2.3.2024 | Svátek má Anežka


EKOLOGIE: Vystřílejte kamzíky! A Čechy! Nejsou původní!!!

29.9.2009

Život je změna! Tvrdí někteří filosofové, jiní naopak říkají, že aby byl život takový, jaký si jej přejeme, žádná změna nesmí být. Protože každá změna je k horšímu. Oba názory nalezneme už v Bibli, protože staří Izraelité původně považovali změnu za cosi špatného – poznání a vyhnání z ráje. Později pak, to je ona slavná část kolem útěku z Egypta (obrovský sukces, několikrát to i zfilmovali!!), zase trvali na změně. Že prý nový Bůh a nová vlast….

Ale co jsem neslyšel, že by někdo chtěl měnit svět tak nějak zpětně. A z gruntu. On sice Jahve měl několikrát v úmyslu lidstvo vyhubit, ale oni ho vždycky nějak ukecali. Viz ta historka o Noemovi.

Ovšem dneska existují větší kabrňáci. Zatímco Bůh nařídil - i když se hodně namíchnul - všechno zvířectvo a ptactvo zachovat (o rostlinách se nemluví), existují dneska takoví kanóni, že klidně nějaký ten zvířecí druh zlikvidují. Viz zpráva z tisku: Poslední čeští kamzíci jsou v ohrožení, ochranáři je chtějí vyhubit.

Já chápu, že se příroda musí chránit a že to musí dirigovat vzdělanci. Kdyby si ta příroda – protože, to se nezlobte, i člověk je „příroda“ – dělala sama, co chce, to bysme dopadli! Kamzíci by hopsali po Pražském hradu a vojáci by lezli na Karláku na stromy, jak stojí ve Švejkovi.

Ještě že jsou tady vyštudovaní vzdělanci, co vědí co a jak. Třeba šéf CHKO Jeseníky Jan Halfar. Kamzíci jsou „nepůvodní“, a tedy, jak každý chápe, „nečistí“ a nechá je vystřílet. On tak rozhodl. ON, bůh strašlivý a hromovládný, pán nad lesy a tvory veškerými, nad žouželí plazící se po zemi….. éééé…pardon, vedoucí CHKO. Asi mu ty pozice nějak splynuly, co?!

Momentálně nemá na kamzíky čas, neb: „Zatím se snažíme bojovat s výsadbou nepůvodní borovice kleče.“ Tak pravil ON hromovládný!

To mě trochu uklidnilo. Hned to nebude. Rostliny jsou, jak známo, mrcha a zlikvidovat třeba pampelišky na zahrádce, to dá nějaké práce. Čeká chlapce těžká fuška! Naštěstí je tady chemie, co??!

Ta „kleč“, co jsem ji doposud já, laik, považoval za horskou rostlinu, navíc romantickou, bude muset podle myslitele a samozvaného boha nad tvory i rostlinami Halfara, šéfa CHKO Jeseníky, pryč. Jako prý půjdou všude u nás v ČR pryč akáty, říkali na MŽV, neboť jsou to jsou nechutný přivandrovalci! Že já to dřív nevěděl. Když jsem v jejich alejích randil. Jako že jsem uprostřed nepřátel. Biologickejch! Tak proto se ty holky tak často cukaly. Ony cítily, tak nějak přírodně, neb jsou ženy, tedy osoby lépe cítíci s přírodou, že je kolem nepřítel. A já v tom viděl bůhví co. Já jsem se bál, že jim vaděj moje beďary.

Čistá příroda se holt chránit musí. To se nedá nic dělat. To říkal už jeden světoznámý myslitel (nedávno mu u nás vyšla knížka), muž, který nepil, nekouřil, měl rád zvířata a čistou přírodu a myslel na pracující lid. Přečtěme si od něj citát č. 1:

Jakmile se lidé pokoušejí vzbouřit proti železné logice přírody, dostávají se do konfliktu s týmiž principy, kterým vděčí za svou existenci v podobě lidských bytostí. Jejich vzpoura proti přírodě vede nutně k jejich úpadku. "

No a co jiného než bouření proti přírodě je když rostou rostliny tam, kam nepatří, a zvířata klidně žijou tam, kde nemají co dělat? Tedy podle některých ekologů. Tak abychom neupadli - totiž ekologicky neupadali - je nutno dle onoho myslitele a jeho přátel a také dle pana Halfara a jeho přátel i mluvčího MŽV zlikvidovat všechny „nepůvodní“ druhy.

Nejprve s podívejme na rostliny, které jsou v ČR, případně v Evropě nepůvodní. Například:

Pšenice špalda a pšenice setá. Žito seté. A ze střední Asie dovezené obiloviny vůbec. (Naše „obiloviny - tedy trávy - jsou: bojínek luční, ječmen, jílek vytrvalý, medyněk, metlice, oves, ovsík, pohanka, psárka, pýr, srha říznačka, sveřep, tomka nebo třeslice. Až na oves a pohanku nic k jídlu.)

Brambory jsouz Jižní Ameriky. (Pěstování brambor zabránilo v Evropě opakovaným hladomorům. Ale co je nám, budovatelům šťastných zítřků, do nějakých hladomorů, že?) Cukrová řepa vznikla genovou manipulací. Ostatně i další řepy jsou mutované, změněné druhy. Pryč s nimi!

Nepůvodní jsou také rajská jablka a papriky. A co kukuřice? No ta určitě! Podle vyjádření jedné mladé ekoložkyně v tisku je „kukuřice syfilisem naší přírody“!! Pak také musíme zničit tulipány. Japonské sakury. Jinan dvoulaločný. Melouny. Každou vyšlechtěnou brukev, tedy kedlubny, zelí, kapustu a podobně. U cibule nevím, musel bych to zjistit.

Takže až to všechno nepůvodní svinstvo zlikvidujeme, budeme jíst proso, pohankovou kaši a mletou kůru ze stromů - to naši předci před dovezením brambor běžně na jaře jedli. A taky „bedrník“ (bedrník obecný- Pimpinella saxifraga). Přikusovat budeme divoký česnek, ten je místní.

Když se rázně vypořádáme s rostlinami, vrhneme se na živé tvory. Takže kamzíci v Jesníkách, to je jasný. Ofšem už jsme něco takového u nás jednou dokázali. Jak informoval pan Josef Pubal z Českomoravské myslivecké jednoty: “Podobný případ jsme tu už měli. Šlo o kozu bezoárovou na Pálavě. Ta nakonec musela zmizet, protože ochránci vymysleli, že způsobuje nadměrnou erozi a žere bylinky. Když už tam koza nebyla, tak ochranáři zjistili, že vzácné druhy kytek kvapem ubývají, protože zarůstají trávou. Nakonec začali pořádat obrovské akce a louky na Pálavě ručně kosili."

A já, proč ta ještě donedávna krásná Pálava teď vypadá jako opuštěné kolchozní pole na Ukrajině kombinované se smetištěm! Podívejme se na mrchu kozu bezoárovou! Ještě nedávno se o ní na Pálavě točily přírodovědné filmy a chlubili jsme se s ní a tu máš čerte kropáč. Ona to byla škodná! Ještě že na to máme studované lidi. Ať žije CHKO Pálava. A její vedoucí RNDr. Jiří Matuška!

(K „srdceryvnému" článku pana Petra Krejčího Vystřílejte kamzíky! Myslivci se vystřílejí sami... jen poznámečku: Tak oni kamzíci za víc než 100 let tu „šíleně ohroženou květenu“ nesežrali a najednou jí dle eko-tvrzení sežerou do posledního lístku. Buď kamzíci z ničeho nic zešíleli, a nebo taky někdo lže, jak když tiskne. Kamzíci nezešíleli…)

Já si myslím, že ty „nepůvodní druhy zvěře“ by se měly vůbec likvidovat. Jak chce pan Halfar a jeho parta. A zajistit životní prostor jen těm původním. Podle mne byly u nás původními zvířaty v době, kdy taky žili naši první původní lidi, mamuti. A tygři šavlozubí a jeskynní medvědi. Ty tedy asi už nemáme, ale kdyby se oblíkli sloni do kabátů, tygrům se nandal umělý „gépis“ – tedy chrup – ňáký takový ty „šavle“ a dovezli se třeba medvědi a krmili se anabolikama, tak je vystaráno! Když mohli ekoši v Jeseníkách tvrdit, že louka rozrytá od prasat a srnek je zničená od lyžařů, proč by jim neprošlo tohle?

I když tedy, nevím, nevím, co je původní zvířena. Před nima tady žili daleko důležitější tvorové! A déle, že. Plazi. Ještěři. Dinosauři. Brontosauři a jiní sauři! A ta jejich původní krajina! Přesličky a plavuně a vůbec. Co toho tady bylo. A dneska je tu z toho jen ekologicky škodlivý uhlí. No, tak to by určitě nešlo. Ekologové a vytváření uhlí…no to nééé. A taky třetihory, to je dvacet milionů let, to je moc daleko. Takže kousek zpět. K mamutům. Už se těším, jak potkám na Červenohorském sedle slona s nalepenýma chlupama!

Ale jděme dál. Vy, co máte tak rádi přírodu, budete asi souhlasit s citátem č. 2: Musíme plánovat takové uspořádáni krajiny, které by v maximální míře odpovídalo přirozenému stavu! " To je tak ekologický, až už to víc být ani nemůže.

Další logický krok v cestě za čistou přírodou (po rostlinách a zvířatech) je, že musíme něco udělat s lidma. Lidi jsou vůbec pěkná banda a škodí přírodě. Já si myslím, že když u sousedů začali někdy v devatenáctém století s návratem k čisté a původní (německé) přírodě a skončili u čištění rasy, že bychom se neměli tomuto tématu zbaběle vyhýbat ani my..

Tak nejdřív bychom měli vrátit na naše území původní obyvatele. No, Češi to rozhodně nebyli. Ani Germáni tady nebyli původní. Před nimi tu byli Keltové. A před nimi? No to se neví. Neandrtálci . U těch je to jisté. Ovšem pacholci jedni ekologicky nevzdělaný, si klidně vyhynou! To je bordel, co? Zkusíme hledat řešení. Ale předtím malý kvíz:

Vyzkoušel jsem si, jak budou na citát číslo 1 a citát číslo 2 reagovat mladí, moderně a ekologicky a „správně„ vzdělaní Evropané. S oběma názory souhlasili, někteří dokonce nechápali, jak to, že jejich správnost nechápu já? Tak jen pro informaci. Citát č. 1 je z Mein Kampf od Adolfa Hitlera a druhý je výňatek z nacistického dekretu z roku 1942 vydaného Říšským vůdcem SS Heinrichem Himmlerem pod názvem "Jak zacházet s půdou na východních teritoriích".

Lze očekávat, že se lidé se stejnými názory – nebo alespoň část z nich – dopracují ke stejným záběrům. Čechy, navíc strašně promíchané s kdejakými přistěhovalci, tedy tu směsku a vůbec i ty moderní přistěhovalce nutno zlikvidovat. Když vykácet stromy a vystřílet kamzíky a kozy bezoárové, tak proč ne lidi? Kde je nějaká logická chyba? Už jednou se to realizovalo. Z lásky k přírodě a čistotě.

Já si nemyslím, že funkcionáři CHKO jsou zcela určitě a vědomě následníci „frajtra s knírkem“. Jenže nápady s „opravováním přírody“ tam mohou je i nás rychle zavést. Ti, kdo původně obdivovali socialismus, a to včetně toho nacionálního, většinou ani netušili, k jakým hrůzám to povede. Jo a taky k tomu, že značnou část z nich ty údajně vznešené ideologie zahubí.

Zdá se vám to celé hovadina? Ovšem koho by před dvaceti lety, kdy kdekdo fandil ochraně přírody, napadlo, že se postupem času dostaneme v ochraně přírody k hromadnému kácení „nevhodných stromů“ a vraždění „nevhodné„ zvěře.

Při příležitosti návštěvy papeže jen malou vážnější „duchovní“ odbočku, citaci z knihy Tomáše Sedláčka „Ekonomie dobra a zla“: Podle knihy Genesis představuje člověk „pána přírody“ (Genesis 1/26) Ale abychom lépe pochopili křesťanské vnímání vlastnictví, pojem „pán“ chápejme ve smyslu zahradníka či správce a nikoliv svévolného ničitele bez jakékoliv zodpovědnosti. … …ve smyslu „abusus“[tedy zneužití (moci) - pozn. autora].

A o to v tomto rozhodnutí o likvidaci kleče i kamzíků o „zneužití“ lidské dočasné moci dle mého názoru rozhodně jde. Je krokem proti duchu celé naší křesťansko-judaistické kultury. Krokem barbarským.

Kterýkoliv soudný ministr životního prostředí by takového úředníka a fanatika jako je pan Halfar vyhodil. Na minutu. Nikoliv na hodinu!

Ovšem je takovýmto „ekologům“ vůbec povoleno myslet normálně?!