13.4.2024 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

POLITIKA: Kdo je tady extremista

Vláda, ta nová, co slibuje zásadní změnu zčásti se starými tvářemi, slibuje leccos a aniž bych měl ambici jakkoli rozebírat ten její dokument, kam napsat lze cokoli, je v něm jeden zásadní rozpor: ambice veliké, například důchodová reforma, zvyšování daní ne. T

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Chrastina 10.11.2021 16:06

Plný souhlas, pane Pepaxi. Člověka napadne ještě něco: Připadne mu podezřelé, když ANO získalo jen o něco málo hlasů nežli koalice Spolu, a navíc když tři strany s nepochybným nárokem na přístud do poslanecké sněmovny tento nárok jen těsně nezískaly. Nezavání to podobností s cinknutými volbami v USA?

Představme si situaci, která by nastala, nebýt této divné neshody: ANO by mělo šanci tyto tři málem pětiprocentní strany přizvat společně s SPD do vlády a v parlamentu by tato povolební koalice měla dokonce ústavní většinu. Být Babiš stejně prohnaný jako pětikolka, a využít Rychetského nahrávku na smeč tím, že by s těmito stranami sestavil předvolební koalici, mohl sestavovat novou vládu on a ne prohnanější Fiala. Člověk by mu to moh docela dobře mít za zlé.:-/

J. Uzel 10.11.2021 16:03

R^R^R^

V. Chrastina 10.11.2021 15:10

Přesně tak, pane Molíku, piráti představují vlastizrádce jako ostatně každá pátá kolona, která má v programu svému národu škodit, a zásadně nikdy nic dobrého mu nečinit. Jen jeden příklad za všechny: předseda pirátů prohlásil, že by mu nevadilo, kdyby naši republiku opanovali muslimové.:-/

P. Brich 10.11.2021 14:53

Všechno bude, pane Chrastino. Přece neutečou od rozdělané práce!!;-€EU;-O

P. Brich 10.11.2021 14:49

Nesmíte tak spěchat, paní Heidlerová. Všechno bude, jen musíme pod hrncem postupně přitápět, aby nám z něj žába nevyskočila.;-€;-OEU

J. Hrdlička 10.11.2021 14:47

R^:-(

V. Kučer 10.11.2021 14:44

R^

V. Chrastina 10.11.2021 14:42

Za bolševika také platilo: Kdo nejde s námi, jde proti nám. Také to byli levičáci, pravda ti šli na to nekompromisně, oni protivníky rovnou věšeli, mírnější formou byly koncentráky (nacisté, co byli také estrémistickou levicí), nebo gulagy (komunisté, stejní extrémisté). Pekarová je z tohoto hlediska také extrémistka, které si to při své tuposti snad ani neuvědomuje.:-/

V. Kučer 10.11.2021 14:39

V demokracii se nevolí lepší a ještě lepší ale ten méně horší. Budoucnost ukáže zdali byl lepší mazaný biznysman ovládající několik jazyků který vystudoval ekonomii nebo čestný, poctivý a hluboce věřící katolík, profesor politologie který vystudoval český jazyk, literaturu a dějepis.

V. Heidlerová 10.11.2021 14:37

Já to tak necítím. Kremelští vládci si nechali dovézt české výrobky a přelepili je svými etijetami, vykradli, co mohli. Vy pěstujete banány? Český rum není původem "český", musí se lišit od originálu, ale mně je to fuk, já nepiju, ani to nevím. Mne nikdo nebuzeruje, já si poklidně žiju svůj život, naopak se mi otevřelo mnoho jiných možností, které mi bolševik upřel. Kreml - jen tak pro pořádek - má na svědomí stovky tisích lidských obětí, nevím, že by Brusel zřizoval gulagy nebo bez soudyu popravoval lidi. Hladomor jsem též nezažila a přes 70 let též ne válku. Myslím, že sjednocená Evropa je dobré lidské dílo, samozřejmě s chybami, ale hlavně nás udržuje v té civilizovanější oblasti světa, než Rus.

V. Petr 10.11.2021 14:30

EU je řízena naprostými šílenci a extremisty, kteří překonávají i Stalina a Hitlera. ŽÁDNÝ politik, už od dob starověkého Říma až do současnosti NIKDY neusiloval o "dobrovolné" zchudnutí obyvatelstva!!!

Stalin zbídačil lidi, protože přesměroval zdroje do budování zbrojního průmyslu, Hitler je zbídačil válkou. ALE o to aby se nevyrábělo kvůli zlému kysličníku či podobné pitomosti neusiloval nikdo nikdy!

V. Klepetko 10.11.2021 14:29

Nikdy bych SPD nevolil. Ale je strašlivá ostuda, že Okamura nesmí být místopředsedou sněmovny!

A Vondráček je jedena z nejsympatičtějších tváří ANO! Že by právě ta mstivá krasava s kérkou měla právo vést zlé řeči o "reprezentaci"? To nám ta demokracie pod taktovkou "demokratických stran" začíná pěkně degradovat :-(((

Za těchto okolností bych se snad v případě nezvolení Vondráčka pokusil přepustit to druhé místopředsednické místo ANO přeci jen tomu Okamurovi. A pokud by opět nebyl zvolen, tak bych to místo nechal neobsazené. Aby to prázdné místo bylo mementem účelové "demokracie"!

V. Kučer 10.11.2021 14:19

Mnoho voličů volí podle vzhledu a paní Markéta pohledná je i když jsem o ní četl názor že jak je hezká tak je blbá.

V. Kučer 10.11.2021 14:03

Hranice mezi vlastenectvím, nacionalismem a šovinismem není zcela jasná. Extrém je vystoupit z EU nebo dokonce z NATO protože by nás to přišlo pěkně draho (zatím), Ještě větší extrém je Green Deal, likvidace JA a tolerance nelegální migrace což nás vyjde ještě dráže a už to pociťujeme. Větší extrémisti než SPD jsou piráti protože chtějí nelegální migraci legalizovat, k jádru přistupují racionálně ale považují Green Deal za nezbytný plán transformace Evropské unie na udržitelnou, oběhovou a klimaticky neutrální ekonomiku. Největší extrémisti jsou zelení kteří prosadili biliónový tunel do OZE.

V. Petr 10.11.2021 14:00

Timmemans se vytasil s plánem, že by Evropa měla přijmout 660 MILIONŮ imigrantů ze subsaharské Afriky a zaplatit by to měl evropská daňový poplatník.

Nezdá se Vám, že toto by nakonec vedlo k masakrům, které by překonaly i Holocaust?

Jinak, Hitler byl nepřijatelný kvůli Holocaustu a vraždění nemocných a postižených. Třeba ovšem poznamenat, že L. Erhard si vymyslel "sociálně tržní hospodářství" proto, že Němci, navyklí na Hitlerovu sociální politiku si "kapitalismus bez přívlastků" nepřáli.

V. Církva 10.11.2021 13:42

No od vás to fakt sedí! Pan Molík myslím si že trochu v nadsászce naznačuje fakt že EU se s buzerací, regulacemi přibližuje sovětskému Rusku. Naštěstí nemá Gulagy ale za názor už se z práce vyhazuje a vy to nechápete.

To že v SSSR bylo mnohem hůř neznamená že se tomu máma blížit. Přemýšlet by jste měl vy

H. Lukešová 10.11.2021 13:33

Jenže ten Adolf s tím antisemitismem jaksi tak trošku, alespoň malinko, souvisí. Já jsem Adolfa nenadhodila a když už o něm bylo téma nadhozeno, tak holt doplním a můžu si psát o čem chci, není nic jednoduššího než příspěvky kohokoliv nečíst a ignorovat.

M. Rozbořil 10.11.2021 13:25

Pro hodnocení si vypomohu slovy autora, napsanými 19.8.2005: je profesí novinář a u těch se s ohledem na životnost novinových informací nepředpokládá ani bystrost, ani myšlenková konsekventnost.

V. Novák 10.11.2021 13:17

Nemohli byste si vy propagadisté už konečně vybrat?

Buď populismus - nebo extrémismus. Obojí současně u jednoho subjektu není možné.

J. Sochorec 10.11.2021 13:14

Pane Moliku mate moznost se zde vyjadrit k cemu chcete ,ale mel byste u toho trosku premyslet a to vy asi nedokazete;-D;-D Vas zivot je nesnesitelny a v cem?? Jestli zde placete tak vam patri ubrat nebo chcete zpet komunisty ,tak to asi podle vas vypadaRv;-DRv

J. Jurax 10.11.2021 13:12

No vida - zase to blbne, tohle měl být samostatný příspěvek, nikoliv reakce.

Z. Lapil 10.11.2021 13:11

Kremelští vládci kouření po hospodách nezakazovali, ale zakazovali pouštět si tam hubu na špacír. Též pouštět a hrát muziku a televizi podle výběru hostů a anekdoty měly dokonce tajnou soutěž "O zlatou mříž".

Neurčovali, jak mají být banány zahnuté, ale určovali, kolik se jich prodá, skrz příděly deviz.

Nevím, jak vás - obyčejné lidi, ale mě buzerovali docela dost. Příklad? Ještě v září 1989 hlasovalo městské zastupitelstvo, bude-li předvánoční koncert v kostele a bude-li se dávat Rybova mše.

Pročež tvrdím, že buzerace bruselská se od té moskevské přinejmenším co do rozsahu příliš neliší.

J. Jurax 10.11.2021 13:09

Je to prosté. Extremista je ten, kdo nejenže má jiné názory než já, ale dokonce si dovoluje je veřejně říkat!

P. Vosicky 10.11.2021 13:08

Jen krátce... Těch hle "extremistickych" stran je plný evropský parlament a v duchu spousty "priorit" pirátů vede EU realpoilitiku. Bylo by fakt tyhle "extrémní" termíny takhke netrivializovat, jinak ztratí svůj smysl a obsah... viz s p. Povolný. Spravedlivé je, když peníze seberou jiným a dají je mě... To mě pobavilo.. Bohužel je to reálpolitika současné populevice... :-(.

J. Jurax 10.11.2021 13:08

Je to prosté. Extrémista je ten, kdo nejenže má jiné názory než já, ale dokonce si dovoluje je veřejně říkat!

J. Jurax 10.11.2021 13:05

Piráti mají řadu dobrých nápadů, pravíte. Já o tom nepochybuji, ale o žádném nevím. Nuže, uveďte je, ať se poučím.

J. Jurax 10.11.2021 13:01

Prosím, fakt nepleťte do všeho Izrael. Působí to kontraproduktivně.

J. Jurax 10.11.2021 12:59

Ano. Takový je odsouzeníhodný šovinista. Zejména zapije-li pokrm některým dosud českým pivem!

V. Povolný 10.11.2021 12:58

Používání pojmu extremismus podléhá orwellovskému matení pojmů. Podobně jako solidarita = podvolení se rozhodnutí, které udělal někdo jiný (Merkelová), spravedlnost = mám málo, to je nespravedlivé. Spravedlivé je, abych dostal přidáno (spravedlivé důchody, spravedlivé daně). A teď tedy extremismus = nesouhlas s názory současného politického mainstreamu. Nesouhlas neznamená politickou opozici, ale rovnou extrémismus. Protože současný mainstream je natolik přesvědčen o své pravdě, že nesouhlasné názory rovnou vyřazuje ze hry. Prostě buďto budete souhlasit, nebo půjdete z kola ven. Jenom ty demokratické volby to kazí, protože řádně zvoleného extremistu nejde jednoduše vyhodit. Ale oni jistě přidou na to, jak tento drobný nedostatek odstranit.

V. Podracký 10.11.2021 12:56

To n nesou mudrologové, to jsou blbové