13.6.2024 | Svátek má Antonín


Diskuse k článku

PRÁVO: Směšná taškařice

Stále jsem překvapen tím, jak věci podstatné, ač sděleny ve veřejném prostoru, zůstávají zcela bez komentářů médií a odpovídající reakce politické reprezentace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 11.5.2013 8:30

Policii je nutné vnímat bez iluzí

O polici jsem ztratil iluze brzy pár roků po Sametu. Když jsem v nočních hodinách přišel na obvodní oddělení policie s nahlášením svého okradení, dost dlouho jsem čekal, až po ztrátě trpělivosti jsem urgoval převzetí mého oznámení. Objevil se mně známý bývalý příslušník STB, který konstatoval, že "ten debil tu ještě otravuje?!", načež mě popadl a vyrazil s pomocí jakéhosi chmatu ze dveří, až jsem padl pyskem na tvář.

Dobře mi tak v mé naivitě! Bylo přeci zřejmé z vývinu situace všude ve státě, že staří sobě navzájem známí se podrží a budou úzce spolupracovat. Že my jsme si mysleli, že Samet ohlášením demokracie vše vyřeší sám, to je doklad naivity, ačkoliv je pochopitelná. Pochopitelná proto, že i úsloví "podle sebe soudím tebe" dává vysvětlení. Kdo není schopen prasáckého jednání, jen stěží bude podezírat z toho jiné. Proto byla republika brzy prošpikována krádežemi v tunelech, proto neexistovala žádná rovná šance pro všechny, proto jede dodnes v korupci skupina známých se známým. Policie není žádnou výjimkou, spíše naopak. Tam je to pravidlo, protože policie by mohla známé známých ohrozit nejvíc.