18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

POLITIKA: Pyrrhova vláda

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ladislav N. 22.1.2007 15:45

Re: Paroubkova "většina" v parlamentu...

A Paroubek chtěl s jejich nezištnou pomocí dále vládnout České republice.  Čím to, že teď tak zuří? Pro Paroubkovu věc se žádný čestný nenajde? ;-P

loula 22.1.2007 16:28

Re: Souhlas

Opakuji pouze slova amerického generála, který jimi charakterizoval nějakého jihoamerického diktátora. "Ano, je to z ku*vy syn, ale je to náš z ku*vy syn". Opravdu k tomu není třeba nic dodávat, tento citát vystihuje vše.

ok 22.1.2007 13:00

ubohy autore...

Ubohý autore, slyšel jste někdy slovo demokracie? Vy demokracii prostě nerozumíte.

zeolit 22.1.2007 12:54

Zeptá se někdo Paroubka?

"Jeho strategické spojenectví s komunisty nakonec nepřineslo požadovaný výsledek a pouze snížilo koaliční potenciál oranžových." Zajímalo by mne, kdo byl skutečně "otcem" toho strategického spojenectví.!!

Pete Brich 22.1.2007 12:03

Poměrný volební systém plodí takovéto slepence, kdy jedna strana může mít téměř více ministerstev, než má členů.

Proto jsem pro jednokolový většinový systém.

Stále ještě věřím, že předčasné volby jsou na spadnutí. Ledaže by tato vláda byla držena na židlích oranžgutany a jejich rudými bratry. :-D

PB

Mirek Šejna 22.1.2007 12:15

milý Pete

tato vláda je držena oranžgutany už teď . Jmenují se Melčák a Pohanka. Tihle dva ji budou držet, i kdyby šlo o život (čti: poslanecký plat). Oni totiž na žádné volební kandidátce už nikdy nebudou takže potřebují, aby volební období trvalo celé 4 roky. 

Korsika 22.1.2007 12:29

Re: milý Pete

Naprostý souhlas!

Konstruktivní Melčák 22.1.2007 13:45

Re: Re: milý Pete

Jako bývalý komunista musím přiznat, že budu držet tuto vládu a tím i sebe v parlamentě, jak  jen dlouho to půjde. To jsme my komunisté toho Paroubka pře....... Naše modrorudá koalice vítězí na všech frontách...Vás Melčák. 

Pete Brich 22.1.2007 14:11

Re: Re: Re: Milý Melčáku,

děkuji Ti hlavně za otevřené vyjádření vztahu oranžgutanů a jejich rudých bratrů k této zemi. Ale neřekl bych, že je to vztah lovce a kořisti. Lépe to vystihuje vztah tasemnice k hostiteli.

PB

Mirek Šejna 22.1.2007 14:24

hm, Pete

jenže oni si ti hostitelé (ODS) tasemnici (Melčáka a Pohanku) nasadili do svého organismu sami. A nenanadávejte Melčákovi a Pohankovi do tasemnic. Jsou to přece konstruktivní poslanci a hrdinové (jak tvrdí hostitel Topolánek).

Pete Brich 22.1.2007 14:32

Šejno,

že Vás kočka stáhla se stolu, když Vás na něm přebalovali.... a  rovnou na hlavičku?;-(

PB

Ladislav N. :-))) 22.1.2007 15:48

Re: Šejno,

Psal jsem to už níž...  ... když už to vypadá, že největší pitomost byla v diskusi vyslovena, přiběhne Paroubkův věrný Miroslav Šejna a triumfuje...

;-P

Historik 22.1.2007 11:56

Ale skrytým vítězem je i jistý Rakušan, jehož vývody

o "poslaneckých štěnicích" a "parlamentní žvanírně" padnou na tuto situaci jako ušité. Charakteristika politika, jako člověka, jehož hlavní kvalifikací je schopnost slepovat roztodivné komise s cílem zachování si poslanecké židle a z ní vyplývajího příjmy jsou rovněž aktuální, bohužel.

V systému poměrného zastoupení to málokdy funguje jinak. V USA je toto skoro nemožné.

Saša 22.1.2007 11:25

Vidím přeci jen trochu jinak

Senát je ódéessácký. S touto vládou nebude válčit - leda by se to hodilo modré části vlády.

Kraje jsou ódéessácké. Tato vláda jim nebude šlapat na krk.

Velká část velkých měst je ódéessácká. Ani ona nebudou v oposici proti vládě.

V této vládě není ani jeden bývalý člen KSČ. Žádný člen této vlády nedostal od StB krycí jméno.  Tato vláda působí mladistvým dojmem. I mne některá jména členů této vlády rozčilují. Naopak ale z jiných mám radost.  A poměrně patová situace ve sněmovně mne také naplňuje optimismem - hypertrofie Sbírky zákonů se snad trošku zmírní. Ekonomické potíže ČSSD a KSČM při jejich personálním odříznutí od veřejné moci na většině území státu snad do příštích voleb také přinesou plody.

Jestli má někdo důvod k hysterii z této vlády, tak jsou to ti, kteří sociálním demokratům ukradli jejich stranu.

Malý Aston 22.1.2007 11:34

Re: Vidím přeci jen trochu jinak

R^R^

Eva D. 22.1.2007 13:45

Re: Vidím přeci jen trochu jinak

Díky, zlepšil jste mi náladu. Vláda bez bývalého komunisty, to  tu snad ještě nebylo. To snad překousnu i tu Kuchtovou a nějakou Džamilu, které se vytvořilo křeslo, i toho nesmrtleného Cyrila, který nejspíš bude ve všech vládách do skonání věků. ;-)

Babrák 22.1.2007 15:19

Re: Re: Vidím přeci jen trochu jinak

V BÝVALÉ KSČ Z NYNĚJŠÍ VLÁDY BYLI: TUPOHLÁVEK,ŘÍMAN!!                                                          

Ladislav N. 22.1.2007 15:50

Re: exčlenové KSČ

Nepovídej... A kde jsi to vyštrachalo? ;-)

Pazúr 22.1.2007 16:22

Re: Vidím přeci jen trochu jinak

právě proto, že senát a velká města jsou odéesácké, tak budou fest v opozici vůči vládě lidovců a zelených :-P to, že téhle vládě premiéruje Topolánek, z ní vládu ODS nedělá :-P naopak, pokud budou odéesáci dlouhodobě trvat na tom, že paskvil sestavený Topolánkem je vláda ODS, tak si kopou vlastní hrob :-P

sociolog 22.1.2007 11:00

autor si plete fotbalovy turnaj s parlamentem

KAZDA koalicni vlada ¨, at uz se divame na Rakousko, Italii  ci jinam, kde dopadl vysledek podobne tesne, se rozdeluji ministerstva na ukor nejsilnejsiho partnera. To jen v fotbale ci hojkeji rozhoduje presilovka. A v totalitarismu samozrejme, ktery z autora je dycha.

 Predevsim:  volic nebyl osizen. Toj jen autor by rad volici neco podsunul. Volic si predevsim pral novou stranu v parlamentu, ktera se nyni diky jim poskytnutym ministrum dobre zviditelni a ukaze, co umi. Zatim moho souhlasit s autorem jen v tom, ze Bursik na rozdil od ostatnich zatim chybu neudelal. A na rozdil od ostatnich ani nezklamal dosavadni nadeje na prichod urcite cti a zasad do politiky. I to se da rici o Topolankovi, kdyby to umel i ve svem soukromem zivote. Odchod Tlusteho z vladnuti je doufam odchod exkomunistu z politiky, kterou ¨ucinili svou postbolsevickou zumpou.

To samozrejme neni Pyrrhova vlada.  Je to naopak zacatek debolsevisace zeme. Bylo na male ale podarilo se. klausovska klika v ODS by konecne mohla se svym vudcem ¨skoncit v prioadlisti dejin. ... Navzdry vsem modrym ci ruzovym nostalogikum po Velke "Domacnosti"( Patocka: Kacirske Eseje), kterou jsme zdedili od totality a bej jejihoz smradu se jak zda ani autor nedovedl predstavit budouci perspektivy.

Malý Aston 22.1.2007 11:33

Re: autor si plete fotbalovy turnaj s parlamentem

Souhlasím s Vámi.To postkomunistické vystřízlivnění muselo dříve či později přijít.Všechny politické strany prochází reformami a nacházejí své místo v politickém světě naší kotliny.ODS pochopila,že radikální reformy pro které nejsou občané připraveni svým poznáním a nutností není možné plně realizovat,KDU poznala,že cesta s komouši není možná,Zelení poznají,že něco jiného je říkat a něco jiného realizovat.Jen u ČSSD se čas zastavil a vrátil se do roku 1948 před sjezdem slučovacím s KSČ.Komančové jsou pořád stejní ale mám dojem,že to Filipovi nedarují.Zbytečně se zašpinili s Paroubkem a dále budou mít klesající preference.A Paroubek to hnojí a hnojí. Navrhuje zavírat,podává trestní oznámení,pořád říká já,já Paroubek.Mám dojem,že ČSSD bude přejmenována na stranu ČPVS. Česká Paroubkova velká strana.A členové ČSSD sklonili hlavy jako za Husáka a Jakeše a drží hubu a krok.Kdo ji vystrčí,vyloučení,trestní oznámení,zrádce a kolaborant. Tak nějak se chovali komouši v padesátých letech.Jeho heslo,když nemohu vládnout "Já" nebude vládnout nikdo,vzalo za své a on a ostatní jen řvou a řvou. Bez nás všichni zahynete. Já si to nemyslím.:-D

Mydlovar 22.1.2007 14:08

Re: Re: autor si plete fotbalovy turnaj s parlamentem

baci 22.1.2007 10:31

všichni prohráli

nějak mi nesedí ten název,protože v článku všichni prohráli,ale on ten epeirský král vítězil sice neekonomickým způsobem,ale vítězil.

Malý Aston 22.1.2007 10:52

Vyhrál rozum!

Bylo několik možností.Vláda Paroubka a Filipa a nějakého přeběhlíka.Vláda Paroubka a Filipa a ODS,nebo vláda Paroubka a Filipa a někoho z pidistran jako jsou Zelení nebo KDU.Je zajímavé,že s Filipem počítal jen Paroubek.Takže je normální,že komouši a socani řvou.Oni chtěli tak pěkně vládnout a nemohou.Takže někteří členové ČSSD byli postaveni před rozhodnutí,Paroubek nemá zájem o dohodu s ODS a spoléhá se jen na Filipa.Vláda ČSSD+KSČM je nepřijatelná.Tak se rozhodli jít proti diktátorovi,který připomíná nejen Gottwalda ale všechny ty,kteří tady již vládli.Jeho heslo,kdo nejde s námi (ČSSD+KSČM) jde proti nám,trvale opakuje v rozhlase,televizi a tisku.Jeho působení v čele ČSSD společně se Sobotkou a Rathem,přímo ohrožuje demokracii v naší zemi.Jen diktátor je schopen se spojit s fašisty nebo postkomunisty nebo nacionalisty.A múžete socani řvát včetně komoušů jak se Vám zamane,je to pravda a každý den to všichni vidíme na Čt1.:-D

Historik 22.1.2007 12:03

Ten epeirský král vyhrál první bitvu, s těžkými ztrátami i druhou

bitvu (Pyrhovo vítězství), ale tu třetí už prohrál. Vítězi byli nakonec Římané a pro něho to znamenalo ústup ze slávy, jak se později ukázalo, tak definitivní.

jerry 22.1.2007 9:53

Klaus poražen není!

Já to vidím trochu jinak. Je to kontroverzní osobnost, má řadu chyb, ale te´d byl z politiků jediný, který dokázal vyjádřit mé znechucení, neboť, co se týká politických stran, jsem teď člověkem naprosto neutrálním./ nesnáším všechny parlamentní strany :-)/ Topolánek je politikem nepříliš inteligentním, získal moc a nebude vědět, co s ní. Je jisté, že daleko chytřejší Bursík a Kalousek jej naprosto převálcují. No a ODS ztlučhořovatěla -schopní se nechali vytlačit loajálními. Co z toho bude, bude zajímavé.;-)

Luděk 22.1.2007 10:54

Re: Klaus poražen není!

Klausovi přeběhlíci zpočátku nevadili.Jenom čekal,že se Dalíkovi podaří zkorumpovat Ploce nebo pak jiného poslance za ČSSD.To se tenkrát nepovedlo a naopak při prvním hlasování o důvěře nepodpořili Topolánka někteří poslanci za KDU-ČSL.Teprve poté začal Klaus vyhlašovat tezi,že nikdy nebude jmenovat vládu opřenou o přeběhlíky.Postupně se ODS a Dalíkovi pomocí vydírání a korupce podařilo získat Pohanku a Melčáka,ale teď už to byli podle ODS konstruktivně /státotvorně/ uvažující poslanci.Klaus má osobně velkou vinu na povolební frašce,situace se mu později zcela vymkla z rukou a bude jen dobře,když příště už zvolen nebude.

sociolog 22.1.2007 11:04

Re: Klaus poražen není!

Klaus vzdy vyjadruje znechuceni, nebot je nevylecitelny narcis, ktery vi vse lepe. To jste si zatim nestacil vsimnout, anebo trpite pdobnou deformaci osobnosti, obzvlast typickou pro posttotalitni spolecnost, kde vsichni vsechno vedeji lip, jen se o to "lepsi" jaksi nedokazou postarat...

jerry 22.1.2007 12:04

To Luděk i sociolog Re: Re: Klaus poražen není!

Netrpím-nad oběma názory se zamyslím.

JK 22.1.2007 8:38

Situace se dá vyložit i opačně

Topolánek teď může dobře vydírat celou levici. Komunisté už přepouštějí pozici zeleným, Paroubek stále více odpuzuje voliče a přečasné volby by mohly nastolit modrou hegemonii. A to přeci nechce nikdo.