19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

DISKUSE: Kdyby internet mohl vraždit…

Jistě znáte internetové diskuze. Většinou je raději nečtu, jen občas ty pod svými články, abych věděl, kde jsem možná trochu přestřelil nebo viděl něco příliš zaujatě. Jinak bývají ty diskuze čtením neveselým. Nezřídka žumpou. Kdyby internet mohl zabíjet, tak by tam bylo hodně mrtvých. Jeho anonymita místo očekávané upřímnosti spouští vášně a odhaluje ty horší nebo možná pravé stránky člověka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 26.1.2023 5:28

Myslíte, že pak přestanu nadávat komoušům? No, asi ano, ti se už budou potom jenom moct chválit. :-P

I. Lyčka 25.1.2023 22:34

Pravda pravdoucí.

P. Hák 25.1.2023 21:14

No, není kam utéct... I když si myslím, že stejně se nakonec budou smát muslimové. Přibývají.

Ś. Svobodová 25.1.2023 20:57

Cesta ven není, protože už není žádný Západ, který by podpořil revoluci. Až na výjimky už je to globální svět a nový Světový řád.

Ś. Svobodová 25.1.2023 20:38

Hlasování je soukromé rozhodnutí a nikomu do něj nic není. Ale pokud chci vystupovat veřejně, je slušnost také veřejně nést kůži na trh. Dělá to každý novinář.

Ś. Svobodová 25.1.2023 20:35

Ty serverovny už existují roky a shromažďují všechny e-maily, SMS a telefonáty roky zpětně. Přístup do nich má PČR na vyžádání. Mimochodem, už předloni jsem si chtěla místo Firefoxu nainstalovat Tor. Ihned na mně vyskočilo okno s upozorněním, že instalací a používáním tohoto produktu se stanu zájmovou osobou pro bezpečnostní složky. Tak že přihlášením pod svým jménem do diskuze na veřejné stránce už příliš neztratím.

Ś. Svobodová 25.1.2023 20:26

Psala jsem o tom, když lidé píší na veřejné fórum. S kamarády můžete drbat na soukromé platformě. A ano, spolucestující ve vlaku si sice neukazují občanky, ale autocenzura tam vládne, neboť jsa osobně zastoupen, za sprosťárny můžete lehce dostat po čuni.

P. Hák 25.1.2023 20:06

Jinak si myslím, že teď už je na přibrzdění pozdě. Pravidla veřejné komunikace nastavují politici a média. Média stupňují nenávist a vládnoucí moci to vyhovuje. Hrubé verbální útoky se staly standardem.

Nečekám, že to skončí dobře. Otázka je, jak daleko to zajde a zda bude ještě cesty ven.

P. Hák 25.1.2023 19:56

Blbé je, když autority to buď skrytě podporují, nebo dělají, že to nevidí.

P. Hák 25.1.2023 19:55

No, docela podnětné by bylo, kdyby se do toho nezapojovala vláda.

Pokud jste to pochopil tak, že propaguju cenzuru, tak nepropaguju. Ostatně cenzura běží, ovšem "ta správná".

Myslíte-li to tak, že Rakušanovi "švábi" a Astonovy "krysy" jsou v principu totéž, co "psovi psí smrt", tak souhlasím. Zabít člověka není tak snadné. Zašlápnout švába, to je hned.

Z. Lapil 25.1.2023 19:29

Jo, přesně takhle to myslím.

Jediná šance je, že ten směr postřehne dostatek lidí a akce vyšumí, ale oba víme, že se to často nestane.

Z. Lapil 25.1.2023 19:23

Prima. A jak tomu chcete zabránit? Tím, že efektivně!!! zrušíte možnost bavit se řekněme o národnosti?

Dehumanizace oponenta je běžnou praktikou odpradávna. Psovi psí smrt, Untermenschen... Jelikož údajně máme v genech pár procent genetického materiálu od neandrtálců, počítám, že už tehdy zaznívaly hlasy na způsob "No fuj, co se ti na té opici líbí?".

Nějak se s cenzurou nedokážu smířit už proto, že je zakázáno krást a krade se, vraždit a vraždí se, prznit a przní se...

Z. Lapil 25.1.2023 19:13

NÉÉÉ 8-o8-o8-o !!!

Proč? Protože ne všechno, co říkám, je pro všechny uši. Nic tajného, ale když se bavím s kamarádem, jaké má moje sousedka ohavné... Samozřejmě vlasy, ale že jste se nachytala :-)?, tak opravdu nechci, aby to věděla půlka vesnice.

Nebo viz Babiš: i kdyby si to včera s tou střelbou a rakovinou celé vymyslel, přesto i on má právo, aby mu nebylo vyhrožováno fyzickým násilím. Osobně jsem byl opakovaně fyzicky napaden víte proč? Protože se jistým chlapečkům nelíbil přístup mojí mámy - kantorky k jejich znalostem.

A víte proč vám to vůbec píšu? Přesně - protože není snadno přístupné moje jméno (Svobodům, Novákům a pár dalším to nakonec může být jedno, ale nás až tolik není) ani adresu, takže nejsem oněmi chlapečky identifikovatelný jako milá vzpomínka na čas malin nezralých.

Nakonec - když se bavím se spolucestují(m) ve vlaku, taky si nejdřív ze všeho neukážeme občanky. A žiju v obci tak malé, že když se podívám do výsledků voleb, klidně může dojít k něčemu takovému: Hele, voni tu "toho blba" volili dva. F. A. je jasnej, ale kdo je ten druhej? Ne, nenarážím na nikoho konkrétního, prostě "toho blba".

Mmch - redakce má moje telefonní číslo i můj mail, takže kdyby na to přišlo, policie mě najde jediným dotazem. Vlastně dvěma - v redakci a u operátora.

P. Hák 25.1.2023 19:00

Nejde o to, zda to tak bylo plánováno. Četl jsem o případech, kdy se verbální útoky či posměšky vedené skupinou agresorů neplánovaně zvrhly v brutální fyzické násilí. Týkalo se to šikany mezi dětmi, ale princip je stejný. Slovní agresivita postupně narůstá, až přejde ve fyzickou. To je psychologie smečky.

Inteligence pachatelů bohužel v této fázi nezabrání vůbec ničemu. Napadený "nemá nárok" na soucit, protože přece... atd.

P. Hák 25.1.2023 18:28

Pane Suro, bohužel to od "keců" může dost rychle sklouznout jinam.

Skupiny páchající násilí motivované etnicky, nábožensky nebo názorově se na začátku vždy hecují slovně. To není tak, že zničeho nic popadnou hole a jdou někomu rozbít hlavu. Normální člověk má zábrany tohle udělat, ale když se dost dlouho opakuje, že cíl nenávisti si vlastně jiné jednání nezaslouží, tak ty zábrany postupně oslabují, až padnou. Začne fungovat psychologie davu. V extrémních případech není cíl vůbec považován za člověka. Dehumanizace oponenta je tedy velmi nebezpečná, bohužel ji můžeme v současném českém diskuzním prostředí pozorovat dost často.

P. Hák 25.1.2023 18:18

Tak ono stačí zavést povinné elektronické hlasování.

I. Širůček 25.1.2023 17:05

Inu, to už jsme tu měli, jsou tací, kterým se po těch časech stýská, protože sami si na dovolenou v zahraničí vydělat nedokážou, tak by byli rádi, kdyby si ji nemohl dopřát ani jejich soused.

J. Vintr 25.1.2023 14:06

A hlavně by se mělo zrušit anonymní hlasování u voleb. A zavést trestní odpovědnost za hlasování pro špatnou stranu a špatného kandidáta. To by byla teprve ta skutečná demogracie....

J. Vintr 25.1.2023 13:53

Koviďárna byla zřejmě jen "rozcvička" k tomu, co se na nás chystá. Někdo si ověřoval jak moc jsou lidé manipulovatelní a který způsob manipulace je nejúčinnější. A ovšem očkování mělo poněkud zredukovat populaci.

J. Jurax 25.1.2023 13:49

Sakra, zas to zablblo - patří jinam ... už by ti nixmochři z Lidovek mohli androidí verzi diskusního rozhraní konečně opravit ...

J. Jurax 25.1.2023 13:46

No, ale zase diskuze jsou sice místy žumpoidní, ale jsou i zdrojem nefalšované srandy ... :-)

J. Jurax 25.1.2023 13:42

Ano, asi tak ...

I. Lyčka 25.1.2023 13:04

Nebojte, všechno bude. Chystá se nutnost používat třeba bankovní identitu. Což o to, možná by ubylo neslušných příspěvků, ale na druhou stranu vidím servery a ta disková pole, na kterých se ukládají názory občana pro pozdější využití. Možná jako v Číně.

Ś. Svobodová 25.1.2023 12:49

Cenzura by nebyla nutná, pokud by přispěvatel do veřejné diskuze neměl možnost být anonymní. Pak by celkem slušně fungovala autocenzura. Např. by se přispívající uživatel mohl přihlásit jen přes ID, které by poskytovalo zpětnou informaci o jménu a adrese uživatele.

C. Berka 25.1.2023 12:14

Paní Pixová na blogu na Aktualne: "A jelikož prezidentská funkce v rámci mnou preferované decentralizace moci v dohledné době zrušena nebude, zbývá mi už jen skromné přání, aby tuto funkci alespoň zastával někdo jiný než prolhaný oportunistický psychopat, který ve velkém ničí českou krajinu, a který by ve opravdu funkčním právním státě se skutečně nezávislými a jím nevlastněnými médii už dávno seděl za mřížemi."

Co nám tím sděluje?: Babiš je psychopat, Babiš ( ne pěstitelé řepky) ničí českou krajinu ( kdopak ji ničí v Německu, Británii, kde řepka jede ve velkém?)

Náš stát není funkční!

Náš stát nemá nezávislá media.

V našem státě media vlastní ( jen) Babiš.

V našem státě by měl Babiš dávno sedět za mřížemi.

Proč to všechno? Protože to tak demokraté jako Pixová vidí. Stát je podle ní bezmocný a nefunkční, jiná, než Babišova media nemáme a Babiš nemá být souzen, ale rovnou za katrem.

C. Berka 25.1.2023 11:56

srovnáváte nesrovnatelné - nenávist očkovaných vůči neočkovaným byla jen okrajovým jevem a opětovaná neočkovanými, kteří se očkování ( nejen očkování, ale i rouškám, karantenám a testování) bránili vylhanými argumenty. Na ulici očkovaného od neočkovaného nepoznáte. Odpustit si hospodu nebo návštěvu divadla srovnávat s persekucí Židů je nepřijatelné, protože nesrovnatelné. Typický slovník neočkovaných- Plandemie místo pandemie, hadr, náhubek- místo rouška, respirátor, To byla naprostá ztráta soudnosti.

S ostatním souhlas. Propaganda medií jede na plné pecky. Jednostranná. Očividná i podprahová. Roky se jelo Čapí hnízdo - nyní někteří nenávidí i státního zástupce a soudce je prý podplacený Babišovými miliardami. " Únos" mladého Babiše, který byl podle potřeby zdravý pilot, nebo naopak bezmocnou loutkou v rukách Protopopova. Zdůrazňování Krymu, kde byl zlomek doby, co byl mimo bydliště svého otce a sestry ( Je totiž Slovák se švýcarským občanstvím), v ČR není doma. Roky psaní o Babišově řepce- ačkoli ji Preol většinu nakupuje od zemědělců. V souvislosti s řepkou se rozčilovali i ti, co tankují benzín, který s řepkou ničím nesouvisí... media nikdy nenapsala, jaký je ZISK výrobce biopaliv- vždy se uváděly jen Miliardy ( a ty šly Babišovi do jeho bezedné kapsy). Psalo se o Olbramovicích- tam mělo Čapí hnízdo a.s. bránit obchvatu - přitom jediná námitka ČH, byla okamžitě zamítnuta se zdůvodněním, že přišla po lhůtě na odvolání.... Psaní o tom, že Babiš byl na Slovensku ODSOUZEN, ačkoli byl Žalobce a ÚPN žalovaný.

P. Sura 25.1.2023 11:14

Já myslím, že média nenávist nešíří, ale "jen" VYVOLÁVAJÍ. A dělají to výběrem zveřejňovaných "informací". A pokud informace, které jsou zrovna k dispozici, nejsou dostatečně akční, přikoření je "komentářem", což je sice jen pouhý "názor" některého redaktora - zaměstnance, nicméně otíštěním v médiích se tento názor stává pro mnohé nepříliš uvažující oficiálním stanoviskem.

P. Sura 25.1.2023 11:05

Langře, to vyhrožování po internetu jsou vždycky "jen takový kecy". Třeba já, když vám tady oponuju, je mi celkem jedno, co vy na to. Já jen chci sdělit lidem, že si myslím něco jiného a to zejména lidem, kteří mi na to nic nenapíšou. A pokud napíšou - někdo potěší, jiný nepotěší.

J. Anděl 25.1.2023 10:28

Dlouho jsem přesvědčen a i to píšu, že je to nevyhnutelný efekt vývoje technologie. To neznamená, že si myslím, že je ta cenzura "dobře". Ale když vyvinu něco, co má pacičky, tak ty pacičky bude někdo používat. Když má něco čudlík, někdo ten čudlík zmáčkne. Informace na internetu lze kontrolovat a tvořit nad nimi samoučící se algoritmy. Jsou vidět, jsou dohledatelné, jsou zablokovatelné.

Směřování k nějaké formě cenzury na internetu je, mám dojem, tudíž nevyhnutelně celoplanetární.

Je potřeba jí vzdorovat, kritizovat, odsuzovat, aby se co nejvíc v našem světě otupila. Ale tipuji, že není zcela odklonitelná. Přirovnávám si to ke konci volných časů divokého západu.

Jestli vás napadá, jak by mohla být zcela odklonitelná, napište. Netrvám na tom.

Z. Lapil 25.1.2023 10:12

Já bych to až tak dramaticky neviděl. Občas se stane, že se shromáždění/sešlost zvrhne v dav, a ten se opravdu neřídí, řekněme, rozumem zúčastněných. A když vás to vyvrhne a stanete se sama sebou, tak nestačíte zírat, čeho jste se zúčastnila. Svoje o tom vědí na fotbalových a vůbec velkých stadiónech a účastníci velkých koncertů; pokud si to tedy uvědomí.

Abych nebyl mylně pochopen - JE to o průser, dav ušlapavší zúčastněné tu byl nejednou. Tvrdím ale, že příhoda v Jablonci nebyla záměrem ani jednoho ze zúčastněných a už vůbec nebyla zorganizována předem.

A to ještě neuvažuju o tom, jak moc to Babiš zveličuje. Myslím si, že ano, ale za A/ jsem zaujatý, což je důvod nevěřit sám sobě, a za B/ nevěřím, že by si to od začátku vymyslel. TAK mizerný diplomat není.