Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

CLIMATEGATE: Mysli zeleně - patří indoktrinace do škol?

climate gate

Když nemám argumenty, abych přesvědčil dospělé, začnu oblbovat jejich děti. Jsou ještě malé a nemohou se bránit. Je to snazší.

Dítě v jistém věku bere jako fakt všechno, co řekne paní učitelka. Děti se nemohou greenwashingu bránit. Ještě ani neumí anglicky, aby si mohly fakta ověřit v odborné literatuře. A nemohou navíc utéct, musí ve škole sedět a poslouchat - v marketingu se tomu říká "captive audience". think green

Poslední bitva vzplála, tralalá

V New York Post nám Andrea Peyser sděluje, jak klimatický brainwashing přichází do škol. Je maskovaný eufemismem "ekologická výchova".

"Kdy se z globálního oteplování stalo násilím vnucované náboženství? Nedávno má dcerka přišla ze školy rozjásaná a s písní na rtech. Naprosto bez varování - takže jsem neměla šanci zavolat včas vymítače ďábla - spustila následující děsivý refrén:

". . . You can hear the warning -- GLOBAL WARMING . . . " (Slyšte varování...o oteplování)

S manželem jsme úplně zkoprněli. Když jsme přišli k sobě, dozvěděli jsme se toto: A) Všechny děti byly donuceny, aby na koncertě pro rodiče zpívaly tuto píseň, které říkají "The Warming Song - Oteplovací píseň" B) Text písně dále kárá sobecké dospělé (rodiče), že znečišťujeme planetu a přinášíme zkázu světa, vraždíme polární medvídky a ohrožujeme ptáčky a včeličky."

To mi připadá jako tradiční snaha diktatur ukrást srdce dětí a obrátit je proti rodičům. Odtud už je jen krok k tomu, aby děti ve škole při ekologické výchově byly nabádány, aby neekologické chování rodičů hlásily na Gestapu.

Zdroj: Andrea Peyser. Climate-cult con is hard to bear. New York Post. Nov 30, 2009.

Vážený pane řediteli, nabízíme vám porušování zákona

Školský zákon hovoří jasně:
- Ve škole není povolena činnost politických stran a politických hnutí ani jejich propagace.
- Ve škole není povolena reklama, která je v rozporu s cíli a obsahem vzdělávání, a reklama a prodej výrobků ohrožujících zdraví, psychický nebo morální vývoj žáků nebo přímo ohrožujících či poškozujících životní prostředí.

Klimatičtí jehovisté to ale nechápou a do škol se cpou.

Tuhle mi ředitel jedné školy, čtenář mých článků, přeposlal, s čím ho oslovilo plzeňské sdružení TODERO. Nabízí škole členství v Klimatické alianci. Climategate Aliance... totiž Climate Aliance, sídlí v Bruselu a právě nyní expanduje do střední Evropy. Sami říkají, že je spolufinancuje EU - to znamená i my. klimaskeptici. Nemáte zač, hoši.

Rádi by ve školách u naší mládeže zvyšovali povědomí (awareness) o problémech kolem změn klimatu. Nabízejí přednášky, workshopy, semináře o klimatu. Skvělé. Zajímalo by mne, kolik budou mít workshopů o Climategate, kolik hodin budou přednášet o nálezech Wegmanovy komise a zda "Velký podvod s globálním oteplováním" promítají v HD kvalitě. Můžete jim napsat a zeptat se.

Al Gore jako výukový materiál?

V roce 2007 se britské ministerstvo rozhodlo distribuovat Al Gorovu agitku "Nepříjemná pravda" do škol jako výukovou pomůcku. Rodiče rozhořčení takovou indoktrinací podali soudní protest (případ Dimmock). Ukázalo se, že název filmu je oxymoron, protimluv. Nejvyšší soud (soudce Burton) tehdy rozhodl, že film se smí ve škole promítat, jen pokud bude uveden seznam nepravd, které v něm jsou. Asi jako když se reprízovalo 30 případů majora Zemana.

Viz článek Ivana Breziny: Kurs sebeobrany proti klimatickému lháři. Přečtěte si to. Připomeňte si, že Bursíkovo ministerstvo v roce 2007 dotovalo české vydání Al Gorovy knihy.

Výroba mávátek

Když jsem se účastnil v Kodani soutěže TH!NK About It, jeden z environmentalistů nadšeně referoval o škole, která "grilovala" na nějaké besedě politiky, že nejsou dost zelení.

Kolega blogger ovšem nezažil komunistický režim. Mně zpráva naopak připomněla základní školu, kdy jsme při hodině povinně vyráběli mávátka na oslavu "jediné správné ideologie". Rozdíl je jen v barvě - z rudé se stala zelená. Místo světové komunistické revoluce je na transparentech "zelená revoluce".

Nám nakecali, že Lenin byl hodný pán a že VŘSR bylo masové povstání lidu. Kdo podvedl tyto studenty na fotografii? Kdo jim namluvil, že naše teploty jsou nenormální a že za to může CO2?

ycp

Rovnost před zákonem

Indoktrinace dětí zeleným náboženstvím je trestný čin. Je to totiž porušení ústavy sekulárního státu - ta říká, že stát nesmí zavádět státní náboženství. To by bylo porušení svobody vyznání a diskriminace lidí s jiným přesvědčením.

Když si italští katolíci pověsí ve škole na zeď křížek (viz), levice a muslimové ječí, jako by je na nože brali, že je to porušení sekularismu. Ale zelené náboženství jim nevadí?

Pokud toho nenechají, měli bychom požadovat alespoň zrovnoprávnění. Tak jako když se protestanti v rakouském mocnářství dožadovali tolerančního patentu.

V roce 2008 think-tank Heartland Institute rozeslal do tisíců škol klimaskeptické materiály a DVD. Environmentalisté hned spustili poprask, že "popírači" chtějí zmást děti. Sierra Club se vyděsil, že by si žáci a učitelé nedejbůh mohli udělat vlastní názor a dozvědět se fakta. (Viz zde.)

Právě to však nyní potřebujeme. Dostat do škol "nepříjemnou pravdu" o Climategate. V češtině je však zatím dost málo materiálů, které nejsou kontaminovány zprávami IPCC. Jenom propagandistických webů ve stylu Greenpeace je jako smetí. Jak by ne, když dostávají dotace od "sekulární" EU.

Proto přicházíme s projektem Klimaskeptik.cz, který by měl pomoci tuto mezeru alespoň trochu zacelit.

klimaskeptik-banner

Na tomto novém webu najdete vzdělávací materiály, odbornou literaturu, dokumentární filmy, ale i zábavu. Hry, videa, zprávy. Veškeré audio-video s českými titulky, mnohdy poprvé na internetu v češtině.

Uvítáme vaše připomínky a doporučení, jaké další materiály na web zařadit.

Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

přečetl Panikář
25. 7. 2024

Že mají dámské plavky předvádět muži, považovali diskutující, včetně řady ženských sportovkyň, za...

Válka byla jen poslední kapkou, kterou by česká energetika bez problémů ustála, kdyby již předtím...

Zdeněk Roller
25. 7. 2024

Co je tohle za stát, ten Egypt? Vždyť rozhodně nepatří mezi ty vysloveně chudé. Přitom v areálu...

Ivo Fencl
25. 7. 2024

Roku 1952 se Velinského trampská parta s Foglarem setkala v Hostivaři, kde byli Dvojkaři na...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

kroc Tereza Krocová
25. 7. 2024

Klimatičtí aktivisté ve čtvrtek ráno narušili provoz na největším německém letišti ve Frankfurtu...

Lidovky.cz, ČTK
25. 7. 2024

Bez Ruska a Číny u stolu nebude možné dosáhnout žádného mírového jednání o válce na Ukrajině, řekl...

ČTK, Lidovky.cz
25. 7. 2024

Izraelské síly nalezly v Pásmu Gazy těla čtyř obětí útoku Hamásu loni 7. října. Čtveřice byla...

kroc Tereza Krocová
25. 7. 2024

Po poměrně turbulentním bouřkovém období do Česka přichází klidné letní počasí. V následujících...

Lidovky.cz, ČTK
25. 7. 2024

Obrana demokracie je důležitější než jakákoliv funkce, řekl americký prezident Joe Biden v projevu,...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz