31.5.2020 | Svátek má KamilaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Už třetí komise řeší důchodovou reformuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 26.5.2014 12:44, přehled diskusí

Nic nového:
Autor: V. Venc Datum: 26.5.2014 12:44

jenom již třetí snaha nějak dokázat, že přece musí existovat zdroj peněz, který nebude mladé čekatele-důchodce téměř nic stát.

Chudý důchodce = volič levice.:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 24.5.2014 11:03

Ve skutečnosti s tím nic udělat nechtějí. Naopak, ti co si šetří jsou podezřelí a je třeba je skřípnout.

Re: Chudý důchodce = volič levice.:
Autor: J. Jurax Datum: 25.5.2014 23:59

No, ono by byli i relativně bohatí důchodci, kdyby současný systém nebyl tak drsně rovnostářský a přerozdělovací a krutě netrestal ty, kdož do něj nejvíce přispívají.

Už jen proto by se mělo gró zajištění na stáří přesunout do spoření ve fondech - ovšem patřičně zajištěných. Státní příspěvek nebudiž přeháněn - je to jen zbytečné pasírování peněz těch, co si spoří a platí daně, přes stát, jenž si ukrojí za zúřadování. Spiš by se mělo do budoucna uvažovat o postupném snížení sociálního "pojištění", de fakto daně, z níž (z její podstatné části) je financován průběžný systém, aby byl prostor na spoření. Pochopitelně s adekvátním snížením státního důchodu. A kdo si co uspoří - ať ve fondech nebo jinak - to bude mít.

Tato...:
Autor: J. Kuka Datum: 24.5.2014 11:01

Tato komise nebyla zrizena k reseni duchodove reformy jak tvrdi dluhoslav . Byla zrizena ciste na zruseni 2 pilire . Jiny vystup necekam .

Re: Tato...:
Autor: J. Lufinka Datum: 24.5.2014 12:38

Proboha copak druhý pilíř musí někdo zrušit? Vždyť se zrušil sám tím, že se do něho přihlásilo cca 80tis. lidí.

Re: Tato...:
Autor: P. Mach Datum: 24.5.2014 13:12

Zrušila ho komsocanská verbež svým pliváním a kydáním špíny, za účelem nahrabání co největšího množství populistických hlasů. To, že tím přiblížila důchodový systém ČR  ke krachu, stejně tak jako to učinila v roce 2005, ji naprosto nezajímá.

Re: Tato...:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 24.5.2014 13:35

Přesně tak,  zatím to řekl na plnou hubu jen Mládek o OSVČ, ale platí to pro všechny. Kdo není závislý na státu, je podezřelý parazit, kterého je třeba skřípnout.

Re: Tato...:
Autor: J. Jurax Datum: 26.5.2014 0:03

No, ale dlužno podotknout, že druhý pilíř byl pozoruhodně blbě vymyšlen - od třetího se lišil prakticky jen možností platit míň na povinné sociální pojištění, ovšem za cenu nižšího státního důchodu. A chyběly jakékoliv garance.

Re: Tato...:
Autor: J. Kuka Datum: 24.5.2014 14:51

Podle meho 2 pilir potrebujeme . Stacilo by upravit par parametru a byl by v poradku . ZADNE jine realne reseni penzi dnesnich tricatniku neni v dohledu . Osobne bych byl jeste vice radikalni .

Ve veřejné správě je:
Autor: Z. Rychlý Datum: 24.5.2014 10:29

široce zakořeněné heslo: Když si nevíš rady s nějakým problémem - založ k tomu komisi.

Komise (složená z příznivců) pak dostane blbé (ale naše) zadání a její závěry pak jsou prezentovány ve stylu - já za nic nemůžu, to ta komise.

Dokonalé.

V sociální oblasti, jaký je podíl :
Autor: P. Dvořák Datum: 24.5.2014 4:02

vyplácení peněz těm, co už třetí generaci nepracují a těm, kteří si celý život svoji prací ukládali na důchod?

Re: V sociální oblasti, jaký je podíl :
Autor: P. Boublíková Datum: 24.5.2014 5:00

To se dá všechno dohledat, což se mně zrovna teď dělat nechce :-)

Ale řádově: na důchody jdou stovky miliard ročně, na dávky nefachčenkům jednotky miliard (pokud teda počítáme sociální příspěvky, tedy minimum na přežití - bez dětských přídavků, příspěvků na bydlení atd.). Dá se říct, že uživit parazity není takový problém jako uživit důchodce.... čímž se parazitů ani v nejmenším nezastávám. Ale holá pravda vypadá zhruba takto.

Re: V sociální oblasti, jaký je podíl :
Autor: L. Hrušková Datum: 24.5.2014 7:43

Žádný soudný člověk nespoléhá jen na důchod od státu ale podle svých možností - a neříkejte že každý tu možnost nemá- si spoří sám.

Re: V sociální oblasti, jaký je podíl :
Autor: J. Lufinka Datum: 24.5.2014 12:42

Kdy jste se vrátila z Marsu? Uvědomujete si, že na venkově někteří lidé přežívají pouze proto, že nemusí platit nájem a dokud jim nepadá barák na hlavu odkládají jeho údržbu?

Rudý mars bude spíš vaše stanoviště. :
Autor: P. Mach Datum: 24.5.2014 13:15

Barák jim padá na hlavu a spořit nemají z čeho ale prostředky na chlast a cigarety se najdou vždy.

Re: Rudý mars bude spíš vaše stanoviště. :
Autor: L. Hrušková Datum: 24.5.2014 15:25

Díky, reagoval jste rychleji !!!

Re: Rudý mars bude spíš vaše stanoviště. :
Autor: J. Lufinka Datum: 24.5.2014 19:57

Ano, to jsou věcné a inteligentní argumenty. Asi máte pravdu v tom, že dříve také otroci kouřili a pili a nemysleli na svou budoucnost. Jen bych Vám doporučil, než někoho budete urážet, že nemyslí na zadní kolečka, pokuste si zjistit jaké jsou průměrné měsíční mzdy na venkově a kolik dětí zde připadá oproti městu na jednu rodinu. Jinak je ve Vás víc komunistického než si myslíte. Pro ně byl také každý kdo s nimi nesouhlasil agent západních vykořisťovatelů a pouze k vůli nim nemohli vytvořit zářnou budoucnost.

Re: Rudý mars bude spíš vaše stanoviště. :
Autor: J. Šimek 066 Datum: 24.5.2014 20:54

Nechápu vaše zobecňovaní. Mám příbuzné na vesnicích a mohu řící toto - žijí tam jiný život něž lidé ve městě, to ano, ale nejsou to žádní žebráci nebo chudáci.

Re: Rudý mars bude spíš vaše stanoviště. :
Autor: P. Mach Datum: 25.5.2014 11:13

O "západních vykořisťovatelech" tady blábolíte leda vy. Nevím, jak ostatní ale já hovořím pouze o svých vlastních zkušenostech, jelikož také pocházím z vesnice. Lidé, kteří jsou ochotni pracovat a nejsou ochotni  utrácet za blbosti  dokážou ušetřit i z minimálním příjmem. Jediní co nedokážou ušetřit jsou ti, co byť na pracáku, si musí prdeI vozit v autě, vypalovat zobák a každý druhý večer trávit v hospodě.

Re: Rudý mars bude spíš vaše stanoviště. :
Autor: J. Jurax Datum: 26.5.2014 0:10

Ono je to jak kdo - na venkově i ve městech.

Nicméně každý si lehá, jak si ustele. I když to slušné "ustlání" není vždy jednoduché. Ale zase, každý svého štěstí strůjcem - nejedná-li se o fyzicky, mentálně či věkově handicapované - a nejlepší pomocnou ruku nalezneš na konci vlastního ramene.

Re: V sociální oblasti, jaký je podíl :
Autor: P. Novák Datum: 25.5.2014 19:56

Vy jste ten žádný soudný člověk?

Re: V sociální oblasti, jaký je podíl :
Autor: L. Hrušková Datum: 25.5.2014 20:28

Ano, jsem. Celý život (produktivní) jsme spořili aby jsme v důchodu mohli užívat. Podotýkám že jsme neměli nijak horentní platy, ani jsme si nenakradli.

Re: V sociální oblasti, jaký je podíl :
Autor: J. Jurax Datum: 26.5.2014 0:13

Souhlas. A tu možnost má každý - vždyť nemusí jít o horentní sumy. A nemusí jít přímo o spoření v peněžních ústavech - třeba zajištění vlastního bydlení na stáří je taky druh spoření.

Žádná reforma nevyřeší demografický vyvoj:
Autor: J. Vintr Datum: 24.5.2014 2:27

a nedostatek peněz v erární kase (a v kapsách většiny občanů). Jak říká známé přísloví: Z hov...a bič neupleteš ....

Heslo třikrát a dost :
Autor: P. Mach Datum: 24.5.2014 0:33

by v této kauze mělo platit poněkud jinak. Poslanci, kteří se třikrát podíleli na tom, že reforma důchodů, kterou bylo potřeba zavést už asi před deseti lety, a kterou všechny okolní civilizované země včetně SLovenska a Polska už zavedly, byla smetena ze stolu, by si měli jít na doživotí sednout do chládku. Takže pozor vy komsocanští diletanti a hajzIové, ještě jednou a skončíte v pruhovaném pyžamu.

Re: Heslo třikrát a dost :
Autor: J. Lufinka Datum: 24.5.2014 12:50

Vaší poslední větě nějak nerozumím. Můžete mi připomenout kolik let v posledních deseti letech byli u moci komsocanští diletanti a hajzlové ? Pokud za ně ovšem nepovažujete ODS, TOP09, zelené, VV a ostatní vládní strany od roku 1996. Jinak emoce asi moc nevyřeší. Chce to trochu používat rozum.

Vy asi nebudete rozumět více věcem. :
Autor: P. Mach Datum: 24.5.2014 13:28

Nic nevyřeší především předvolební populismus. Viz rok 2005, kdy socani zrušili připravenou důchodovou reformu (na jejíž přípravě se rovněž podíleli). To co předvedli v opozici, když se ODS snažila důchodovou reformu znovu zavést bylo stejně zhovadilé. Ano chce to používat rozum, a kdyby komsocani místo toho aby se řídili vlastními tupými předvolebními hesly používali rozum, tak za ty dva roky co byli posledních deset let u moci  nenapáchají tak obrovské škody.

Re: Vy asi nebudete rozumět více věcem. :
Autor: L. Hrušková Datum: 24.5.2014 15:27

Kdyby měli rozum tak by to nebyli komsocani.

Re: Vy asi nebudete rozumět více věcem. :
Autor: J. Jurax Datum: 26.5.2014 0:15

Přesně :-(

Re: Vy asi nebudete rozumět více věcem. :
Autor: J. Lufinka Datum: 24.5.2014 20:09

Zařazujete mezi tupé předvolební hesla ony již proslulé nečasovy síťovky? Mohu Vás ujistit , že všem politikům, zdůrazňuji všem politikům, jde o jediné a to jak zůstat na teplém místečku co nejdéle a dělat pří tom jak se rvou jako lvi o to, aby se jejich voliči měli dobře. Někteří levicoví či pravicový občané jim to žerou a tvrdě i pomocí urážek za ně bojují.