24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

DISKUSE: Duhová manželství

V době, kdy existují skutečné a vážné celospolečenské problémy, které by měli členové Parlamentu ČR řešit, se řeší zástupné problémy, která jsou tématem vyřešeným.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Kusák 4.3.2024 7:03

No, autorkou plně souhlasím. Navýsost mě otravuje něco, co už je společenský a právně vyřešené. Zbytečné se k tomu vracet, a přesto, nepatrná, zato ale halasná a vlivná část společnosti tuto věc stále otvírá. Na co diskutovat o kriminalitě, o chřadnoucí ekonomice nebo o opravdu významné části společnosti, upadající do chudoby. Mnoho opravdových manželských páru odkládají rodinu, protože nemají na to, aby měly kde bydlet, aby měly zaměstnání s odpovídajícím příjmem. Školství, zdravotnictví, justice, psychicky labilní děti v důsledku strašení válkou, takovou, kterou ani nelze vyhrát. Atd. atd., a my řešíme jestli budou dva chlapi manželé nebo partneři. To je tupost dnešních poměrů.

J. Jurax 4.3.2024 10:41

Asi tak ...

Z. Koutecký 4.3.2024 17:40

A co jiného bychom tady měli řešit, pane Kusáku? Ty ostatní problémy, o nichž se zmiňuje, přece v rámci svých pravomocí řeší vesměs orgány EU, ne?

D. Stirsky 4.3.2024 5:31

Už bych to nechal být. Manžel, manželka, manželství patří stejně hlavně do formulářů a oficiální komunikace. Jak jsem pochopil, tak RP bude skoro na roveň manželství, jen s detmi to bude zašmodrchanější, ale nikoli vyloučené. Možná by bylo lepší psát o tom, co se vlastně schválilo. A ocenit, že alespoň tak.

R. Langer 4.3.2024 5:47

Jakože 100x opakovaná lež se stává pravdou, tak už byste to nechal být? Já tedy NE! :-P

P. Diviš 4.3.2024 9:40

Současná (odhlasovaná PS) úprava je dostatečná. Zaručuje práva nedělá přílišný zmatek v terminologii.

J. Dlouhy 4.3.2024 4:50

Parlament CR to ale vyresil dobre. Udelal spravne rozhodnuti. V jinych zemich Evropy to dopadlo hur...

K. Machala 4.3.2024 4:43

Mal+ženství pro všechny, tj mužoženství pro všechny. Svazek muže s holkou i vdolkem. Pokud vdolek ukončí svoji pouť po zemi této, nechť muž a žena po něm k radosti daňopoplatníků dostávají vdov?ec?ský důchod. Totéž při partnerství pro všechny, třeba mužomužství se slepicí. Po smrti slepice opět důchod. Ženoženství se psem, po smrti psa... Daňový poplatník pláče a partnerství pro všechny jsou šťastná, byl kom zmírněn bol korunou českou...