Diskuse
BYLO: Vzpomínky starých zašlých časů
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
M30i84r29o76s34l39a92v 89P78i52v84o33d15a
Cituji z publikovaných vzpomínek: "... Naši mi doma vysvětlili jak to s režimem je, jen mě zapřisáhli, abych o tom nikde nemluvil. ..."
Komentář
Bohužel, rodiče autora ještě neznali skutečné příčiny radikální společenské změny, která se náhle přihnala. Takže raději jen zapřísahali svého syna, aby mlčel. A život jejich syna, autora článku, začal teprve až datem jeho narození. A teprve až několik let po svém narození, autor začal vnímat své okolí a pamatovat si své okolní vjemy.
Závěr: Pamatuji si, že jeden humorista kdysi začal vyprávět svůj životopis sdělením: "Když jsem se narodil, naši nebyli doma. ..."
J60a18r10o81s96l78a80v 42F63a31r51d97a
Likvidace fronty na maso v tichosti? Nic ve zlém za odmlouvání, ale prý to byla docela velká řacha ...
H83a84n90n17a 32R56y75b81n82i94c89k76á
Přihlášku do Pionýru otec nepodepsal, byla jsem po roky jediná ve třídě. Řekl, že si komunisté chtějí podmanit mládež, stejná verbež jako u Hitlera.
A s tím uhlím to bylo tak: Bylo jen na příděl. Ten byl nedostačující a především - ani ten příděl se nedal sehnat. Rodinný domek ještě z první republiky se dal jakž takž vytopit jen o Vánocích a to proto, že rodiče měli známého a ten zase známého...... Takže jsme každý podzim chodily s mámou žadonit "pod rukou" zase o něco uhlí. Celkem tolik, že jednou otec řekl, že příděl uhlí které měl za války byl vyšší než v tom blahu socialistických zítřků.
Tak moc hezké to dětství nebylo, rodiče měli samé starosti. Rodinný domek byl "nadměrný byt" takže se dlouhá léta strachovali, že jim někoho "nepříjemného" nakvartýrují. Jednou se dokonce muselo vyklidit celé horní patro, jen proto, že se očekával takový nějaký "podnájemník".
Zásobování občanů čímkoli jen hrůza. v prázdných obchodech "nemáme, nemáme" kdy dostaneme nevíme i u tak obyčejných věcí jako máslo .
Nemohu si vzpomenout na nekalené dětství. starosti rodičů se promítly na celou rodinnou atmosféru
M44i52r22o18s18l41a81v 66K35o96c24i12á31n
Hlavní důvod, proč staří hájí to, co znali zamlada, je pošetilá touha, aby to bylo jako dřív, a oni byli zase mladí. Nebudou. Zasazovat se dá jen za to, co bude - a najít si v tom něco pro sebe.

L80a38d34i47s87l30a96v 34P36í55s17a97ř70í29k
Vypadá to jako nepochopení vzpomínky, kdybyste četl pozorněji, tak snad.
R37o57m32a89n 64L27a33n47g54e65r
No, mládí se už nevrátí, ale těch stranických schůzí bychom se mohli dočkat zas, pokud to půjde dál stejným směrem...
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz