19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

POLITIKA: Miloš Nixon Zeman

Volební kampaň Richarda Nixona v roce 1972 sjednotila téměř všechny vzdělané a kultivované Američany: hlasovali proti němu. Jen málokterý příslušník vyšších vrstev pochyboval, že Nixon je slabomyslný buran a jeho stěhování do Bílého domu by bylo skandální.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Adler 30.1.2013 0:18

pohled na ameriku pres more slane vody

pan hampl by se mel uklidnit ... v prvni rade by nemel posuzovat situaci v americe podle toho, jak vidi pres velkou louzi nazory tzv. elit, aneb - jak se rika tady - podle toho, co tvrdi beltway a georgetown, pripadne madison avenue ... ta prvni dve jmena patri do washingtonu, to treti do new yorku ... jen tak na okraj: nixon dostal ameriku z vietnamu, kam ji zatahli - no, kdo? ano, znameniti milacci americkych intelektualu, jfk a johnson ... nixonova socialni politika predstihla dobu ... a takhle bych mohl psat jeste hodne dlouho ... ano, nixona podtrhl watergate ... ale ani tady si tzv. vejcove hlavy (opovrzlive americke vyjadreni pro radoby inteligenty z vychodniho pobrezi) nevsimly, ze k afere doslo v urcitem politickem ovzdusi, a ze to mohlo byt (a asi take bylo) vsechno trochu jinak, nez nam psali panove bernstein a woodward ...

M. Stuchlik 29.1.2013 23:04

Re: Koho volit,...

Hlavně, že vám nevadí Lukoil

M. Stuchlik 29.1.2013 23:02

Re: ---

Zeman nás nebude hnát do Bruseli ale do Ruseli. V čem je to lepší?

M. Stuchlik 29.1.2013 23:00

Re: jeden z důvodů

podpora KGBácké mafie tunelující tento stát je snad menší zlo, pitomče?

M. Stuchlik 29.1.2013 22:58

Re: Hledá spasitele?

Autoritativní režim zlodějů je snad lepší?

J. Moravec 29.1.2013 22:49

Re: Kdyby nebyli největší listy v zemi

Pan Hoblík má s našimi novináři pravdu. Stejnou jako Zeman když o nich tvrdí, že jsou póvl a žumpa. Já bych dodal prodejný póvl.

M. Prokop 29.1.2013 22:33

Re: Boris Šťastný se vyjádřil v tom smyslu,

Tak ať ten blb nevymýšlí s Hegerem páchání protikuřáckého "dobra".

J. Kanioková 29.1.2013 21:48

Kalousek vydírá až se z něj kouří...

jako kdysi had na tři..

Holt, Kalousek jede na vzedmuté vlně lásky ke Karlovi….

Když už mu došlo, že tím prezidentem nebude (byť zákulisním), tak se snaží z momentální emoční situace vytřískat, co to jen jde... Aspoň se přestal skrývat za ten tíkový list, kterým ve skutečnosti Schw. je. Dost by mě zajímala skutečnost, jestli Schw. opravdu tak touží po těch funkcích, nebo se tak nechává někam natlačit, ve prospěch P&L. Vždyť už má dost roků a často vypadá hodně vyčerpaný. Já spíš sázím na tu druhou možnost. P&L už totiž vyčerpala své Osobnosti, ti ostatní už nejsou tak populární, a tak si myslím, že na Schw. tlačí, aby se obětoval. Jestli se on brání, nebo je rád... tak to fakt netuším...

P. Vaňura 29.1.2013 21:26

Hledá spasitele?

Ale může zcela pragmaticky zvolit autoritativní režim oproti anarchii darebáckých zlodějů! 

P. Vaňura 29.1.2013 21:24

Boris Šťastný se vyjádřil v tom smyslu,

že spojenectví s asociální TOP 09 ve skutečnosti ODS škodí.

V. Kusý 29.1.2013 21:24

Re: jeden z důvodů

Jó pitomci, to je pádný, ale opravdu pádný argument !

V. Kusý 29.1.2013 21:21

Re: Kdyby nebyli největší listy v zemi - oprava

Pane Pavlovský, to snad je nemoc všech, kdo se ohání češstvím a národem, že s mateřštinou bojují a to převážně spíš neúspěšně.:-)

O. Strýček 29.1.2013 19:33

Vždy volí blbě ...

Je zde vrstva obyvatel, která v nouzi hledá spasitele a nakonec vždy byť třeba ve volbách "vítězí" je věčně poražena. Stačí jen vzbudit u těchto  chudáků plané naděje. Přesně dle hesla:"Hlupák se těší a raduje,když se mu hodně slibuje!" Příčina je jednoduchá... Tito lidé se spoléhají tu na Vaška, tu na Miloše, na Standu již raději nikoliv (byl to nejoblíbenější politik u skladby voličů, kteří nyní rozhodli prezidentské volby)) a podobné druhé lidi a zapomínají, že jsou to oni sami a nikdo jiný kdo se musí pohnout ke své lepší budoucnosti. A ti nahoře aby překáželi co nejméně! Uvádí- li prezident Klaus, že lidé tentokrát volili chytře tak nejchytřejší lidé v ČR  žijí v Karviné,Šumperku,Ostravsku(dejte jim práci!) atd.dle výsledků voleb pro Zemana a největší blbci jsou v Praze.Terazky som z toho volajaký zmätený ....

V. Plocek 29.1.2013 19:17

Miloš Nixon Zeman

Když mě se lépe líbí hrabě. A navíc, bez ohledu na titul má moje největší sympatie p. hrabě. Zdravím.

V. Plocek 29.1.2013 19:15

Miloš Nixon Zeman

Pane diskutující. Nemáte pravdu. Z dnešní politiky  jsem zcela negramot. A bohužel nejsem sám. Zdravím.

M. Kosejk 29.1.2013 17:38

Re: jeden z důvodů

Já tvrdím, že TOP09 škodí pravici víc než všichni levičáci světa dohromady. Kalousek je odporný technolog moci, který od začátku svého angažmá v Nečasově vládě se snaží pouze o zašlapání ODS. Už jednou prokazatelně jednal za zády vlády o vládě s ČSSD - a prý pouze nedohoda nad církevními restitucemi to zhatila. Jinak je to ministr financí na baterky. Ničím se fakticky neodlišuje od té pitomé levice, která rozpočtové schodky řeší pouze cestou vyšších daní a seškrtáním výdajů na místech nejmenšího odporu.  A například zefektivnění daňového systému? Kde to je? Naopak prý TOP09 chtěla na vládě prosadit daňovou progresi!

Nestále se tady nadává na ODSm ale jak se zdá, každém jednotlivém ministerstvu TOP09 se dějí horší věci než na ministerstvech ODS. Vzpomeňme na všechny ty zakázky v režii TOP09, které byly zadány bez výběrového řízení nebo z jediné nabídky. A za co byl kritizován Drobil - to Schwarzenbergovi na jeho ministerstvu prošlo:

http://zpravy.ihned.cz/c1-57994020-odhalil-korupci-ze-schwarzenbergova-uradu-musel-odejit-ted-dostal-cenu

A ze všeho je nejhorší, že lidé si myslí, že TOP09 je ukázka pravice. Proto říkám, že TOP09 škodí pravici víc než levicový prezident.

L. Severa 29.1.2013 16:49

Re: ---

Pane Boleslave, chápu Vás a Váš odpor k Zemanovi. Je to prolhaný žvanil, ovšem přece jen mám dojem, že nás nebude tak hnát do Bruseli jako kníže, který navíc není tak úplně bezúhonný, i když by jistě  působil daleko reprezentativněji.

L. Severa 29.1.2013 16:39

Re: jeden z důvodů

Asi je TOP -09 přesvědčena, že na předčasných volbách vydělá. Jsem rád, že  nepatřím mezi  pitomce, jelikož jsem nevolil burana ani jeho protikandidáta.  Hlavním důvodem byl jeho vstřícný postoj k onomu fiskálnímu paktu a nejen to. Ach jo. Držel jsem se toho starého vtipu, že tele se rodí telením, kočka kotěním a vůl ...no,jo.

P. Vaňura 29.1.2013 16:39

Nixon r. 1972 vyhrál, protože proti němu vyslali

demokraté levicového extrémistu G. McGoverna (na americké poměry). Stejně špatně dopadli o pár let dříve republikáni, když proti Johnsonovi nominovali na tehdejší poměry moc pravicového B. Goldwatera.

L. Křivan 29.1.2013 16:32

Re: jeden z důvodů

Správně, bruselšti blbci - obojí malé b !

S. Netzer 29.1.2013 16:28

Re: Ano,

Hajzli jedni intelektuálský! Nacpat do Michelinky tahat pneumatiky, že Lenc?

R. Langer 29.1.2013 15:12

Re: Ale urcite mela!

Ano, každý z nich by mi vadil... :-D

R. Langer 29.1.2013 15:10

Re: Ale urcite mela!

Správně je obojí u všech těchto slov překloněných ze s na z.

R. Langer 29.1.2013 14:57

Re: jeden z důvodů

Už aby v té vládě skončili, včera bylo pozdě... :-P

M. Kosejk 29.1.2013 14:30

Re: jeden z důvodů

Bruselské úředníky - s malým  B.

M. Kosejk 29.1.2013 14:29

jeden z důvodů

Jeden z důvodů proč jsem nechtěl podpořit Schwarzenberga. Už to tady máme.

http://www.lidovky.cz/top-09-hrozi-pokud-se-cesko-nepripoji-k-fiskalniho-paktu-eu-ve-vlade-koncime-1to-/zpravy-domov.aspx?c=A130129_133310_ln_domov_spa

Tak děkuji všem voličů Karla, že posílili svou volbou Kalouska - respektivě Bruselské úředníky. Děkuji. Hlavně, že považujete Zemana za větší zlo, vy pitmoci.

M. Kosejk 29.1.2013 14:08

Re: ---

Tak se mi zdá, že máte dost selektivní vnímání. Schwarzenberga volí slušní a rozumní lidé a Zemana hloupí vesničané, co se nechali ovládnout  Zemanovým lhaním - to byl základ knížecí kampaně. Nic víc. Ani jedno téma sám nepřinesl - pouze BD - a do těch se ještě sám trapně zapletl. A když potom ještě ukázal, že už je tak senilní, že neumí ani volit, tak to byl jeho konec - a oprávněný.

Kníže je prostě alibistická sviňka. Laskavě si vzpomeňte, kolikrát za svoje působení v politice osočil někoho bez důkazů. Například velmi vtipné bylo, když novinářům řekl, že všechny strany kradu peníze z ČEZu - a pouze TOP09 ne. A když se ho ptali na důkazy, tak řekl, že žádné nemá, ale že se o tom mluví a že to tak asi bude. Ale když měl průšvih Kalousek, tak kníže řekl, že ho žádné fámy nezajímají, protože on se zajímá jen o důkazy.  Stejně tak prý bylo OK tvrdit, že Zeman nás prodá Rusům - a zrcadlově totožné tvrzení, že kníže nás prodá Němcům - už OK prý není. Fakt, chtělo by to mokrý hadr na hlavu a trochu přemýšlet...

Kníže lže úplně stejnou měrou jako Zeman - akorát to dělá fikaněji a má na své straně novináře, tak mu to prochází. Levičák v rouše konzervativce je pro českou pravici větší pohorma než levicový prezident, u kterého všichni můžou vědět, za jakých pozic mluví. Konzervativní kníže je mediální podvod - a to daleko drsnější než celé ty Zemanovy podpásovky.

P. Pavlovský 29.1.2013 14:00

Re: Do druhého kola

Při zahování těchže pravidel v kampani se  budou muset především naučit podvádět a lživě pomlouvat protivníka.

Jsou ovšem lidé, kteří nedělají všechno, co by eventuelně i uměli, protože se jim to hnusí!

P. Pavlovský 29.1.2013 13:55

Re: Je paradoxní,

Kdyby se bulvární média zajímala o Zemanovo první manželství, o syna, který se neúspěšně pokusil o sebevraždu,

o to, proč nežije M. Z. ani se svou druhou manželkou atd.,

bylo by to sice také nevkusné, ale pořád ještě ne vylhané a vykonstruované.

Byla by to jenom dost nevábná pravda.

Takhle jsme viděli jenom dcerunku z druhého manželství a na poslední chvíli se dozvěděli, že manželka je zaměstnaná u Weigla (opatřil jíto místo Šlouf?).

M. Jelínek 29.1.2013 13:54

Re: Do druhého kola

no demokraticky ? ale vždyť museli zavřít na den poslance sládka , aby jim ta volba prošla !!