29.2.2024 | Svátek má Horymír


Diskuse k článku

POLITIKA: Krysař Mikuláš a politický aktivismus ČT

Krysař je virtuální postava, která dokáže hlasem své píšťaly svést davy ke skoku do propasti za vidinou věčné blaženosti. Mikuláš Minář vede davy k demonstracím za vidinou života v právním státě bez nenáviděného Andreje Babiše a nebezpečné Marie Benešové a za jeho vábením jde stále více lidí zmámených jeho výmluvností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Dido 14.6.2019 13:46

Přesně,samá řepka nebo kukuřice a remízek žádný, dostane to šmejd sežrat aj za to počasí. PS: eet se mu povedla, když budem všichni v černé ekonomice,tak nám může buď všem políbit řiť,nebo nás všechny zavřít.

E. Pawlica 14.6.2019 14:29

Re:

Ať estébácká špína sníží a zjednoduší daně a nebude důvod být v černé ekonomice. Nebo na sociálních dávkách. Tak jednoduché to je. A šanci a důvěru lidí k tomu zpočátku měl - ne že ne. Celkem vysokou ...

F. Dido 14.6.2019 14:37

Což zdá se nebyl důvod,proč do politiky šel. Že mu to jeho voliči sežrali na poprvé bych pochopil,že na podruhé,to mi hlava nebere,asi se mu podařilo své voliče přesvědčit,že za všechno zlé mohou socani, které netřeba komentovat, když páchají sebevraždu podruhé. Že by s tím souvisel ten soud o obecní dům?

Č. Berka 14.6.2019 13:59

Re:

a kdo by se cítil pevný v kramflecích v jeho situaci, kdy čelí i několikrát denně útokům a každý týden demonstracím? Tady se nikdy nemůžete zachovat správně. Budete sebevědomý? - označí vás za psychopata ( viz děd Vševěd Honzák), budete "kňourat"?- budou se vám smát, jako se teď vysmíváte vy. Nevylezete na obrazovku?- pak se zbaběle skrýváte. Objevíte se na obrazovce?- jste arogantní a drze provokujete... případně se pořád cpete na obrazovku.

F. Dido 14.6.2019 14:15

Nemá to Bureš jednoduché,je drzý a ještě fňuká. Radkin by mu mohl ušít diagnózu na míru,co třeba babišióza.

E. Pawlica 14.6.2019 16:43

Re:

Tak proč se na to nevybodne? Na jeho místě bych zved krovky a šel se věnovat svému bussiness. Jenže teď už je nasvícenej a tak ať udělá, co udělá, tak vše bude sledováno ostřížím zrakem.

Chtěl si z republiky udělat svou firmu a pořádně a dlouho ji dojit, hamty, hamty, chlemty, chlemty.

Teď kvičí jako vepřík, když vycítí, že jej vezou do Kosteleckých uzenin. Akorát že tohohle dotačního prasete čím dál víc lidem přestává být líto. Čuníci ať prominou ...

D. Mach 14.6.2019 7:12

ČT a ČRo neinformuje podle hradních not ... naštěstí!

Nevím proč pan Jemelík popisuje protibabišovské aktivisty slovy hradního mluvky. Opisovat jeho twitterové výkřiky mi přijde zbytečné, ale opakováním se z nich asi má stát pravda. Na těch demonstracích se volá po odstoupení Babiše a Benešové. Nikdo nebude šťastný z toho, že bude nadále vládnout koalice ÁNO, ČSSD a KSČM, ale drtivá většina lidí respektuje výsledky voleb. Teprve pokud by koalice nebyla schopna sestavit vládu bez Babiše, tak by se spělo k předčasným volbám. Ale to, že pan Jemelík bůhví proč podsouvá panu Minářovi snahu o nějaké nedemokratické postupy, je buď hloupost nebo propaganda.

Také je naprosto lživé tvrzení, že současná vláda je úspěšná. Současná vláda nevládne a neřeší nic jiného, než Babišovi soukromopodnikatelské problémy. Když se kohokoli z fanoušků ÁNO zeptáte na úspěchy vlády, tak vám vyjmenuje jen zlevněné jízdenky a to je vše. Nevím, co je úspěšného na vládě, která směřuje naši zemi k ekonomickým problémům v době konjunktury. Finanční propad rozpočtu v květnu 2017 byl asi 18 miliard, v loňském roce 27 miliard a letos přes 50 miliard. To není náhoda. To je jasný důkaz toho, že tato vláda je neúspěšná. A dokažte mi, prosím, opak!

M. Hartmann 14.6.2019 8:52

Re: ČT a ČRo neinformuje podle hradních not ... naštěstí!

Jaká úroveň češtiny, taková síla vaší argumentace, pane Machu. Je třeba vás veřejně politovat.

Na základě čeho docházíte k závěru, že "Nikdo nebude šťastný..."? Nebo vidíte snad demokratický postup v bezmezném rozdmýchávání nenávisti a závisti mezi lidmi hlásáním Minářovy pravdy milionu chlívků? Ta "pravda" je založená na ničím neprokázaných faktech a dalších tvrzeních vycházejících jen z domněnek, jako třeba "Benešová by MOHLA..."! A váš "jasný důkaz toho, že tato vláda je neúspěšná" je jedině k smíchu. Zajíci se totiž sčítají až po honu, jak praví životem ověřená zkušenost. Své hodnocení si proto ponechte laskavě na dobu takovému hodnocení odpovídající. Nevíte o tom ani zbla.

Vy tedy kvalifikovaným arbitrem v téhle celé věci určitě nejste, bohužel.

D. Mach 14.6.2019 11:29

Re: ČT a ČRo neinformuje podle hradních not ... naštěstí!

Nevím, na co si hrajete. O úrovni češtiny vy budete rozhodovat jen těžko. Co se týká použití závěru, že "Nikdo nebude šťastný ..", tak je to z logiky příspěvky směřováno na skupinu demonstrujících. Vy samozřejmě budete nadále patřit do skupiny šťastných nic nechápajících, kteří budou vyčítat jiným rozdmýchávání nenávisti, ale sami budou nadále používat opsané posměšky typu "Minářovy pravdy milionu chlívků". To jste také vyčetl z twitteru hradního mluvky?

Litovat mě nemusíte. Spíš mi uveďte, kde jsem použil něco ve smyslu "Benešová by MOHLA ...", byť jsem samozřejmě přesvědčený o tom, že Benešová by mohla podat demisi.

A dobrou chuť k dalšímu koblížku!

M. Hartmann 16.6.2019 11:12

Re: ČT a ČRo neinformuje podle hradních not ... naštěstí!

Tu češtinu si tu dovolím posuzovat kvalifikovaně. Tvrdé y, měkké i, vám evidentně nevadí. Bude dobré, abyste si znovu zopakoval příčestí minulé činné, bere se to už na obecné škole. Politiku u vás cenu komentovat nemá. Koblihy nejím, mám diabetes. Zase jste mimo.

E. Pawlica 14.6.2019 12:24

Re: ČT a ČRo neinformuje podle hradních not ... naštěstí!

Naše vláda přece PRACUJE!!! V kabinetním příšeří polehoučku, potichoučku a pilně pracuje a chystá zvyšování daní!

Jeden z toho má skoro pocit, že jí demonstrace vyhovují, neboť když si národ hraje, nekouká pánům přes rameno, jaký podraz zase chystají.

Bude třeba z něčeho zaplatit Babišovy dotace a Zemanovy výlety.

J. Anděl 14.6.2019 5:13

Krysař proti krysaři

Když jsem četl výčet nešvarů pana Mináře, neubránil jsem se dojmu, že řadu z nich lze připsat i panu Babišovi. Alespoň tedy způsob získání fanoušků a followerů... následovníků. Jistě, co jeden ukočíruje výřečností, druhý dožene pomocí týmu PR profesionálů, výsledek a efekt jsou ale podobné. Ostatně to autor v jedné pasáži píše sám.

Mně to mírně potvrzuje teorii, že Zemana ve volbách porazí jen Zeman, Babiše pak Babiš (pokud se najdou a pořád musejí mít i trochu štěstí", které popisuji dále). Je to hezké? No, "hezké" z estetického hlediska asi ne. Tím spíš, že potenciální nebezpečnost těch lidí čeká na historickou příležitost, netkví jen v jejich vlastnostech, dovednostech či praktikách. Nikdy nelze předem poznat budoucího Hitlera. Těch jsou pořád k dispozici stovky a tisíce, v naprosté většině případů bezvýznamných. To se musí vhodně seskupit řada zdánlivě nesouvisejících vlivů a okolností.

Proto stejně tak nelze říct, zda je nebezpečnější, hodně zjednodušeně, třeba "zelenogenderový progresivismus", nebo "nacionální populismus". Fakt, že v minulosti los pomohl tomu nacionálnímu populismu, nic neznamená.

Aspoň mi to tak připadá. Podotýkám, že Mináře nesleduji a pořad v ČT jsem neviděl, jen komentuji a spekuluji nad myšlenkami v článku. Tedy vycházím z předpokladu, že tvrzení jsou pravdivá, a spekuluji, co z toho v takovém případě plyne, či co mě v těch souvislostech napadá.

V. Kotas 14.6.2019 5:56

Re: Krysař proti krysaři

Zemana už nikdo porážet nebude, protože nesmí potřetí za sebou kandidovat. A je na každém z nás, zda je to dobře, nebo špatně.

J. Anděl 14.6.2019 6:32

Samozřejmě, to platilo do posledních voleb a byla to má výtka k Drahošovi.

J. Vobr 14.6.2019 3:20

JEMELÍK ZA 1* !!!

Tu-ááá.

E. Pawlica 14.6.2019 14:32

Re: JEMELÍK ZA 1* !!!

Vždy jsem tvrdil, že máte vytříbený smysl pro humor! Tuááá ...

I. Štípek 14.6.2019 2:53

K tomu aktivismu:

na idnes se teď objevil až mimořádně aktivistický článek o tom, že Benešová má jmenovat šéfy některých soudů. Lukáš Valášek a Ondřej Leinert ho nazvali Hra o justici a semleli do něj úplně všechny anti-Babiš-Zeman ptákoviny, za které se tak nesmyslně demonstruje v ulicích, a vytvořili průhlednou PR agitku, maglajs hodný infantility Milionu chvilek. Tenhle hloupoučký článek ale zaujme mj.pro to, že jeho publikace dokládá nezávislost idnes na Babišovi. A tihle Valáškové, ať si manipulují klidně až doalelujá - to opravdu hrozivé je, že úplně stejně zločinnou vlnu aktivistické manipulativní agitace zažíváme od VEŘEJNOPRÁVNÍ ČT a ČRo.

P. Han 14.6.2019 2:18

ČT ztratila pel nevinnosti politicky neutrálního media?

Ten měla naposledy tak v půlce 90. let.

V. Kotas 14.6.2019 5:59

Re: ČT ztratila pel nevinnosti politicky neutrálního media?

Tak jest. Proto je konečně načase, vrátit do ČT její veřejnoprávní zadání.

J. Vrzal 14.6.2019 10:04

Re: ČT ztratila pel nevinnosti politicky neutrálního media?

V CT Dobro tezi ze sladkych plodu spacakove revoluce.