26.2.2024 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

POLITIKA: Bohumil a Bohuslav

Roku 1947 si mnozí českoslovenští sociální demokraté uvědomili, že jejich předseda Fierlinger bolševikům zobe z ruky, a proto ho na svém sjezdu v Brně sesadili z funkce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 21.3.2017 22:53

Re: nemáte pravdu

To máte těžké - u nás bývalí komunisté tvořili a ještě tvoří velkou část kterýchže stran?

J. Jurax 21.3.2017 22:51

Re: v zemi, kde včera je stále včera

V Africe ale ti vězni byli patřičně vykrmení, což v KLDR rozhodně nehrozí! Tam je vykrmený pěkně dokulata akorát soudruh nejvyšší Kim!

J. Jurax 21.3.2017 22:48

Re: Mě včera dojalo,

No však on ho nějaký dozor za tuto nevyváženost diskuze určitě pokárá ... když ne tuzemský tak z EU ... :-)

K. Loskot 21.3.2017 17:13

Re: v zemi, kde včera je stále včera

A Kim ho hostil masem popravených vězňů ?? To v Africe se to francouzským politikům občas stávalo :))

K. Loskot 21.3.2017 17:11

Když ČSSD spolupracuje v dnešní vládě

s lidovci, tak komunisté nemohou být v žádném případě horší.

K. Loskot 21.3.2017 17:10

Re: nemáte pravdu

Bývalí sociální demokraté tvořili velkou část členů NSDAP.

R. Morava 21.3.2017 17:04

Re: nemáte pravdu

Zajímavé. Je vidět že nelze šmahem někoho zatratit. Ale vlastně i tak to ukazuje podstatu soc. demáků. Oni možná nejsou v jádru totalitáři, ale otevírají totalitě cestu. Otevřeli ji nacistům, a dnes ji otevírají Islámu a pak se diví. Prostě se přes ně nějak k totalitě a válkám nakonec dospěje.

Š. Šafránek 21.3.2017 14:37

Pointa nečekaná,

a o to lepší...

D. Polanský 21.3.2017 14:32

Důležité je, že smutek strana překonala

a korejský lid kráčí vpřed k světlejším zítřkům, o tom ať nikdo nepochybuje, jelikož nic netrvá věčně, ani vláda Kim Čongů.

P. Maleček 21.3.2017 13:47

Všeobjímající, opakovaně smrtící socialismus.

A za tím vším stojí socialismus, tj. totalita maskující se rovnostářsko-sociální lží. Z hnízda socialismu vzešel fašismus, nacismus, komunismus i tzv. sociální demokracie, maskující svou totalitu i předstíráním demokracie. Socialisté dnes vládnou EU parlamentu, řadě evropských států, socialisty jsou i USA Demokraté.

No a pak se divte že se tzv. západ řítí kam se řítí, tedy do další světové války. V té většinově hynou hlupáci co socialisty volily. Tudíž jen válkou se může na několik desetiletí, max.století západ očistit než to začne znovu - lží o rovnostářsko-sociální společnosti.

A. Alda 21.3.2017 13:43

nemáte pravdu

Scodemáky nemusím a nikdy je nevolím, ale v Německu blahé paměti s národními socialisty nekolaborovali. Zatímco komunisti se v Německu po roce 1933 stali sami nacisty, socdemáci vzdorovali a koncentráky byly plné sociálně demokratických funkcionářů. Ba lze směle říci, že koncentráky vznikly právě proto, aby bylo kam isolovat sociální demokraty (zpočátku to bylo živelné - SA zatýkala socdemáky a neměli je kam dát, tak zřídili koncentráky, které teprve poté legalisoval stát).

I u nás němečtí sociální demokraté stáli proti nacistům a emigrovali snad ještě dříve než Beneš.

F. Kusák 21.3.2017 12:13

Mě včera dojalo,

když v Událostech, komentářích nechal pan Dolanský blábolit komunistu Stanislava Gospiče k osobnosti kardinála Vlka. Zvláštní, ještě mohl pozvat nějakého imáma, aby diskuze byla vyvážená.

J. Fridrich 21.3.2017 9:52

Re: v zemi, kde včera je stále včera

Souhlas, pane Hraj. Nedávno jsem k Bohouškově dolejzání ke komunistům napsal :

Bohoušku, Bohoušku, k těm mnoha chybám - tedy např. " rozbředlosti a nevýraznosti bez rozhodnosti a zásadovosti při jednáních v Bruselu, Moskvě, Číně ale i v jiných zemích přidáváš další a další chyby.. To neustálé podpásové napadání vašeho koaličního partnera je zcela nefér a nechutné. Před třemi roky vám nevadilo že má předseda ANO pan Babiš AGRAOFERT a Mafru ? Nevadilo, že - vadí vám to nyní před blížícími se volbami a proto ho napadáte. A korunu tomu nasazuješ dolejzáním za komunisty - asi jste zapomněli, že vás, socdemáky už jednou, před cca 70 roky " zařízli ". Oni se také nezřekli své zrůdné a nenávistné ideologie - to také nevadí ? Hlavně se udržet u moci, třeba s čertem. Ono je to zcela stejné, jak kdyby se nyní v Německu nějaká politická strana chtěla spojit ke spolupráci s NSDAP.. No vlastně to by nešlo, oni tu Hitlerovu partaj okamžitě po II. svět. válce zrušili - na rozdíl od nás, kde si i v parlamentu komunističtí pohrobci denně " ulevují " ty své neuvěřitelné špinavosti.

T. Hraj 21.3.2017 9:33

v zemi, kde včera je stále včera

...a pokud má někdo dojem, že dnešní KSČM je standardní demokratickou stranou, která nemá s KSČ z 50. let nic společného, nechť si přečte kondolenci jejího předsedy V.Filipa soudruhu Kim Čong Unovi k úmrtí jeho drahého tatínka Ila.

Vážený soudruhu, se zármutkem v srdci jsem přijal smutné zprávy, že Kim Čong-il, velký vůdce Vaší země, zemřel. Velmi jsme si vážili Kim Čong-ila, jenž se obětoval, aby přinesl blaho korejskému lidu, zajistil bezpečnost KLDR a dosáhl mírového sjednocení Koreje. Komunistická strana Čech a Moravy pevně věří, že Korejská strana práce překoná nynější smutek a nadále povede hrdinný boj korejského lidu za obranu socialismu ve Vaší krásné zemi. Přijměte, prosím, můj soudružský pozdrav.

J. Štrobl 21.3.2017 7:18

Sociální demokraté jsou nepoučitelní.

U nás kolaborovali s komunisty, v Německu s nacisty. S mohamedány se je kolaborovat otevřeně bojí, tak sáhnou zase po osvědčených komunistech.