24.4.2024 | Svátek má Jiří


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kiri 8.4.2009 7:28

Víte, koho budete volit?

Nemůžete se rozhodnout, koho volit?Račte si vážení přečíst nezávislé pojednání na  http://volby.kategorie.cz a potom se rozhodněte, chcete-li, aby vám vládl pan Lenivý nebo pan Snaživý.  A obzvláště si vryjte do paměti tam uvedený graf, jehož podklady dodalo Ministerstvo financí za vlády pana Sobotky z ČSSD !

Jeseter 7.4.2009 23:57

Re: no ani jsem to raději nedočetla do konce

Otazka : BEREME sebe VAZNE?:-D Jak znam naturu naseho naroda tak se uplne na vsechno zapomene.!Komanci tak spatni nebyli, vzdy meli kus mrkve na tyci a paroubci byli vzdy dobrymi socialisty v Narodni Fronte, ze jo .

Svatava-Anna 7.4.2009 23:47

Re: Oslazení se podařilo

Bravo Luďku,    perfektní zhodnocení celkové situace ,v přesném chronologickém sledu.

Vtipné a výstižné!

a 7.4.2009 22:44

to se úplně stydím, co si o mně v té Evropě pomyslí

Milý pane novináři a spisovateli, zase vedle jako vždy. Evropě je jakákoli česká vláda skutečně šumák, pokud mnoho neprudí. Novináři píší převážně o skandálech, a to o jednom konkrétním tak den, maximálně dva, pak zase o jiném, aby to vůbec někdo čeť a někdo platil reklamu. Obávám se, že lidem v západní Evropě je politika spíš ještě trochu ukradenější než u nás. Nevím, koho považujete za "disidenta" a  co za "vrcholnou politiku", ale informujte svého kolegu novináře, že stran účasti disidentů v politice nemusí mít obavy (vezmeme-li např. první signatáře Charty, pak jste zapomněl též na ministra A.Vondru, předsedu ústavního soudu Rychetského, senátora Dienstbiera, poslance Jičínského, Bublana nebo velvyslance v OSN M.Palouše. Ostatně premiér Topolánek to o těch gulích taky neřekl o sobě, ale o panu Tošenovském.

Rudolph 7.4.2009 20:56

Re: ŘÍKÁ SE,

No já nevím. Pracoval jsem ve firmě, co s potomky Konfuciovými obchoduje (ne občas, téměř výhradně). Možná máte pravdu, ale tady v těch firmách rozhodně nikdo nemeditoval ve švestkovém háji, než začal vyjednávat o smlouvách :-)

Koupíš? Nekoupíš? Nazdar: koupí Rusové.

strejda 7.4.2009 20:56

Re: Co tomu, co naši politici předvádějí, říkají v zahraničí?

Mám v cizině hodně přátel. A ti mluví stejně. Česko je nezajímá a kdo vládne EU je jim šuma fuk. Víte, kdo byl před rokem na našem místě? Nás také nezajímá kdo EU zrovna vládne. Mimo nás, samozřejmě.

kustod 7.4.2009 19:24

Re: Co tomu, co naši politici předvádějí, říkají v zahraničí?

Hm,tak to jsou teda kontakty do ciziny,kam se hrabe na vás p.Hvížďala.Nejste náhodou poradcem toho Podroubka(Y)?

Ivan 7.4.2009 17:38

Re: ŘÍKÁ SE,

Nesmírně naivní představa o Číně. I za kormidelníka Maa se Číňané drželi konfuciánské filosofie a i čínští bolševici dodržovali zásadu, že např. smlouvy mají být vyvážené a prospěšné pro všechny podpisující strany dokonce i v případě, kdy by to navenek mohlo vypadat tak, že si jedna strana může nadiktovat cokoliv. A přistupovali tak k mezinárodní politice.

Rivkele 7.4.2009 17:34

Co tomu, co naši politici předvádějí, říkají v zahraničí?

Je jim to úplně u p..e.

Asi zrovna tak, jak by to bylo nám, kdyby šlo o jiný stát. Mluvím o svých známých i příbuzných. P. Hvížďala totiž není jediný, kdo má kontakty do zahraničí. Pár zahraničních novinářů se tématem chvíli zabývalo, druhý den už bylo téma vyčichlé téma.

Ivan 7.4.2009 17:31

Re: Oslazení se podařilo

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Při sestavování vlády spočívající na hlasech přeběhlíků si Topolánek moudrost přísloví neuvědomil. A vydírání předsednictvím EU a poškozením národních zájmů mu nevyšlo. Nedošlo to, chalanovi, že když jednou přeběhnou tři přeběhlíci od ČSSD k ODS, že jindy mohou přebíhat jiní směrem od ODS a že dokonce není nutné, aby někdo přebíhal k ČSSD. Že stačí, když jenom odejde od zelených nebo ODS.

Ivan 7.4.2009 17:26

Re: Jak to vysvětluji já!

Topolánkovi se nepodařilo vydírat opozici pomocí předsednictví EU.  Na jeho pravý hák odpověděla opozice tak, že dostal direkt K.O.

Ivan 7.4.2009 17:23

Re: Nic nového pod sluncem.

Vymytý mozek byl ten, co se pokoušel vydírat předsednictvím EU domácí opozici. Topolánkovi vydírání nevyšlo. Na přeběhlících se jako na bodácích sedět nedá.

éolo 7.4.2009 17:04

Nic nového pod sluncem.

Není to tak horké.

Shodit vládu uprostřed předsednictví mohl iniciovat a podpořit opravdu jen vymytý mozek,ale Evropa jede dál a iluze o nás neměla předtím, nemá ani dnes.Zesměšnili jsme se ? Ano,ale některé výkony opilců z Dánska nám skutečně ujídají z našich pěti minut slávy naší pitomosti.Copak asi píší dánové o svém ministru zahraničí, který na Hluboké odpadl od stolu a nemohl ani pokračovat v jednání, zatím co jeho kolega Rasmussen oslavoval v Ankaře zvolení tajemníkem NATO tak bujaře ,až k ránu spadl ze schodů a k obveselení publika si vykloubil rameno.My holt vládneme jako Švejci, a oni zas pijí jako Dáni.Nihil novum sub sole.

Malý Aston 7.4.2009 16:23

Re: Jak to vysvětluji já!

Přiznávám,že nic nevím. Neznám Vířivku,neznám toho druhého z ODS kterého tam poslala maminka na zkušenou,neznám báby od Kuchtové když si Bursík začal s tou biomasou a vlastně ani neznám co chce Klaus, zda jen vládnout aspoň chvilinku Evropě nebo jen tu hnusnou Lisabonskou smlouvu neschválit fakt nic nevím. Já se jen domnívám,že potřeboval schválit Lisabonskou smlouvu v parlamentu,on by ji nepodepsal a aby to nebylo blbé potřebuje zajistit počet hlasů v parlamentu aby ho přehlasovali. To je možné ale jinak nevím vůbec nic jako každý tady přítomný. Prostě jen pokec.:-D

Rudolph 7.4.2009 16:13

Re: Hvížďala se vážně zabývá západním bulvárem

Já vím, podporoval mnoho sociologických studií, znám ho z téhle strany. Nebuď te tak naježená, myslel jsem to vyloženě dobře.

Harpyje 7.4.2009 16:09

Re: Panr Hvížďalo, že byste vy nevěděl jakzájmy bude hájit prezident republiky.....?.

Sice mám též několik výhrad k tomuto článku (absence odkazů na citované články), ale co Vy z něj dokážete vyčíst, je obdivuhodné! :-/(Y)

woka 7.4.2009 16:06

no ani jsem to raději nedočetla do konce

tak nějak je mi jasný, co o nás v cizině asi píšou noviny a nemám chuť si to moc připomínat. Akorát si nejsem jistá, jestli ti jejich novináři jsou o tolik lepší než ti naši a má cenu brát je vážně. Stejně s tím nic nenaděláme. Maximálně tak se můžeme snažit, aby se do voleb nezapomnělo, kdo to spískal a co nás to stálo.

Harpyje 7.4.2009 16:01

Re: Hvížďala se vážně zabývá západním bulvárem

Co je Der špígl nevím, ale Der Spiegel je nejvlivnější německý týdeník.

westík 7.4.2009 15:32

Re: Jak to vysvětluji já!

Obávám se,staříku  Malý Astone, že to vysvětlujete špatně!  Když nevíte, co se vlastně stalo,ale jen si  myslíte, že víte, raději byste měl přiznat, že nic vlastně nevíte !Rv

3směsi 7.4.2009 15:25

Re: každý má poznat svého politika, své politiky, kterým důvěřuje, co nejlépe....

Ubožáku.

emil 7.4.2009 14:34

Re: Panr Hvížďalo, že byste vy nevěděl jakzájmy bude hájit prezident republiky.....?.

Zkus si přečíst článek ještě jednou bez rudé mlhy před očima a dozvíš se, že to, za co napadáš Hvížďalu, napsal někdo jiný za hranicemi státu. I ty jsi svým dost hloupým a krvelačným způsobem důsledkem chování mezi stoupenci různých stran a prasáren, které se v politice dějí. Vzpamatuj  se a přemýšlej. Bolí to, ale člověk pak není za blbce, tak jak se ti to teď povedlo.

Rudolph 7.4.2009 14:29

Re: ŘÍKÁ SE,

Máte pravdu. Ale taková je doba, takový je celý svět. Čína, která o svoji tisíciletou morální tradici přišla v šedesátých letech komplet, nemá skrupule lautr žádné. Je to těžké. Neodvážím se dávat žádné rady. V tuhle chvíli může být každá strategie nakonec vítězná. Abych předešel diskuzi :) nemyslím si, že by třeba ti Číňani přistoupili na strategii win-win.

Rudolph 7.4.2009 14:24

Re: Hvížďala se vážně zabývá západním bulvárem

A co začneme brát vážně? Až se Klaus bude na Ruzyni na férovku pusinkovat s Medvědem Putinem, jako blahé paměti jistý Husák (JUDr) s jistým Brežněvem? Nebude pozdě?

Rudolph 7.4.2009 14:19

Re: Hvížďala se vážně zabývá západním bulvárem

Der špígl bulvár je. Jinak máte ovšem mojí 100% podporu :)

gerontusinza 7.4.2009 14:02

Panr Hvížďalo, že byste vy nevěděl jakzájmy bude hájit prezident republiky.....?.

 ".."popisuje se úpadek politické kultury, který tato smlouva ještě uspíšila, když politiku z parlamentu přesunula do kuloárů...."

 Víte pane spisovateli... samá tvrzení ....ale když někdo chce zakrývat svoji vlastní sprostotu tvrzením voni si s tím začali, připadá mě to pitomé až nesvéprávné.... a spisovatel toto hájící se možná jako spisovatel cítí, ale není už sám schopen posoudit neobjektivitu těchto tvrzení a "nahlédnout za zrcadlo těchto sprostých tvrzení"   .... Klaus a Zeman vůči sobě vystupovali vždy jako neslouhlasící džentlmeni, jenže ani džentlmen nemůže zůstat džentlmenem, setká -li se se sketou, hlupákem nebo zlodějem ( o grázlovi ani nemluvím)...... takže klaus dal najevo zcelas jasně co si o této sortě lidí v ODS myslí a vy byste měl jeho názor respektovat a netvrdit že tu sprostotu se Zemanem zahájili oni dva..... je to nefér a hlavně..... lžete..!!:-/

pepašachista 7.4.2009 13:59

Re: Jak to vysvětluji já!

Pan Hviždála nás neustále bombarduje co na to v cizině. Bylo by dobré aby on také jednou řekl cizině co si myslí občan ČR. Tak předně, Paroubek diktátor, Paroubek bořitel, nemohl přenést přes srdce, že vláda Topolánka získává neuvěřitelné body u lidí. Paroubek, který ztratil nervy, že ODS neustále posiluje, zahájil rozbíječskou politiku v ruku v ruce s komunisty a troufám si říct i za podpory ČT. Jeho touha po moci a neustálém zviditelňování hraničí až s vlastizradou. Bohužel, do tohoto orchestru se zapojil i Klaus. Ne proto, že potopení vlády bylo to nejlepší, ale proto, že nemá rád Topolánka A tak nasadil Tlustého /s bolševickými geny/ a jeho partu a bylo vystaráno.Hvíždála jen papouškuje cizí názory /většinou kritizující ČR/.

sokol 7.4.2009 13:44

Re: Oslazení se podařilo

budeš nejspíše psát sám o sobě....

sokol 7.4.2009 13:43

Re: jen se nepodělejte z toho, co o Česku a jeho politicích píší v cizině

výborně, napsal jste to i za mně.

Rudolph 7.4.2009 13:34

Re: jen se nepodělejte z toho, co o Česku a jeho politicích píší v cizině

Ano. Pěkná ukázka (zřejmě profesionální) demagogie :-)

S přehledem reakcí od Hvížďaly to má ve skutečnosti málo společného. Proč by nás mělo zajímat, že si bulvární Spiegel dělá srandu z mrňavýho Sarkozyho? Pouze oslí můstek, abyste mohl prohlásit (mazaně mezi řádky) že Hvížďala informuje jednostranně. Ne. U nás po 20ti letech NEMÁME standardní demokracii. Kecy v kleci, pane kolego. A jistá nejmenovaná největší země na světě má eminentní zájem, abychom ani neměli. Nejen vy jí svojí prací pomáháte.

Cyril 7.4.2009 13:29

Pád vlády cizíma očima.

Více občanů ČR čte zahraniční tisk .Autor se podepsal jako spisivatel .V cizích novinách však nezná slovo "Česko" Snad si ns  pletou s "Czechoslowakia  " U nás  o  "Česku" začal mluvit  europoslanec Železný /kerý ale  sám ,při posledním vytoupení vTV , sebe opravuje  a mluví o České republice .Jinak  použila výraz Czech jedině  CIA ve Flagcountries .Uvádí však ,že je to  !short/ Podle  hraběte  Belcrediho , našerho posledního velvyslance ve Švýcarsku /jetě  před rozbitím Československa , je slovoˇ"Česko" území  hl. města  Prahy a  15 km kolem.Polouchal jsem projem presidenta  USA Obamy , sleduji sportovní  utkání a vždy  je  psáno  a mluveno o Czech Republik . Tlumočení  bylo  někfy  špatné , nyní se  ve  trochu  zlepšuje .Je prto doplnit si vzdělání , hlavně pro historika a spisovatele .Zdfraví Cyril , občan  s dokončeným  středoškolským a vysokoškolským  vzděláním.