29.7.2021 | Svátek má Marta


Diskuse k článku

POLITIKA: Morálka je vůl

Je jasné, že Čína je největší hrozbou pro západní demokracii od rozpadu Sovětského svazu, a není pochyby, že na tom má Západ největší podíl sám, protože nechal volné ruce svým podnikatelům, když se nadšeně vrhli na levné pracovní síly v Číně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 10.9.2020 16:31

Tak morálka je vůl. Co takto měřit stejným metrem. Jestliže podporujeme separatismus jedněch (Kosovo, Taiwan, Tibet), proč nepodporujeme separatismus druhých (Katalánsko, Donbas, Krym). Jo, pro někoho je morálka vůl. Přesněji pro někoho je morální to, co si sám přeje, cochárna. Ale to pak není morálka, kdo je tady vůl.

P. Černý 10.9.2020 19:53

Doba už zřejmě pokročila. Prohlásit za morální jakékoli svinstvo, třeba i cílené bombardování civilistů, to dokáže každý. Na to nemusíte být ani světoznámým dramatikem. Tím už dnes nikoho nedojmete. Ovšem prohlásit za morálku naprostý nesmysl či fantasmagorii, to už lze považovat za současný vrchol umění práce s masami.

PS To s tou cochcarnou je dobrý postřeh. Díky. Asi jsem vás dříve špatně odhadl.

V. Kučer 8.9.2020 21:46

Číny se nemusíte bát. Vždy se starala hlavně o sebe a Evropu ohrožovala pouze pandemiemi.

V. Čermák 8.9.2020 21:27

Zdá se, že Velkohubost je známka Moci. Je jasné, že Čína střídá v rychlém tempu USA.;-DRv;-D

M. Malovec 8.9.2020 20:25

Panen Vystrčile, bravo!!!

J. Werbik 8.9.2020 18:36

Vyborny clanek! Komunisticka Cina je nejvetsi nebezpeci pro nasi demokracii. Drze krade nejnovejsi technologie a pracuje na tom, aby ovladala cely svet. Bude trestat kazdeho kdo se proti Cine postavi.

J. Ráž 10.9.2020 10:40

Probuďte se: Dnes se kradou nové technologie spíše v Číně. Např. komu myslíte, že ukradli Číňané technologii 5D nebo technologii vlaků "Maglev" jezdících až 650km/hod. Dále: jen Huawei v uplynulých letech přihlásil více patentů než všechny evropské technologické koncerny dohromady

Dobrý článek na téma nových technologií uveřejnily Hospodářské noviny 29.7.2020,kde jsou důkazy, že v technologické válce s Čínou Evropa cela jasně prohrává a USA už ztrácí dech.

To, že nás ovládnou nové technologie z Číny, je hlavní zdroj nebezpečí Číny pro celý svět. Naši demokracie si likvidujeme sami a v tom Čína prsty nemá.

Číňané např. chtějí do tří let odstranit ze všech veřejných sítí nečínské hardware a software, ale na "západě" se stále zavádí do provozu ve veřejných sítích čínská komunikační zařízení a kde se rozhodli pro "nečínskou" technologii, tak je až 5x dražší, než čínská, takže se nemůžeme divit.

J. Fous 8.9.2020 18:09

Vydržel jsem dva odstavce. První odstavec obsahuje pouze argumentační faul "vražedná Čína a chybující Západ" a nelogickou konstrukci obhajující maximalizaci zisku korporací. Zatím hodnotím jen jako slabomyslné. První věta druhého odstavce je už bohužel myšlenka, "Čína nechce být dalším zdvořilým Japonskem" jako poražený v WWII Japonsko mohlo a může být asi stejně zdvořilé jako Německo. Jde o pokus srovnat spojence Japonce s Barbarem číňanem? "a nijak nezastírá, že se chce stát skutečným pánem celého světa.", Čína se samozřejmě chce stát pánem celého světa stejně jako USA, a všechny ostatní země s jaderným arzenálem, a spousta z těch kteří arzenál ještě nemají, a prakticky všichni panovníci a vůdci v historii. To je neschopnost se srovnat s realitou nebo jen ohlupování čtenářů? No a tady jsem skončil. Zda jde o sebeklam nebo úmyslný pokus lhát by měl odpovědět spíš autorův psychiatr.

K. Křivan 8.9.2020 21:04

Vydržel jste dva odstavce ? Jenom ? No, to jste na tom s inteligencí moc bídně. ;-( Chudáku. :-(.

J. Fous 9.9.2020 8:47

Jistě, ne každý může být bohatý krasavec intelektuál jako vy ;). Hlavně mám rád ty co neargumentují, ale jen uráží ostatní. :)

D. Stirsky 8.9.2020 14:51

Co je ovšem tragédie, pokud je to pravda, že se druhý muž státu nedomluví anglicky.

J. Svoboda 8.9.2020 15:13

To koblihy za problém rozhodně nepovažují, viz Alenka Š. ;-D

Pěkný den.

D. Stirsky 8.9.2020 16:05

Obojí je tragédie.

J. Ganaur 8.9.2020 16:36

Tramp asi také nemluví česky, ikdyž měl k tomu obrovskou příležitost.:-(

D. Stirsky 8.9.2020 14:49

Znovu se ptám, co nám přineslo Zemanovo poklonkování Číně s krtkem a jeho hudební produkce - “Běží liška“, ta byla, tuším, také tam? A nebo v Rusku?

P. Černý 8.9.2020 14:49

Morálka je občas vůl. Například když předseda senátu odcestuje za peníze spoluobčanů já druhý i něco světa, aby se tam vydával za Číňana a aby tam hodnotil páteř své země.

A taky je to velké umění. Například dát dohromady Němcova s Kuciakem nebo Palacha s Navalnym a vynechat při tom plynovod, to je mistrovský počin.

P. Černý 8.9.2020 14:50

... na druhý konec světa.. čert aby ten telefon spral

J. Krásenský 10.9.2020 16:32

Souhlasím s Vaším příspěvkem i s hodnocením chytrého telefonu.

J. Svoboda 8.9.2020 14:31

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/piana-od-petrofu-po-odmitnuti-cinou-koupil-miliardar-komarek-40335685

E. Chrapek 8.9.2020 14:24

Hlavně, že na rozdíl od zlé Číny, již v EU není důležité kolik auto stojí a jakou má užitnou hodnotu, ale že produkuje málo CO2. Dosud jsem si vybíral auta podle zvrácených kritérií. Jak to mají na Tchaj-wanu, zmínil se Vystčil?

J. Svoboda 8.9.2020 14:26

Na Tchaj-wanu nevím, ale v Pekingu se jezdí na lichá a sudá čísla značek, protože ten smog už nerozdejchá ani ústřední výbor komunistické strany.

Pěkný den.

E. Chrapek 8.9.2020 14:36

Čína ale přece jen kopíruje. Takovou genialitu by přeci sami nevymysleli. V EU to platí v období smogu docela pravidelně.

A podle zelených to prý zjednoduší.

J. Svoboda 8.9.2020 15:14

"V EU to platí v období smogu docela pravidelně."

Tak to mi dejte link a ne, že se to bude hledat, jako Zemanův Článek ;-D

Pěkný den.

E. Chrapek 9.9.2020 9:26

Co bych pro Vás neudělal. Zkusil jsem Google:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/smog-dusi-pariz-auta-smi-podle-poznavacich-znacek-vyjet-jen-v-liche-nebo-sude-dny-7331

https://www.info.cz/zpravodajstvi/svet/londyn-behem-peti-dni-prekrocil-limit-znecisteni-ovzdusi-celorocni-limit

A o tomto již několikrát uvažovala i Praha. Ale tam asi toto polovičaté řešení přeskočí.

J. Uzel 8.9.2020 14:23

Jediný kdo se opravdu postavil čínským komunistům je Trump. EU sice poplácává Vystrčila po zádech, jakej je demokrat, ale sami na Taiwan nepojedou a za zády se mu smějou, jak se ti blbí Češi střelili do vlastní nohy a už se nemůžou dočkat, že budou s maoistama kšeftovat místo nás. Vystrčil s chutí naskočil na Kuberovu agendu, aby se o něm aspoň mluvilo, protože bez toho by se o něm nedalo v podstatě říct nic. Jediný, co nechápu, že Číňani kvůli tomu tak vyvádí. Kdyby to přešli v klidu, byl by to jen další příklad toho, jaksi u nás kluci, co se spolu nebaví, navzálem rozdupávají bábovičky.

V. Novák 8.9.2020 14:05

Politika je pokračováním ekonomiky jinými prostředky.

Morálka s tím nemá nic společného, stejně jako nemá nic společného s výstředníkovým lisem nebo kartonážní šičkou.

V. Povolný 8.9.2020 14:20

Což o to, já bych docela souhlasil. Jen mi není jasné, jaká že to ekonomika v tomhle případě pokračuje. Spíš mi připadá pravděpodobné, že si na nás Čína chce vyzkoušet, jak daleko může zajít. Je to bezpečné - s námi ji politické ani ekonomické škody nehrozí, ani kdybychom přerušili diplomatické styky. To na USA by si tak netroufali. Kromě toho, Čína bude jistě raději obchodovat s takovými státy, jako je Německo. Proč jednat s kováříčkem, když můžete jednat s kovářem? A Němci, ti nám to už vysvětlí ...

J. Zaorálek 8.9.2020 13:20

Naprostý souhlas s autorem. Je strašně skličující číst některé komentáře na netu s vědomím, že jejich autoři mají alespoň hrubou znalost dějin 20. století. Přesto se vědomě přidávají na stranu zla, a dokonce proti vlastnímu představiteli, spoluobčanovi, krajanovi. Jak ubozí my lidé dokážeme být!!! Tyto jedince pravděpodobně fascinuje jen moc, tvrdost, diktatura. Kdyby je někdo vyzval, aby se do Číny přestěhovali, zajímalo by mne, komu by se chtělo.

E. Chrapek 8.9.2020 14:30

Vystrčil je přece Taiwanec, takže žádný spoluobčan.

Čína by ještě šla. Hlavně mě neposílejte třeba do Senegalu, až zase plácne, že je Senegalec a importuje inženýry.

K. Křivan 8.9.2020 17:35

Neboj, tebe pošlem do (_!_).

Taiwan je součástí svobodného světa a ne maoistické Číny. Jen howádka, která si svobody neváží, lezou maoistům do řiti.