15.10.2019 | Svátek má TerezaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Hradní prionityŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 102, poslední: 2.12.2008 9:25, přehled diskusí

Na Hradě straší ...:
Autor: Luba Datum: 1.12.2008 22:24

Je to jasné ... Pražský hrad vypadá, že se z něj dá vládnout celému světu. Z toho lecjakému prosťáčkovi časem zákonitě musí rupnout v kouli. Prezidentem by proto měl být Schwarzenberg. 

Z toho se nevymluvíte.:
Autor: Kamjdu Datum: 1.12.2008 20:13

Píšete o prionech, ale mě připadá, že typickým postiženým jste právě vy. Tolik slov a přitom blábol. Takto se projevují někdejší ctitelé darebáka Klause.

Promiňte, to je ale blábol.:
Autor: Alex Datum: 1.12.2008 19:32

Jen namátkou - za co že byl Václav Havel Václavu Klausovi kdy vděčný?! Havel jako světoznámá osobnost (záměrně nebudu komplikovat věc výčtem všech jeho chyb) a osobnost disentu, který se zasloužil o hladký průběh převzetí moci od komunistů (nebudu komplikovat, co všechno se při tom udělalo špatně), doslova pustil bezvýznamného Klause (kterého v Prognostickém ústavu nepustil Dlouhý do KSČ, protože se bál jeho bezskrupulózního kariérismu) do vlády jako ministra financí, který se tam doslova vedral oknem, když ho nejdřív dveřma vyhodili. Co všechno udělal Klaus jako ministr financí špatně, tím to nebudem komplikovat. Za co Havel jako president Klausovi "vděčil", hezky ukazuje dokument "Občan Havel" (už jsme hodně zapomněli...).

Hradní priority:
Autor: promirul Datum: 1.12.2008 18:16

Pane Bárta,srovnáváte nesrovnatelné,přesně jak říkával Klaus,hrušky s jablky a stejně děláte z Klause kočkopsa.Havel a Klaus ? Možná to co říkáte o Havlovi by snad sedělo,ale s Klausem jste vedle jako jedle.Budeme dlouho vzpomínat na časy kdy byl na hradě,protože podobní lidé nejsou  a nebudou na pultě,či kdekoliv jinde.I když si myslím,že nedokázal,aby vedle něho, někdo podobný také  vyrostl.

Re: Hradní priority:
Autor: cesko Datum: 2.12.2008 7:56

Diky Bohu, ze sebestredny p. Klaus nevychovava ve svem duchu zadneho potencialniho kandidata na prezidentsky urad. !!

Nanejvys dustojnym prezidentem Ceska  by byl cestny pan Schwanzerberg. >-

Re: Hradní priority:
Autor: cesko Datum: 2.12.2008 9:25

oprava: spravne ma byt Schwarzenberg

Tak nám magor Klaus pomloiuval Topolánka i před kanadskou guvernérkou - Klaus má zcela stejné sociální IQ jako šéfové Romské populace:
Autor: Nomen Datum: 1.12.2008 18:09

Re: Tak nám magor Klaus pomloiuval Topolánka i před kanadskou guvernérkou - Klaus má zcela stejné sociální IQ jako šéfové Romské populace:
Autor: promirul Datum: 1.12.2008 18:17

NOMENE za to ty máš IQ tykve.

Re: Tak nám magor Klaus pomloiuval Topolánka i před kanadskou guvernérkou - Klaus má zcela stejné sociální IQ jako šéfové Romské populace:
Autor: Karel K Datum: 1.12.2008 18:51

To že udělal? No tak to teda nutně potřebuje psychiatra. Je to vždy smutné, když se hlava státu zblázní. Většinou je to navíc i tragické.

Re: Tak nám magor Klaus pomloiuval Topolánka i před kanadskou guvernérkou - Klaus má zcela stejné sociální IQ jako šéfové Romské populace:
Autor: jirka.s. Datum: 1.12.2008 21:48

No, a ještě se nám snaž, magore, předvést své rozhořčení nad tím, že pomlouval ausgerechnet Topolánka! ;-P

Autor článku:
Autor: xxx Kubeš Datum: 1.12.2008 17:54

dobře ohodnotil Havla, já bych jen stručně dodal, že Havel byl neštěstím pro náš stát. Mimo jiných chyb plynoucích z nevraživosti vůči Klausovi bylo i potopení nového volebního zákona, díky tomu se nyní potácíme v politické břečce. Škoda, že Havel nezůstal kulisákem.

Škoda, že jste nezůstal chytrým, Kubešu...:
Autor: Nomen Datum: 1.12.2008 18:07

H...:
Autor: Ašek Datum: 1.12.2008 16:38

Na hradě je otravená voda.Po delšim čase se s každeho našeho prezidenta stane ješita který nekouká napravo na levo a kecá blbosti.Není mě přiliš dobře když se mě přatelé smějí do očí za to že jsem se jich zastaval.Je škoda že se s Klause stane v budoucnu postavička jako byli hoši s US,Ruml a spol.Jak dnes Klaus přes své poskoky prohlasil že se ho Topolanek bojí je usměvné.Topolanek se za svého čestneho předsedu červená studem,proto raději mlčí.

Tato diskuse ukazuje,:
Autor: Niky Datum: 1.12.2008 16:38

že naprostá většina občanů České republiky jsou političtí analfabeti,nebo darebáci!!!Po Sarajevském atentátu jmenoval Václav Havel předsedou vlády protizákoně a protiustavně bývalého prominentního komunistu,velevýznamného estébáka,člena Lidových milicí a velice snadno prokazatelně největšího tuneláře v zemi Josefa Tošovského,který před listopadem 1989 pracoval v pobočce Živnobanky v Londýně,což byla rezidentura KGB!!O pár let později navrhlo Rusko jako svého kandidáta na šéfa Mezinárodního měnového fondu právě Josefa Tošovského,kterému se v České republice dostalo veřejné podpory od Václava Havla,Jiřího Paroubka,Vojtěcha Filipa a jejich soudruhů,kdyby neměl Václav Havel stoprocentní podporu novinářů a medií,tak by se lidé nestačily divit!!!Federální ministr vnitra Richard Sacher:fond Z.jsem na Pražském Hradě Václavu Havlovi,co se s ním stalo pak nevím!!!

Re: Tato diskuse ukazuje,:
Autor: Niky Datum: 1.12.2008 16:39

předal Václavu Havlovi.

Prezidenti - podrazáci:
Autor: Karel K Datum: 1.12.2008 16:03

Je to zajímavé, jak absolutní moc korumpuje absolutně. Havel nás podrazil v tom, že se tehdy nepostavil za zákaz komunistiské strany. Udělat revoluci proti komunistům bez zrušení jejich partaje je jako sex bez orgazmu. Jako bývalý disident přece věděl, že jí to umožní další podvratnou činnost a jejich cílem je   a bude stále  uchopení moci ve státě.  Jako Pilát si Havel umyl ruce, když tvrdil, že je musíme porazit my ve volbách. Na rozdíl od Piláta ale nesmyl svou vinu. Kdyby býval řekl jen slovo, národ by tehdy jistě souhlasil. Dnes už také vidíme, jak komunističtí pohrobci zase vylézají z kanálů a zůčastní se vlády, i když zatím jenom v krajích. Jejich plán je prostě využití slabosti naší demokracie, a jejích užitečných idiotů.

 A v této době přijde další podrazák, Klaus, který si chce namasírovat své ego a zneužívá k tomu funkci prezidenta. . Jako v únoru 1948 Fierlinger, i on rozbíjí  demokratickou frontu a tím nahrává komu? Ano, uhodli jste, z takového podrazu mohou mít prospěch hlavně komunisté. Protože oni vědí, že politické prostitutky přicházejí a odcházejí, ale strana, ta zůstane.

Re: Prezidenti - podrazáci:
Autor: yorik Datum: 1.12.2008 16:11

Komunisté využili politické slabosti ODS. Prohrála na co sáhla. Myslíte, že jí k prohře pomohl Klaus? Osobně bych řekl, že nikoliv, že byl předseda pouze čestný.

Re: Prezidenti - podrazáci:
Autor: Karel K Datum: 1.12.2008 16:24

Nejde o to, kdo vyhrál volby - s tím neměl Klaus nic společného. V tom bychom ho rozhodně přeceňovali. Jde o to, že jako jeho předchůdce prostě sabotuje legální vládu a zneužívá své moci. Teď navíc  bourá stranu, kterou kdysi založil a to  ještě před volbami. Jeslti se  s ní rozchází v názorech, dá se to řešit uvnitř strany, jednáním  a ne trucovitým gestem nezraklého puberťáka.. Navíc jako prezident musí přece uznávat rozhodnutí ústavního soudu. Strana je sice v krizi, ale když se jeji čestný přeseda chová nečestně, něco tu smrdí.  No ono jich tam smrdí víc . . .

Re: Prezidenti - podrazáci:
Autor: Jirka Datum: 1.12.2008 18:16

 Klaus  brzy zapoměl jak kritizoval Havla,že se nemá míchat do vnitřní nebo nedejbože zahraniční politiky!Od toho je přece premiér(tehdy on)a vláda.To co dělal Havel,je jen slabý čajíček,proti tomu co dělá dnes Klaus!To,že jsem dřive podporoval Klause beru -parafráze-jako hluboké,ale opravdu hluboké nedorozumění! 

Re: Prezidenti - podrazáci:
Autor: Karel K Datum: 1.12.2008 18:48

Přesně můj pocit - i já se přiznám, že jsem kdysi o Klausovi měl dobré mínění, dokonce jsem ho chápal když brojil proti globálnímu panikaření - tragické následky náprav se už ukazují u biolíhu. Souhlasil bych i s  tím, že Evropa je teď v zajetí byrokratů, ale právě jen naše úloha v předsednictví by nám pomohla prosadit některé naše názory  a požadavky. I on mohl dostat větší mezinárodní ohlas a vysvětlit na mezinárodním foru,  co se mu libi a co nelíbí.  Jeho osamělý hlas na poušti nám jen ztíží naši pozici v předsednictví EU.  Jak už se ukázalo, druhé státy to stejně v dnešní podobě nepodepíšou a budou chtít revizi. Ale u toho už my asi nebudeme :-(

Navíc je jeho popularita jen fiktivní. Moc přátel nemá, nové přátele si tímhle nezíská a staré ztratí. Ani já nemohu mlčet, když se hlava státu chová jak trucovité dítě - naše doba potřebuje státníky a ne levná gesta. 

Srovnavate:
Autor: Jarin Datum: 1.12.2008 15:54

nesrovnatelne

paralely:
Autor: wandy Datum: 1.12.2008 14:41

Hledání paralel je docela prima intelektuální cvičení a za to autorovi dík. Ale je někdy zavádějící: role prezidenta ČR (i ČSR a ČSSR) byla vždy důležitá pro zahraniční politiku a pro hledání spojenců v zahraničí. A tady je bilance Havel/Klaus tristní. Topolánek v OVM tvrdil, že mu Klaus nevadí, a že by ho klidně prosazoval na prezidentský post znovu, jen když nebude škodit ODS - v podtextu vlastně pravil, že figurku Klause v zahraničí stejně nebere nikdo vážně a v případě ČR se státníci baví s premiérem (to jest s Topolánkem)  nebo s ministrem zahraničí. Připadá mi to sobecké.

Re: To není sobecké, to je fakt:
Autor: Karel K Datum: 1.12.2008 16:08

Topolánek se chová proti dnes už jasně metálně vyšinutému Klausovi ještě jako kavalír. To je možná chyba, protože podrazáctví není jen hnusné, ale hlavně je nebezpečné. Protože to, co mu provádí Klaus, na to je i v politice jen jedno slovo - a je hodně sprosté.

Vzdyt ale Vaclav Klaus HLEDA SPOJENCE V ZAHRABICI ? Vy to nevidite ? :-))):
Autor: Tatana Datum: 1.12.2008 23:23

;-DRv;-D

autor:
Autor: flujda Datum: 1.12.2008 14:26

tohoto blábolu přilétl z jiné planety?

Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.".:
Autor: Chalupa Datum: 1.12.2008 12:22

V zájmu všeho lidu není: (1)  když si dělá vlastní zahraniční politiku (2)  když  se plete do toho, kdo má být předsedou ODS  (3) když tvrdí, že je disidentem v EU (4) když překrucuje nález Ústavního soudu  (5) když zakládá vlastní stranu (6) atd., atd.

Bude-li LS schválena a bude-li V.K. s podpisem otálet kvůli Irům, tak poruší ústavu, neboť ČR je svrchovaný stát, který není závislý na rozhodnutí jiné země a LS podepisuje nikoli za "sebe," ale za ČR.

Poruší-li prezident ústavu, může být odvolán.

Re: Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.".:
Autor: yorik Datum: 1.12.2008 12:24

Bude svrchovaný. Dokud neratifikuje tu Lisabonskou smlouvu.

Re: Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.".:
Autor: Chalupa Datum: 1.12.2008 12:30

pitomost na n-tou

Re: Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.".:
Autor: yorik Datum: 1.12.2008 12:34

Pan prezident přísahal na českou Ústavu. Pokud mluvil o všem lidu, tak neměl určite na mysli Turky , Armény nebo ví Bůh, kdo bude za chvíli tím evropským lidem.

Re: Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.".:
Autor: Chalupa Datum: 1.12.2008 12:38

Diskuze s vámi je evidentně ztráta času.