24.4.2024 | Svátek má Jiří


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
PETE 5.5.2008 13:51

Re: Re: Podpořte výstavbu Radarové stanice Brdy !

 KDYŽ NENÍ ARGUMENTŮ TAK SE POUŽIJÍ SPROSTÁ SLOVA,TAKY TO O NĚČEM SVĚDČÍ!

Pavel 5.5.2008 11:44

Radar: ANO - NE - PROČ ?

 www.prima-volba.cz

Schumacher 5.5.2008 11:38

Podívaj, pane Blaustein,

celej tenhle cirkus je stejně kvůli nim. Tak si nechaji svá moudra a jedou radit domů. Tam mají problémů k řešení doaleluja.

zdeněk 5.5.2008 11:28

a kdo platí stoupence radaru?

zatím o nich žádný článek nevyšel ale....

Je to jako s Chartou. Také se odsuzovala, ale nemluvilo se o tom co požaduje. A ona požadovala pouze dodržování mezinárodních smluv které komunistické československo podepsalo. Místo diskuse se řvalo o" "Proto však také pohrdáme těmi, kdo v nezkrotné pýše ješitné nadřazenosti, sobeckém zájmu nebo dokonce za mrzký peníz se kdekoli na světě - a také u nás se našla skupinka takových odpadlíků a zrádců - odtrhnou a izolují od vlastního lidu, jeho života a skutečných zájmů a s neúprosnou logikou se stávají nástrojem antihumanistických sil imperialismu a v jejich službě hlasateli rozvratu a nesvárů mezi národy."

nezdá se vám to povědomé?(zaměnit slova antihumanistických sil za rusko, Irán...)

Myslím že diskuse by neměla být o tom kdo platí iniciativu Nezákladnám. Mělo by to být o tom proč vláda nebude brát ohled na 70% obyvatel této země, proč ti kteří nám slibovali zemi bez cizích vojenských základen teď jednu zřizují. Mělo by to být o tom jestli to prospěje této zemi. A jestli jsme vůbec ještě samostatnou zemí a ne kolonií Bruselu a Washingtonu.

Václav 5.5.2008 11:35

Re: a kdo platí stoupence radaru?

Zkuste se zeptat obyvatel této země, zda chtějí platit daně či základní potraviny zadarmo a dostanete se do situace, kdy budete muset nebrat ohled na názor minimálně 90% obyvatel. A přesto to musíte udělat, protože jinak se stát zhroutí. Obrana státu je další oblast, do které nemají hloupé lamy co kecat. A tou lamou teď myslím klidně i sebe, protože ačkoliv toho vím o balistice a raketové technologii asi víc než bežný smrtelník, tak stejně a nebo snad právě proto vím, že toho nevím dost abych mohl kvalifikovaně rozhodnout. Mistři ve zdvihání půllitrů k ústům by do toho ovšem šli s klidem.

5.5.2008 11:37

Re: Re: a kdo platí stoupence radaru?

přesně R^

emersonskej 5.5.2008 11:37

Re: Re: a kdo platí stoupence radaru?

R^naprostý souhlas !!!!!

Jakub S. 5.5.2008 11:43

Václave, příteli, uznání:

přesné, jsme na jedné lodi! - Poslední věta - dokonalé.

zdeněk 5.5.2008 11:44

jenže oni lžou a to tak že hodně

Pokud jenom zběžně sledujete zprávy a čtete noviny zjistíte že si často sami protiřečí. Rozhovor s ministrem zahraničí panem Karelem Schwarzenbergem o tom že radar "je asi proti rusku" a měsíc potom pan topolánek prohlásil v USA že radar rozhodně proti rusku není. Odborníci tvrdí že rakety nebudou schopny ochránit naše území, podle mapy příznivců radaru prý ano.

Nehledě na bezletové pásmo, kdy pokud uvážíme elevaci 2° bude mutné omezit lety i nad Prahou(bývalý profesor z univerzity obrany v Brně)

Radar byl zřejmě dlouhodobě bez vědomí národa připravován(nebyl zmíněn ve volbách). proč se například již v roce 1999 zvýšili normy pro ozáření několikanásobně? To se najednou zodolnil lidský organismus? Pdole starých norem by radar rozhodně nesplňoval normy. Nehledě na nedostačující zprávu o bezpečnosti radaru, jak ji zpochybnil prof. Raida z VUT. Hlavní hygienik teorii elektromagnetivkého pole vůbec nerozumí, jak si jinak vysvětlit že nezná ani jednotky?

Jura Jurax 5.5.2008 12:09

Re: jenže oni lžou a to tak že hodně

Pokud jenom zběžně sledujete zprávy a čtete noviny zjistíte že si často sami protiřečí. ... a Vy považujete noviny a zprávy v TV za seriózní zdroje informací ... hm ... ;-(

zdeněk 5.5.2008 12:55

jedná se o přesné citace rozhovorů žádné interpretace novinářů

Takže to nelze považovat za fakt? Nebo politici lžou neustále a nemůžu jim věřit?

Takže co je lepší? Jestliže politici lžou neustále, nebo jen o radaru? ;-P

Václav 5.5.2008 13:17

Re: jenže oni lžou a to tak že hodně

No vidíte, a jsme u jádra věci. Celý problém radaru se zvrhl do hádek politiků, aktivistů a dalších veskrze nekompetentních a nedostatečně fundovaných osob, zatímco názory odborníků skoro nezaslechnete a když už, tak ještě hrozí riziko vytržení z kontextu či zkreslení. Podobná situace vznikla už před lety ohledně Temelína potažmo jaderné energetiky. Diskuse skutečných odborníků by byla zcela určitě přínosnější. Bohužel místo toho mají hlavní slovo pánové typu Neoral, Tamáš, Klvaňa a nebo zazpívá Parkanová. A technicky založený člověk bažící po faktech jen zoufale zírá. Takže každopádně nejprve diskuse a to věcná a odborná, a teprve na jejím základě se možná k něčemu vyjadřovat. Jinak je to nezodpovědný hazard.

David 5.5.2008 11:46

Re: Re: a kdo platí stoupence radaru?

Bohuzel to nekdy neni ani jenom o technice, ale je treba brat zretel na situace, ktere se mohou vyskytnout v budoucnu v radu let, ci desetileti. Vetsina obyvatel, ktera uvazuje v intencich od vyplaty k vyplate, toho neni schopna ani naznakem. Bohuzel. Nejvetsi nepritel demokracie je prumerny volic. To je fakt.

yyy 5.5.2008 11:52

Re: Re: Re: a kdo platí stoupence radaru?

pan zdenek a pan david, konecne nejake relevantni informace.R^ ten radar tady stejne bude stat, no tak alespon,at uhlidaji koherentni zalezitosti kolem neho. ale vsechny!!! R^

Jakub S. 5.5.2008 11:55

David to jistě ví, jen pro informaci ostatních:

To pregnantní o tom voliči je citát z mladého Winstona Churchilla. A je to tak. Smutné, tísnivé... ano, leč pravdivé. A s tím se počítá.

Karel 22 5.5.2008 11:46

Re: Re: a kdo platí stoupence radaru?

R^ Jasně - ať to rozhodnou odborníci - tedy vojáci. A kdybychom dělali referenda na podobná témata, tak už je dávno zrušená policie. Hlavně ta dopravní. ;-D

Jura Jurax 5.5.2008 12:06

Re: Re: a kdo platí stoupence radaru?

R^R^R^

Milan 5.5.2008 12:18

Re: Re: a kdo platí stoupence radaru?

Venco,národ,to nejsou ti,co neustále zvedají půllitry,ale miliony vzdělaných a rozumných lidí,kterým není jedno,že se staneme další zemí,která pomáhá americe obkličovat svět svým zbrojním arzenálem,majícím jediný cíl;provokovat Rusko a mít v evropě čím dál větší vliv.!!

Václav 5.5.2008 13:24

Re: Re: Re: a kdo platí stoupence radaru?

No, tak to že radar není zbrojní arzenál nedávno naplno prohlásil i Václav Havel a toho těžko podezírat z nějaké proválečnické propagandy. Ohromě jsem se bavil, jak to Tamáš a spol. nemohli vydýchat. A pokud jde o ty vzdělané a rozumné, tak ti se zpravidla vyznačují tím, že se nelámou násilím do věcí, které leží zcela mimo jejich specializaci. To je naopak typické právě pro hospodské a kavárenské diskutéry.

Vydal 5.5.2008 14:44

Re: Re: Re: Re: a kdo platí stoupence radaru?

  Snad nemáte na mysli toho Václava Havla co svého času vykřikoval. Již žádná smlouva, žádný pakt, žádný cizí voják.

mpscz 5.5.2008 11:37

Re: a kdo platí stoupence radaru?

Stoupenci radaru mají rozum, nikdo je nemusí platit :o)

Jakub S. 5.5.2008 11:42

Ty volečku, a těch 40 let jsme byli samostatnou zemí - ?!

Máš zajímavý názor, jak vypadají kolonie. Zmlkni a zkus si o tom něco přečíst a na něco se podívat.  P a k  si pomalu vytvářej  s v ů j  názor. Zkus to. Mysli, neuškodilo to ještě nikomu. Pak se ozvi.

zdeněk 5.5.2008 11:45

samozřejmě že nebyly a vy chcete aby to bylo zas?

Dokážete si představit existenci bez lezení do pr***le komukoli?

brok 5.5.2008 11:47

Re: a kdo platí stoupence radaru?

Skoro bych se přiklonil k tomu, že jsme kolonií Bruselu. Právě proto potřebujeme něco, co by alespoň částečně vliv a moc Bruselu oslabilo. Takouvým "něčím" může být americká základna. Americkou základnu potřebujeme paradoxně právě proto, abychom získali silnější pozice v Evropě. Těch pár amerických vojáků jistě je možno odvézt v jediném letadle. Takže, když nás Brusel (Němci) prodá, mohou teoreticky Američané rychle odejít. Jenže radarová základna se rozebere za několik měsíců a tu Američané nedovolí nikomu prodat. V americké základně je především posílení naší nezávislosti. Kdyby byl zájem, postavil bych kousek dál třeba čínskou, protože čím více zájmů, tím větší si budou dávat jeden na druhého pozor.

Pokud jde o hnutí, které jednoznačně pracuje proti zájmům České republiky, a takovým hnutí "Ne základnám" je, bylo by namístě sledovat kdo a za co je platí. Islámští fanatici nesporně ohrožují Evropu, tedy i nás. Hnutí, které s nimi spolupracuje by mělo být pod trvalou policejní kontrolou a jeho příjmy by měly být zveřejňovány. Takovým hnutím nepochybně "Ne základnám" je.

Pokud je mi známo, stoupenci základny nejsou nijak organizovaní, nemají žádbé funkcionáře a žádné konto. Nemají tedy ani příjmy určené k podpoře jejich názorů a proto není nic, co by mohl kdokoliv kontrolovat. Mohu vám odpřísáhnout, že mě nikdo neplatí. Pokud ale by organizace na podporu základny existovala, chtěl bych být jejím členem.

yyy 5.5.2008 11:57

Re: Re: a kdo platí stoupence radaru?

R^

Jakub S. 5.5.2008 11:58

Protiváha:

zajímavé stanovisko, hodno úvahy. Dík.

Atomousek 5.5.2008 14:54

Re: Re: a kdo platí stoupence radaru?

Velmi trefne...

pefben 5.5.2008 12:50

Re: a kdo platí stoupence radaru?

Kdopak nám sliboval "zemi bez základen"? Jmenujte, citujte!

A propos jsem zastánce radaru a opravdu jsem od nikoho nedostal ani korunu..... A Vy?

zdeněk 5.5.2008 13:24

Sliboval ji Havel po revoluci...

koneckonců nevím o žádné straně která by ji v 90 letech jen slovem podpořila... Když jsme vstupovali do NATO všichni nás ubezpečovali že zde nebudou žádné jaderné zbraně(teď se mluví o tom že antirakety by možná mohli mít i jadernou hlavici kvůli účinnosti) a ani žádné základny...

Mě nikdo neplatí, mám své názory, často odlišné od ostatních a jdu s nimi často "na trh" abych se se zlou potázal >-

celim 5.5.2008 11:27

tak mám z těch kravin o Židech,

které tady čtu, úplně otevřenou hubu dokořán a nevěřícně na to koukám! Židi jsou mi vlastně ukradení, ale stále jsou mi víc sympatičtí než Arabové, nebo Rusové. Jen zírám, jak se debata o radaru změnila na debatu antisionistickou a antisemitskou.Zdá se, že antiradaristi jsou opravdu ovládáni ruskými a arabskými antisemityRv