14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Zatímco válčíme proti islámu...

Na první pohled by se mohlo zdát, že nejvýznamnější událostí posledních dnů na české politické scéně je návštěva Angely Merkelové. Byla provázena demonstracemi, nevelkými, ale o to hlučnějšími.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mrázek 31.8.2016 21:05

Autor v posledním tažení...

Už neví, co by kam narouboval, aby to vypadalo jen trochu a ne šíleně nesmyslně. Vydělávat si tímto způsobem je "poněkud morálně mimo a k vlastní osobě a jejím předpokladům to umět i nesoudné" ...

P. Čech 31.8.2016 20:03

zase kecy!

Vy jste, pane Doležale "my" a nebo "Pražané"? Asi ano, když píšete, že" prezident Zeman před námi zabarikádoval hrad". Přede mnou konkrétně a před téměř všemi mými známými nic nezabarikádoval. Asi jej zabarikádoval před Vámi, který se vydáváte za občany ČR a Pražany. Je to však poněkud jinak. Jste jen 1 občan ČR a 1 Pražan. měl byste tedy psát "prezident Zeman přede mnou zabarikádoval hrad". Mám jeden dotaz. Vy , jako Pražan, jste ještě nebyl na hradě? Já tam byl dvakrát a stačilo mi to. Není to nic, co bych musel vidět třikrát.

M. Prokop 31.8.2016 20:37

Re: zase kecy!

Pokud před vámi nezabarikádoval, tak jste asi z Osvětiman. :-P

Před občany i turisty jo, kvůli trenclím.

J. Krásenský 31.8.2016 19:02

Jeden ze zákonů profesora Parkinsona zní:

"Pokud zůstáváš klidný, zatímco ostatní propadají panice, znamená to, že jsi něco nepochopil". Několik dní po zavedení přísných bezpečnostních opatření přijela anděla šílená. Konec konců informace z tajné služby jsou z principu tajné. Není to tak dávno, kdy byly i u nás chráněny dívčí školy a Židovské objekty, aniž by o tom media referovala.

J. Jurax 31.8.2016 14:39

Nesouhlas

s názory v článku prezentovanými.

A že nemůžu bez prohlídky na Hrad je problém, jenž pro mne jako obyvatele moravských provincií opravdu není ani náznakem prvořadý. Koneckonců už jsem tam kdysi byl.

M. Prokop 31.8.2016 16:45

Re: Nesouhlas

S tím Hradem je to ovšem trapárna, ač i jako Pražák tam nechodím.

Aby se Zeman z těch trenýrek neposral.

P. Spáčil 31.8.2016 19:04

Re: Nesouhlas

Dříve se mohli všichni po.srat, že na Hradě nejsou dostatečná bezpečnostní opatření a že stohoven si klidně mohli vylézt na střechu.

A jinak, prezident ty opatření asi nenavrhuje.

M. Prokop 31.8.2016 20:38

Re: Nesouhlas

Všichni, tedy Zeman, ten jeho komoušek a Mynář?

P. Čech 31.8.2016 20:10

Re: Nesouhlas

Co jste chtěli, máte, Vy, kteří jste hýkali blahem, když několik de bilů z nějaké prý umělecké skupiny Ztohoven ukradli prezidentskou standartu, poničili cizí majetek (střechu na hradě) a chovali se jako vandalové a duševně méněcenní jedinci. Docela by mne zajímalo v jakém opravdu uměleckém oboru jsou "umělci". Jsou snad spisovatelé, malíři, sochaři či herci? Nevím, neznám je a ani po tom netoužím. Podle mne patří do sanatoria pro duševně choré.

M. Prokop 31.8.2016 20:40

"Podle mne patří do sanatoria pro duševně choré."

Dal bych je na cimru hned vedle Zemana s Mynářem.

J. Beran 31.8.2016 14:30

Prezident na Hrad!

Nesouhlasím s přesunem prezidenta z Pražského hradu. Prezident tam má své místo jako jeden ze symbolů naší státnosti. Navrhuji přesun Zemana z hradu kamkoli jinam. Nepíšu prezidenta Zemana, protože vlastně ani prezidentem není - k úřadu se dostal neregulérně; nepíšu pana, protože se chová jako... no prostě úplně jinak než by se pán měl chovat. Navrhuji na Hrad zvolit skutečného prezidenta, za kterého bychom se nemuseli stydět a který by Hrad neuzurpoval ale spravoval. Dokud se to nepodaří, zácpa na Hradě nám bude připomínat, kdo se to tam vetřel.

J. Jurax 31.8.2016 14:42

Re: Prezident na Hrad!

"Navrhuji na Hrad zvolit skutečného prezidenta" ... a kde vzít a nekrást?

Pamatujete si ještě vpravdě tristní nabídku prezidentských kandidátů v prvním kole voleb? Druhé kolo bylo jen této nabídky důsledkem ... a co si všeholid zvolil, to má a to si zasloužil. Toť demokracie.

P. Čech 31.8.2016 20:19

Re: Prezident na Hrad!

Ano, druhé kolo bylo důsledkem kola prvního. To už tak bývá. Ale čeho důsledkem bylo kolo první? Bylo důsledkem zásadního porušení Listiny základních práv a svobod, když čl.56, odst.5 zákona o přímé volbě prezidenta hovořil v tom smyslu (dnes o tomtéž hovoří ústava) že 10 senátorů je někým více než 20 poslanců a ti jsou zase někým více než 50 000 občanů. Jsem přesvědčen o tom, že pokud by do prvního kola byli připuštěni všichni zájemci, jichž bylo tuším pouze 15, zcela jistě by se do druhého kola neprobojoval ani pan Zeman, ale ani pan Schwarzenberg.. Je vidět, že i zákon a dokonce i ústava se dá zprasit politiky a to zejména těmi, kteří jinak nemohli schválení tohoto zákona odvrátit. A tak dnes máme ústavu, která je v rozporu s ústavním pořádkem. Jak typické pro Českou kocourkovskou republiku!

M. Prokop 31.8.2016 20:41

"neprobojoval ani pan Zeman, ale ani pan Schwarzenberg."

Probojoval, bohužel.

J. Jurax 31.8.2016 22:09

Re: Prezident na Hrad!

Nesouhlas.

Vyřazení kandidáti byli Vandas, Cibulka, Kořán, Jakl, Samková, Randák, Karas, Švejnar, Okamura a Dlouhý.

Z nich mohl mít nějakou naději snad Dlouhý, jenž měl zkušenosti v politice a byl celkem známý. Kořán byl zjevně slušný člověk, leč neznámý a tudíž v přímé volbě prakticky bez šance. Semtam do republiky zavítavší profesor Švejnar byl bez šance taky najmě pro to semtam. Karas neznámý a bez šance. Randák dtto. Samková známá jako problematický advokát, ale právě proto bez šance. Jakl příliš spojený s Klausem, což jej znevýhodňovalo, a navíc nepříliš známý.

No a směšní řvouni Vandas, Okamura a Cibulka byli bez šance tuplem; známí sice byli, leč nechvalně. Ono u nás je sice možné všechno, ale tak blbé voličstvo tu přece jen není.

A i z těch, co se dostali do prvního kola, byli naprosto bez šance Fischerová, Bobošíková a Franz - byli tam jen do počtu. Totéž Dienstbier, jenž měl akorát po tatovi jméno, jinak nic. Sobotku deklasovalo členství v ODS tehdy čelící krizi a taky skutečnost, že nebyl znám. Takže šanci měli Fischer, Zeman, Jeho Jasnost a snad ještě Roithová jako jediná žena, která ale reálně propadla.

R. Langer 31.8.2016 15:05

Re: Prezident na Hrad!

A kdo to je, mohl byste někoho navrhnout?

P. Pohl 31.8.2016 18:16

Až budeme mít prezidenta, ať je na Hradě. Tenhle zpanšťelý ožrala jen denně prokazuje, že tam nemá co dělat!

P. Spáčil 31.8.2016 19:08

Re: Prezident na Hrad!

Zeman prezidentem je a byl zvolen v souladu s Ústavou.

Takže příště, musíte se více snažit.

M. Rafnik 31.8.2016 13:33

Raději buranem s Vondruškou, než...

Vážený pane Prokope,

mimo Vás asi s nikým.

M. Prokop 31.8.2016 13:19

S těmi připrchlíky to pan Doležal trochu podceňuje,

i se snahou Německa, aby si i jiní vylízali, co Německo a další (Frantíci) nadrobili.

Se Zemanem a Hradem má ovšem pravdu.

M. Rafnik 31.8.2016 12:40

Raději buranem s Vondruškou, než kreténem s Doležalem.

Již jednou jsem napsal, když Doležal označil spisovatele a historika p. Vondrušku za burana, jako reakci na jeho článek "Špatně mě vychovali aneb O vlastenectví a vlastizradě", že budu raději stokrát "buranem s Vondruškou, než kreténem s Doležalem". Dnes toto doplňuji o "včetně Klubu na obranu demokracie".

Často se uvádí, že diskutující místo argumentů hodnotí autora, ale jak chcete, proboha, diskutovat s kreténem!!!

M. Prokop 31.8.2016 13:21

Re: Raději buranem s Vondruškou, než kreténem s Doležalem.

To nevím, má někdo problém s diskusí s vámi?

J. Jurax 31.8.2016 14:45

Re: Raději buranem s Vondruškou, než kreténem s Doležalem.

První odstavec souhlas.

Druhý ... no, on pan Doležal kretén není; jen má někdy, možná často, názory, s nimiž lze úspěšně nesouhlasit.

M. Prokop 31.8.2016 18:14

Re: Raději buranem s Vondruškou, než kreténem s Doležalem.

U mně je to tak půl na půl, souhlas/nesouhlas.

F. Houžňák 31.8.2016 12:34

Furt eště nepřekous,

že není presidentem von ...

P. Lenc 31.8.2016 9:36

Klub na obranu demokracie?

Pokud ho tvoří lidé podobného smýšlení jako vy, tak je lepší se mu obloukem vyhnout.

K. Luboš 31.8.2016 11:06

Braňte svobodu před demokraty!

Demokracie je forma vlády, která se lidem často pojí se svobodu. Neboli demokracie = svoboda.

Ale není to tak, protože demokraté jsou často těmi největšími odpůrci svobody. Třeba svého času demokrat v USA spokojeně odvolil a pak šel a zbičoval svého otroka. Anebo dnes SRN: demokratická vláda, ale úroveň dodržování svobody slova, svědomí a projevu tak na úrovni režimu dr. Husáka anebo V. Putina. Plácnete něco, co se režimu nelíbí, a už letíte z práce!

Důležitější než demokracie je svoboda, kterou je především nutno bránit. A to hlavně před demokraty! Tedy i před p. Doležalem...

J. Jurax 31.8.2016 14:49

Re: Braňte svobodu před demokraty!

Demokracie je jen forma vlády.

Demokraticky byl zvolen i Hitler, Gottwald, Putin a vůbec leckdo, jejichž vládu opravdu nelze spojovat se svobodou, jakkoliv je termín svoboda vágně definován.

D. Habina 31.8.2016 9:04

DEMOKRACIE !

Pane Doležale, to co píšete o vaši obraně demokracie není, dle mého názoru, nic jiného než hrání si s cínovými vojáčky. To vám uniká zásadní problém, všude za "hradbami" se po demokracii šlape, tam se odehrává boj o demokracii a tam byste neměli chybět ! Jste stejní jako ti , co nadávají na to , že naše zahraniční mise jsou zbytečné ! To jako máme čekat až dopadneme jako v Sýrii ? Pro nás to bude daleko horší, my nemáme kam utíkat a hlavně nemáme snahu obsazovat svět a neumíme nechat trpět své ženy, děti a starce a utéct bez boje. Raději strpím bezpečnostní rámy na hradě a kdekoli , než potom je překotně zavádět všude až to někde vybuchne a nedej bože aby se do toho připletla i vaše rodina, byl byste mezi prvními volajíc po zpřísnění kontrol a to kdekoli !

P. Lenc 31.8.2016 9:33

Re: DEMOKRACIE !

Vidím to podobně.