28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

DISKUSE: Kdyby internet mohl vraždit…

Jistě znáte internetové diskuze. Většinou je raději nečtu, jen občas ty pod svými články, abych věděl, kde jsem možná trochu přestřelil nebo viděl něco příliš zaujatě. Jinak bývají ty diskuze čtením neveselým. Nezřídka žumpou. Kdyby internet mohl zabíjet, tak by tam bylo hodně mrtvých. Jeho anonymita místo očekávané upřímnosti spouští vášně a odhaluje ty horší nebo možná pravé stránky člověka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 25.1.2023 5:57

No, tak si hlavně dobře všimněte, kdo tady komu vlastně vyhrožuje. Ono je to celkem zřejmé, ale... ;-)

P. Sura 25.1.2023 11:05

Langře, to vyhrožování po internetu jsou vždycky "jen takový kecy". Třeba já, když vám tady oponuju, je mi celkem jedno, co vy na to. Já jen chci sdělit lidem, že si myslím něco jiného a to zejména lidem, kteří mi na to nic nenapíšou. A pokud napíšou - někdo potěší, jiný nepotěší.

P. Hák 25.1.2023 18:28

Pane Suro, bohužel to od "keců" může dost rychle sklouznout jinam.

Skupiny páchající násilí motivované etnicky, nábožensky nebo názorově se na začátku vždy hecují slovně. To není tak, že zničeho nic popadnou hole a jdou někomu rozbít hlavu. Normální člověk má zábrany tohle udělat, ale když se dost dlouho opakuje, že cíl nenávisti si vlastně jiné jednání nezaslouží, tak ty zábrany postupně oslabují, až padnou. Začne fungovat psychologie davu. V extrémních případech není cíl vůbec považován za člověka. Dehumanizace oponenta je tedy velmi nebezpečná, bohužel ji můžeme v současném českém diskuzním prostředí pozorovat dost často.

Z. Lapil 25.1.2023 19:23

Prima. A jak tomu chcete zabránit? Tím, že efektivně!!! zrušíte možnost bavit se řekněme o národnosti?

Dehumanizace oponenta je běžnou praktikou odpradávna. Psovi psí smrt, Untermenschen... Jelikož údajně máme v genech pár procent genetického materiálu od neandrtálců, počítám, že už tehdy zaznívaly hlasy na způsob "No fuj, co se ti na té opici líbí?".

Nějak se s cenzurou nedokážu smířit už proto, že je zakázáno krást a krade se, vraždit a vraždí se, prznit a przní se...

P. Hák 25.1.2023 19:55

No, docela podnětné by bylo, kdyby se do toho nezapojovala vláda.

Pokud jste to pochopil tak, že propaguju cenzuru, tak nepropaguju. Ostatně cenzura běží, ovšem "ta správná".

Myslíte-li to tak, že Rakušanovi "švábi" a Astonovy "krysy" jsou v principu totéž, co "psovi psí smrt", tak souhlasím. Zabít člověka není tak snadné. Zašlápnout švába, to je hned.

P. Hák 25.1.2023 20:06

Jinak si myslím, že teď už je na přibrzdění pozdě. Pravidla veřejné komunikace nastavují politici a média. Média stupňují nenávist a vládnoucí moci to vyhovuje. Hrubé verbální útoky se staly standardem.

Nečekám, že to skončí dobře. Otázka je, jak daleko to zajde a zda bude ještě cesty ven.

Ś. Svobodová 25.1.2023 20:57

Cesta ven není, protože už není žádný Západ, který by podpořil revoluci. Až na výjimky už je to globální svět a nový Světový řád.

P. Hák 25.1.2023 21:14

No, není kam utéct... I když si myslím, že stejně se nakonec budou smát muslimové. Přibývají.