28.5.2024 | Svátek má Vilém


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
vita 6.11.2009 16:23

Re: ještě k demopkracii. ve staré anglii i v našem rakousku

Dlouho platilo, že ti, kteří živili ostatní, neměli právo do ničeho kecat. V Anglii to začali odbourávat ve 2. polovině 19. století.

Jenda 6.11.2009 16:34

Re: ještě k demopkracii. ve staré anglii i v našem rakousku

Mám pocit,že jste spíš myslel "které" ne "kteří".

Petr z Tábora 6.11.2009 11:49

chytří nevymřeli, ale nedostanou se do médií

Je vidět, že chytří lidé nevymřeli, ale nedostanou se do médií, aby mohli ovlivňovat veřejnost.

Systémy převládající v EU ničí přirozený pud ekonomické a politické sebezáchovy. Na tom pak vydělávají muslimští přistěhovalci, sociální parazité apod. - a většinová společnost si ani netroufá nazývat věci pravými jmény. A když už se udělá nějaké opatření, například proti zneužívání sociální dávky, tak neadresně plošně postihne s těmi vychcánky i nevinnou pracovitou většinu.

JM 6.11.2009 11:43

€UROATLANTICKÝ SVĚT JE OVLÁDÁN MUTANTEM DEMOKRACIE - PRASEKRACIÍ

€UROATLANTICKÝ SVĚT JE OVLÁDÁN MUTANTEM DEMOKRACIE - PRASEKRACIÍ       PRASEKRACIE JE KDYŽ.      Když z publicistů a novinářů, samozvané smečky hlídacích psů demokracie,  jsou poblicisté a mopslíci prasekracie. Když poblitický a volební pořádek přestane vyhovovat i prasatům která se díky jemu zmocnila ústavní zastupitelské moci lidu.    Když zastupitel, mandantář, i prezident,  nejsou při výkonu svého mandátu odpovědni svým voličům,mandantům, i poslancům. Když zastupitelé, mandantáři i prezident, nejsou svými mandanty odovolitelní a na jejich svévolný výkon mandátu není opravný prostředek.    Když o vyvolitelnosti zastupitele získaný počet mandátů-hlasů rozhoduje méně, než partajní Verchuškou hoschů a dívek co spolu mluví a ssoustají, propůjčené vyvolitelné pořadí na  partajní kandidátce.     Když v účtování práce zastupitele za uplynulé funkční období a v jeho vyvolitelnosti pro volební období další, splněné volební sliby voličům znamenají méně než nesplněné volební sliby a splněné rozkazy partajní věrchušky v uplynulém období, nebo odměna mandátem od jiné partaje za přeběhlictví.     Když Ústavní soud neshledá neústavním prováděcí ústavní zákon, kterým je Ústava porušována(poplatky v bezplatné zdravotní péči z veřejného zdravotního pojištění).     Když Nejvyšší správní soud neshledá roční úrok 365% ani lichvou, ani odporující dobrému mravu.      Když agentura placená z veřejných prostředků doblbuje veřejnost tím, že odpovědi často méně jak 1000 dotázaných z 52 okresů, z napříkald 7 415 830 oprávněných voličů posledních voleb do zastupitelstev krajů,  beztrestně vydává za veřejné mínění.

milan007 6.11.2009 12:57

nudíš

huhu 6.11.2009 13:25

Re: €UROATLANTICKÝ SVĚT JE OVLÁDÁN MUTANTEM DEMOKRACIE - PRASEKRACIÍ

myslíte orwelowské  prase Napoleona ?

yorik 6.11.2009 11:19

Svatá pravda.

kdyby se Kohl necpal nacpaným vepřovým žaludkem, ale asparágusem, tak bylo Německo v daleko lepší kondici. Jsme to, co jíme. ;-) 

honzak 6.11.2009 12:13

Re: Svatá pravda.

představa Helmuta, jak si cpe do huby asparágus mi vehnala tekutinu do očí a z nich do klábosnice! Hláška týdne!

Harpyje 6.11.2009 18:08

Re: Svatá pravda.

Ano, představa Helmuta Kohla, cpoucího se chřestem, je neuvěřitelně komická! :-/ Smějte se dál vlastní blbosti.

Peta 6.11.2009 14:42

Re: Svatá pravda.

Pozor s tím jídlem: viz otázka č.2 zde

Eliška 6.11.2009 10:27

Řešení problémů

Politici, jak v článku bylo řečeno, i u nás rozhodují na základě stranické příslušnosti a ne na základě vlastního svědomí. V parlamentu vládne boj politických stran a nikoli věcná atmosféra. Problémy se neřeší. Navíc politici jsou ovlivněni lobisty - zájem občanů jde stranou. Preferuji takovou politiku, kdy by byly dány stejné šance všem, o nemohoucí by bylo postaráno a ti, kteří odvádí mnoho na daních díky svým ziskům odváděli procentuálně tolik, co ti, kteří tolik nevydělávají. Zaměstnavatelé (např. majitelé supermarketů) platí svým zaměstnancům malu mzdu, takže si tím zvyšují zisk. Prostě je okrádají. Od státu mají daňové prázdniny, které, když jim skončí, stěhují se jinam. Jsou to většinou vlastníci zahraniční, takže zisk nezůstáva u nás. Ničí malé prodejce, takže ve svém důsledku výskyt jednoho supermarketu připraví o živobytí do okruhu několika kilometrů téměř všecky malé prodejce, kteří pak jdou na pracovní úřad a připraví rozpočet státu o značnou částku. Ale majitelé supermarketů jsou oslavováni, kolik přispívají. Jejich příspěvek by se měl počítat v souvislosti s tím, kolik stojí stát všichni živnostníci, které supermarket připravil o výdělek. Nejsou to jen supermarkety, jsou to i výrobní závody, které nadšeně vítají naši politici, zastupitelé, slíbí jim daňové prázdniny a oni zaměstnají spoustu lidí, malé podnikatele zničí a za pět let odejdou tam, kde dostanou zase daňové prázdniny, levnější pracovní sílu. Zde ponechají hnusné krabice svých výroben na poli, které je zastavěno betonem - ať se postarají místní zastupitelé a zelení - a  spoustu nezaměstnaných. Tím je fakticky budovaná závislost na těchto velkých podnikatelích, místo toho aby se podporovala činorodost a snaha našich lidí a především nezávislost.

asociál 6.11.2009 10:51

Re: Řešení problémů

Můžu se zeptat, co přesně znamená "ti, kteří odvádí mnoho na daních díky svým ziskům odváděli procentuálně tolik, co ti, kteří tolik nevydělávají"? Že ty daně nejsou progresivní podle výše příjmu?

K supermarketům - připadá mi, že trend jde poslední dobou spíš zpátky k menším prodejnám, i když jsem si všiml jen Žabky  a TescoExpress. S výrobnami co tu zbyly mám dojem hlavně po Zemanově vládě lze ale jen souhlasit, třeba výrobna televizorů v Hranicích byl úžasný nápad.

cb 6.11.2009 10:57

Re: Řešení problémů

Korporatni dan neni progresivni. Logicky.

JM 6.11.2009 11:51

Re: Řešení problémů

V čem je logické, že korporace, které nerovným poměrem využívají pracovní trh,  vzdělanosti, bezpečnost, kultur, sport,  péči o zdraví, dopravní infrastrukturu a podobné, placené z veřejných prostředků,  do fondu veřejných prostředků přispívají rovným poměrem?

cb 6.11.2009 12:21

Re: Řešení problémů

Chcete inteligentni odpoved na stupidni otazku?

huhu 6.11.2009 12:45

Re: Řešení problémů

to "nerovným poměrem", to jste posoudil vy ? jak ?

huhu 6.11.2009 11:32

Re: Řešení problémů

menší prodejny všude ve světě přežívají jen pokud jsou specializované na nějaké specielní, kvalitní a dražší zboží, které vyžaduje osobní práci se zákazníkem.  "Masovou" spotřebu všude prodávají ti velcí, to je logika ekonimiky.

Je smutné, že IQ velké části národa včetně socdem politiků Sobotky, zaorálka a Paroubka neumí počítat a neví, že 15% z milionu je absolutně 100x více nežli 15% ze desetitisíc. Polopaticky - 15% z milionu je 150.000 a 15% z desettisíc je 1.500. A protože jsou daňové odpočty ze základu daně, tak ti nizko příjmoví neplatí daň z příjmu vůbec.

Eliška 6.11.2009 18:42

Re: Řešení problémů

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřila. Myslela jsem rovnou daň. Ti co mají velké zisky jsou však zvýhodněni, protože mají nastaveny stropy sociálního a zdravotního pojištění, zatímco ti, co jsou v propadu stejně minimální pojištění, které jde do tisíců měsíčně ze zákona odvádět musejí.  Mimochodem proč je u nás i ve světě zdravotnictví tak drahé naznačuje tento velmi zajímavý film: http://www.mustwatch.cz/film/food-matters/

huhu 6.11.2009 11:16

Re: Řešení problémů

u nás lidé chodí nakupovat do hypermarketů, protože je tam největší

výběr a nejnižší ceny. vy chodíte  a chcete nakupovat dráže ? Vaše

choutky, aby potraviny podražily, včera podpořila ksčssd schválením

zákona proti řetězcům - na nátlak lobistů  to je velebových soudruhů

velkostatkářů

V. 6.11.2009 11:49

Eintopf

Rozumím vašemu rozhořčení Eliško,

ale s prominutím zde mícháte příliš mnoho věcí dohromady.

Supermarkety od nás neodcházejí (maximálně jeden koupí druhý) a ani nevím o jednom, který by dostal daňové prázdniny. Jak znám systém pobídek, je to úzký profil prioritních sektorů, o který má ČR zájem (více na www.czechinvest.org nebo www.mpo.cz).

Tento profil se časem měnil (nehájím jeho strukturu). S pobídkami principelně nesouhlasím, ale je pak těžké spoupeřit s okolními státy o FDI (přímé zahraniční investice), které jsou pro naši zemi podstatné.

To, že máme v krajině hnusné krabice je otázkou na stavební úřady. Ostatně, znám i řadu lidí, kterým se to dokonce líbí! A hranický Philips? Co vím, tak musí firma, která dostane pobídky slnit určitá kritéria (především počet pracovních míst, výši investice, čas po kterou místa garantuje atp.). Pokud je nedodrží, musí podporu vrátit (případně doplatit daně). Jestlůi to dokážou naše úřady účelně vymáhat, je věc jiná a zde upřeme svoji pozornost a vyžadujme odpovědnost.

Problém vidím tedy spíše ve výkonu naší státní správy, než v investorech. Každý si dovolí jenom tolik, kolim mu bez následků projde. Vyžadování dodržování pravidel, které již v zákonech máme je věcí státu. Hezký den, V.

Eliška 6.11.2009 17:06

Re: Eintopf

Stát velkým podnikatelům dává strop na placení zdravotního a sociálního pojištění, zatímco, ten, kdo nic nevydělá nebo je i prodělečný musí určité minimální pojistné odvádět. Z čeho ? "Investorům" se vychází vstříc, zatímco malí podnikatelé mají podstatně horší podmínky. O tom, jaké mají pomínky neví ani ČSÚ, takže pro vládu, poslance a zastupitele jsou neviditelní. Je pravda, že člověk najatý supermarkety pracuje na základě smlouvy, ale má na výběr v regionu, kde supermarkety zlikvidovali konkurenci?

Přeji také hezký den. Eliška

thom 6.11.2009 12:16

Re: Řešení problémů

Okrádání je, když někdo vezme to, co mu nepatří proti vůli toho, co mu to patří. V supermarketu pracují všichni dobrovolně za smluvní mzdu. Pokud se jim to nelíbí mohou pracovat jinde, dnes téměř v celé EU. Ale to by museli se učit a hnout zadkem a ne nadávat na ty, kteří to udělali. Problém starý jako lidstvo samo neúspěšný závidí vše a všem kolem sebe a propaguje socialismus.

asociál 6.11.2009 16:02

Re: Řešení problémů

No to máte úplnou pravdu, ale obávám se, že velká část oprávněných voličů stejně chápe nutnost pracovat jako okrádání. Je to prostě jednodušší. Viděl jsem to už před lety v Německu a před nedávnem i tady - jakmile dosáhnete určitého subjektivního pocitu blahobytu, už se vám prostě dělat moc nechce.

Emil XX 6.11.2009 18:11

Re: Řešení problémů

Nemáte správné informace. Původně se snažili těm movitějším sebrat majetek násilím. Úspěch vycházel z vojenské síly. Vítěz získal kořist a případně vypsal daně.

asociál 6.11.2009 10:04

Přežitý volební systém

Postupem času je mi pořád méně jasné, proč má v demokracii stejnou váhu volební hlas člověka, který je posledních 15 let na podpoře a podnikatele, který vytvořil řekněme 300 nových pracovních míst. Ta matematika uvedená v článku je úplně jasná, bohatství společnosti vytváří pouze část z ní, na výsledku se podílí všichni. Abych nebyl špatně pochopen - to je v pořádku. V pořádku ale není, když ve volbách rozhodne 30 Kč za recept. Tenhle volební systém prostě vede k pasivitě. Neupírám nikomu volební právo, ale podíl na přínosu pro společnost by v něm měl být zohledněn.

Peta 6.11.2009 10:13

Re: Přežitý volební systém

Můj otec (penzista) prohlásil, že volební právo by mělo být do 60ti let. Já bych to modifikoval, platíš daň z příjmu? Máš volební právo!

Dívčí sen 6.11.2009 10:20

Re: Přežitý volební systém

A já bych to ještě rozšířil o: Jsi ochoten bránit republiku se zbraní v ruce a absolvovat smysluplný výcvik cca 2 týdny v roce?

Historik 6.11.2009 11:02

Podstatou občanské rovnosti je všeobecná branná povinnost

Kdo na to zapomene, zemře.

Jenda 6.11.2009 16:33

Re: Přežitý volební systém

Vycvik dva tydny v roce neni smysluplny nikdy.

Emil XX 6.11.2009 18:05

Re: Přežitý volební systém

Výcvik dva týdny v roce je nekonečně smysluplnější, než žádný výcvik. Ve Švýcarrsku mají základní vojenskou službu 4 měsíce ale chodí na pravidelná cvičení.