28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

POLITIKA: S EET vzad levá, kupředu ni krok!

Pamatujete si ještě na nekonečné problémy s centrálním registrem vozidel? Spousta lidí tehdy upřímně v duchu prosila: Když to stát neumí, ať se probůh do informační techniky nehrabe!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pražák 6.12.2016 8:58

Re: To snad nemyslíte vážně !!!

Teď jste se odkopal. Jste obyčejný parazit, podvodníček, nebo neumíte poctivě podnikat. navíc hulvát, jak jsem se zmínil již minule.

Právě kvůli takovým jako jste vy má EET smysl a věřím, že i Vás naučí ctít standardní podnikatelské prostředí, třeba opakovanými sankcemi.

V dalším kroku doufám, že se narovná zdanění i pro velké firmy.

Sorry, ale další diskuse s člověkem vašeho duševního založení skutečně nemá smysl. Už si budu dávat pozor, s kým diskutuji. Zkuste to v místní 4. cenovce.

K. Frauknecht 6.12.2016 7:13

Re: pane Frauknechte

Zjevně ste si přečet prd :-)))!

Pod čarou jsou odkazy na výkazy MF ČR a ČSÚ. Zmínka o "kapitálových příjmech" je pouze v souvislosti s počty OSVČ.

B. Uhlich 5.12.2016 23:34

Re: To snad nemyslíte vážně !!!

Myslím, že byste si měl hlavně vy nějak v hlavince srovnat kdo a jak platí DPH..on je totiž rozdíl kdo ji platí a kdo ji odvádí..., mám pocit , že opět i v tomhle máte gulášek...DPH totiž platíme všichni a dokonce i ti hnusní živnostníci...a pak tuto daň odvádí ten, kdo je její plátcem.

Živnostníci platit daň z příjmu NEMUSÍ pakliže na to svým příjmem nedosáhnou, což opravdu valná z nich nedosáhne. Chápu, že mě tady budete argumentovat, že to se ještě uvidí..a já Vám na to odpovím ..Ano, uvidí, ale věřte tomu, že překvapen budete vy , ne my živnostníci.

Asi takhle pane Pražáku, podnikám asi 25 let a moc daní jsem nezaplatil a věřte tomu , že ani dál nic platit nebudu i kdybych nosil Pražáka na zádech , aby viděl všechno co dělám , nebo nedělám....

A v podstatě se bavím, že jediné co Vám zbývá je tohle Vaše nepříčetné slintání do Neviditelného psa... :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

K. Vyšata 5.12.2016 20:30

Re: "Vytvořit republiku ve státě, kde jsou lidé zkaženi dlouhým

Není řešení. To tvrdím vzhledem k tomu, že všude na světě, v současnosti a i minulosti je možné jen zúžit možnost dělat protizákonné věci a zvýšit možnost tuto aktivitu odhalit. Jsou země které sáhly třeba při záchytu distribuce drog ke trestu smrti, dlouholetým trestům, v historii i k sekání končetin. Stejně se drogy vyrábí, konzumují, převáží, stejně tak se krade, smilní, podvádí a podobně. Protože je to jedna z lidských vlastností a u některých převažuje nad rozumem.

P. Janos 5.12.2016 20:23

Re: Mimochodem, kolik zákazníků je vůbec schopno si

On někdo živnostníků zvýšil daně? Sem si nevšim. A kdy?

P. Janos 5.12.2016 20:22

A proč teda zdražili, když nekradli?

Kvůli tomu pětistovkovému paušálu za mobilní data? Nějak kolem toho kroužíte, ale to hlavní neřeknete. Každý kdo někdy nakouknul do podnikání v pohostinství, přesně ví proč bylo EET zavedeno. Čest vyjímkám.

P. Vaňura 5.12.2016 20:17

"Vytvořit republiku ve státě, kde jsou lidé zkaženi dlouhým

působením špatných zákonů je takřka nemožné. Vhodnější by zde byla "rozumná monarchie."" (c) Niccolo Machiavelli.

Ukažte mi u nás člověka, který za 100 milionů, které získal "Upřímný Standa" neprodá vlastní babičku!

Rath to těsně před svým zatčením řekl naplno v televizi. "Pro kmotry není rentabilní platit někomu volební kampaň. Lepší je prostě počkat, kdo bude zvolen a toho pak zařadit na výplatní listinu."

Řešením může být někdo jako Putin, který před penězi dá přednost snaze zapsat se do dějin. Jinak to nevidím!

J. Schwarz 5.12.2016 20:05

Re: ono by úplně stačilo

nějak jste si nevšiml že se k EET vehementně hlásí socan a zřejmě pro velký úspěch tohoto nápadu se halasně ohrazuje že to ne babiě, ale oni po něčem takovém už léta volají a že jim Babiš EET vlastně "ukradl".

D. Green 5.12.2016 19:38

Re: Re:To je latinsky?

Nejvzdělanější idiote z díry u "Bruntále".

V. Dostál 5.12.2016 19:25

Re: ono by úplně stačilo

Který jiný miliardář se hrabe do nejvyšší politiky? No tak, sem s jmény

J. Vintr 5.12.2016 19:24

Re: Já bych se zaměřil na tu realizaci

EET je příšerný, přímo obludný nápad. O tom, že stát bude strkat rypák do každého nákupu, který kdokoliv udělá, by se Orwellovi ani nesnilo. To, že taková věc nevyvolala bouři veřejného odporu, svědčí o tom, že stát si vůči občanům může dovolit cokoliv. Třeba přijde s tím, že budou centrálně hlídány veškeré útraty každého občana a porovnávání s centrálně evidovanými příjmy a úsporami, aby ani koruna neuniklo státnímu dozoru.

V. Dostál 5.12.2016 19:22

Re: Ať už si o EET a jeho přínosech myslíme cokoli,

Vy o voze , že? Každý, kdo sledue domácí vývoj ví, že Bureš vstoupil do politiky až v okamžiku, kdy neměl pod palcem ministra vnitra. Kubice ho nikdy neposlouchal. A tak nezbylo než zabezpečit nakradené, pardon poctivě vydělané, přímo

K. Janyška 5.12.2016 18:06

Ano, EET je nástrojem pro přivlastnění lidí, nazývaných

podnikatelé pro jejich osobní aktivitu a zodpovědnost, státem. Je to stříhání chovných a kontrolovaných ovcí podle vzoru Olaf Palme. Je to prostě socialistické, tentokrát fašistické, svinstvo... Dzp.

J. Pražák 5.12.2016 17:25

Re: Ne všichni OSVČ jsou tak krátkozrací, aby měli minimální

čssd jsou neschopní zoufalci, kteří smysluplnou reformu penzí nezajistí. ale ta nespravedlnost tu je. Žádný živnostník si nebude dobrovolně platit na penzi víc než minimum, protože asociální stát by mu většnu úspor sebral a rozházel. Každý kdo si může spořit samostatně a investovat, na tom bude lépe, než ti chudáci, za které investuje stát.

J. Pražák 5.12.2016 17:21

Re: A co říkáte tomu, že stát platí za "své" pojištěnce

Daň z PHM na údržbu silnic by byla spravedlivá, ale nejde na ten účel. Argumentace o krachu živnostníků je nesmyslná. Dojde k tomu, že ti, kteří umí podnikat a zaplatit daně přežijí a ti, kteří budou ztátoví, tak zkrachují. Možná se některé služby zdraží, ale to vyřeší trh. Já raději pivo v hospodě, kde se platí daň o korunu dražší. Za rok se vše srovná, pdovodníčci zkrachují, zůstano uslušní. Tak by to mělo být i u korporací, kde státu uniká řádově více peněz.

J. Pražák 5.12.2016 17:17

Re: To snad nemyslíte vážně !!!

Ale proč by živnostníci neměli platit daň z příjmu? Souhlasím, že kdyby byla jedinou daní DPH a spotřební daň ,tak by bylo vše spravedlivé. Nepletete si spotřební daň a DPH? Spotřební je na PHM, tabák, líh. To není nejvíc.

J. Pražák 5.12.2016 17:15

Re: To snad nemyslíte vážně !!!

Sorry, ale to skutečně je mimo zdravý lidský rozum. Kdo si myslíte, že platí daně, z nichž vaše děti dostávají vzdělání, z nichž se opravují silnice, platí zdravotnictví i spousta zbytečných asociálních "projektů" sociálních ynžynýrů Sobotky, Marxove, DienSTBiera & spol?

F. Lesniak 5.12.2016 17:13

Re: Ještě taková jedna věc

Pro Burešovy firmy data nejsou zbytečná. Už teď dostávají hostinští nabídky od Burešových firem.

J. Pražák 5.12.2016 17:12

Re: To snad nemyslíte vážně !!!

Vás asi hodně mrzí, že konečně budete muset platit daně a přestanete parazitovat na těch chudácích, které asociální stát odírá.

P.S.: Vás asi naučit nakládat s daty by byl nadlidský výkon.

J. Brožek 5.12.2016 17:11

Re: ono by úplně stačilo

Bláboly.

Veškeré zvedání daní nakonec zaplatí spotřebitel. Přijdete (za chvíli) k holiči a místo 120 budete platit 150. A můžete jásat, že těch 30 Kč o které zaplatíte víc si Babiš ukradne jako dotaci pro sebe. Já jásat rozhodně nebudu.

Zatím zdražili všichni - prostě museli. Nikdo nebude platit desítky tisíc nákladů jen tak, aniž by je zahrnul do cílové ceny.

J. Pražák 5.12.2016 17:08

Re: To snad nemyslíte vážně !!!

Nemám čas ani náladu rozšiřovat obzory neplatičům daní. Jeden příspěvek v této diskusi odkazuje přímo na příslušnou část příjmů státního rozpočtu - přečtěte si ho.

K. Vyšata 5.12.2016 17:07

Re: Vy naprosto neoprávněně předpokládáte, že

Jestli někdo špatně hospodaří, tak je to naše společná vina. Měli jsme zvolit někoho poctivějšího. U Vás je to ale jen výkřik abyste byl IN, nebo se připojil do klubu postižených, v nejhorším se Vás dotklo EET přímo. Já taky nesouhlasím s živením nějakých začleňovacích neziskovek a podobných parazitů přisátých na stát (a na mé daně). Ale zase, naše volba a než hodíme do urny, zamysleme se.......

K. Janyška 5.12.2016 17:01

Re: Re:To je latinsky?

Rudý komunistický greenténe z Ostravy, nechte toho... Dzp.

P. Vaňura 5.12.2016 17:00

Uvedl jste POLOPRAVDU

Oba povinné odvody mají minumum, které platíte, i když jste ve ztrátě. A u zdravotního "pojištění" je to cca. dvojnásobek toho, co platí stát za "své" pojištěnce! A z odvodů na sociální pojištění se Vám počítá důchod!

P. Vaňura 5.12.2016 16:48

Ne všichni OSVČ jsou tak krátkozrací, aby měli minimální

penzi. A pokud někdo sníží přerozdělování v důchodovém systému, zcela určitě to nebude ČSSD!

P. Vaňura 5.12.2016 16:45

Jedna moje známá pracovala několik let ve "švarcsystému"

za 7500 Kč měsíčně na fakturu. Takže asi opravdu moc daní neplatila, ale nebyla to nula!

A ten švarcsystém samozřejmě nebyla její volba. A takových lidí je dost a nejenže nedostávají při propuštění odstupné ve výši 3 neřku li 12 platů, jako chtějí horníci v OKD, ale jsou rádi, když výbec dostanou zaplaceno za to, co odpracovali!

P. Vaňura 5.12.2016 16:36

Vy naprosto neoprávněně předpokládáte, že

stát vybírá daně spravedlivě. Když někdo řekne "čím méně daní zaplatím, tím méně toho všelijací šíbři (Babišem počínaje) rozkradou," je to PRAVDA!

P. Vaňura 5.12.2016 16:33

A co říkáte tomu, že stát platí za "své" pojištěnce

přibližně poloviční zdravotní pojištění, než platí za sebe živnostník "ve ztrátě."

Krom toho si uvědomte, že zdražení služeb způsobí jejich částečnou likvidaci a pak ti lidé půjdou třeba na "sociálku." A s tím si NEPORADÍTE!

Pokud jde o výstavbu a údržbu silnic a dálnic, na to úplně stačí peníze, které stát vybere na spotřební dani z PHM! Takže kdo více jezdí, více zaplatí!

P. Vaňura 5.12.2016 16:24

Systém automaticky předpokládá, že každý

zvládne počitač či mobil. Znám ale i vysokoškoláky, kteří mají z obojího hrůzu. A EET podnikatelům bere čas a čas jsou peníze. Naťukat dvě piva do počitače zabere třeba pětinu času s jejich načepováním a prodáním spojeného!

P. Vaňura 5.12.2016 16:18

Mimochodem, kolik zákazníků je vůbec schopno si

uvědomit, ža jakékoliv zvýšení daní, placených živnostníky (ať už právem či neprávem), zaplatí v konečném součtu ONI.

Řekl bych, že blbost závistivého českého človíčka limituje v nekonečnu...