23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jenda 6.11.2009 20:34

Re: Přežitý volební systém

Dva tydny v roce jsou ztrata casu.

janoryna 6.11.2009 12:31

Re: Přežitý volební systém

volební právo by měli mít jenom plátci daně. prostě ti, kteří svými penězi do státu investují.

Dívčí sen 6.11.2009 10:17

Re: Přežitý volební systém

To, že někdo vytvoří x pracovních míst může být pro společnost dokonce škodlivé. Například, když to udělá nadnárodní společnost, která sem pak jako zaměstnance natáhá levnou pracovní sílu z Asie. Daně neplatí a jen znečišťuje životní prostředí. Navíc to je hmotný přínos a co duševní přínos, jak byste ho hodnotil?

asociál 6.11.2009 10:25

Re: Přežitý volební systém

máte oba kus pravdy, lepší definice  je zřejmě daňový poplatník. Nicméně nadnárodní firma stejně nemá hlasovací právo, nakolik vím :-)  Nevím ale jak jinak objektivně změřit přínos pro společnost. U věku si nejsem úplně jist, znám spoustu starších lidí, kteří myslí na budoucnost svých dětí a vnoučat, ale faktem je, že v blízkém budoucnu se důchodci stanou nejpočetnější skupinou obyvatelstva. Což není úplně pozitivní představa.

V. 6.11.2009 10:52

Re: Přežitý volební systém

Zdravím vespolek.

Ten nápad s dněmi se mi líbí. Můj táta (červě v důchodovém věku) zase razí ideu voličského průkazu. Něco jako malý řidičák, pro jehož získání musí volič zodpovědět deset jednoduchých otázek týkajících se dění v zemi (kdo je prezident, kolik komor má náš parlament, čeho se týkají volby, do kterých jdeš volit, atp). Mělo by jít o jednoduchý filtr těch, kdo mají zájem o veřejné dění od těch, kdo jdou volit na popud jiných - viz 30Kč.

Docela si dovedu představit kombinaci obého - daňového a "vědomostního" filtru. Horní věkovou hranici bych do toho z vícero důvodů nezaváděl...

V.

V. 6.11.2009 10:54

Re: Přežitý volební systém

dněmi = daněmi

červě = čerstvě

pardón... ;o)

Historik 6.11.2009 11:04

Tak to bylo ve Spojených státech docela nedávno, než se to "bojovníkům za

lidská práva" podařilo zrušit.

cb 6.11.2009 11:12

Re: Tak to bylo ve Spojených státech docela nedávno, než se to "bojovníkům za

Pry to znevyhodnovalo cernochy, pardon, afroamericany.

V. 6.11.2009 11:58

Re: Tak to bylo ve Spojených státech docela nedávno, než se to "bojovníkům za

Znevýhodňovalo to lidi bez zámu se o problému něco dozvědět nebo ty, kdož se svými daněmi aktivně nepodíleli na chodu společnosti.Což je, dle mého, vpořádku.

O situaci v americe nic nevím, ale nedivím se, že to tak dopadlo. Je to ale chybná cesta, stejně jako pozitivní diskriminace apod...

V 7.11.2009 4:32

Re: Přežitý volební systém

V uz davno pouzivam ja, najdete si neco jineho, dekuji.

thom 6.11.2009 12:11

Re: Přežitý volební systém

duševní přínos prosím nehodnoťte nebo se zacyklíte :-)

novaz 6.11.2009 9:58

deja vú

Samozřejmě, že malé strany vycházejí v podstatě ze stejné platformy jako ty velké a zavedené a jsou pouhými "frakcemi" stran již etablovaných. Jaká nová témata by měly přinášet? Nelze přijít v každém novém volebním období s novou, neotřelou myšlenkou, neboť řád světa si kráčí svou cestou, nezávisle na politických stranách té které země. Politici by měli zasahovat do věcí veřejných naopak co nejméně.

vita 6.11.2009 9:29

Kdo jsou ty elity, které odcházejí?

Tedy z jakých profesí se skládá oněch 250 000 ročně odcházejících?

cb 6.11.2009 10:53

Re: Kdo jsou ty elity, které odcházejí?

Vetsinou technicka inteligence. O filozofy v zahranici nestoji.

Ferdes 6.11.2009 8:37

chudáci němci

za hitlera všichni zblbli nadrasovou myšlénkou, za kohla začali tloustnout... co jim takhle nasadit do vedení mirka dušína, to by byl příkladný nádor (eh! národ chci říct)  

M. Zima 6.11.2009 8:07

Pane Hvížďala,

nechce se věřit, že by se Sloterdijk takhle seknul, že by výkon měřil příjmem a z něho odvedenými daněmi. Hlavně to blábolení o horní pětině, která nese stát je absolutně nesmyslné. Německým problémem je stále ještě skutečnost, že prodavačka v supermarketu platí větší daně, nežli nejrenomovanější autokoncern, nebo největší elektrokoncern Evropy, atd.

O konci Společnosti výkonu a solidarity existují podstatně trefnější pojednání.

Na tom článku nedává smysl téměř nic, i odhad partajní scény CDU-SPD jde mimo, ten skutečný problém je, že se mezi stranami nedá rozlišovat, protože jsou jejich aparáty obsazeny  karieristy s prázdnými hlavičkami a žádná solidní partaj de facto neexistuje.

tic-tac 6.11.2009 8:54

Re: Pane Hvížďala,

Tak to jo, tak prodavačka platí větší daně než autokoncern:-D:-D:-D

M. Zima 6.11.2009 9:03

K smíchu to není, jste hlupák.

iko 6.11.2009 9:17

Re: K smíchu to není, jste hlupák.

Kdyz uz nadavate do hlupaku, delejte to pre zrcadlem...

M. Zima 6.11.2009 9:49

Bezdůvodný smích je na Západě spojován s mentálními schopnostmi. Nenadával jsem, pouze domlouval, aby se kolega lépe informoval.

Habakuk 6.11.2009 13:53

Re: Bezdůvodný smích je na Západě spojován s mentálními schopnostmi. Nenadával jsem, pouze domlouval, aby se kolega lépe informoval.

Iko se ale nesmál bezdůvodně!

Habakuk 6.11.2009 13:54

Re: Bezdůvodný smích je na Západě spojován s mentálními schopnostmi. Nenadával jsem, pouze domlouval, aby se kolega lépe informoval.

Tedy tic-tac

Peta 6.11.2009 10:09

Re: K smíchu to není, jste hlupák.

K smíchu to je! Jak můžete porovnávat podnik a zaměstnance?

Že automobilový koncern neplatí daně, nebo málo? A které daně? On neodvádí DPH? Daň z příjmu? Pokud je ve ztrátě, proč by tuto daň měl platit?

Pokud chcete srovnávat, srovnávejte srovnatelné. Automobilka x firma provozující supermarket. Zaměstnanec supermarketu x zaměstnanec automobilky. !!!!!!

Zimo, Zimo vy jste opravdu brouk Pytlík.

M. Zima 6.11.2009 10:29

Zato Vy jste chytrák,

jenom škoda, že jste o "optimalisaci" daní ještě nic neslyšel. Pochopitelně platí koncern korporativní daň (má platit) . Otázkou je, jak dalece se podaří jeho právníkům a lobyistům to zoptimalisovat. Pro schopné teamy je prakticky běžné, že dokáží i při silně prosperující firmě ze státu ještě peníze vytáhnout. Podívejte se pro začátek např. na Up Stream Merger. BTW: Manageři zmíněných podniků jsou stejně srdcervoucí kapitola.  Jestli se chcete k tematu něco dozvědět : http://sites.google.com/site/zimamiloslav01/ , články Bullshit Bingo in Germany, Jak funguje kapitalismus, ...

V. 6.11.2009 10:38

srovnání

Dobrý den.

Domnívám se, že nesouhlasícím spoludiskutujícím se jedná spíše o fakt, že srovnáváte zaměstnance s korporací. Zaměstnanci automobilek platí s vysokou pravděpodobností vyšší daně než prodavačka.

Proto to rýpání do vašeho srovnání.

Pokud se jedná o daňové optimalizace na firemní úrovni, to je zcela jiná otázka a v mnohé lze s vámi souhlasit. Myslím si jen, že to není problém výlučně německý.

O německé politické scéně toho nevím dost, abych mohl relevantnost článku posoudit. Nicméně argumenty mi zní logicky a uvěřitelně a v mnohém "sedí" i na domácí politickou scénu.

Hezký den, V.

M. Zima 6.11.2009 11:42

Tvrzení, že se to nedá srovnávat je

typická česká pseudokorektnost. Jsou to sazby, vyjímky a kličky jednoho daňového systému a v Hvížďalově článku jde o otázku, kdo nese (financuje) stát. Už proto, že se u státu, na který přispívá dokonce absolutně ta prodavačka víc, nežli celý koncern, ty platby "sbíhají" je na místě to srovnávat.

O německé scéně byste se víc informovat měl, protože Češi, přes všechno pseudovlastenecké kecání jenom Německo se skluzem neuměle kopírují.

Peta 6.11.2009 12:05

Re: Tvrzení, že se to nedá srovnávat je

Žádná pseudokorektnost! Prostě nehodlám, tak jako Vy srovnávat hrušky s jablky.

Že se někdo vyhýbá daním mi taky vadí. Daně se mají platit. Jenže, není to náhodou tím, že ty daně jsou tak vysoké a složité, že se vyplatí vymýšlet různé kličky? Je to špatně a je úplně jedno jestli v Německu nebo v Česku nebo kdekoliv jinde. To jen Vy si pokaždé musíte do těch debilních Čechů kopnout. Z vás ta emigrantská frustrace přímo teče. Obecně nic proti emigrantům nemám, aby bylo jasno!

Howgh domluvil jsem.

Stredocech 6.11.2009 11:10

Daňovou optimalizaci dělá dle svých možností i jednotlivec

Počátkem 60 let jsem slyšel od dělníků ve fabrice, jak říkají mistrovi, já ten přesčas/mimořádnou směnu dělat nebudu, protože co bych tam vydělal, by spolklo zvýšení daní. Bohužel nevím, jaký byl tehdy daňový systém.

A kdo je šikovný řeší dilema nechám si to udělat/udělám si to sám. Když bude větší přerozdělování, znamená to více voleb pro "udělám si to sám."

cb 6.11.2009 10:55

Re: Pane Hvížďala,

Ale Zimo, to prece neni mozne, tohle se v idealnim Nemecku prece nemuze stat. ;-D

harry 6.11.2009 13:41

Re: Pane Hvížďala,

"prodavačka v supermarketu platí větší daně, nežli nejrenomovanější autokoncern, nebo největší elektrokoncern Evropy" no asi myslite na % že? Ale něco na tom je, daně by měly být jednoduché a neprustřelné, prostě aby špičkový právník za 50% Vám je nedokázal snížit na polovinu což u toho velkeho podniku je hezkých pár melounů.