14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

POLITIKA: Sliby a realita

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kovářík 27.2.2010 17:56

Důchodci

Kolego důchodče - navrhuji založit stranu Důchodci za nezadlužování vnuků !

Těch 2400 Kč je úplatek prostý - ale je smutné, že většina našich kolegů důchodců jim to tam za tento slib (zatím není jisté, zda jej dostanou) - hodí - ostatně proč ne, když ji  to tam hodili za 30 Kč !

J. Láníček 28.2.2010 16:04

Kolego nedůchodče !

Když jsou ti naši pravičáci tak chtiví šetření, nevím proč jim dělá takový problém se na tom významnější měrou podílet. Už se ale konečně naučte jiné evrgrýny než ty o prožírání budoucnosti (samozřejmě chudáky, boháči drželi celou dobu hladovku) a třicetikorunáčích. Těch 30 korun bylo to poslední o co ve "zdravotnické reformě" šlo, tím můžete chodit ohlupovat už akorát děti na první stupeň základních škol. O co tady doopravdy šlo, bylo ovládnutí 220 miliard korun v českém zdravotnictví - vytvořením monopolu, kde skupina lidí bude vlastnit zdravotní pojišťovnu, nemocnice, ambulantní lékaře, lékárny, laboratoře atd. Tento projekt byl připravován několik posledních let, jen se čekalo, kdy se ODS  (a Kalouskovi) podaří prosadit zákony k dokončení celého projektu mocenského a hlavně finančního ovládnutí českého zdravotnictví. A pak nás Bůh opatruj, vážněji onemocnět ! Na léčení utratíte na to tata ( a určitě i na to mama) celou chalupu (tak to totiž funguje u našich vzorů za oceánem, víme o tom něco ?). Takže já to asi radši hodím těm socanům, a asi i zadarmo - furt se to vyplatí ! Ti spořivci z ODS nám ve stále kratších intervlech ordinují všelijaké úsporné balíčky, slibují pot, krev a slzy, při tom oni se potí akorát ve fitkách a na tenisových kurtech.  A na golfových hřištích se nezapotí vůbec, tam se vozí elektrovozíky a ty palice jim ponášejí plebejci.

V. Skalová 28.2.2010 22:33

Re: Kolego nedůchodče !

Bohužel, vy a vám podobní si nevidíte ani na špičku nosu a evidentně si nedáte pokoj, dokud tu nebude zpátky ten zavšivený sockomunistický zdravotnický systém, který si užívali jen zloději čekající na úplatky, typu dRath a podobní. Julínek s expertem Hroboněm se snažili tu nastavit systém, podobní těm v současné Evropě nejlepším, které mají v Holandsku a Švýcarsku. Nechcete, nebude, peníze, které do systému dodal Julínek už docházejí, a až se k tomu dostane zas dRáth, pak nás ochraňuj všichni svatí.

J. Láníček 27.2.2010 17:54

Za to naši pravičáci by zodpovědně šetřili,

ale na těch druhých. Nejdřív v čele se svou bývalou ikonou Václavem Klausem umožnili rozkradení národního majetku, pak nám začali ordinovat všelijaké úsporné balíčky, poté si zodpovědně  snížili daně - a pak zahájili velký boj za nezadluženou budoucnost našich dětí. No a jsem zvědav, co budou říkat ti facebokáči za takových deset let, až budou chtít zakládat vlastní rodiny. Mnozí cinkáči klíči z 89 roku taky dnes litují, že si ty ruce tenkrát radši neurazlili ! A není jich málo. Podle nedávného průzkumu kolem šedesáti procent.

V. Kovářík 27.2.2010 17:57

Re: Za to naši pravičáci by zodpovědně šetřili,

Pane kolego, já být Vámi tak děkuji Bohu, že jste nedopadl jako Ceausescu

J. Effenberk 27.2.2010 18:07

Re: Za to naši pravičáci by zodpovědně šetřili,

tak jste si pane Láníčku, ingu trochu zatoužil po socialismu, trochu zalhal o 60 %, ale řekl bych, že vám to ti mladí přesto už nebudou zobat.

J. Láníček 27.2.2010 18:41

Pánové, oba jste jaksi mimo !

Nejsem žádný komunista, dokonce jsem byl po revoluci fórista. Na jakési veřejné schůzi mě tam občané sami navrhli. Byl jsem tam ale poměrně krátkou dobu, dobrovolně jsem tento spolek opustil, vidě jaké existence se tam začali stahovat. Nevím proč bych měl dopadnout jako Ceaušescu, to mi jaksi rozum nebere. Podle vaší reakce se ale utvrzuji v přesvědčení, že mít  jedinci vašeho ražení ty možnosti co komunisti v padesátých letech, chováte se zrovna tak. Setkal jsem se s něčím podobným po listopadovém převratu. Byli u nás takoví jedinci, kteří lezli komunistům někam, spořádaně volili a šlapali brázdu, jen to tady padlo, byli z nich největší revolucionáři. Běhali tady statečně po ulici a vyřvávali, na kterém kandelábru bude který komunista viset. Největší sranda ovšem je, že ten jeden byl dlouhá léta nešťastný z toho, že jej do té strany ne a ne vzít. Byl to takový zloděj a flákač, že i komunisti by se za něj museli stydět. Není nad konkrétní příklady z praxe, Ceaušescové !

J. Effenberk 27.2.2010 19:03

Re: Pánové, oba jste jaksi mimo !

tak vidíte, že úsudku občanů nelze ani trochu věřit. A Paroubek na tom zakládá svoji existenci.-)

F. Eliáš 28.2.2010 18:26

Re: Pánové, oba jste jaksi mimo !

Pane Láníčku, nevěřím, že nejste komunista. To, že jste se vetřel do OF nic neznamená

F. Eliáš 28.2.2010 18:23

Re: Za to naši pravičáci by zodpovědně šetřili,

Z  textu příspěvku je zřejmé, že jste byl u rudejch. A že jste spolu s ostatnimi komunisty zničil život mým rodičům. Jsem taky důchodce, ale ne blbec. A vím, že nám za pár let nebude mět kdo na důchody přispívat. Nedělím lidi na bohaté a chudé, ale na pracovité a lemply. Nějak mi unikly výsledky výzkumu, který jste prováděl, a o kterém se zmiňujete. Z vašeho výlevu na mě hledí ta nejmocnější lidská vlastnost, závist.

H. Míčková 27.2.2010 13:00

akce

na facebooku už probíhá výzva děti dětem . aby přesvědčily své prarodiče , že nechtějí platit dluhy za ně ,aby nevolili rozhazovačnou ČSSD..

J. Láníček 27.2.2010 12:45

Jo jo, ta realita je většinou pěkné svinstvo !

Já bych k tomu všemu jen skromně dodal, že tu očekávanou šťastnou kapitalistickou budoucnost jsme si prožrali všichni - jak bohatí tak chudí - tak bychom také rukou společnou a nerozdílnou tu rozpočtovou sekeru měli začít splácet. Už i s ohledem na to, že na těch "úspěších" našich schopnějších spoluobčanů se ve velké míře podíleli právě ruce těch chudobnějších. Takže proč vždycky takový řev, když mají začít platit přiměřené daně naši bohatí. To se hned vytáhnou evrgrýny, jak to tady kočírují bolševici a jak se navracíme ke starým pořádkům. Pokud vím, v severských státech žádní bolševici nejsou,  daňová zátěž občanů i firem je podstatně vyšší - a nikdo neskučí, všechno funguje. Připadá mi minimálně nemorální již zakořeněná představa našich úspěšných, že zisky jsou výhradně soukromé, dluhy veřejné. A když se všichni tak zaklínají tím příkladem Řecka. Jaksi se nikdo moc nezmiňuje, že právě v této krajině měli boháči daňové prázdniny. Pak se ani nedivím, že to těm asketům stačila žebrota prožrát všechno přímo pod rukama.

R. Sedláček 27.2.2010 9:19

Naši levicoví politici

se řídí jinými zákonitostmy, než těmi, které nám říká matematika. Ani polopatické vysvětlení mnoho voličů levice nepřesvědčí. Proč? No protože, když to neřekl Paroubek, tak je to lež. Skutečnost, že máme 2 700 000 důchodců a průměrný důchod něco přes 10 000 Kč, který když navýšíme o 5 000 a vynásobíme dvanácti měsíci v roce, tak dostaneme zvýšenou potřebu finančních prostředků ve státním rozpočtu o 162 000 000 000 korun, což je číslo, které se rovná schválenému schodku státního rozpočtu pro letošní rok (162,7 miliardy Kč), tak tato skutečnost nikoho nezajímá. Že zisk ČEZ je 50 miliard a zdanění bohatých přinese maximálně 6 miliard taky ne. Že to nesouhlasí. To není pravda. Kluci z Lihového domu říkají něco jiného.

K. Kužel 27.2.2010 14:29

Re: Naši levicoví politici

Pane Sedláčku, od takových trapných počtů je třeba se oprostit.  ZDROJE JSOU!!!

A kdybyste chtěl vědět, kde, tak se zeptejte našich nejoblíbenějších politiků.

http://karelkuzel.blog.idnes.cz

P. Schon 28.2.2010 6:44

Re: Naši levicoví politici

Ano zdroje jsou a dluhy se nemusí platit. Do žuly vytesat!

K. Filek 27.2.2010 7:33

slibují

Paroubek,aby se dostal k moci slíbí cokoliv.Já jsem penzista a nikdy,bych komouše a socany /nynější/ nevolil.Moc na výběr však neni.Poraďte koho volit?Zatím jsem vždy volilODS.Myslím si že je to menší zlo než socani a komouši.Ti nám vládli 40 let a projevili se jako diletanti a lumpové.Ten komunismus je v nás.Myslím starší ročníky.Kdo,ale přemýšlí volit je nebude.

T. Šmilauer 27.2.2010 10:36

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Souhlasím s Vámi, že ten bolševismus (socialisticky pracovat, kapitalisticky žít) je zažrán nejen v nás, ale i v generaci, která vyrůstala v šedých letech normalizace.

Rathova demagogie kolem třicetikorunového polatku zapůsobila- všechny kraje mají levicová zastupitelstva a hejtmany. A náhle nejsou v krajích finance na opravy silnic po zimě...Stejně tak zapůsobí slibovaný "třináctý důchod"! Po nás potopa, že pane Škromachu, pardon, soudruhu Škromachu!

J. Heincl 27.2.2010 11:51

Re: slibují

Já osobně volit ODS (ani žádnou jinou parlamentní stranu) nebudu i když jsem ODS vždy volil. Teď je ve vedení ODS plno darebáků, kteří s pravicovou politikou nemají nic společného a hlavně hrabou pro sebe. To ovšem platí pro všechny ostatní parlamentní strany.

J. Láníček 27.2.2010 12:51

Re: slibují

Ano, komouši se projevili jako diletanti, to ti noví dravci jsou daleko důmyslnější a výkonnější zloději. Ti dokázali zhabat desítky, možná stovky miliard, přímo v rekordním čase. Ale členové KSČM, soudruzi Kožený, Krejčíř, Pitr a mnozí další, ti jim srdnatě sekundovali, to se zas musí přiznat.

T. Pansky 27.2.2010 6:17

V podstate lze s autorem souhlasit. Jenze si marne lamu ....

... hlavu, kdo to prosadi.  Levice urcite ne, ta je postavena na lidech, kteri neumi ci nechteji pocitat.  Jenze ona ani pravice na tom neni o moc lepe.  ODS?  Ale kdeze.   Kdo sleduje chovani teto strany, neveri svym ocim - sve zarazeni na pravici si uchovava ze setrvacnosti.  Nastupuje strana TOP - co toho zmuze sama, to se uvidi.  Pri tomhle premysleni vzdy dojdu k zaveru - kdyz si Cesi neumi udelat poradek ve vlastni kuchyni, nezaslouzi si existovat (tady se omlouvam panu T.G. Masarykovi a spol.).  top0625top@hotmail.com