2.3.2024 | Svátek má Anežka


Diskuse k článku

POLITIKA: Důchodová reforma je časovaná bomba

Lidé často pro stromy nevidí les. Řeší malichernosti, podstatné věci jim unikají. A tak je to i s důchodovou reformou. Najednou se o ní vlastně nemluví. Jako by byla vyřešena. Nebo jako by už nepředstavovala problém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Klepal 7.7.2014 14:31

netrvalost příznaku

Užití sedmého pádu ve vazbě "je pravdou" naznačuje netrvalost příznaku a tak je tomu i s diskutovaným důchodovým pilířem, jehož cílem bylo namastit kapsu některým rovnějším mezi všemi rovnými. Je více než zřejmé, že tento hustě bilboardovsky propagovaný počin nenašel mezi racionálně uvažujícími lidmi výraznou podporu, také i proto, že podle zkušeností světa znalých fondy tohoto druhu nezřídka končí krachem a z našetřených financí se díky inflaci za desítky let stane "pile of shit". Stejně tak je zřejmé, že obíráním dnešních důchodců o státní příspěvky odkláněné do tohoto fondu namísto do průběžného systému je současný systém schopen obtížněji uchovat alespoň reálnou hodnotu důchodů, namísto jejího setrvalého poklesu.

V. Halašta 7.7.2014 20:29

Nesmysl v každé větě.

Cílem II. pilíře bylo ulehčit (po určité době) I. pilíři, jenže to by socanští kleptomani museli uvažovat i v budoucím čase. Výraznou podporu nenašel pro jasně vyřčený plán jen ideologicky uvažujících socanů II. pilíř zrušit (což také dělají a což skutečně lze označit krachem). Ad věta 1., jenže ten budoucí čas....

K dokonalosti přesměrování mých peněz, které mi ale jinak stát bere pod pohrůžkou násilí do I.pilíře, došli paradoxně až socani, kteří mi celý II. pilíř vyplatí. Takže ve výsledku I. pilíř nyní nechají oslabený za což v budoucnu budu mít menší penzi, ale nepřinutímě (jak nutí současné podmínky) tyto peníze využít na penzi až v penzi. Ne, že by se mi to nelíbilo. Paradoxně systém o kousíček přiblížili k ideálu - neplatit státu žádné sociální pojištění a nechtít pak po státu žádný důchod.

Pospěšte si, ještě máte možnost se přidat.