28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

BYLO: Čarovná moc pánského pyžama

Rozhlédne se, v pokoji nikdo. Ani vlevo ano vpravo, ani před lůžkem. Lekne se ještě více, vstane a letí do manželovy ložnice. Tento tvrdě spí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 23.2.2024 9:03

Opravdu dojemná povídka z doby okupace naší země německým živlem, povídka plná záhad, neznámých, podivných měst, podivných aut, ve kterých přijížděli podivní pánové v kožených kabátech, s klobouky sraženými do čela, s pistolemi po kapsách, aby si sebou odvezli někoho neárijského původu, kterého pak následně už nikdo nikdy nespatřil.

Paní Rybnická, toto tu neprováděl nikdo jiný, než vaši milí bratři v triku, které jste si do naší země pozvali vy Sudeťáci, vy kteří jste je freneticky vítali jako své osvoboditele, a zasypávali je, se slzama v očích, květinama.

To vy Sudeťáci jste zapříčinili rozvrat a zničení Československa. To vy jste zapříčinili smrt naší české inteligence, našich vlastenců, a zajisté i všech těch chudáků židovského původu, které ti vaši zachránci vozili dobytčáky rovnou na smrt do těch podivných měst, s těmi podivnými zařízeními, z nichž nebylo návratu. A že těch podivných měst a zařízení bylo požehnaně!

To jenom na doplnění té vaší záhadné povídky z města Brna, ke kterému se tak ráda vracíte ve svých vzpomínkách. [>-]

P. Brich 23.2.2024 14:33

Trochu bych Vás poopravil. Jsou filmové doklady v německých týdenících, že naši velevážení spoluobčané sudetoněmeckého původu německá vojska nevítali, nýbrž jim hrozili zdviženými pravicemi a házeli po nich květiny s úmyslem je zabít.

Jinak nevím, jaký účel má ve vyprávění pí Rybnické žlutá páska, ale žlutou hvězdu nesměli Židé odkládat.

P. Pavel 23.2.2024 15:54

Obvyklé poudačky staré zapšklé sudeťačské babičky. Výhoda je, že to člověk nemusí číst, stačí jméno autorky a má jasno.

J. Farda 23.2.2024 21:04

Pane Vlčku dobrý večer, velmi hezky, tak nějak česky vlastenecky jste paní Rybnickou prokádroval. Kdysi tady psala o pochodu smrti z Brna do Pohořelic, a myslím, že dnes jste nejen Vy schopen želet, že tenkrát také nešla. Já se s tou paní několikrát, jako syn rodičů prchajících po Mnichovu ze severních Čech před nácky, nepohodl, ale alespoň se nemám důvod, jako Vy dnes stydět - Boha, tuná hlúpo táram, Vy se samozřejmě stydět nemáte zač. Vinšuji Vám krásný podvečer a klidnou noc ke zítřejšímu svátku všech internacionálních vlastenců - co si s Vámi ve vláknu níže notují - ke dni zahájené SpecVražOper k návratu odrodilého banderovského Maloruska zpět do bratrské náruče Pútinova Velkého Ruského Imperia.

„Rozhodl jsem se mluvit s Polskem stejným jazykem, jaký oni používali vůči nám minulé měsíce,“ burácel Adolf Hitler na zasedání říšského sněmu. Německá ofenziva spustila 1. září 1939 ve 4.45.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/neznam-slovo-kapitulace-burcoval-nemce-hitler-zacatek-valky-hodinu-po-hodine.A190828_160428_ln_zahranici_ele

11. února 2022 Tehdejší britský ministr obrany Ben Wallace jednal v Moskvě s ruským protějškem Sergejem Šojguem. "Podíval se mi do očí a řekl, že Rusko nenapadne Ukrajinu," uvedl později Wallace.

12. února 2022 Putin znovu odmítl tvrzení, že plánuje agresi proti Ukrajině. Američané podle něj podněcují hysterii a dokonce uvádějí data, kdy má k invazi dojít.

21. února 2022 Putin oficiálně uznal nezávislost samozvaných separatistických republik v částech Doněcké a Luhanské oblasti na Ukrajině.

24. února 2022 Putin ráno oznámil, že dal rozkaz k zahájení "speciální vojenské operace". Krátce nato se ozvaly výbuchy v Kyjevě, Charkově, Oděse, Dnipru a dalších městech na Ukrajině. V šest hodin ráno místního času ruské tanky překročily bělorusko-ukrajinskou hranici a zamířily směrem ke Kyjevu.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/dva-roky-putinovy-invaze-na-ukrajine/r~6fc4f650cce511ee83060cc47ab5f122/