17.6.2024 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

VZTAHY: Zbytečný nadstandard se Slovenskem

Česká vláda před pár týdny zrušila mezivládní konzultace se slovenskou vládou a vrátila se tedy k původnímu, naprosto korektnímu a zcela běžnému vztahu, který má naše země se všemi ostatními sousedy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Zasazabanovaný 2.4.2024 9:03

To je váš stály problém, pán Šebesta. Fakty vás zvyknú pobaviť, a preto sa tak často míňate s realitou.

M. Řepa 2.4.2024 8:59

"Rusové rádi nazývají všechno ruské slovanským, aby pak mohli tvrdit, že všechno slovanské je ruské." — Karel Havlíček Borovský

P. Diviš 2.4.2024 8:57

V tom vám nic nebrání.

I. Pávek 2.4.2024 8:54

To máte pravdu pane Polanský, ale asi se sere do toho tady proto bo platí v Česku daně a mrzí ho že je hlavouni rozfofrují

P. Diviš 2.4.2024 8:51

A on si autor drze řeší to, co ho baví! Škandál! :-P

P. Diviš 2.4.2024 8:50

" ... ideologickým spôsobom myslenia v Česku a pragmatickým na Slovensku" - pobavil jste mne, po ránu.

D. Polanský 2.4.2024 8:50

Ale poslouchat se musí.

D. Polanský 2.4.2024 8:49

Já být autorem, tak opravdu řeším nadstandardní snahy Francie s islámskými státy, když už v jeho Francii žije několik milionů muslimů, dokonce některé oblasti již mají pod plnou kontrolou, a bílý Francouz se tam už ani moc neodváží vstoupit.

P. Diviš 2.4.2024 8:49

Nějaký kamarádšoft je vždy, jde o to s kým. Nějak vám z toho impéria "jebe".

P. Diviš 2.4.2024 8:47

Bureš se nepostavil proti proto, že je Slovák (spíš byl, teď je něco mezi, Čechoslovák), ale proto, že musí být za každou cenu proti současné vládě.

K. A. 2.4.2024 8:46

Každá země má s někým nadstandardní vztahy (např. Británie s USA), takže podle vás je zřejmě celý svět nenormální. Pochopitelně se vám to nehodí, protože země je třeba zničit, pokud spolu národní státy nespolupracují, tak je EU-impérium snáze pohltí.

L. Kocián 2.4.2024 8:44

Více než aktivní představitel té komunistické diktatury , před kterou jste emigroval ? 8-o

K. A. 2.4.2024 8:39

R^

K. A. 2.4.2024 8:38

Vypadá to tak. Rozvracejí svobodu slova, ekonomiku, důchodový systém, právní stát, chystají se na volební systém. Vypadá to, že před jednáním s Ficem si položili otázku: Tak co jsme ještě nerozvrátili? :-)

K. A. 2.4.2024 8:36

No jo Francie už své nadstandardní vztahy s islámem přerušit nemůže :-)

K. A. 2.4.2024 8:35

Suverénní země pěstují nadstandardní vztahy s vybranými spřátelenými zeměmi - mj. i proto, že to pomáhá prosazení jejich zájmů na mezinárodním poli.

Lokajské země žádné nadstandardní vztahy nepěstují, protože jejich zahraniční politika musí být plně podřízena zájmům impéria.

Otrocké duše se snaží vytušit zájem impéria předem a přerušují jakékoliv vztahy, jež by mohly být nadstandardní, ještě dřív, než na ně imperátor pískne.

P. Pavel 2.4.2024 8:34

Vše je v pohodě. Vláda ČR a president udržují přátelské vztahy s nynější slovenskou opozicí a dosluhující presidentkou. Nynější česká opozice udržuje přátelské vztahy s nynější slovenskou vládou. Je to tedy v rovnováze, mezilidské vztahy nadále fungují. I moje se slovenskými kámoši.:-)

M. Zasazabanovaný 2.4.2024 8:28

Tak na Slovensko to dávno nie je téme. Naviac, keď množstvo rôznych cz webov, yt kanálov a cz osobností verejne deklarovalo Slovákom, že sa hanbia za kroky českej vlády voči Slovensku. Keď Fico politicky veľmi schopne neprilial "olej do ohňa", ale súčasne sa jasne vymedzil za zvrchovanú, proslovenskú politiku.

Česi to asi už tiež veľmi neriešia.

No a autor, keďže žije vo Francúzsku, radšj nech rieši nadštandard islamu v podvolenej krajine galského kohúta. :-)

R. Meišner 2.4.2024 8:13

cituji *vztahy byly pozastaveny* --jak roztomilý výraz, pane autore. rusáci také kdysi *pozastavili* jedno velké dopravní letadlo,,--vzpomínáte? vztahy se Slovenskem budou vždy nadstandartní, už jen z logiky toho, že si jazykově rozumíme. tak to prostě je -i kdybyste napsal sebevětší nesmysl. ( což asi ve vašem případě není žádný velký problém.8-o

J. Kulheim 2.4.2024 8:11

R^R^

J. Kulheim 2.4.2024 8:10

Narodil jste se na Moravě. To je vše co ve vás z Moravy zbylo.

Nemotejte se do věcí, kterým nerozumíte.

Se sousedem je vždycky užitečné mít nadstandardní vztahy.

M. Zasazabanovaný 2.4.2024 8:07

;-D;-D;-D

Vaša rusofóbia, skombinovaná s paranoiou a absolútnnym nepochopením podstaty medzivládnych, nadštandardných stretnutí medzi vládami ČR a SR je zábavná. ... A zároveň strašidelná, pokiaľ takto psychicky narušení jedinci, absolútne nechápajúci realitu, prevládnu v spoločnosti.

J. Kostelanský 2.4.2024 8:07

Dá sa to povedať aj inak: ak Slovák nejaký problém nedokáže vyriešiť na Slovensku, vždy má záložné riešenie - v Českej republike. Môže to byť vzdelanie, pracovná kariéra, nezamestnanosť, zdravotná starostlivosť, politické "prenasledovanie" atď.

Aj z toho tak nejako vyplýva, že z toho, čo hovoria českí politici, si Slováci nerobia veľkú hlavu. Podobne ako si z toho veľkú hlavu nerobia ani obyčajní Česi. Teraz títo politici u moci sú, za rok-dva s veľkou pravdepodobnosťou nebudú. Tak načo si zbytočne komplikovať vzťahy a míňať životnú energiu?

J. Kostelanský 2.4.2024 8:07

Nechápem, prečo sa niektorí Česi v tom stále rýpu. Zdá sa mi, akoby niektorí mali zlé svedomie.

Opäť sa raz prejavuje rozdiel medzi ideologickým spôsobom myslenia v Česku a pragmatickým na Slovensku. Niektorí Česi majú nutkanie stále zdôvodňovať, prečo to rozhodnutie o zrušení spoločného zasadnutia oboch vlád bolo (ne)správne.

Premiér Fico sa k tomu vyjadril raz, spomenul pri tom nadštandardné česko-slovenské vzťahy, ale nikdy z toho nerobil kovbojku. Zdôraznil, že Česi a českí politici sú a budú vždy vítaní. A tým je to pre Slovákov, čím myslím tú neprogresívnu časť, uzavreté. Slováci majú teraz ďaleko väčšie starosti - hlavne v súvislosti s prezidentskými voľbami.

Slováci a slovenskí politici rozumejú ďaleko lepšie situácii v Českej republike než je tomu opačne. Svoju úlohu zohráva aj fakt, že české televízne stanice NIKDY nezmizli z ponuky slovenských káblových a satelitných staníc. (Naladiť si ale slovenskú stanicu na nejakom hoteli v ČR sa rovná zázraku. Nesťažujem sa, je mi to úplne jedno, len to konštatujem.) Na Slovensku drvivá väčšina obyvateľov prijíma televízny signál práve týmto spôsobom. Slováci preto nie sú odkázaní na informácie sprostredkované cez viacero zdrojov. Pozrú si priamo v TV, čo sa deje, prečítajú si noviny, sledujú alternatívne médiá.

Rozdiel medzi Čechmi a Slovákmi je aj v niečom inom. Zatiaľ čo pre Čechov je Československo nostalgická minulosť a striktne vnímajú hranice a Slovensko ako samostatný štát, veľká časť Slovákov vníma Česko podobne ako za Československa. Dokonca v mojom prípade boli "české země" za komunizmu "exotickejšie" a vzdialenejšie než sú teraz. Federálny program bol len jeden, aj to delený na české a slovenské vysielanie, a iné zdroje informácií o ČR okrem rádia neboli. Teraz má každá domácnosť aspoň 15-20 českých TV kanálov - od klasických ako je ČT1, Prima cez športové, hudobné, detské, dokumentárne atď.

I. Pávek 2.4.2024 8:03

Na tebe kando to taky sedí bez úprav

M. Kanda 2.4.2024 7:45

Nějak jste nám zapomněl říci, o kom to píšete. To je o Babišovi?

I. Pávek 2.4.2024 7:41

ten borak je typický představitel spodiny zpustlé progresivistické kolaborantské lůzy která se na něčí příkaz a i peníze snaží uvézt ve zmatek česko-slovenské vztahy a dokumentují to všechny jeho odporné přípisky tady a dá se o tom sebrat taky tady bohatý materiál na jeho vlastizrádném počínání. Hnusí se mi jím vůbec zaobírat. Rozsévá tady jen zlobu mezi český a slovenský národ. Ten lůzr nemá tady vlast, té se štítil a opustil. Jeho vlast je přece matička EU a až se rozpadne bude prašivý bezdomovec ;-€ Rv

F. Navrátil 2.4.2024 7:41

Fialová vláda dokázala za dva roky rozvrátit po desetiletí budovaní mezinárodní vztahy. Pro malý stát s otevřenou ekonomikou je to zničující postup. Fialová Pětikolka vše fungující ničí a co zavede, nefunguje.

M. Řepa 2.4.2024 7:22

Dovede si představit při společném jednání to ticho nebo v lepším případě diskuze, jaký je to jídlo dneska dobrý? Cokoliv česká vláda sdělí riskuje, že to Slováci donesou Lavrovovi.

K. Filip 2.4.2024 6:52

V.Němec-1*.