17.4.2024 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

POLITIKA: Václavovi s díkem

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pH7 1.9.2008 10:00

Re: Rusko se bojí oprávněně

Vážený, pokud jste ročník narození 1980 a výše, tak to omlouvá Vaši naivitu.

USA? Od potomků zlodějů, náb. fanatiků, nesnášenlivců a trestanců? Od slepence, který je 3x mladší než starověká rus?

Tento blábol ani nejde okomentovat...

ok 1.9.2008 9:55

Re: Pavlovi s díkem

Franto, už se učíte rusky? Vlastně vy už rusky dávno umíte, že, pardon...

ok 1.9.2008 9:53

Re: Rusko se bojí oprávněně

Že vy jste si při psaní notoval "Vstavááááj straná agróóómnaja, vstavááááj v nasměrtnyj boj"?

Při mentalitě Rusů je jejich poevropštění naprosto mimo realitu, možná tak za 200 let. Zapomínáte, že Rusko je už takové EU samo o sobě, se spoustou národů.

Kecal. 1.9.2008 9:49

Re: Re: Skvělý článek

Rus se nezmění nikdy.

pečlivý čtenář 1.9.2008 9:23

Rusko se bojí oprávněně

Problém je, že my nevytrháváme z SNS kusy SSSR, ale kusy carského ruska. A to už je problém. Rusko bylo tolik velkorysé, že dalo dávno ovládaným územím svobodu. Dobrovolně. Bylo natolik velkorysé, že ponechalo továrny, techniku a další tam kde byla při rozpadu. Mohli si ji vzít, i násilím a nikdo by neřekl popel. Mohli by chtít peníze investované do jednotlivých SSR zpět. Mohli okamžitě nastřelit ceny surovin, zejména plynu a ropy pro SNS na úroveň cen pro EU. Pro ty státy typu Ukrajina by to byl kolaps.

Nemá námitek, proti vstupu států SNS do EU.

Jediné co chtělo, bylo, aby NATO ponechalo bezpečnostní pásmo mezi RF a touto agresivní aliancí v šířce států RVHP. No nestalo se tak. Smířilo se s tím, státy SSSR ještě byly dostatečné nárazníkové pásmo a z pobaltských státečků je útok nemožný.

Jediné co chtělo, je aby jejich občané, kteří uvízli v dávno vlastněných uzemích(vlastněných mnohem dříve, než USA anektovala Texas) měli stejná práva. No očividně se tak nestalo ve většině případů.

Na co má Rusko čekat - na anihilaci? Od USA? Od potomků zlodějů, náb. fanatiků, nesnášenlivců a trestanců? Od slepence, který je 3x mladší než starověká rus? Hm, tak to radši jadernou válku a anihilaci světa. A rukavice je na naší straně. Musíme jednat ve smyslu zabránění takové situace. Musíme prostě Rusko přestat ohrožovat vojensky a musíme jej začít poutat k EU ekonomicky tak, aby nemělo šanci EU ohrozit, protože by to znamenalo podřezat si větev. A nakonec musí EU Rusko pohltit. Není to nereálné, Evropanů je 800 miliónů, rusů z toho 160 miliónů. Je jeich sice hodně, ale měli bysme to zvládnout. Když se Rusko nebude muset bát, nebude zbrojit a ohrožovat. Proč taky. Za studené války zbrojili od Chruščeva jen na paritu s USA. SSSR vždy zbrojilo jen tam, kde jim USA začala unikat ne naopak(ajko tomu bylo za stalina).

fox 1.9.2008 9:08

Re: Skvělý článek

Pohled na toho rusáka byl tristní.Jeho pohled na svět je skutečně pozoruhodný.S nima domluva nebude možná asi nikdy.Zejména ,když položil otázku,co má NATO z Gruzie.Imperiální myšlení Ruska se ptá,co má ze svých spojenců,ne co mají spojenci z členství v imperiu(NATO).Prostě je to postavené na hlavu.

Karel 22 1.9.2008 8:53

Re: Havel v nedělním vystoupení projevil především nedostatek inteligence, nevzdělanost a servilnost. Moravec jako vždy protiruskou zaujatost.

Asi jste se díval na jiný pořad, než já.....

vajan 1.9.2008 8:52

A ta čeština!

Jeden je v  "obětí", druhý zase "mislí"! Hoši jak můžete být důveryhodní, když i ta četšina vám dělá problémy?

Babča 1.9.2008 8:07

Re: Nemislím si že být obětí genocidy, jako se stalo Osetincům, příliš povzbudi osetské "přiklánění k západu".

Nebo si třeba "nemyslíte"???

PROKOP BUBEN 1.9.2008 8:07

SOUHLAS

Vystoupení zástupce Ruska muselo otevřít zraky snad i slepému......Kormidelník všech šMoulů ovšem určitě slepým není.....

Babča 1.9.2008 8:06

Skvělý článek

Dobře napsáno, zcela pravdivé a platné!! Jen se těším na ten zástup zdejších mudrlantů, kteří nám vysvětlí, že na to má už zcela demokratické Rusko plné právo a že ho vlastně všichni provokují...:-/

Daneš 1.9.2008 8:04

Havel v nedělním vystoupení projevil především nedostatek inteligence, nevzdělanost a servilnost. Moravec jako vždy protiruskou zaujatost.

Ale 1.9.2008 7:59

Re: Nemislím si že být obětí genocidy, jako se stalo Osetincům, příliš povzbudi osetské "přiklánění k západu".

To je zajímavá myšlenka. Možná se Gruzie rozhodla přiklonit k západu po genocidě spáchané na Gruzínech v Abcházii a Jižní Osetii v letech 1992-92

Petr Kohout 1.9.2008 7:44

Nemislím si že být obětí genocidy, jako se stalo Osetincům, příliš povzbudi osetské "přiklánění k západu".

drak 1.9.2008 7:40

Re: Stalo by se neco, pane Barto, kdybyste vynechal prvni a druhou vetu prveho odstavce ?

:-D  Je to skutečně dobře npsaný článek a vystihuje podstatu věci!!

Pišta 1.9.2008 6:00

Nedrážděte medvěda

Hlavně toho Hitlera nedrážděte! K moci se dostal demokratickými volbami, a mluví neustále o míru, tak to určitě nebude zase tak zlý člověk. Světoví mír za to určitě stojí. Co je nám vlastně do toho, že nějací téměř neznámí Češi kdesi v středu Evropy ,nedokáží žít v míru s vlastními spoluobčany. K vůli nim maji jít naši chlapci do války?

Franta 1.9.2008 5:50

Pavlovi s díkem

Pavlíčku, moc Ti děkuji, jak jsi mi to vysvětlil a představil mi opět Václava jako kormidelníka naší planety. Posaď se na růžového slona, vezmi si do ruky dřevěný mečík, a vydej se na dlouhou cestu do Kremlu s radou, co má Rusko dělat. Až se probudíš, tak se podívej na mapu světa, co to je Česko. Ahoj Pavlíčku !

mik 1.9.2008 0:45

Re: Stalo by se neco, pane Barto, kdybyste vynechal prvni a druhou vetu prveho odstavce ?

Stalo. Nevystihl by mudrlanta tak dobře.

Max 1.9.2008 0:34

Stalo by se neco, pane Barto, kdybyste vynechal prvni a druhou vetu prveho odstavce ?

Rekl bych, ze to Vas clanek zbytecne degraduje. Skoda.