19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Miloš Nixon Zeman

Volební kampaň Richarda Nixona v roce 1972 sjednotila téměř všechny vzdělané a kultivované Američany: hlasovali proti němu. Jen málokterý příslušník vyšších vrstev pochyboval, že Nixon je slabomyslný buran a jeho stěhování do Bílého domu by bylo skandální.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Adler 30.1.2013 0:18

pohled na ameriku pres more slane vody

pan hampl by se mel uklidnit ... v prvni rade by nemel posuzovat situaci v americe podle toho, jak vidi pres velkou louzi nazory tzv. elit, aneb - jak se rika tady - podle toho, co tvrdi beltway a georgetown, pripadne madison avenue ... ta prvni dve jmena patri do washingtonu, to treti do new yorku ... jen tak na okraj: nixon dostal ameriku z vietnamu, kam ji zatahli - no, kdo? ano, znameniti milacci americkych intelektualu, jfk a johnson ... nixonova socialni politika predstihla dobu ... a takhle bych mohl psat jeste hodne dlouho ... ano, nixona podtrhl watergate ... ale ani tady si tzv. vejcove hlavy (opovrzlive americke vyjadreni pro radoby inteligenty z vychodniho pobrezi) nevsimly, ze k afere doslo v urcitem politickem ovzdusi, a ze to mohlo byt (a asi take bylo) vsechno trochu jinak, nez nam psali panove bernstein a woodward ...

O. Strýček 29.1.2013 19:33

Vždy volí blbě ...

Je zde vrstva obyvatel, která v nouzi hledá spasitele a nakonec vždy byť třeba ve volbách "vítězí" je věčně poražena. Stačí jen vzbudit u těchto  chudáků plané naděje. Přesně dle hesla:"Hlupák se těší a raduje,když se mu hodně slibuje!" Příčina je jednoduchá... Tito lidé se spoléhají tu na Vaška, tu na Miloše, na Standu již raději nikoliv (byl to nejoblíbenější politik u skladby voličů, kteří nyní rozhodli prezidentské volby)) a podobné druhé lidi a zapomínají, že jsou to oni sami a nikdo jiný kdo se musí pohnout ke své lepší budoucnosti. A ti nahoře aby překáželi co nejméně! Uvádí- li prezident Klaus, že lidé tentokrát volili chytře tak nejchytřejší lidé v ČR  žijí v Karviné,Šumperku,Ostravsku(dejte jim práci!) atd.dle výsledků voleb pro Zemana a největší blbci jsou v Praze.Terazky som z toho volajaký zmätený ....

P. Vaňura 29.1.2013 21:26

Hledá spasitele?

Ale může zcela pragmaticky zvolit autoritativní režim oproti anarchii darebáckých zlodějů! 

M. Stuchlik 29.1.2013 22:58

Re: Hledá spasitele?

Autoritativní režim zlodějů je snad lepší?

V. Plocek 29.1.2013 19:17

Miloš Nixon Zeman

Když mě se lépe líbí hrabě. A navíc, bez ohledu na titul má moje největší sympatie p. hrabě. Zdravím.

V. Plocek 29.1.2013 19:15

Miloš Nixon Zeman

Pane diskutující. Nemáte pravdu. Z dnešní politiky  jsem zcela negramot. A bohužel nejsem sám. Zdravím.

P. Vaňura 29.1.2013 16:39

Nixon r. 1972 vyhrál, protože proti němu vyslali

demokraté levicového extrémistu G. McGoverna (na americké poměry). Stejně špatně dopadli o pár let dříve republikáni, když proti Johnsonovi nominovali na tehdejší poměry moc pravicového B. Goldwatera.

M. Kosejk 29.1.2013 14:29

jeden z důvodů

Jeden z důvodů proč jsem nechtěl podpořit Schwarzenberga. Už to tady máme.

http://www.lidovky.cz/top-09-hrozi-pokud-se-cesko-nepripoji-k-fiskalniho-paktu-eu-ve-vlade-koncime-1to-/zpravy-domov.aspx?c=A130129_133310_ln_domov_spa

Tak děkuji všem voličů Karla, že posílili svou volbou Kalouska - respektivě Bruselské úředníky. Děkuji. Hlavně, že považujete Zemana za větší zlo, vy pitmoci.

M. Kosejk 29.1.2013 14:30

Re: jeden z důvodů

Bruselské úředníky - s malým  B.

L. Křivan 29.1.2013 16:32

Re: jeden z důvodů

Správně, bruselšti blbci - obojí malé b !

R. Langer 29.1.2013 14:57

Re: jeden z důvodů

Už aby v té vládě skončili, včera bylo pozdě... :-P

L. Severa 29.1.2013 16:39

Re: jeden z důvodů

Asi je TOP -09 přesvědčena, že na předčasných volbách vydělá. Jsem rád, že  nepatřím mezi  pitomce, jelikož jsem nevolil burana ani jeho protikandidáta.  Hlavním důvodem byl jeho vstřícný postoj k onomu fiskálnímu paktu a nejen to. Ach jo. Držel jsem se toho starého vtipu, že tele se rodí telením, kočka kotěním a vůl ...no,jo.

M. Kosejk 29.1.2013 17:38

Re: jeden z důvodů

Já tvrdím, že TOP09 škodí pravici víc než všichni levičáci světa dohromady. Kalousek je odporný technolog moci, který od začátku svého angažmá v Nečasově vládě se snaží pouze o zašlapání ODS. Už jednou prokazatelně jednal za zády vlády o vládě s ČSSD - a prý pouze nedohoda nad církevními restitucemi to zhatila. Jinak je to ministr financí na baterky. Ničím se fakticky neodlišuje od té pitomé levice, která rozpočtové schodky řeší pouze cestou vyšších daní a seškrtáním výdajů na místech nejmenšího odporu.  A například zefektivnění daňového systému? Kde to je? Naopak prý TOP09 chtěla na vládě prosadit daňovou progresi!

Nestále se tady nadává na ODSm ale jak se zdá, každém jednotlivém ministerstvu TOP09 se dějí horší věci než na ministerstvech ODS. Vzpomeňme na všechny ty zakázky v režii TOP09, které byly zadány bez výběrového řízení nebo z jediné nabídky. A za co byl kritizován Drobil - to Schwarzenbergovi na jeho ministerstvu prošlo:

http://zpravy.ihned.cz/c1-57994020-odhalil-korupci-ze-schwarzenbergova-uradu-musel-odejit-ted-dostal-cenu

A ze všeho je nejhorší, že lidé si myslí, že TOP09 je ukázka pravice. Proto říkám, že TOP09 škodí pravici víc než levicový prezident.

P. Vaňura 29.1.2013 21:24

Boris Šťastný se vyjádřil v tom smyslu,

že spojenectví s asociální TOP 09 ve skutečnosti ODS škodí.

M. Prokop 29.1.2013 22:33

Re: Boris Šťastný se vyjádřil v tom smyslu,

Tak ať ten blb nevymýšlí s Hegerem páchání protikuřáckého "dobra".

V. Kusý 29.1.2013 21:24

Re: jeden z důvodů

Jó pitomci, to je pádný, ale opravdu pádný argument !

M. Stuchlik 29.1.2013 23:00

Re: jeden z důvodů

podpora KGBácké mafie tunelující tento stát je snad menší zlo, pitomče?

M. Kosejk 29.1.2013 13:36

---

Příklad za všechny:

Když se teď hlasovalo o nedůvěře vládě, ve které je Schwarzenberg ministrem a vicepremiérem - tak on ODEŠEL ze sálu a nehlasoval pro VLASTNÍ vládu. A ještě předtím dost neloajálně zkritizoval svého premiéra. A pozor! On v té vládě hodlá dál zůstat.

Mě - voliče pravice - to naštvalo fest. A dokážu si představit, že voliči levice to museli vidět také jako pokyrtectví (jen na to koukají z jiného břehu než já).

A já Schwarzenberga nechtěl volit, protože ho považuji za levičáka, pokrytce a eurofanatika. Jestli jsem o něm někdy uvažoval, tak jen jako o protivolbě Zemana. A když jsem pak každý den poslouchal od jeho týmu i od médií, že Schwarzenberga nevolí jen blbí komunističní vesničané, tak mi to moc důvodů pro volbu knížete nepřidalo. Uvědomuje si vůbec Schwarzenbergovo okolí, že permanentně uráželi cca polovinu společnosti tím, že o ní říkali tyhle nepěkné věci? A to jen z důvodu, že nechtěli volit knížete. 

J. Boleslav 29.1.2013 13:45

Re: ---

Při posledním hlasování o vládě bylo dávno dopředu jasné, že je vláda ustojí. Že kníže premiéra zkritizoval se mně taky nelíbilo a bral jsem to jako úlitbu voličům před prezidentskou volbou. Volil jsem ho přesto jako daleko menší zlo než je arogantní, prolhaný narcis a ožrala Zeman, kterému žádná sviň.rna nebyla cizí, jen aby dosáhl svého. Že by někdo ze Schwarzenbergova týmu nadával venkovským voličům jsem si nevšiml. Na druhou stranu nelze IMHO oddiskutovat, že ve velkých městech jsou lidé politicky vyspělejší a proto volili knížete.

M. Kosejk 29.1.2013 14:08

Re: ---

Tak se mi zdá, že máte dost selektivní vnímání. Schwarzenberga volí slušní a rozumní lidé a Zemana hloupí vesničané, co se nechali ovládnout  Zemanovým lhaním - to byl základ knížecí kampaně. Nic víc. Ani jedno téma sám nepřinesl - pouze BD - a do těch se ještě sám trapně zapletl. A když potom ještě ukázal, že už je tak senilní, že neumí ani volit, tak to byl jeho konec - a oprávněný.

Kníže je prostě alibistická sviňka. Laskavě si vzpomeňte, kolikrát za svoje působení v politice osočil někoho bez důkazů. Například velmi vtipné bylo, když novinářům řekl, že všechny strany kradu peníze z ČEZu - a pouze TOP09 ne. A když se ho ptali na důkazy, tak řekl, že žádné nemá, ale že se o tom mluví a že to tak asi bude. Ale když měl průšvih Kalousek, tak kníže řekl, že ho žádné fámy nezajímají, protože on se zajímá jen o důkazy.  Stejně tak prý bylo OK tvrdit, že Zeman nás prodá Rusům - a zrcadlově totožné tvrzení, že kníže nás prodá Němcům - už OK prý není. Fakt, chtělo by to mokrý hadr na hlavu a trochu přemýšlet...

Kníže lže úplně stejnou měrou jako Zeman - akorát to dělá fikaněji a má na své straně novináře, tak mu to prochází. Levičák v rouše konzervativce je pro českou pravici větší pohorma než levicový prezident, u kterého všichni můžou vědět, za jakých pozic mluví. Konzervativní kníže je mediální podvod - a to daleko drsnější než celé ty Zemanovy podpásovky.

L. Severa 29.1.2013 16:49

Re: ---

Pane Boleslave, chápu Vás a Váš odpor k Zemanovi. Je to prolhaný žvanil, ovšem přece jen mám dojem, že nás nebude tak hnát do Bruseli jako kníže, který navíc není tak úplně bezúhonný, i když by jistě  působil daleko reprezentativněji.

M. Stuchlik 29.1.2013 23:02

Re: ---

Zeman nás nebude hnát do Bruseli ale do Ruseli. V čem je to lepší?

J. Kanioková 29.1.2013 21:48

Kalousek vydírá až se z něj kouří...

jako kdysi had na tři..

Holt, Kalousek jede na vzedmuté vlně lásky ke Karlovi….

Když už mu došlo, že tím prezidentem nebude (byť zákulisním), tak se snaží z momentální emoční situace vytřískat, co to jen jde... Aspoň se přestal skrývat za ten tíkový list, kterým ve skutečnosti Schw. je. Dost by mě zajímala skutečnost, jestli Schw. opravdu tak touží po těch funkcích, nebo se tak nechává někam natlačit, ve prospěch P&L. Vždyť už má dost roků a často vypadá hodně vyčerpaný. Já spíš sázím na tu druhou možnost. P&L už totiž vyčerpala své Osobnosti, ti ostatní už nejsou tak populární, a tak si myslím, že na Schw. tlačí, aby se obětoval. Jestli se on brání, nebo je rád... tak to fakt netuším...

K. Luboš 29.1.2013 13:07

Koho volit,...

mně bylo jasné ihned poté, co jsem se dozvěděl, že se za KS postavil pan Bakala vahou cca 10 miliónů. Byl to prostě takový jeho polibek smrti! A ti naivové se tím ještě pochlubili.

J. Boleslav 29.1.2013 13:16

Re: Koho volit,...

A Šlouf, Kavan a další podobné kreatury kolem Zemana Vám nevadí?

K. Luboš 29.1.2013 13:29

Re: Koho volit,...

Samozřejmě vadí, ale zmiňovaní pánové jsou tak na úrovni Marka Dalíka, takže pod rozlišovací schopností!

J. Boleslav 29.1.2013 13:39

Re: Koho volit,...

Podle čeho tu úroveň rozlišujete?

K. Luboš 29.1.2013 13:50

Re: Koho volit,...

Abyste se u nás dostal do první ligy, tak Vám rozhodně nestačí ukrást nějakých nablblých 100 M.

M. Stuchlik 29.1.2013 23:04

Re: Koho volit,...

Hlavně, že vám nevadí Lukoil

M. Hoblík 29.1.2013 10:58

Kdyby nebyli největší listy v zemi

tak průhledně německé, nebylo by třeba je ponižovat. Když se někdo dá koupit, riskuje tím, že se to nebude někomu líbit. Listy, které si ve svém názvu pro jistotu nechaly přívlastek "mladé" a chovají se jako staré a německé, musí počítat s odporem českého obyvatele, nejen v Čechách. Hloupost některých novinářů je skutečně neuvěřitelná, čím méně vzdělaný novinář, tím větší hlupák. Ale aktivní!