25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

POLITIKA: Nekritická politika vůči Izraeli poškozuje české zájmy

Česká diplomacie byla jediná z celé Evropy, která se minulý týden postavila proti zvýšení statusu Palestiny v OSN. Tímto krokem, který znamená popření naší dlouhodobé podpory myšlence existence samostatného palestinského státu, si Česká republika těžce zkomplikovala své politické i ekonomické postavení na Blízkém východě a v celém arabském světě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 10.12.2012 16:05

chichichi :))))))))))))))

F. Eliáš 10.12.2012 9:59

Jsem hrdý na tuto vládu

Mám k tomu velmi málo příležitostí. Vláda, která myslí samostatně a nezajímá ji mínění nějakých Roučků z EU. Palestinci se chovají jako militantní a agresívní národ. K takovému národu nelze přistupovat pozitivně.

Z. Švrček 10.12.2012 9:49

Oh, pane Roučku

V tomto případě bylo mlčeti zlato. Zase jste se projevil jako velký rektální alpinista všeho eurohujerstva a nezapomněl velkopansky připomenout nenáviděným politickým protivníkům zde v ČR, že mají jako to lejno plavat s proudem.

Přeji vám štědré eurovánoce bez stromečku a koled (prý moc křesťanské a málo multikulti, říkali v Bruseli) a do Nového roku více kvót pro přistěhovalé muslimy, nejlépe z Palestiny a pokud možno nám taky zařiďte i nějaké sem, do Česka, abychom tedy nebyli tak nemoderně proizraelští a naučili se jako vy zpívat tu správnou notu, která jediná nám zaručí přízeň našich Europánů, ó velký učiteli lokajismu.  

P. Zeman 10.12.2012 9:23

Bože!

Ten Rouček je ale kkt! Jinak se to snad ani nazvat nedá.

O. Strýček 10.12.2012 8:36

Dotace není legrace ...

Zrušíte-li dotace směřující k Palestíncům, zanikne tento slavný stát. Arabové obecně tento "stát" nemají v lásce, ale s oblibou ho používají jako testovacího berana vůči Izraeli. Kdyby Evropa- Roučkové měli podporovat tyto z principu většinou nepracující lidi ze svou pseudosociální politikou"z cizích peněz daňových poplatníků" z vlastních zdrojů, tak by se Palestínci rozpustili ve vlastní šťávě a bylo by po nerudovském problému kam s nimi.

F. Eliáš 10.12.2012 10:01

Re: Dotace není legrace ...

Však Rouček je také nepracující žvanílek. Proto jsou mu Palestinci sympatičtí.

J. Heincl 10.12.2012 8:29

Jednoduchý test

Kohopak by si asi vybrala většina Čechů jako své sousedy? Židy, nebo palestinské Araby? Myslím, že i pan Rouček by se pro druhou možnost těžko rozhodoval.

P. Čech 10.12.2012 8:34

Re: Jednoduchý test

Pan Rouček by se nerozhodoval. Na to by musel samostatně myslet. To on však neumí, papouškuje pouze to, co říká jeho rodná strana. Předpokládám dokonce, že žádného t.zv. palestinského araba nikdy neviděl. To však nepokládá za překážku k tomu, aby o nich rozsáhle psal. Drzost politika, nic jiného.

J. Heincl 10.12.2012 8:41

Re: Jednoduchý test

Já myslím, že po osobní zkušenosti s druhou možností by se rozhodl velice rychle bez ohledu na cokoli jiného vč. rodné strany.

P. Čech 10.12.2012 8:43

Re: Jednoduchý test

Jde o to, zda nějakou osobní zkušenost má. Osobně o tom silně pochybuji.

P. Rajman 10.12.2012 8:10

Čechoslovakistický komplex.

Palestina je proti Hitlerovu Německu trpaslík a Izrael proti meziválečnému Československu světový hráč. A Česko je stát, který prostřednictvím některých politiků a novinářů (jako je Aston nebo Doležal) nevynechá jedinou příležitost, aby si hledáním analogií za každou cenu mohl pofoukat svůj kdysi mnichovský, dnes čechoslovakistický komplex.

P. Čech 10.12.2012 8:31

Re: Čechoslovakistický komplex.

O jaké analogii zde mluvíte? O analogii v existenci českého a izraelského státu? V dávných dobách, kdy existovalo izraelské království za krále Davida, proháněli se po tehdejším území  dnešních českých zemí divoši s holou p....í. O žádném státním útvaru zde nebyla řeč, stejně jako v celé tehdejší Evropě.

P. Han 10.12.2012 9:21

Re: Čechoslovakistický komplex.

Spíš vy nevynecháte jedinou příležitost, jak na tento stát a národ plivnout.

R. Brzák 10.12.2012 9:57

Re: Čechoslovakistický komplex.

Obávám se, že jste přehlédl, že Palestina je celé historické území, na němž v současné době alespoň z části leží Jordánsko, Izrael, pásmo Gazy i Západní břeh. V celém konfliktu jde o Izrael obklopený nepřáteli neustávajícími v rétorice o zničení židovského státu, kterých je mnohem více a na mnohem větší rozloze, než je celá Palestina. Dá se shrnout, že jde o státy islámu, jejichž vládci využívají agresivní džihád k překrývání vlastních sociálních problémů a Izrael je v tomto smyslu pro ně jako tradiční také ideální nepřítel.

Pokud z tohoto hlediska použijeme analogii, Arabové a muslimové žijící v Gaze a na tzv. okupovaných územích jsou opravdu v podobné situaci, jako sudetští Nemci v Československu, s tím rozdílem, že jejich podpora od nepřátel Izraele (kam se bohužel dá počítat i EU) jim umožňuje na rozdíl od sudetských Němců ostřelovat Izrael raketami a vést s ním válku. Je však velký rozdíl mezi Československem a Izraelem - ten totiž již desítky let úspěšně odolává v obranné válce, ke které je nucen nikoliv "hrstkou" tzv. palestinských Arabů, ale muslimskými převážně arabskými státy, kterým je utrpení arabských uprchlíků pouze velmi dobrým propagandistickým nástrojem.

T. Marek 10.12.2012 15:44

Re: Čechoslovakistický komplex.

Obávám se, že jste zapomněl vyhodnotit nejméně 100 milionů muslimů těsně okolo Izraele. Samotná "Palestina" by opravdu nehrála velkou roli.

I. Lyčka 10.12.2012 8:07

Myslím, pane Roučku,

že jste promeškal další okamžik, kdy jste mohl mlčet a neudělat ze sebe hlupáka. Současně jste mi potvrdil, že do evropského parlamentu jsou odkládáni nepotřební, zbyteční, nepoužitelní jedinci, kteří ale dokáží být velice nebezpeční. Myslím, že OSN, EU i evropský parlament by měli být bezodkladně zrušeni a poslanci vyhnáni třeba na Sibiř. Tam snad mnoho škody nenadělají.

R. Jonák 10.12.2012 8:53

Re: Myslím, pane Roučku,

plně s vámi souhalsím, jen bych je nevyháněl na Sibiř, ale mezi ty jejich opěvované palestince, aby viděli jací to jsou demokrati. Přeci kdyby nebyli demokrqaty, tak by je nemohla EU podporovat, nebo se snad mýlím?

J. Hejna 10.12.2012 8:04

Ó, bóže,

tomu snad nemůže věřit ani Rouček, a to už je pěkně vychovaný Bruselí.

I. Schlägel 10.12.2012 7:58

Pane Roučku,

jste vším možným, jenom ne odborníkem na Blízký Východ. Čím ještě nejste, se dále nebudu zaobírat, není tu dost prostoru a čas je v tomto případě opravdu příliš drahý. Vy to zvládnete sám v některém ze svých budoucích nadčasových komentářů.

P. Čech 10.12.2012 8:42

Re: Pane Roučku,

Pan Rouček je odborníkem na všechno. To z jeho článků přímo čiší. To, že v jeho článcích není ani zbla vlastních myšlenek přece nikomu nevadí.Tak je tomu u všech politiků. Oni zde nejsou proto, aby mysleli, nebo nedej bože prosazovali nějaké své názory či dokonce vykonávali svůj mandát v zájmu všeho lidu. Jsou zde od toho, aby hájili zájmy a papouškovali názory svých politických stran a v parlamentu hlasovali podle přání svých stran.  Nějaká ústava ČR je naprosto nezajímá. Proč také? Za její očividné porušování nesou pouze "politickou" odpovědnost. Že nikdo neví, co to je, to také nikoho nezajímá.

P. Rajman 10.12.2012 7:52

Čeští vlezdoprdelkové

Se bez těchto aktivit vůči mocným neobejdou. Po první světové válce se chovali servilně vůči Americe a Francii do té míry, že je Roosewelt s Daladierem předhodil nejprve Němcům a pak Rusům. Po válce pak stejně vůči Stalinovi a Brežněvovi a nyní zase střídavě vůči Americe a Rusku tak jako by studená válka neskončila.

V. Vlk 10.12.2012 12:57

Re: Čeští vlezdoprdelkové

Rajman, když vám češi nevyhovují, tak se dejte k Němcům a nebo třeba Palestincům a odhlašte se od nás. Bude vám líp a nám taky.

J. Humpolík 10.12.2012 7:38

I takové žvanily musíme platit

KSČSSD má k různým mnichovanstvím hodně blízko.

P. Čech 10.12.2012 7:29

Podívejte se trochu na dějiny a potom žvaňte.

Právo Palestinců na vlastní stát. Co to je? Kdo je to Palestinec? Co je to Palestina?Palestina je území, které bylo po porážce muslimských Turků pod správou Velké Británie.Zahrnovalo dnešní území Izraele, Gazy, západního břehu Jordánu, části Sýrie, Jordánsko a část Libanonu Nebyl to nikdy žádný samostatný stát, po celou dobu, kdy tam kočovalo arabské obyvatelstvo. Žádní Palestinci.Někdy dávno, před cca 3000 - 3500 lety tam žili někde Pelištejci a ti své území měli, s palestinci však nemají a neměli nic společného.V době, kdy byl nově tvořen Izraelský stát, dostali tamní arabové možnost vytvořit si také stát vlastní. Tuto možnost odmítli a teď sklízí výsledky. Dobře jim tak. Nějaké žvásty soudruha Roučka na tom nic nezmění.

M. Krátký 10.12.2012 9:13

Re: Podívejte se trochu na dějiny a potom žvaňte.

Děkuji a připojuji se. Velmi stručné a výstižné. Soudruh Rouček takhle pindá a pindá - prachy se mu sypou, tak co by nepindal. A pindání je slabý výraz

L. Bureš 10.12.2012 7:24

díky

Po druhé jsem v krátké hrdý, ze jsem čech. Poprvé, po našem hlasování v OSN. A teď, když čtu komentáře k páně Rouckove blábolu. Za ně Vám milí češi děkuji!

L. Bureš 10.12.2012 7:26

Re: díky

oprava: ...krátké době...

J. Frankl 10.12.2012 7:15

Roučku,

něco tak nechutného jsem už dlouho nečetl.

T. Kočí 10.12.2012 7:11

Nekritická politika vůči Izraeli poškozuje české zájmy zpět na článek..

Se sebezapřením jsem to přečetl.Tušil jsem správně.Není vůl, je korunovanej.

P. Čech 10.12.2012 7:33

Re: Nekritická politika vůči Izraeli poškozuje české zájmy zpět na článek..

Zkuste si přečíst jeho ostatní články. Dozajista Vám bude na zvracení, ale přesto. Všechno jsou to bláboly a ukázka naprosté neznalosti čehokoliv. Klasická ukázka politika, který nic neví, nic neumí, ale je loajální své politické straně. Ta jej za jeho loajalitu poté vyzvedne do vyšších pater, kam by se svou prací či vědomostmi nikdy nedostal.