bohatší ovšem než většina v tom přerozdělovacím státě (porovnejte si životní úroveň v roce 1945 v Rakousích, Německu, Dánsku, Francii a u nás a pak proveďte totéž porovnání pro rok 1989 a poznáte, kam nás dovedly ty jistoty a vláda levice).

Jura Jurax 25.5.2009 16:58

Re: Grúnderský nástup ranného kapitalismu a několik blbců z ODS

A nejsem z Prahy, ale z moravského maloměsta ;-)

portwyn 25.5.2009 14:02

Bylo to spíš tou pubertou

Ač nekomunista, potkal jsem několik schopných komunistů.

Namátkou primář na mém rodném maloměstě byl komunista...ale hlavně Pan Doktor. Nebo mne napadá ředitel v mém prvním zaměstnání (textika). Pracovitej, schopnej chlap, organizátor.

Nehodnotím jejich charakter nebo světonázor. Hodnotím jejich pracovní schopnosti.

zk 25.5.2009 14:32

Re: Bylo to spíš tou pubertou

To je sice hezké, ale většina komunistů byla právě takových, jaké popisuje autor. Takže to tou pubertou nebude. Vy jste vyjmenoval dva, já bych naopak mohl vyjmenovat minimálně deset opačných, všehoschopnýchRv

portwyn 25.5.2009 14:49

Re: Bylo to spíš tou pubertou

Já bych mohl jmenovat i další - schopné, neschopné i všehoschopné.

Trvám ale na tom, že autorova premisa "za komančů se nahoru mohl dostat jen pitomec" neplatí. Správně by bylo  "za komančů se nahoru mohl dostat i pitomec".

A opakuji: nemíchejme charakter ("všeho schopný") s IQ ("neschopný").

Pak jsem taky znal komunisty, kteří byli prostě hloupí, ale zůstali na dělnických profesích. Co z toho měli, netuším - snad místa pro děti na protekčních školách a někteří přidělené byty.

zk 25.5.2009 14:55

Re: Bylo to spíš tou pubertou

No, já myslím, že správnější by bylo " za komančů se nahoru mohl dostat hlavně pitomec" Jinak máte pravdu. Jenže, kdyby tam nebyli právě i ti schopní, pak by se ta strana plná neschopných a hloupých nemohla udržet u moci tak dlouho. Můj obdiv mají ti schopní, kteří se do té strany nedali naverbovat, i když jim slibovali hory, doly:-/

Jura Jurax 25.5.2009 17:04

Re: Bylo to spíš tou pubertou

No, ono jak kde. Potkal jsem dost volů - najmě v takových funkcích, co nepředpokládaly odbornost, ale správný světonázor, a taky během ZVS - ale nejen tam, ale potkal jsem i opravdové machry - kteří zhusta byli v partaji, protože jinak by prostě nemohli šéfovat. Ovšem převážně tu partajnost brali jako nutné zlo a nezdůrazňovali ji v praxi.

Takhle natvrdo, jak to dělá autor článku, se to říct nedá.

KIri 25.5.2009 13:01

Co platí u voleb?

Pravidlo č.1 - SlibyPokud politik slíbí, že občanům dá peníze, znamená to, že nejprve od občanů vybere více peněz, aby měl co navíc rozdávat, ale i potom rozdá méně peněz, než vybral.

Majkkl 25.5.2009 14:15

Re: Co platí u voleb?

.. ano, ovšem podstata spočívá v tom, že vyberu jen od jedněch (většinou těch schopných), abych druhým nasypal. Jsem za solidaritu, když se tenhle princip nepřehání a když se podporují jen ti, co si podporu zaslouží. Pokud se to přežene, první, co mě napadne, je platit daně někde jinde, v normálním světě..

Jura Jurax 25.5.2009 17:05

Re: Co platí u voleb?

R^R^R^

Jura Jurax 25.5.2009 17:07

Re: Co platí u voleb?

No, a u levicových politiků to navíc znamená, že vybere od jedněch a rozdá jiným, aby ho volili. Oškubávané ovce jej volit nebudou, ale dobře krmení berani ano ... :-/

KIri 25.5.2009 12:53

Než půjdete k volbám tak si přrčtěte

Než půjdete k volbám tak si přrčtěte

                                                http://volby.kategorie.cz

SOON 25.5.2009 12:15

Hmm, zajímavé..

zm/d píše o zm/dech....

zk 25.5.2009 14:33

Re: Hmm, zajímavé..

hm, to je velmi "zajímavé", ale samozřejmě je to váš "názor":-/;-€

Anonym 25.5.2009 11:49

Souhlasil bych,

kdyby se halas o neplnění soudních rozhodnutí týkal jiné záležitosti než jsou poplatky.

Je třeba přitakat, že žádný představitel státní správy by neměl k takovému kroku sáhnout. Ale hejtman je představitel samosprávy, tedy jakési "lidosprávy" zdola. A Rath svým voličům slíbil, že poplatky zruší.

Že tak činí protiprávně je neoddiskutavatelné. Na druhou stranu Berlusconni chtěl také zabránit tomu, aby byl naplněn rozsudek soudu ohledně odpojení dlouhodobě nemocné od přístrojů.

Někdy i takhle, jak se domnívám, může vypadat politický boj. Nelíbí se mi, ale dokážu to pochopit.

franta 25.5.2009 11:58

Fakt ale je

že ani Rath, ani ostatní hejtmani poplatky nezrušili (nemají na to ostatně ani právo), ale např. v lékárnách poskytují slevy ve vyši těchto poplatků (aspoň u nás). A to je nezákonné ? Proč by se mělo ve všech lékárnách platit stejně ? Není to protitržní a v zásadě socialistické ? 

Jirka 25.5.2009 13:35

Re: Fakt ale je

Nejde o stejné ceny ve všech lékárnách. to, co je důležité, je to, že ty slevy ty kr/plové poskytují z mých peněz, našich peněz, i tvých peněz, Františku

zk 25.5.2009 14:37

Re: Fakt ale je

ve všech lékárnách se stejně neplatí, to jste ještě nezjistil, bylo tomu i před zavedením poplatků. Poplatky jsou o něčem jiném, to, že je hejtmani dotují ve formě slev, obcházejí zákon, navíc platí ty slevy i z vašich peněz. Ale to vám asi nevadí, přeci nechcete slevu zadarmo, že?:-/

Jura Jurax 25.5.2009 17:11

Re: Fakt ale je

No, protože příspěvek jde nezákonně z daní všech jen některým potřebným - když přijdete za mnou osobně, abych za Vás zaplatil poplatek, i když nejste socka, asi poletíte ze schodů - když ale drát z mých daní dá ty tři pětky Vám nesocce, aby si koupil Váš hlas, měl by letět ze schodů on ... a bohdá poletí ;-)

zk 25.5.2009 14:34

Re: Souhlasil bych,

ale porušování zákonů se týká, v případě středočeského hejtmana, i jiných věcí, ne jen poplatků.

kirast 25.5.2009 18:25

Re: Souhlasil bych,

"Nelíbí se mi, ale dokážu to pochopit." Ještě taky napište, jestli proti tomu něco uděláte, když se vám to nelíbí, nebo se raději jenom přizpůsobíte?

Adélka 25.5.2009 11:32

... a kdo z nás ty kaluže vymete???

.... taky mě štve velké množství přívrženců KSČSSD - a kdo má sílu do těchhle kaluží skočit a roztříštit je??? Nebýt jen jako oni a kritizovat a kritizovat...Je to dobré do toho šít, ale je to sametově k ničemu - na hrubý pytel hrubá záplata, tohle heslo se v demokracii nenosí, ale už z dob mojí babičky vím, že bylo nejúčinnější. A není zbytečný jít k volbám, proto, "že přece není koho volit, vždyť je jeden jak druhej!" Nás, co toho máme plný zuby je přeci už zase víc. Nebo ne???? JO, vím to. A tak bych chtěla neskončit jen na místě kecalů a taky něco udělat. Je to jako s tříděním odpadů. Neovlivním, co se děje někde jinde. Ovlivním jen to, že sešlapuju PETky a házím je do žlutejch kontejnerů, že neházím pneumatiky do lesa a odvezu je do sběrnýho dvora. A když vidím ležet cizí PETKU někde v parku, nejsem líná ji zvednout a uklidit.... Co vy na to?!!!

Jura Jurax 25.5.2009 17:12

Re: ... a kdo z nás ty kaluže vymete???

R^R^R^

nup 25.5.2009 9:27

hehe, národní fronta

Autore, malý testík: Která strana chtěla jako první po r. 1989 udělat jednotnou kandidátku? Malá nápověda: bylo to pro senátní volby 1996. 

Ostatní se můžou se svými tipy přidat také, než zase začnou pindat o národní frontě :-P

Lukáš 25.5.2009 9:25

bohuzel je to tak

Autor článku myslím téma přesně vystihl, včetně jmen, kterážto v soukromí používám často i s přídomky. Stalinův bratr Paroubek, Hitlerův synovec Rath, lysý Sobotka, živý držák deštníků Tvrdík, hloupý šašek Jandák a další soudruzi jsou skutečně cestou do temnoty, jež tu jednou byla a byla tu zatraceně dlouho. Lidé, ovečky, jsou hloupí, nikdy jim nikdo žádné jistoty nezaručí a ani nemůže a oni stejně slepě půjdou a boudou volit soudruhy a soudružky z rudého křídla. Pojďmě tedy, my všichni, podpořit protipól. Tím nemyslím jednu konkrétní stranu, ale vše, co do komunistického guláše nikdy nespadne a padat nebude. A pozor na "nácky", to je stejná sebranka idiotismu a kreténismu - i když teď už se těmto dvěma onemocněním tuším, díky EU, takto říkat nesmí...

ZaZu 25.5.2009 12:26

Re: bohuzel je to tak

Nadávejte, jak chcete, ale Rath vyhrál volby, a to jak do parlamentu, tak krajské. Nemám ho rád, ale nezbývá, než to respektovat. A ještě něco, kdyby vláda M. Topolánka nedělala takové chyby a ministr Julínek nevystrašil svými nesmysly veřejnost včetně té odborné, tak by ta situace vypadala jinak. Nemám rád ani prezidenta Klause, ale jeho hodnocení dnešní ODS v té obecné rovině i jejího předsedy je prostě přesné. To je prostě také fakt. Zkuste nazory pana Klause vyjádřit v negaci a zjistíte, že to nejde.

F.A.Kekule 25.5.2009 7:40

Koukám, že slušnost vymřela

Už se místo argumentů sprostě nadává i v článcích.

ctenarvk 25.5.2009 9:33

Re: Koukám, že slušnost vymřela

Dobry den

Na rozdil od Vas se mi argument o ignoraci zakona o poplatcich (zjednodusene nazvano) a troji snaha obejit predbezne opatreni soudu predstavitelem statni spravy zda jako dostatecny argument.