1.3.2024 | Svátek má Bedřich


Diskuse k článku

POLITIKA: Hradní prionity

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
cesko 2.12.2008 9:25

Re: Hradní priority

oprava: spravne ma byt Schwarzenberg

cesko 2.12.2008 7:56

Re: Hradní priority

Diky Bohu, ze sebestredny p. Klaus nevychovava ve svem duchu zadneho potencialniho kandidata na prezidentsky urad. !!

Nanejvys dustojnym prezidentem Ceska  by byl cestny pan Schwanzerberg. >-

Tatana 1.12.2008 23:23

Vzdyt ale Vaclav Klaus HLEDA SPOJENCE V ZAHRABICI ? Vy to nevidite ? :-)))

;-DRv;-D

Luba 1.12.2008 22:24

Na Hradě straší ...

Je to jasné ... Pražský hrad vypadá, že se z něj dá vládnout celému světu. Z toho lecjakému prosťáčkovi časem zákonitě musí rupnout v kouli. Prezidentem by proto měl být Schwarzenberg. 

jirka.s. 1.12.2008 21:48

Re: Tak nám magor Klaus pomloiuval Topolánka i před kanadskou guvernérkou - Klaus má zcela stejné sociální IQ jako šéfové Romské populace

No, a ještě se nám snaž, magore, předvést své rozhořčení nad tím, že pomlouval ausgerechnet Topolánka! ;-P

Kamjdu 1.12.2008 20:13

Z toho se nevymluvíte.

Píšete o prionech, ale mě připadá, že typickým postiženým jste právě vy. Tolik slov a přitom blábol. Takto se projevují někdejší ctitelé darebáka Klause.

wandy 1.12.2008 19:59

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

také pí.Hybáškové fandím, ale zdá se mi, že tyto problémy ODS vůbec nezjímají. Je to vidět i na tom, jak propagují radar. Proč se nepoužívá argument typu: 1) Izrael je první linií obrany Evropy proti expanzi islamizmu.  2) Irán nestaví dálkové rakety proto aby je střílel na nás, ale jako odstrašující prostředek proti zásahu NATO.

Alex 1.12.2008 19:32

Promiňte, to je ale blábol.

Jen namátkou - za co že byl Václav Havel Václavu Klausovi kdy vděčný?! Havel jako světoznámá osobnost (záměrně nebudu komplikovat věc výčtem všech jeho chyb) a osobnost disentu, který se zasloužil o hladký průběh převzetí moci od komunistů (nebudu komplikovat, co všechno se při tom udělalo špatně), doslova pustil bezvýznamného Klause (kterého v Prognostickém ústavu nepustil Dlouhý do KSČ, protože se bál jeho bezskrupulózního kariérismu) do vlády jako ministra financí, který se tam doslova vedral oknem, když ho nejdřív dveřma vyhodili. Co všechno udělal Klaus jako ministr financí špatně, tím to nebudem komplikovat. Za co Havel jako president Klausovi "vděčil", hezky ukazuje dokument "Občan Havel" (už jsme hodně zapomněli...).

Karel K 1.12.2008 18:51

Re: Tak nám magor Klaus pomloiuval Topolánka i před kanadskou guvernérkou - Klaus má zcela stejné sociální IQ jako šéfové Romské populace

To že udělal? No tak to teda nutně potřebuje psychiatra. Je to vždy smutné, když se hlava státu zblázní. Většinou je to navíc i tragické.

Karel K 1.12.2008 18:48

Re: Prezidenti - podrazáci

Přesně můj pocit - i já se přiznám, že jsem kdysi o Klausovi měl dobré mínění, dokonce jsem ho chápal když brojil proti globálnímu panikaření - tragické následky náprav se už ukazují u biolíhu. Souhlasil bych i s  tím, že Evropa je teď v zajetí byrokratů, ale právě jen naše úloha v předsednictví by nám pomohla prosadit některé naše názory  a požadavky. I on mohl dostat větší mezinárodní ohlas a vysvětlit na mezinárodním foru,  co se mu libi a co nelíbí.  Jeho osamělý hlas na poušti nám jen ztíží naši pozici v předsednictví EU.  Jak už se ukázalo, druhé státy to stejně v dnešní podobě nepodepíšou a budou chtít revizi. Ale u toho už my asi nebudeme :-(

Navíc je jeho popularita jen fiktivní. Moc přátel nemá, nové přátele si tímhle nezíská a staré ztratí. Ani já nemohu mlčet, když se hlava státu chová jak trucovité dítě - naše doba potřebuje státníky a ne levná gesta. 

promirul 1.12.2008 18:17

Re: Tak nám magor Klaus pomloiuval Topolánka i před kanadskou guvernérkou - Klaus má zcela stejné sociální IQ jako šéfové Romské populace

NOMENE za to ty máš IQ tykve.

promirul 1.12.2008 18:16

Hradní priority

Pane Bárta,srovnáváte nesrovnatelné,přesně jak říkával Klaus,hrušky s jablky a stejně děláte z Klause kočkopsa.Havel a Klaus ? Možná to co říkáte o Havlovi by snad sedělo,ale s Klausem jste vedle jako jedle.Budeme dlouho vzpomínat na časy kdy byl na hradě,protože podobní lidé nejsou  a nebudou na pultě,či kdekoliv jinde.I když si myslím,že nedokázal,aby vedle něho, někdo podobný také  vyrostl.

Venca 1.12.2008 18:16

Re: Havel má své chyby,

Absolutni souhlas Honzo, vidim to uplne stejne.

Jirka 1.12.2008 18:16

Re: Prezidenti - podrazáci

 Klaus  brzy zapoměl jak kritizoval Havla,že se nemá míchat do vnitřní nebo nedejbože zahraniční politiky!Od toho je přece premiér(tehdy on)a vláda.To co dělal Havel,je jen slabý čajíček,proti tomu co dělá dnes Klaus!To,že jsem dřive podporoval Klause beru -parafráze-jako hluboké,ale opravdu hluboké nedorozumění! 

Nomen 1.12.2008 18:09

Tak nám magor Klaus pomloiuval Topolánka i před kanadskou guvernérkou - Klaus má zcela stejné sociální IQ jako šéfové Romské populace

Nomen 1.12.2008 18:07

Škoda, že jste nezůstal chytrým, Kubešu...

Sýček 1.12.2008 18:06

Jene, Jene, to je vážná věc

že Havel se do funkce necpal, no to vykládejte hlavně na Slovensku a přátelům Dubčeka. Trochu tím narušujete Havlovu pravdomluvnost, již tak dost pošramocenou. Mnoho lidí je Havlem znechuceno, zejména pro jeho sebeoslavu - zřídil si vlastní muzeum i film o sobě nechal natočit. No ano natočili to nezávislí filmaři a muzeum zřídili přes jeho odpor, že. Inu můžete si myslet, že Havel je svědomím a upozorňuje na poklesky - jenže jak. Poslední jeho věta, že nechápe, proč musí společnost pořád růst, je jen výrazem jeho hlouposti. Zapadá k dalším jeho nezapomenutelným výrokům, třeba nad zaplavenou Moravou si liboval, že konečně se naše zem zbaví těch příšerných komunistických paneláků. Havel nemá autoritu k tomu aby byl svědomím národa, jen k tomu aby se mu národ smál jako senilnímu mocnáři.

xxx Kubeš 1.12.2008 17:54

Autor článku

dobře ohodnotil Havla, já bych jen stručně dodal, že Havel byl neštěstím pro náš stát. Mimo jiných chyb plynoucích z nevraživosti vůči Klausovi bylo i potopení nového volebního zákona, díky tomu se nyní potácíme v politické břečce. Škoda, že Havel nezůstal kulisákem.

Magor Milda , Mgr. etc. 1.12.2008 16:50

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

nuže, tomu oteplování je srdečně jedno, co si o něm myslíme, dokonce ani nějaké viditelné omezení  tím, že se lidstvo se Země ztratí, by se sotva dalo změřit. Současnými politickými rozcvičkami, zdaňováním aut a odpustky na spalování uhlí se pro přírodu nemění nic, uhlí se spálí, auta vše spotřebují. Za peníze, vydřené z poplatníků, budou létat služební letadla kolem zeměkoule, spotřebuje se vše opět tak, že tím paradoxně to zatížení atmosféry jenom vzroste.

Náhodou zde V. Klaus trefil opravdu sporný bod, pochybuji však, že by o tom sám opravdu něco pochopil.

Magor Milda , Mgr. etc. 1.12.2008 16:44

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

Paní Hybášková zde naráží na evropský antisemitismus. V Německu si ti antisemité moc netroufají, v Rakousku a Francii jsou však zřetelně rozeznatelní. V Izraeli žije zbytek české židovské generace 1920-1938, proto máme k tomuto státu trochu užší vztah, než k ostatním okolním národům. Francie a Anglie tam však byly koloniální moci a jim ten Izrael vadí. Proto bych paní Hybáškovou považoval za náš přínos k objektivitě evropské zahraniční politiky.

Niky 1.12.2008 16:39

Re: Tato diskuse ukazuje,

předal Václavu Havlovi.

Ašek 1.12.2008 16:38

H...

Na hradě je otravená voda.Po delšim čase se s každeho našeho prezidenta stane ješita který nekouká napravo na levo a kecá blbosti.Není mě přiliš dobře když se mě přatelé smějí do očí za to že jsem se jich zastaval.Je škoda že se s Klause stane v budoucnu postavička jako byli hoši s US,Ruml a spol.Jak dnes Klaus přes své poskoky prohlasil že se ho Topolanek bojí je usměvné.Topolanek se za svého čestneho předsedu červená studem,proto raději mlčí.

Niky 1.12.2008 16:38

Tato diskuse ukazuje,

že naprostá většina občanů České republiky jsou političtí analfabeti,nebo darebáci!!!Po Sarajevském atentátu jmenoval Václav Havel předsedou vlády protizákoně a protiustavně bývalého prominentního komunistu,velevýznamného estébáka,člena Lidových milicí a velice snadno prokazatelně největšího tuneláře v zemi Josefa Tošovského,který před listopadem 1989 pracoval v pobočce Živnobanky v Londýně,což byla rezidentura KGB!!O pár let později navrhlo Rusko jako svého kandidáta na šéfa Mezinárodního měnového fondu právě Josefa Tošovského,kterému se v České republice dostalo veřejné podpory od Václava Havla,Jiřího Paroubka,Vojtěcha Filipa a jejich soudruhů,kdyby neměl Václav Havel stoprocentní podporu novinářů a medií,tak by se lidé nestačily divit!!!Federální ministr vnitra Richard Sacher:fond Z.jsem na Pražském Hradě Václavu Havlovi,co se s ním stalo pak nevím!!!

Karel K 1.12.2008 16:24

Re: Prezidenti - podrazáci

Nejde o to, kdo vyhrál volby - s tím neměl Klaus nic společného. V tom bychom ho rozhodně přeceňovali. Jde o to, že jako jeho předchůdce prostě sabotuje legální vládu a zneužívá své moci. Teď navíc  bourá stranu, kterou kdysi založil a to  ještě před volbami. Jeslti se  s ní rozchází v názorech, dá se to řešit uvnitř strany, jednáním  a ne trucovitým gestem nezraklého puberťáka.. Navíc jako prezident musí přece uznávat rozhodnutí ústavního soudu. Strana je sice v krizi, ale když se jeji čestný přeseda chová nečestně, něco tu smrdí.  No ono jich tam smrdí víc . . .

yorik 1.12.2008 16:11

Re: Prezidenti - podrazáci

Komunisté využili politické slabosti ODS. Prohrála na co sáhla. Myslíte, že jí k prohře pomohl Klaus? Osobně bych řekl, že nikoliv, že byl předseda pouze čestný.

Karel K 1.12.2008 16:08

Re: To není sobecké, to je fakt

Topolánek se chová proti dnes už jasně metálně vyšinutému Klausovi ještě jako kavalír. To je možná chyba, protože podrazáctví není jen hnusné, ale hlavně je nebezpečné. Protože to, co mu provádí Klaus, na to je i v politice jen jedno slovo - a je hodně sprosté.

Karel K 1.12.2008 16:03

Prezidenti - podrazáci

Je to zajímavé, jak absolutní moc korumpuje absolutně. Havel nás podrazil v tom, že se tehdy nepostavil za zákaz komunistiské strany. Udělat revoluci proti komunistům bez zrušení jejich partaje je jako sex bez orgazmu. Jako bývalý disident přece věděl, že jí to umožní další podvratnou činnost a jejich cílem je   a bude stále  uchopení moci ve státě.  Jako Pilát si Havel umyl ruce, když tvrdil, že je musíme porazit my ve volbách. Na rozdíl od Piláta ale nesmyl svou vinu. Kdyby býval řekl jen slovo, národ by tehdy jistě souhlasil. Dnes už také vidíme, jak komunističtí pohrobci zase vylézají z kanálů a zůčastní se vlády, i když zatím jenom v krajích. Jejich plán je prostě využití slabosti naší demokracie, a jejích užitečných idiotů.

 A v této době přijde další podrazák, Klaus, který si chce namasírovat své ego a zneužívá k tomu funkci prezidenta. . Jako v únoru 1948 Fierlinger, i on rozbíjí  demokratickou frontu a tím nahrává komu? Ano, uhodli jste, z takového podrazu mohou mít prospěch hlavně komunisté. Protože oni vědí, že politické prostitutky přicházejí a odcházejí, ale strana, ta zůstane.

wandy 1.12.2008 15:57

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

v novinách snad jen jeden den probleskla zpráva o aktivitě pí Hybáškové a pana Schwarzenberga při prosazování jakési dohody EU s Izraelem bez ohledu na výsledek mírových rozhovorů Izrael-Palestina. To by mohla jedna z nesmírně významných aktivit v době našeho předsednictví, kterou by si Izrael (ale také arabové) asi hodně dlouho pamatoval - dodnes si Izrael pamatuje to, jak mu ČSR pomáhala při zrodu jeho existence. Proč se o tom nemluví?

Jarin 1.12.2008 15:54

Srovnavate

nesrovnatelne

Magor Milda , Mgr. etc. 1.12.2008 14:41

Re: Oba presidenti jsou různí, ale oba mají své slabé stránky.

snažil jsem se, najít na našich lidech v Bruselu alespoň něco pozitivního. Jak Špidlovi, tak Hybáškové nelze upřít jistou aktivitu, i když Špidla je také poněkud introvertovaný a dost zvláštní typ, jak se do té politiky zamotal, je mi záhadou. Ty ostatní by klidně mohli vystřelit opět do vesmíru, nikomu by nechyběli. Jako Velkého Kormidelníka té lodi bez návratu můžeme navrhnout hned toho našeho.