18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

POLITIKA: Už třetí komise řeší důchodovou reformu

Třikrát a dost, toto heslo navrhovali lidovci v souvislosti s postihem závažných trestných činů. Zjednodušeně řečeno, potřetí už mělo následovat doživotní vězení. Takovouto zásadu by měli převzít tuzemští politici při řešení důchodové reformy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Venc 26.5.2014 12:44

Nic nového

jenom již třetí snaha nějak dokázat, že přece musí existovat zdroj peněz, který nebude mladé čekatele-důchodce téměř nic stát.

J. Jurax 26.5.2014 0:15

Re: Vy asi nebudete rozumět více věcem.

Přesně :-(

J. Jurax 26.5.2014 0:13

Re: V sociální oblasti, jaký je podíl

Souhlas. A tu možnost má každý - vždyť nemusí jít o horentní sumy. A nemusí jít přímo o spoření v peněžních ústavech - třeba zajištění vlastního bydlení na stáří je taky druh spoření.

J. Jurax 26.5.2014 0:10

Re: Rudý mars bude spíš vaše stanoviště.

Ono je to jak kdo - na venkově i ve městech.

Nicméně každý si lehá, jak si ustele. I když to slušné "ustlání" není vždy jednoduché. Ale zase, každý svého štěstí strůjcem - nejedná-li se o fyzicky, mentálně či věkově handicapované - a nejlepší pomocnou ruku nalezneš na konci vlastního ramene.

J. Jurax 26.5.2014 0:03

Re: Tato...

No, ale dlužno podotknout, že druhý pilíř byl pozoruhodně blbě vymyšlen - od třetího se lišil prakticky jen možností platit míň na povinné sociální pojištění, ovšem za cenu nižšího státního důchodu. A chyběly jakékoliv garance.

J. Jurax 25.5.2014 23:59

Re: Chudý důchodce = volič levice.

No, ono by byli i relativně bohatí důchodci, kdyby současný systém nebyl tak drsně rovnostářský a přerozdělovací a krutě netrestal ty, kdož do něj nejvíce přispívají.

Už jen proto by se mělo gró zajištění na stáří přesunout do spoření ve fondech - ovšem patřičně zajištěných. Státní příspěvek nebudiž přeháněn - je to jen zbytečné pasírování peněz těch, co si spoří a platí daně, přes stát, jenž si ukrojí za zúřadování. Spiš by se mělo do budoucna uvažovat o postupném snížení sociálního "pojištění", de fakto daně, z níž (z její podstatné části) je financován průběžný systém, aby byl prostor na spoření. Pochopitelně s adekvátním snížením státního důchodu. A kdo si co uspoří - ať ve fondech nebo jinak - to bude mít.

L. Hrušková 25.5.2014 20:28

Re: V sociální oblasti, jaký je podíl

Ano, jsem. Celý život (produktivní) jsme spořili aby jsme v důchodu mohli užívat. Podotýkám že jsme neměli nijak horentní platy, ani jsme si nenakradli.

P. Novák 25.5.2014 19:56

Re: V sociální oblasti, jaký je podíl

Vy jste ten žádný soudný člověk?

P. Mach 25.5.2014 11:13

Re: Rudý mars bude spíš vaše stanoviště.

O "západních vykořisťovatelech" tady blábolíte leda vy. Nevím, jak ostatní ale já hovořím pouze o svých vlastních zkušenostech, jelikož také pocházím z vesnice. Lidé, kteří jsou ochotni pracovat a nejsou ochotni  utrácet za blbosti  dokážou ušetřit i z minimálním příjmem. Jediní co nedokážou ušetřit jsou ti, co byť na pracáku, si musí prdeI vozit v autě, vypalovat zobák a každý druhý večer trávit v hospodě.

P. Mach 25.5.2014 11:06

Re: Vy asi nebudete rozumět více věcem.

Srovnám-li množství tupých předvolebních hesel, které vyplodili komsocani a které vyplodila ODS, tak mi vyjde přibližný poměr 100 ku 1. Ovšem abyste dospěl k podobnému závěru je třeba umět počítat, což je evidentně vaše slabina.

J. Slanina 25.5.2014 8:48

Re: Vy asi nebudete rozumět více věcem.

Průser ovšem je, že volí i lufinka.

J. Šimek 24.5.2014 20:56

Re: Vy asi nebudete rozumět více věcem.

Co to je za blábol? Občané mají v demokracii prostě volební právo a to rozhoduje. I nějvětší urážka je prdlačku platná proti lístku ve volební urně.

J. Šimek 24.5.2014 20:54

Re: Rudý mars bude spíš vaše stanoviště.

Nechápu vaše zobecňovaní. Mám příbuzné na vesnicích a mohu řící toto - žijí tam jiný život něž lidé ve městě, to ano, ale nejsou to žádní žebráci nebo chudáci.

J. Lufinka 24.5.2014 20:09

Re: Vy asi nebudete rozumět více věcem.

Zařazujete mezi tupé předvolební hesla ony již proslulé nečasovy síťovky? Mohu Vás ujistit , že všem politikům, zdůrazňuji všem politikům, jde o jediné a to jak zůstat na teplém místečku co nejdéle a dělat pří tom jak se rvou jako lvi o to, aby se jejich voliči měli dobře. Někteří levicoví či pravicový občané jim to žerou a tvrdě i pomocí urážek za ně bojují.

J. Lufinka 24.5.2014 19:57

Re: Rudý mars bude spíš vaše stanoviště.

Ano, to jsou věcné a inteligentní argumenty. Asi máte pravdu v tom, že dříve také otroci kouřili a pili a nemysleli na svou budoucnost. Jen bych Vám doporučil, než někoho budete urážet, že nemyslí na zadní kolečka, pokuste si zjistit jaké jsou průměrné měsíční mzdy na venkově a kolik dětí zde připadá oproti městu na jednu rodinu. Jinak je ve Vás víc komunistického než si myslíte. Pro ně byl také každý kdo s nimi nesouhlasil agent západních vykořisťovatelů a pouze k vůli nim nemohli vytvořit zářnou budoucnost.

L. Hrušková 24.5.2014 15:27

Re: Vy asi nebudete rozumět více věcem.

Kdyby měli rozum tak by to nebyli komsocani.

L. Hrušková 24.5.2014 15:25

Re: Rudý mars bude spíš vaše stanoviště.

Díky, reagoval jste rychleji !!!

J. Kuka 24.5.2014 14:51

Re: Tato...

Podle meho 2 pilir potrebujeme . Stacilo by upravit par parametru a byl by v poradku . ZADNE jine realne reseni penzi dnesnich tricatniku neni v dohledu . Osobne bych byl jeste vice radikalni .

J. Šimek 24.5.2014 13:35

Re: Tato...

Přesně tak,  zatím to řekl na plnou hubu jen Mládek o OSVČ, ale platí to pro všechny. Kdo není závislý na státu, je podezřelý parazit, kterého je třeba skřípnout.

P. Mach 24.5.2014 13:28

Vy asi nebudete rozumět více věcem.

Nic nevyřeší především předvolební populismus. Viz rok 2005, kdy socani zrušili připravenou důchodovou reformu (na jejíž přípravě se rovněž podíleli). To co předvedli v opozici, když se ODS snažila důchodovou reformu znovu zavést bylo stejně zhovadilé. Ano chce to používat rozum, a kdyby komsocani místo toho aby se řídili vlastními tupými předvolebními hesly používali rozum, tak za ty dva roky co byli posledních deset let u moci  nenapáchají tak obrovské škody.

P. Mach 24.5.2014 13:15

Rudý mars bude spíš vaše stanoviště.

Barák jim padá na hlavu a spořit nemají z čeho ale prostředky na chlast a cigarety se najdou vždy.

P. Mach 24.5.2014 13:12

Re: Tato...

Zrušila ho komsocanská verbež svým pliváním a kydáním špíny, za účelem nahrabání co největšího množství populistických hlasů. To, že tím přiblížila důchodový systém ČR  ke krachu, stejně tak jako to učinila v roce 2005, ji naprosto nezajímá.

J. Lufinka 24.5.2014 12:50

Re: Heslo třikrát a dost

Vaší poslední větě nějak nerozumím. Můžete mi připomenout kolik let v posledních deseti letech byli u moci komsocanští diletanti a hajzlové ? Pokud za ně ovšem nepovažujete ODS, TOP09, zelené, VV a ostatní vládní strany od roku 1996. Jinak emoce asi moc nevyřeší. Chce to trochu používat rozum.

J. Lufinka 24.5.2014 12:42

Re: V sociální oblasti, jaký je podíl

Kdy jste se vrátila z Marsu? Uvědomujete si, že na venkově někteří lidé přežívají pouze proto, že nemusí platit nájem a dokud jim nepadá barák na hlavu odkládají jeho údržbu?

J. Lufinka 24.5.2014 12:38

Re: Tato...

Proboha copak druhý pilíř musí někdo zrušit? Vždyť se zrušil sám tím, že se do něho přihlásilo cca 80tis. lidí.

J. Šimek 24.5.2014 11:03

Chudý důchodce = volič levice.

Ve skutečnosti s tím nic udělat nechtějí. Naopak, ti co si šetří jsou podezřelí a je třeba je skřípnout.

J. Kuka 24.5.2014 11:01

Tato...

Tato komise nebyla zrizena k reseni duchodove reformy jak tvrdi dluhoslav . Byla zrizena ciste na zruseni 2 pilire . Jiny vystup necekam .

Z. Rychlý 24.5.2014 10:29

Ve veřejné správě je

široce zakořeněné heslo: Když si nevíš rady s nějakým problémem - založ k tomu komisi.

Komise (složená z příznivců) pak dostane blbé (ale naše) zadání a její závěry pak jsou prezentovány ve stylu - já za nic nemůžu, to ta komise.

Dokonalé.

L. Hrušková 24.5.2014 7:43

Re: V sociální oblasti, jaký je podíl

Žádný soudný člověk nespoléhá jen na důchod od státu ale podle svých možností - a neříkejte že každý tu možnost nemá- si spoří sám.

P. Boublíková 24.5.2014 5:00

Re: V sociální oblasti, jaký je podíl

To se dá všechno dohledat, což se mně zrovna teď dělat nechce :-)

Ale řádově: na důchody jdou stovky miliard ročně, na dávky nefachčenkům jednotky miliard (pokud teda počítáme sociální příspěvky, tedy minimum na přežití - bez dětských přídavků, příspěvků na bydlení atd.). Dá se říct, že uživit parazity není takový problém jako uživit důchodce.... čímž se parazitů ani v nejmenším nezastávám. Ale holá pravda vypadá zhruba takto.