14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

UTOPIE: Mír podle Ruska

Během více než dvou let trvání války mezi Ruskem a Ukrajinou se objevují názory, že je nutné zastavit boje a uzavřít příměří, které by umožnilo zahájit jednání o míru. Na první pohled jde o dobrý plán, tak co tomu brání?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schling 9.4.2024 21:37

Pane Baráku, nechci s Vámi nijak polemizovat! Ale jak vidíte nějaký plán "B"? Vždyť Ukrajinci Rusy evidentně nevyženou! Bude se bojovat "do posledního Ukrajince"?

P. Diviš 9.4.2024 22:41

Zeptejte se Ukrajinců.

Z. Lapil 10.4.2024 9:24

Jak píše pan Diviš - zeptejte se Ukrajinců.

Mě skoro až děsí jiná věc: jestliže nedokážeme - my, Západ, EU, možná NATO - za dva roky začít vyrábět dost granátů, aby ti, které jsme vzali pod svá křídla, ASPOŇ měli čím střílet, pak nám, až dojdou Ukrajinci, pomáhej pámbu.

Protože odchod z Afghánistánu lze interpretovat jako nezvládnutou operaci, ale TOHLE bude prohra ze slabosti,

M. Kocián 10.4.2024 12:48

Opakuje se stejná situace jako před II. sv. válkou - Evropa chtěla mír a budovat a agresor zbrojil. Jen byrokracie od té doby narostla neuvěřitelně.

Z. Lapil 10.4.2024 14:40

Je to tak.

A nejhorší je, že se s tím těžko dá něco dělat. Kdysi kdosi, snad dokonce nějaká postava v knížce, řekl o nějaké katastrofické budoucnosti hnusnou, ale obávám se, že přesnou větu:

Nevybereme si to. Prostě se to stane.

L. Novák 9.4.2024 21:30

S Putinem nejednat. Je to odlišný druh lidské bytosti, varuje izraelský bezpečnostní expert

23. 2. 2023

Snaha jednat o míru na Ukrajině s ruským prezidentem Vladimirem Putinem je bláhová, protože je to zcela jiný druh člověka, který pochází z odlišné kultury a vždy si vezme, co bude chtít. V rozhovoru pro Novinky to řekl izraelský akademik a renomovaný bezpečnostní expert Dan Schueftan.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-s-putinem-nejednat-je-to-odlisny-druh-lidske-bytosti-varuje-izraelsky-bezpecnostni-expert-40423610

*******************************************

Zelenskyj nemá na výběr. Kdyby přestal bojovat, Rusové ho zavraždí, říká Applebaumová

Ruský prezident Vladimir Putin si stále myslí, že válku na Ukrajině může vyhrát, a zároveň mu je jedno, kolik jeho vojáků zemře, upozorňuje v rozhovoru pro Aktuálně.cz přední americká novinářka a historička Anne Applebaumová. ...

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zelenskyj-nema-na-vyber-kdyby-nebojoval-rusove-ho-zabijou/r~de401a7a82f211ee93abac1f6b220ee8/

Dlouhý, skvěle formulovaný rozhovor...

!!

A. Teplý 9.4.2024 21:53

Až příliš dlouhý rozhovor.

Bohužel autorka vůbec netuší, která bije.

P. Diviš 9.4.2024 22:42

Sázím spíš na ni, než na vás.

A. Teplý 10.4.2024 14:35

Proč mne to nepřekvapuje...

L. Novák 9.4.2024 21:12

Dementní komouši a spol. denně ;-O vytrubují na NP ruskou propagandu. Mnoho z nich systematicky téměř každý den, zbytek občas. Jediným kritériem výběru do seznamu je vědomé šíření ruské propagandy a lží:

Putinova prolhaná dezinformační PÁTÁ KOLONA aktivní na NP nejenom v posledních týdnech:

L. Kolman , P. Odložil = P. Dachmeister , A. Renjascu , I. Pávek , J. Černý , P. Černý , V. Zadák , D. Laurencikova , V. Machálková, P. Spáčil , V. Čermák , K. Filip , V. Pavelka , F. Pavelka , J. Novak , O. Vorálek , K. Nový , V. Kuhaj , J. Vlček , L. Beneš , L. Zídek , P. Brich , J. Drobný , J. Pšenička, D. Hubáčková , K. Křivan , J. Karza , M. Varadinková , M. Moravcová , Z. Linda , I. Kučerová , R. Sorge , J. Rybník , D. Černý , A. Mohela , P. Pepax , J. Rejzek , A. Jaroš , Z. Babek , P. Boublíková , P. Boleloucký , J. Sedláček , P. Brecík , J. Bárta , I. Teren , F. De Winter , Z. Babek , A. Teply , M. Hoblík , J. Kratochvíl , M. Boháček = M. Zasazabanovaný, J. Kostelanský , J. Krásenský , L. Hančar , J. Nevrkla , R. Langer , R. Gramblička , P. Nešvara , F. Navrátil , S. Vozka , V. Šťastný , V. Damec , P. Zeman , R. Lávička , J. Blahová , J. Dvořák , M. Grundmann , P. Vychodil , J. Fialová , J. Krejčová , L. Píchová , T. Kubín , V. Němec , J. Tulejová , I. Hermanek , F. Pokorný , O. Kaucký , S. San , Z. Grabec , J. Vrška , D. Rakous , V. Mokrý ("Kotaz") , L. David , B. Liborek , S. Ševeček , J. Trubač , J. Hanzal , F. Žůrek , E. Hlinovský , M. Šejna , R. Vacek , V. Podracký , M. Malovec , O. Hávová , K. A. , P. Vavruch , J. Uher , R. Woloszczuk , O. Seliger , Š. Hašek , R. Nešpůrek , P. Kozelský , L. Svoboda , J. Matuška , J. Červený , J. Kalina , V. Petr , M. Pesat , L. Frydryšek , R. Pavlik , I. Krahula , P. Marcín , ...

L. Novák 9.4.2024 21:15

Vybombardujme Ukrajinu, pak půjdeme dál. Televizní propaganda v Rusku přitvrzuje

Televize v Rusku v debatách na téma Ukrajiny otevřeně dávají prostor názorům, které vyzývají ke genocidě, masovému vyhnání Ukrajinců z jejich země a bombardování civilních cílů.

"Ukrajina nesmí existovat." Ruská propaganda nabírá na síle. | Video: Russian Media Monitor

Tradičně silné a extrémní výroky pronáší bývalý prezident a nynější místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Na sociálních sítích často píše o použití jaderných zbraní Ruskem nebo o tom, že "půjdeme až do Lvova, když to bude nutné". Na přednášce v Moskvě představil mapu, na které je zobrazena více než polovina Ukrajiny jako součást Ruska.

Agresivní rétorika se neobjevuje jen u politiků, ale v televizním vysílání hlavně u politologů, analytiků a novinářů. Společným jmenovatelem jejich názorů je potřeba vést válku tvrdě a bezohledně, za použití všech prostředků, a neprojevovat žádnou starost o ukrajinské civilisty.

"Po válce nemůže existovat něco jako Ukrajina. Jestliže to dovolíme, začne to zase bujet a rozpínat se jako rakovinový nádor," uvedl na začátku dubna moderátor Vladimir Solovjov, který je jedním z hlavních mediálních propagandistů režimu Vladimira Putina. "Jsou před námi desítky let konfrontace se Západem. Desítky let míru byly náhoda, ale stovky let válek předtím byly přirozené, protože mír mezi dobrem a zlem není možný," dodal ve svém pravidelném pořadu.

(další podrobnosti včetně videozáznamu v článku)

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vybombardujme-je-do-zakladu-pak-pujdeme-dal-ruske-televize-s/r~52d4fe42f66011eeae9c0cc47ab5f122/

Toto je současné RUSKO a jeho staletá tradice!!!Rv

J. Černý 9.4.2024 19:28

Proč banderovci začali po puči na Majdanu 2014 vraždit hlavně ruské Ukrajince až do roku 2022. Banderovci nemusí přijímat mír , ať bojují dal, je to jejich dílo.

P. Brecík 9.4.2024 20:20

R^ Pravá UA: https://cz24.news/video-francouzsky-dokument-zvlastni-vysetrovani-ukrajina-masky-revoluce-video-cz-titl-55min/

L. Novák 9.4.2024 21:31

!!cz24.news - profláknutý ruský dezinfo web. Ten si můžeš strčit do (_,_). Rv

P. Brecík 9.4.2024 21:37

Nebavím se primitivy, kteří mají "dezinformační" weby. A to Dez si určují sami. Ty .... uvádím dokument Francouzské TV. Pro tebe je dez i 1 + 1 = 2, když to není od Šafra. PS: USA si vyhrazují právo hájit svoje zájmy kdekoliv na svété. Tak proč by si rusko neudělalo pořádek s vrahy na své hranici !!

J. Kindl 9.4.2024 20:40

Vy jste s těmi bláboly otravnej. Jak někde o Ukrajině, tak jste tam a melete dokola stále stejnou hovadinu

M. Kocián 10.4.2024 8:45

Pokud nazýváte dnešní Ukrajince banderovci, musíte nazývat dnešní majitele Škody nacisty a do Itálie, Španělska nebo Chorvatska jezdíte mezi fašisty. Spíš jste ale poněkud zamrzl v čase.

J. Vorlický 9.4.2024 18:48

Jedna věc mi připadá téměř jistá. Má-li dojít k nějakému závěru, rozhodně to nebude přičiněním jen Ruska a Ukrajiny. Má-li ale dojít ke k.o., k knock out, nedovedu si pak představit, že to bude Rusko komu bude odpočítáno do deseti. Asi to není fér, ale??

J. Černý 9.4.2024 19:34

Když přepadávají USA - NATO tak je to přeci v pořádku. ! Rusové měli s vraždícími banderovci svatou trpělivosti

O. Buda 9.4.2024 20:06

Čili očekáváte svatou trpělivost s vraždícími Rusy?

L. Novák 9.4.2024 21:16

Tenhle starej komouš by jim šel ještě pomoct...

A. Teplý 9.4.2024 16:04

V článku je o "mírové" konferenci ve Švýcarsku "drobná" nepřesnost.

To, že se jí nesmí účastnit Rusko, byl klíčový požadavek Ukrajiny.

V. Církva 9.4.2024 16:20

Máte k tomu nějaké důvěryhodné odkazy? Samozřejmě že mírová konference bez Ruska moc nedává smysl.

A. Teplý 9.4.2024 16:23

"O uspořádání mírové konference požádal Švýcarsko ukrajinský prezident Zelenskyj při letošní návštěvě Bernu. Podle něj by se jí měly účastnit země, které respektují ukrajinskou svrchovanost, čímž fakticky vyloučil Rusko."

https://echo24.cz/a/HZ2vQ/zpravy-svet-svycarsko-chce-usporadat-mirovou-konferenci-o-ukrajine-do-leta-rekl-ministr

A. Teplý 9.4.2024 16:30

"Formát summitu ve Švýcarsku má podle DPA navázat na čtyři konference o ukrajinském mírovém plánu."

"Plán vyjmenovává základní předpoklady pro mír, které Kyjev zformuloval do deseti bodů. Patří mezi ně stažení Ruska ze všech částí země, tresty pro ruské válečné zločince a reparace."

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/svycarsko-mirova-konference-ukrajine.A240115_184514_zahranicni_sdlk

Z. Lapil 9.4.2024 16:58

Pardon, ale jak chcete jednat s někým, kdo vám upírá svrchovanost čili právo jednat sám za sebe?

A. Teplý 9.4.2024 21:57

Kupodivu jednali, a po neúspěchu prvotní ruské invaze bylo poměrně přijatelné urovnání dojednáno.

Jenže Západ neměl ještě vyprázdněné muniční sklady a potřeboval víc "oslabit" Rusko - tak dohody padly pod stůl.

Ale ne na popud Putina - ale Johnsona (jako lobisty zbrojařů).

A. Teplý 9.4.2024 22:09

Svrchovanost se váže k nějakému území - Zelenský tím "upíráním" myslel Krym a Donbas.

Ale máte pravdu, že legitimitu Zelenského Rusko zpochybňuje - ale přesto s jeho zástupci jednalo.

Z. Lapil 10.4.2024 9:32

Tímhle mě nepřesvědčíte. Zpochybnění legitimity ukrajinského prezidenta je fakt něco jiného, než upírání svrchovanosti občanů Ukrajiny na Ukrajinou.

A. Teplý 10.4.2024 14:34

Uspořádání referenda, kde občané rozhodují o příslušnosti území, na kterém žijí, není upírání svrchovanosti občanů.

Svrchovanost je upíraná nelegitimní vládě dosazené USA po vyvolání protiústavního ozbrojeného puče.