22.2.2024 | Svátek má Petr


Diskuse k článku

POLITIKA: Krysař Mikuláš a politický aktivismus ČT

Krysař je virtuální postava, která dokáže hlasem své píšťaly svést davy ke skoku do propasti za vidinou věčné blaženosti. Mikuláš Minář vede davy k demonstracím za vidinou života v právním státě bez nenáviděného Andreje Babiše a nebezpečné Marie Benešové a za jeho vábením jde stále více lidí zmámených jeho výmluvností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 14.6.2019 17:02

Re:

Jenom přání, nic víc. Vaše přání je otcem myšlenky. Víte-li o nějaké nezákonnosti, udejte ho. Můžete i anonymně, nejlépe v Praze. Toš tak a neplačte, zamáčkněte slzu ...

J. Vlček 14.6.2019 18:57

Re:

Já mám oblíbenou jinou četbu, než číst příběhy nějakého zemědělce. To můžete číst vaším dětem pro dobrou noc. Hlavně se nezalkněte závistí, kdo si co utrhl, a o co byl váš chřtán ochuzen.

E. Pawlica 14.6.2019 11:45

Co by to chtělo, pane Jemelíku?

Chtělo by to trochu promrskat jazyk český se zaměřením na užívání přechodníků.

Jinak dobrý. Na Letné zřejmě budete scházet a tak se tak nesejdeme, ale to mi nebrání, abych s vámi v některých úhlech vašeho vidění světa nesouhlasil.

Kádrování rozčepýřeného Mináře jste ušem své čtenáře mohl ušetřit. Pěkný vákend přeji.

J. Vlček 14.6.2019 14:07

Re: Co by to chtělo, pane Jemelíku?

Pane Janku, až budete chtít zase někomu přát pěkný vikend, ušetřete ho od vašich blábolů a raději si po sobě vaše přání přečtěte. To uděláte dobře.

F. Dido 14.6.2019 14:18

Nebo hezký týdnekonec.

E. Pawlica 14.6.2019 14:21

Re: Co by to chtělo, pane Jemelíku?

Pane Vlčku, překlep neznamená neznalost pravidel. Proto ani já nebudu vám při vašem vzdělání zazlívat váš "vikend", stejně vám nezazlívám vaše poučování, co mám nebo nemám dělat dobře - tohle vaše jednání je totiž zařazeno mezi psychiatrické diagnózy, říká se tomu "symptomy učitelky".

Pokud však pan Jemelík neumí používat přechodníky ve správném tvaru, není to pro něj dobrá vizitka.

Merithum (pro vás: věcnou stránku) Jemelíkova výtvoru ponechávám stranou.

V. Čermák 14.6.2019 17:05

Re: Co by to chtělo, pane Jemelíku?

Pane Janku, vy jste vytrvalý bojovník. Vy se nevzáte. Už jste i přechodníky vybojoval...

V. Heidlerová 14.6.2019 10:08

Když je Minář jen mluvka bezvýznamná,

je naprosto zbytečná vůči němu plýtvat tolika slovy, které ani není možné dočíst. Autor příspěvku má ujíždějící nervy. Proč odsuzovat mladé, kteří chtějí nápravu věcí veřejných a kteří se učí občanským a demokratickým postojům?

Zbytečné brojit proti právu shromažďovacímu a dalším demokratickým a lidským právům.

A mne, jako diváka ČT, tato problematiky velmi zajímá.

M. Šejna 14.6.2019 12:33

paní Heidlerová

to jste zas něco nepochopila.

Nikdo nezpochybňuje právo shromažďovací, ani pan Jemelík. On se podivuje jen nad aktivismem ČT, což se já podivuji také. Ten monolog Mináře v Událostech jsem měl to "potěšení" videt také. Tolik prostoru v ČT v hlavním vysílacím čase pro organizátora demonstrací se jen tak nevidí. Už jen chybí přímý přenos z Letné a výzvy televizních moderátorů směrem k premiérovi, aby odstoupil.

Minář je opravdu skvělý řečník a obratný demagog. V ČT to předvedl dokonale. Je vidět, že ho na teologické fakultě dobře připravili na funkci náboženského vymývače mozků (čti faráře). Měl by vstoupit do politiky, kde by jako dobrý rétor našel uplatnění.

Jenže jako politik by musel předložit i pozitivní program, tedy to co chce, a nikoli jen to, proti čemu je. A to už bude pro něj velký problém.

P. Brich 14.6.2019 13:22

Re: paní Heidlerová

Tentokrát souhlas, pane Šejno.

PB

R. Langer 14.6.2019 14:47

Re: paní Heidlerová

Ano, tentokrát s vámi též souhlasím.

V. Heidlerová 14.6.2019 15:06

Re: paní Heidlerová

Stále každý z nás něco nechápe. Mladý Minář se může vyprofilovat jednou jako politik s programem, zatím předkládá protest proti dílčím nedostatkům, jednou může dojít k syntéze - a bude i program. Průzkum bojem i učení se chybami je nejlepší postup k rozvoji osobnosti. Situace se vyvíjí, odkaz r. 1989 jak vidno nezapadl, jednou může dojít i ke generální stávce, neb tak rozmlácený stát se zde dlouho nevyskytl. A vše je postaveno na zemanovské a babišovské lži.

J. Vlček 14.6.2019 16:02

Re: paní Heidlerová

Paní Heidlerová, z vašich slov lze soudit, že jste rodilá revolucionářka, která se vzhlédla v mladém mluvkovi, který vám dočista vypláchnul mozek a zatemnil myšlení. Neříkám, že v našem státě není co napravovat, ale mluvit o roztřískaném státě, to je hodně velká nadsázka. Co kdybyste bydlela třeba na Ukrajině?

Podle vás všechno roztřískal Babiš se Zemanem? A co dělaly ty předchozí vlády? Není to náhodou tak, že vás prostě pálí dobré bydlo?

Vy stará průzkumnice bojem, co se učí chybami, tady strašíte generální stávkou? Jděte se vycpat, stará revolucionářko, nám v demokratickém státě stačí k vyjádření naší vůle volby. Vy si skákejte na náměstích do omrzení, když vás to baví.

E. Derat 14.6.2019 16:47

Re: paní Heidlerová

Stát nám brutálně rozmlátili Němci, později Rusové. Oba státy rozmlátily i řadě lidí duši, a tak kolaborovali s Němci a Rusy. Letos bude výročí 50. let, kdy tady nestály ruské tanky, nestřileli Rusové, ale československá policie, LM a armáda mlátila lidi. A jak říká maminka manželky 86 let, proti tomu, jsou ty dnešní problémy zcela marginální.

J. Vlček 14.6.2019 13:08

Re: Když je Minář jen mluvka bezvýznamná,

Paní Heidlerová, ta ČT vás zmasírovala natolik, že se necháváte oblbovat studentíkem, který ještě nevylezl ze školy, o životě ví kulový, ve škole pochytil pouze mentorování kdekoho, aniž by za sebou doposud zanechal ždibec vykonané práce.

Autor článku, narozdíl od vás, autora příspěvku, má ve všem pravdu. Není potřeba nekriticky přistupovat ke všemu, co vymyslí mladí lidé bez životních zkušeností a všemu slepě věřit. Tomu mohou podlehnout jen ti, co nevěří sami sobě a slepě podléhají názorům a hlasatatelům pravdy všelijakých mluvků, s darem výřečnosti. Až zase budete o sobě říkat, že jste blbá a nic si nepamatujete, tak si uvědomte, že není potřeba se nechat oblbovat ještě více.

Mladí studenti ať se učí občanským a demokratickým postojům, ale ať přitom neblbnou hlavy starým a chytlavým lidem, kteří skočí na každý špek, podobně jako na něj skáčou těm šmejdům, co jim prodají hrnce za padesát tisíc.

D. Mach 14.6.2019 13:33

Re: Když je Minář jen mluvka bezvýznamná, proč tolik vadí?

Vidím pane Vlčku, že vy jste typickým příkladem toho, jak starý člověk skočí na jakoukoli blbost. Tak to, prosím, nevyčítejte druhým a nenechte se masírovat různými dezinformačními weby, diskusemi se stejně znalostně omezenými lidmi a zprávami z hradu.

E. Pawlica 14.6.2019 13:49

Re: Když je Minář jen mluvka bezvýznamná, proč tolik vadí?

... tenhle Vlček - starý člověk, šmejdy odsuzuje a přitom jiným skočí na jakoukoli blbost. A ještě by chtěl, aby se mladí od něj učili. Je v tom nějaký guláš ...

J. Vlček 14.6.2019 14:00

Re: Když je Minář jen mluvka bezvýznamná, proč tolik vadí?

Pánové Machu a Janku, na rozdíl od vás, používajících dezinformační weby, na které já nemám čas, používám k myšlení mozek, který vám, používáním těch vašich webů, patrně zakrněl.

E. Pawlica 14.6.2019 14:24

Re: Když je Minář jen mluvka bezvýznamná, proč tolik vadí?

Čas, ušetřený nesledováním webů, byste ovšem měl zužitkovat účelněji, než handrkováním nad Jemelíkovými romány.

Třeba takové piškvorky by vám na myšlení mozkem udělaly dobře.

J. Malá 14.6.2019 14:56

Re: Když je Minář jen mluvka bezvýznamná, proč tolik vadí?

Nevím, pane Machu, kolik je vám let, ale dost mě irituje, že automaticky předpokládáte, že každý starší člověk je blbec. Uvědomujete si, že bez naši generece by jste neměl ani ten internet? Neříkám, že by jste žil na stromě, ale většinu toho co vám ulehčuje život dala světu právě generace těch starších. A nepotřebovala hulákat po náměstích...

E. Pawlica 14.6.2019 16:54

Re: Když je Minář jen mluvka bezvýznamná, proč tolik vadí?

Madam, kdyby starší generace (dnes 50 až 55+) nehulákala po náměstích, pak tu není ani ten internet.

Zato telefony s kličkou by se vesele vyráběly dál a domovní důvěrnice by dál sepisovaly svá hlášení o počtu vyvěšených vlaječek na linkovaný papír ...

:-D :-D

D. Mach 14.6.2019 17:31

Re: Když je Minář jen mluvka bezvýznamná, proč tolik vadí?

Nevím paní Malá, jak jste se konkrétně zasloužila o to, abychom měli internet, případně co jste vytvořila jiného. Mně je 54 let, na Václaváku jsem klíčema necinkal, protože jsem v té době sloužil na vojně, ale odhaduji, že vy jste v té době ještě budovala socialismus. Za co bych vám měl být vděčný. V devadesátých letech jsme si utahovali opasky, abychom se dnes měli dobře, ne proto, aby nám vládl a okrádal nás estébák. A jestliže si člověk srovná, v jakém stavu byli finance před dvěma lety (schodek minus 18 miliard), před rokem (minus 25 miliard) a letos (minus 50 miliard), je mu jasné, že tomuto řádění je třeba učinit přítrž. Pak možná budete mít i více koblížků a nebudou jenom z Agrofertu.

J. Vlček 14.6.2019 17:57

Re: Když je Minář jen mluvka bezvýznamná, proč tolik vadí?

Pánové Janku a Machu, domýšlivost z vás obou jenom kape. Oháníte se internetem, jako byste ho vymysleli vy dva. To, co dovedli generace před vámi, o tom se vám může jen zdát. Vyrábělo se tu první poslední, v zemědělství jsme byli soběstační, co umíme dneska? Plkat na internetu a první poslední si dovézt z ciziny?

O. Zuckerová 14.6.2019 14:52

Re: Když je Minář jen mluvka bezvýznamná,

Pane Vlčku, souhlas, ale asi patříte ke střední generaci, která vidí nás 70 - 80 atd. (já jsem starší) coby roztřesené paralytické přízraky, hypnotizované vidinou levných kvalitních hrnců, které v případě brzkého úmrtí poslouží coby urna. Mám dost přátel ve svém věku,a div se světe, žádný z nich na špek neskáče, naopak jsme zoceleni a vycvičeni řadou různých šmejdů (myslím vládních, rozhlasových, televizních)k nejvyšší obezřetnosti! Je to právě mladá a střední generace, co skáče na špek různým Grétám, potulně hauzírujícím s alarmistickým zbožím (klimatické hrnce).

J. Vlček 14.6.2019 15:17

Re: Když je Minář jen mluvka bezvýznamná,

Paní Zuckerová, nechtěl jsem se sebeméně dotknout starých lidí, kteří nemají tolik sebeochrany před těmi různými šmejdy, co je okradou při prodeji věcí, které jim představí jako zázrak techniky. Mně je jich naopak líto, a ty šmejdy bych pranýřoval. Je ostudou státu, že nedokáže se šmejdy zatočit.

Toto jsem uvedl jen jako příklad oblbování lidí, které probíhá obdobně také v politice. A to je případ těch chvilek na náměstích.

M. Mikulec 14.6.2019 10:08

Stejně je to divný:

tam, kde se Slováci "bijú" za svou věc a zaplní ulice, Čech jen mávne rukou a je mu to fuk. Vždycky to tak bylo. A najednou to Čechům není fuk? Co je to za chaoty, ti lidi v ulicích? Kým jsou organizováni, naverbováni, zaplaceni? Tohle není "ta naše povaha česká".

V. Heidlerová 14.6.2019 10:11

Re: Stejně je to divný:

Pane Mikulče, už byste měl být zorientovaný, vše přece organizuje Soros a Kalousek. Vy máte stejné právo na shromáždění a projev svých názorů, požádejte podvodníka a multimilionáře a estébáka Babiše o finanční podporu a uspořádejte ANTIakci.

F. Dido 14.6.2019 10:42

ANO, Bureš mu zdarma poradí,jak získat evropskou dotaci.

D. Mach 14.6.2019 11:34

Re: Stejně je to divný: proč nerozdávají koblihy?

Paní Heidlerová, jsem sice přesvědčený o tom, že vy vůbec nevíte, kdo je to George Soros, ale můžete mi nějak prokázat, jak Soros organizuje demonstrace? Třeba u nás na venkově jsem ho na demonstraci nikdy neviděl (ostatně ani Kalouska) a také organizátoři nepřijímají žádné finance a vše si platí sami. Toto dehonestování lidí s názorem je z vaší strany nechutné a za to roznášení pomluv byste se měla stydět.

A. Goldbergová 14.6.2019 11:48

Re: Stejně je to divný: proč nerozdávají koblihy?

Pane Machu, kdybyste znal paní Heidlerovou, pochopil byste, že svůj příspěvek myslela ironicky. Snad jen zapomněla dodat, jak si prezidentem vyznamenaná soudružka Alena Vitásková musela přisolit o pětistovce, kterou demonstranti dostávají.