20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

POLITIKA: Pyrrhova vláda

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jirka.s. 22.1.2007 10:26

Re: Otakare

Kouzelné, lejno, jak tobě a podobným cvaká pr del osmičku drát ze strachu, aby náhodou nebyly předčasné volby. Jen se utěšuj a maluj si to v oranžových barvičkách.

Mirek Šejna 22.1.2007 10:48

jirko. s.

a proč bych měl mít zrovna já strach z předčasných voleb?

jirka.s. 22.1.2007 11:15

Re: jirko. s.

Třeba jenom proto, že by ti došel ten křečovitý humor!!!

Mirek Šejna 22.1.2007 12:07

Re: Re: jirko. s.

aha. No tak v tom případě se postarej aby ty volby byly co nejdříve, nejlépe už zítra. Musíš ale nejprve přesvědčit Topolánka, aby podal demisi a pak přesvědčit soudruhy poslance, aby třikrát nedali důvěru žádné vládě. Vidím to tak na minimálně 1 rok, což stačí na to, aby se tato modro-zeleno-hadovitá vláda znemožnila svým modro-zeleno-socialistickým programem.

A hlavně už se těším na to došetření Kubiceho zprávy teď, když jsou socani v opozici. Předtím to prý nešlo, protože to socani prý ovlivňovali. Teď to půjde, když jsou socani jen v opozici. Takže Váňuška Langer to určitě nechá dotáhnout do zdárného konce (čti: do zapomnění), aby se náhodou nezjistilo, kdože to tu Kubiceho zprávu vlastně vypracoval.

Takže pořád to vidím spíš na to, že smát se po příštích volbách budou socani, zatímco ty budeš modrozelený vzteky.

jirka.s. 22.1.2007 13:42

Re: Re: Re: jirko. s.

Taky dobrý, jenom ale furt stejný!!! To se ale uřehtáš k smrti, což nakonec také nebude marné!

Ladislav N. 22.1.2007 4:27

Re: Prvním poraženým je Jiří Paroubek....

Ano. Cena za vytěsnění Paroubka a jeho bolševiků je vysoká. Je však rozhodně nižší, než ta, kterou by musela ODS zaplatit, měla-li by se s Paroubkem "dohodnout" podle Paroubkových představ.

Na druhé straně teď vláda nesmí udělat příliš chybných kroků, protože Paroubkovi bolševici jí budou připisovat i odpovědnost za průšvihy, které způsobili sami...

Teď zbývá ještě Paroubka nepustit na místo předsedy parlamentu (ta ostuda!), ale současně je ponechat obsazené ČSSD, byť to rozhodně není (díky ČSSD) pevně dodržovaná zvyklost.

Konstruktivní Melčák 22.1.2007 6:53

Re: Re: Prvním poraženým je Jiří Paroubek....

Milý Láďo, za dobu od vítezství ODS ve volbách  slovenská koruna posílila proti české koruně z 0,75 na 0,81, ale ODS vytěsňuje - jestli si myslíš, že mezi Paroubkem a Topolánkem je nějaký rozdíl, tak doporučuje studenou sprchu....

Ladislav N. 22.1.2007 6:58

Re: Re: Re: Prvním poraženým je Jiří Paroubek....

Tak tyhle kurzovní pohyby používá Paroubek jako demagogii pro blbce. Tak víš jistě, kam si podobné nesmysly můžeš... ;-) A proč vlastně ta SK koruna posiluje? Snad ne kvůli reformám, které ještě před nástupem bolševika Fica provedla pravostředá vláda, a jejich výsledkům? ;-P

Konstruktivní Melčák 22.1.2007 7:01

Re: Re: Re: Re: Prvním poraženým je Jiří Paroubek....

Já za to nemůžu, že za za ODS postavení koruny klesá - tak to bylo bylo i do roku 1996 a pak šla za ČSSD koruna nahoru....ale fakt já v tom prsty nemám...

Ladislav N. 22.1.2007 7:14

Re: Re: Re: Re: Re: Prvním poraženým je Jiří Paroubek....

No jo, když ČSSD prodávala do zahraničí zlodějský Český telecom, který předtím nechala zločinně odírat firmy a občany, tak taky koruna stoupala vůči zahraničním měnám... Ale za to nemůže ČSSD, ale příliv těch 80 miliard ze zahraničí v tvrdé měně... a výsledky obchodu  soukromých firem. ;-P

Konstruktivní Melčák 22.1.2007 8:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prvním poraženým je Jiří Paroubek....

Milý Ladislave, bylo by dobré, kdybyste si to srovnal v kotrbě - na jedné straně napíšete, že slovenská koruna stouopá díky geniální Dzurindově pravicové vládě a na druhé straně, že česká koruna stoupala díky zločinům ČSSD. Záhadou zůstává, jak to že i přes neskutečnou rozkrádačku jako byla kuponová privatizace šla česká koruna dolů..a nyní jde zase dolů. Mám obavu, že pár let tuto zemi budou zase odéesáci plundrovat (1992-96), aby jí pak zase socani dávali dohromady... 

Jura Jurax 22.1.2007 8:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prvním poraženým je Jiří Paroubek....

... aby ji socani zase dávali dohromady ... hm, pozoruhodný výrok. Jemu ekvivalentní je pak tvrzení ... a země je placatá, nesená čtyřmi slony, stojícími na hřbetě velké želvy ...

Konstruktivní Melčák 22.1.2007 10:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prvním poraženým je Jiří Paroubek....

A velká želva nese "úsporné balíčky"

baci 22.1.2007 8:32

Re: Re: Re: Re: Re: Prvním poraženým je Jiří Paroubek....

to jistě nemáte,ale na slovensku působí ještě důsledky reforem.Byl jsem ted na Slovensku 4 dny a v rozhovorech s kolegy ze Sloveskai ,nyní,říkali,že reformy šly dobrý směrem,takže vzestup sl.koruny není důsledkem zdejší politiky,to ani náhodou,Tak si myslím,že až naše reformy půjdou dobrým směrem koruna "ztvrdne"

Filip 22.1.2007 9:28

Re: Re: Re: Re: Re: Prvním poraženým je Jiří Paroubek....

V roce 1996 Dolar = 26-28K v roce 2001 max. 42Kč. Koruna začala posilovat až během roku 2001 a to vůči dolaru (twins). Proti Euru až později.

Demagog 22.1.2007 16:44

Re: Re: Re: Re: Prvním poraženým je Jiří Paroubek....

Nedávno jsem kupoval na hranicích týdenní slovenskou dálniční známku pro osobní auto, stála 150,- Sk, další český řidič neměl Sk, takže za stejnou známku platil tuším 181,- Kč. Úžasný kurz, ten Fico to ale vede ;-)

Rudolf 22.1.2007 2:10

Tak, tak, všichni prohráli

Protože to řekl nějaký pan Bárta. Co je to ten pan Bárta zač? Kde ho redakce vyštrachala?

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 22.1.2007 1:24

jen abyste se nedivili

Topolanek prece uz nekolikrat verejne rekl, ze "muze" tato vlada s nekterym dulezitym zakonem spojit otazku duvery. Dovedu si docela dobre predstavit, ze za 1-2 mesice ODS predlozi snemovne novelu Zakoniku prace, ktera bude pro CSSD a KSCM naprosto neprijatelna a spoji s timto zakonem vysloveni duvery vlade. A navzdory Jyrkovi i Vaclavu Jesitovi budou predcasne volby.

Vasekpasek 22.1.2007 3:00

Re: jen abyste se nedivili

Což je ovšem omyl, předčasné volby by byly pouze tehdy, pokud by se nad tím Zákoníkem neusnesly po dobu tří měsíců. Pak by z důvodu toho, že Sněmovna po tři měsíce není usnášeníschopná, byly předčasné volby. Pokud se ovšem poslanci usnesou a tu novelu odmítnou, pak to pouze znamená vyjádření nedůvěry vládě a jde se do třetího pokusu

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 22.1.2007 4:58

Re: Re: jen abyste se nedivili

Ba ne, nemate pravdu. Treti pokus by byl, pokud by dve vlady po sobe neziskaly duveru. Jakmile ale tato vlada duveru ziskala, zadny treti pokus uz neni. Je to demise radne zvolene vlady a v tom pripade jsou predcasne volby. Domnivam se, ze tam to Topolanek od pocatku vedl, ale pochopitelne to nemohl verejne na plnou hubu rici.

loula 22.1.2007 8:30

Re: Re: Re: jen abyste se nedivili

Demise vlády neznamená předčasné volby.

Mirek Šejna 22.1.2007 8:40

pane Vileto

demise vlády neznamená předčasné volby. Po demisi následují nové 3.pokusy o sestavení vlády. Takže se modráci mají na co těšit, protože je čeká 3,5 roku vládního utrpení s melouny a "hady na tři".

Lea 22.1.2007 6:24

Re: jen abyste se nedivili

smiřte se s tím, že otázka důvěry bude předložena s rozpočtem. Což je koncem roku.A nadělejte si iluze, nechuť k předčasným volbám je i v řadách ODS. Už vůbec nevím,proč by by jim měl fandit Melčák s Pohankou.

I-Worm 22.1.2007 10:02

Re: jen abyste se nedivili

ovšem ta správná sranda bude, když ta novela bude naprosto nepřijatelná i pro voliče.

Kilmore Trotter 22.1.2007 1:15

Atmosfera v CSSD je docela optimisticka

Autor se myli v hodnoceni vysledku, ktery CSSD ziskala. Vlada s KSCM nebyla vsemi prijimana nadsene, ani vyhlidky na spolupraci s ODS nebyly prave ruzove. Poslanci za socdem jsou konecne spokojeni, oni sve prebendy dostanou. Ti ostatni ostrouhaji, ale vzhledem ke slozeni koalice nelze nez na budoucnost hledet optimisticky, protoze tahle vlada dobre fungovat nebude, ani nebude schopna tak vypadat.

Mirek Šejna 22.1.2007 8:34

přesně tak

socani jsou v pohodě. Paroubek je v klidu a je dokonce spokojenější, než jsem předpokládal. Socani už dnes připravují kanonádu interpelací hlavně na ministra vnitra ohledně došetření informací uvedených v Kubiceho zprávě. Langer teď už nemůže tvrdit, že vyšetřovat se nemůže, protože socani tomu brání. Teď jsou socani v opozici a bránit se tomu bude jen ODS, aby se neprovalila její angažovanost v této prasárně.

Také budou socani určitě interpelovat Langera a Topolánka kvůli policejním akcím Kryštof, které modráci v opozici tak kritizovali, aby je ve vládní pozici se vším všudy převzali a ještě se chlubili, jak se díky tomu zlepšila bezpečnost. Jakpak Mirda Topolánků a Váňuška Langer nazývali akci Kryštof ještě před rokem? Kdopak si vzpomene?

Medák 22.1.2007 1:07

Vítězem je i Rakousko...

-...má "svého člověka" v české vládě.

JK 22.1.2007 8:36

Re: Vítězem je i Rakousko...

Omyl, má 2

Jura Jurax 22.1.2007 8:46

Re: Re: Vítězem je i Rakousko...

No, má dva. Ale jeden z nich je cvok. A není to Schwarzenberg.