21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

BYLO: Čarovná moc pánského pyžama

Rozhlédne se, v pokoji nikdo. Ani vlevo ano vpravo, ani před lůžkem. Lekne se ještě více, vstane a letí do manželovy ložnice. Tento tvrdě spí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 23.2.2024 21:04

Pane Vlčku dobrý večer, velmi hezky, tak nějak česky vlastenecky jste paní Rybnickou prokádroval. Kdysi tady psala o pochodu smrti z Brna do Pohořelic, a myslím, že dnes jste nejen Vy schopen želet, že tenkrát také nešla. Já se s tou paní několikrát, jako syn rodičů prchajících po Mnichovu ze severních Čech před nácky, nepohodl, ale alespoň se nemám důvod, jako Vy dnes stydět - Boha, tuná hlúpo táram, Vy se samozřejmě stydět nemáte zač. Vinšuji Vám krásný podvečer a klidnou noc ke zítřejšímu svátku všech internacionálních vlastenců - co si s Vámi ve vláknu níže notují - ke dni zahájené SpecVražOper k návratu odrodilého banderovského Maloruska zpět do bratrské náruče Pútinova Velkého Ruského Imperia.

„Rozhodl jsem se mluvit s Polskem stejným jazykem, jaký oni používali vůči nám minulé měsíce,“ burácel Adolf Hitler na zasedání říšského sněmu. Německá ofenziva spustila 1. září 1939 ve 4.45.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/neznam-slovo-kapitulace-burcoval-nemce-hitler-zacatek-valky-hodinu-po-hodine.A190828_160428_ln_zahranici_ele

11. února 2022 Tehdejší britský ministr obrany Ben Wallace jednal v Moskvě s ruským protějškem Sergejem Šojguem. "Podíval se mi do očí a řekl, že Rusko nenapadne Ukrajinu," uvedl později Wallace.

12. února 2022 Putin znovu odmítl tvrzení, že plánuje agresi proti Ukrajině. Američané podle něj podněcují hysterii a dokonce uvádějí data, kdy má k invazi dojít.

21. února 2022 Putin oficiálně uznal nezávislost samozvaných separatistických republik v částech Doněcké a Luhanské oblasti na Ukrajině.

24. února 2022 Putin ráno oznámil, že dal rozkaz k zahájení "speciální vojenské operace". Krátce nato se ozvaly výbuchy v Kyjevě, Charkově, Oděse, Dnipru a dalších městech na Ukrajině. V šest hodin ráno místního času ruské tanky překročily bělorusko-ukrajinskou hranici a zamířily směrem ke Kyjevu.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/dva-roky-putinovy-invaze-na-ukrajine/r~6fc4f650cce511ee83060cc47ab5f122/

J. Vlček 23.2.2024 17:39

Paní Rybnická, chcete snad kádrovat tehdejší Čechoslováky, kteří byli tehdy pevně odhodláni se bránit, ale které celý slavný západ předhodil Hitlerovi jako objetního beránka, jen aby si zachoval sám zdravou kůži?

Je vám snad málo těch 360 tisíc objetí našeho národa, o které jsme zásluhou Němců přišli? Vy tu dnes chcete někoho kádrovat, jak se kdo choval za války, kterou vyvolali rozpínaví Němci, kterým jste vy Sudeťáci tleskali a vítali je s otevřenou náručí? O tom všem z vašich úst pochopitelně ani zmínka. Že vás stud nefackuje.

Mimochodem, není každý hrdina, aby v době teroru německých zabijáků neuváženě ohrožoval svůj život, natož pak životy svých dětí. Že raději nedržíte tu vaši drzou kušnu. To by bylo totiž to jediné, co by vám slušelo. [>-]

H. Rybnická 23.2.2024 16:08

Jsem Vám velice vděčna.

H. Rybnická 23.2.2024 16:07

A to se dá koupit v obchodě? Předpokládám že by řada čtenářů uvítala. kdybyste prozradil. kde jste si koupil to svoje, když jste v raném mládí zjistil že to přírodní nevykonává svůj úkol jak by mělo.

H. Rybnická 23.2.2024 16:06

Pane Navrátile bylo by jednou zajínavě vědět, jak se chovali Vaši předkové v době protektorátu. Předpokládám, že patřili k těm o kterých jeden autor včera napsal že " Takoví lidé se často vyznačovali tím, že za německé nadvlády v lepším případě žádnou odbojovou činnost nevyvíjeli a pluli s davem, v horším případě se jejich chování dalo považovat rovnou za kolaboraci s nacismem.

P. Pavel 23.2.2024 15:54

Obvyklé poudačky staré zapšklé sudeťačské babičky. Výhoda je, že to člověk nemusí číst, stačí jméno autorky a má jasno.

P. Brich 23.2.2024 14:33

Trochu bych Vás poopravil. Jsou filmové doklady v německých týdenících, že naši velevážení spoluobčané sudetoněmeckého původu německá vojska nevítali, nýbrž jim hrozili zdviženými pravicemi a házeli po nich květiny s úmyslem je zabít.

Jinak nevím, jaký účel má ve vyprávění pí Rybnické žlutá páska, ale žlutou hvězdu nesměli Židé odkládat.

J. Sedláček 23.2.2024 13:09

to je freudovský přeřek, místo pyjama tam má být přirození

J. Vlček 23.2.2024 9:12

Přesně tak, pane Navrátile. R^

J. Vlček 23.2.2024 9:03

Opravdu dojemná povídka z doby okupace naší země německým živlem, povídka plná záhad, neznámých, podivných měst, podivných aut, ve kterých přijížděli podivní pánové v kožených kabátech, s klobouky sraženými do čela, s pistolemi po kapsách, aby si sebou odvezli někoho neárijského původu, kterého pak následně už nikdo nikdy nespatřil.

Paní Rybnická, toto tu neprováděl nikdo jiný, než vaši milí bratři v triku, které jste si do naší země pozvali vy Sudeťáci, vy kteří jste je freneticky vítali jako své osvoboditele, a zasypávali je, se slzama v očích, květinama.

To vy Sudeťáci jste zapříčinili rozvrat a zničení Československa. To vy jste zapříčinili smrt naší české inteligence, našich vlastenců, a zajisté i všech těch chudáků židovského původu, které ti vaši zachránci vozili dobytčáky rovnou na smrt do těch podivných měst, s těmi podivnými zařízeními, z nichž nebylo návratu. A že těch podivných měst a zařízení bylo požehnaně!

To jenom na doplnění té vaší záhadné povídky z města Brna, ke kterému se tak ráda vracíte ve svých vzpomínkách. [>-]

R. Langer 23.2.2024 7:46

Já to raději ani nečtu, zbytečně bych se na*ral... ;-O

F. Navrátil 23.2.2024 7:41

Autorka není schopna jasně napsat, že se událost stala v období Protektorátu a že v Brně řádilo gestapo, stovky vysokoškolských studentů byly zmláceny a poslány do koncentráku, z Kaunicových kolejí se ozýval křik mučených vlastencům, kterým "milí krajané" lámali kosti, brněnské německé paničky se praly o vstupenky na popravy a Židé byli jako dobytek nahnáni do vagonů a poslání do pekla německých vyhlazovacích táborů. Už jen chybí autorčin nářek, že ten český a židovský xindl si péče Třetí říše říše a brněnských Němců nevážil.