22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

JAK TO BUDE: A ve volbách zvítězil….

Televizní obrazovka těsně před půlnocí 9 října 2021 září. Kanál ČT 24 je od rána plně věnován volbám. Mluvící hlava v detailním záběru má vyvalené oči, jak praví klasik Hašek: „Jak když sere kocour do řezanky“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Müller 18.3.2021 9:37

Dokud Kantar předpovídal 34 procent Babišovi, p. Vlk zůstával v klidu. Jakmile.prvního na pásce Kantar změnil, máme tu dlouhý článek.

Nicméně Kantar naznačil, že v říjnu devadesátky skončí. Skončí i jejich protagonisté v čele s AB i MZ. Je třeba nakročit do moderního světa a řešit jeho problémy. Neříkám, že to bude příjemné, ale odsun, migranti a Janoušek s Bémem mladé fakt nezajímají. Babiš už je neosloví, vůbec nechápe jaké mají v hlavě starosti. A p. Vlk se svým disentem jsou už pro ně dějiny... zajímavé, ale dějiny.

Problém je, že moderní levice se postupně transformuje do stran jako Piráti u nás nebo Zelení v Německu, pravice ještě spí v minulém století. Ale i to přijde. Babiš se s vým marketingem je však minulostí.

K. Salajka 17.3.2021 22:16

Vystihl jste to dobře. Můžeme to změnit ? Nezdá se mi

J. Jurax 17.3.2021 17:53

Inu, já bych ten výzkum viděl jinak - jako opravdu vážné varování, že by eurohujerní zelenorudí Piráti fakt mohli vyhrát, což by byl veliký průser, po mém soudu ještě větší než průser kdyby vyhrálo ANO nebo ten demokratický účelový slepenec.

Žijeme v zajímavých časech :-)

D. Černá 17.3.2021 18:16

Budu hádat- Trikokotolóra?

J. Jurax 17.3.2021 18:24

Inu, hádat můžete; hádáte z vlastní ruky, křišťálové koule, čerstvě vyvržených vnitřností, z lógru nebo ve věšteckém transu v bílé říze jak Libuše? :-)

D. Černá 17.3.2021 19:58

Hádám ze svazků s krycími jmény KLUK, REK, BOG-85 A VARŠAVA. Všechno den narození 19.6. 1941;-D

J. Jurax 17.3.2021 20:32

A z toho jste uhádla tu Trikokotolóru? Pozoruhodné ...

P. Han 17.3.2021 23:53

Ano, ty první dva znamenají, že Václava Klause sledovala (tj. fízlovala) StB. Ty další neznám. Vy jste je zakládala?

Z. Pícha 17.3.2021 16:19

Pan Vlk je velký milovník ČT, a nesnáší konspirační teorie a nějakého Štěpánka.;-OEU

P. Sura 17.3.2021 12:42

Těch 33 (nebo kolik)% pro Piráty nevypovídá zdaleka tak o tom, JAK jsou "dobří", ale jakou kvalitu má voličský elektorát.

J. Jurax 17.3.2021 18:01

Kvalitu? Spíš kvantitu ... :-)

I když pochopitelně elektorát stran mně nelibých nesporně musí mít kvalitu neobyčejně mizernou, dá-li se o kvalitě vůbec hovořit. No uznejte, může opravdu kvalitní volič volit ANO, ODS, Piráty, topku, lidovce, SPD, socany, STAN nebo dokonce komanče či Zelené? :-)

P. Sura 19.3.2021 11:48

Kvantitu nekvality.

L. Netolická 17.3.2021 11:53

Pane Vlku, škoda, přeškoda, že nám vládl v době celosvětové konjunktury populista a ne politici, kterým jde o zemi, její rozvoj. Babiš stihnul pouze uplácet voliče a neudělal jedinou reformu. Navíc jeho charakterové vlastnosti nám dělají ve světě jenom ostudu. Bude jenom dobře, když nám začnou vládnout demokraté a zemi reformami posunou dopředu. Oligarchové ve vládě, kteří si pomáhají svým firmám, nám chybět nebudou.

P. Sura 17.3.2021 12:44

Škoda, že tolik voličů, kteří tohle dokázali odhadnout předem, stejně volilo podle principu "čertího vyměšování"....

A. Renjascu 17.3.2021 13:21

To je hezké co píšete, ale kteří politici to mají být? Vždyť deficit produkujeme od roku 1996 konjunktura, nekonjunkura. Hlavní problém totiž není konjunktura, nekonjunktura, ale mandatorní výdaje, které tvoří 80%. Tyto výdaje vyrostly zejména před volbami 2006 a podíleli se na nich všechny tehdejší strany včetně údajně pravicové politiky ODS, to byly ony pověstné pastelkovné. Problémem Babiše nebylo zvýšení platů či důchodů, které byly otřesně nízké (a důchody stále jsou), ale vysoký počet státních zaměstnanců. Každá vláda od revoluce zvyšovala počty státních zaměstnanců a nyní jich máme 36%, což je nejvíce v EU, kde je průměr 27%. Druhé je Dánsko s 35%, ale to není závislá ekonomika jako ta naše a tím pádem má jinou výkonnost. Některé státy - tuším, že Estonsko - si vystačí s pouhými 9% státních zaměstnanců. Čili jediným řešením - mimo vymanění se z pozice závislé ekonomiky (kolonie) - je radikální omezení státních zaměstnanců (to nejsou policisté na ulicích či hasiči, ale úředníci) a omezení různých forem bezedných dávek. A teď otázka: kdo to těm lidem řekne a hlavně, kdo to pak opravdu udělá. Vy o někom takovém víte?

V. Kain 17.3.2021 13:42

Když sleduji tuto vládu pod vedením Babiše,tak si říkám kdokoliv jiný jenom ne ti dnešní.

J. Gottlieb 17.3.2021 17:30

Obávám se že pirátsý spolek bude horší

L. Netolická 17.3.2021 13:44

Samozřejmě, že jedině pravicová SPOLU je nadějí, že po Babišovi dá zemi jakžtakž do pořádku, Piráti prosadí digitalizaci státní správy a tím i snížení jejich počtu. A právě Babiš i nad rámec zákona zvýšil důchody a tím i mandatorní výdaje. A důchodová reforma nikde. Každá reforma něco stojí a to populista dělat nebude, protože mu to nepřinese hlasy ve volbách. Kalousek dokonce kvůli důchod. reformě zvýšil na tři roky daně svým voličům a o procento DPH a Babišova vláda z toho těžila a přestože byla konjunktura, měla velké příjmy z daní, tak málo investovala a stejně nic neušetřila na horší časy. Už aby stát po oligarchovi převzali zodpovědní demokratičtí politici SPOLU. Bohužel, za to, že zemi vyvedou z nejhoršího a budou muset dělat nepopulární opatření, v dalších volbách dostanou opět výprask.

A. Renjascu 17.3.2021 14:28

Obávám se, že budete zklamaná, podobě jako mnoho jiných. V současné době neexistuje v parlamentu žádná pravicová strana. Nejblíže k pravicové politice má Trikolora "mladého" Klause, ale i ta je spíše jen středovou stranou. Vše ostatní je více či méně nalevo. A TOP 09 po odchodu Kalouska nemá s pravicovou ani s konzervativní politikou společného vůbec nic. Kalousek skrytý za záda Schwarzenberga byl asi jediný, kdo v této straně prosazoval aspoň někdy nějaké pravicové koncepty. Pokud se podíváte na programy stran, tak obsahují jen bezobsažné žvásty, ale žádné konkrétní kroky podpořené konkrétními čísly. Pokud jde o digitalizaci státní správy, tak ta určitě žádnou úsporu administrativy nepřinese, podobě jako to nepřineslo zavedení PC, tam naopak došlo k výraznému nárůstu. Co se týká zvýšení důchodů, tak to bylo potřeba jak sůl, protože v roce 1989 činil průměrný důchod 1.600 Kčs při průměrné mzdě cca 2.900 Kčs a výrazně nižšími náklady na bydlení, zatímco v roce 2019 činil průměrný důchod cca 13.000 Kč při průměrné mzdě cca 36.000 Kč a výrazně vyššími náklady na bydlení. Myslím, že z těchto peněz byste žít nechtěla. A důchodová reforma ve světě, kdy je celá EU extrémně zadlužená? V historii všechna taková zadlužení končila buď hyperinflací, která naprosto znehodnotila veškeré životní úspory a nebo válkou, která zničila vše. Jediné řešení vidím v podpoře zvýšení porodnosti z cca 1,6% na min. 2,1% a podporou vázanou na funkční a pracující rodiny. A pokud jde o toho oligarchu, tak jediný rozdíl mezi ním a těmi předchozími je v tom, že se tento rozhodl to řídit přímo místo prostředníků. A nebo si nevzpomínáte na různé kmotry a šíbry, kteří stály za tehdejšími vládami a nevzpomínáte si i na různé týpky co v tehdejších vládách zbohatli? Řebíček, Zgarba, Palaš Kraus, Kocourek... těch bylo. A nevzpomínate si, že Babiš lil prachy do ODS a ČSSD? Vždyť většina těch lidí co se s ním paktovali jsou stále v těch stranách, jen jsou naštvání, že je odstřihnul od těch prachů.

A. Renjascu 17.3.2021 14:35

Doplnění:

Pro mě osobně to bude asi Trikolora, ale více méně jen z nouze, protože Klause nepovažuji za moc dobrého leadera no když jako ministr školství by byl asi dobrý. Nic bližšího pravici tam v současnosti nevidím a i kdyby se dostal k moci, tak mu moc šancí nedávám, protože ve společnosti není ochota k reformám, ale třeba se - rád- pletu.

Jinak k tomu zvýšení důchodů zkuste třeba níže uvedený odkaz, je to lepší než opakovat zavistivou a lživou mantru o předplacených duchodcích.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-jak-se-od-roku-1989-zmenil-zivot-senioru-129754

A. Renjascu 17.3.2021 14:38

...přeplacených...:-)

P. Vandas 17.3.2021 16:09

Souhlasím pane Renjascu. Pěkně jste to analyzoval. :-):-):-)

R. Toman 17.3.2021 16:52

Přidávám se, také budu volit Trikoloru.[>-]R^

D. Černá 17.3.2021 18:21

Mě také Venca přesvědčil, tudle byl u nás v kulturáku a se Zuskou nám povídali, že ta EU nám nařídí postavit 53 záchodů pro 53 pohlaví a že na ní doplácíme a odírá nás a že bychom se bez ní měli líp a že nám do rodiny přidělí uprchlíka a bude mít na dávkách víc než můj starej v JZD...akorát furt u toho máchal rukama porád dokola a ani na chvilku toho nenechal tak snad si teď, když nejsou ty mítingy trochu odpočine..ten Vašek...;-D

D. Černá 17.3.2021 17:16

A víte že s vámi i celkem souhlasím? Jen pro mě není žádná pravicová strana a když jsem viděla, jaká pakáž nalezla do Trikolory, no fuj!!

L. Netolická 17.3.2021 20:14

Politika u nás nebude nikdy bez šíbrů, když ne v popředí, tak určitě vzadu. Jde ale o to, kolik jich bude a zda budou postižitelní. Babiš už má stát téměř v kapse a pokud bude vládnout, tak ho nikdo a nic neodstaví. A to je ten stav, který je úplně nejhorší. Je to doslova bezmoc, když premiér porušuje zákon a má mnoho kostlivců ve skříni a všude má své lidi, kteří mu slouží až tak, že jdou proti nám všem. Ti politici, které jste jmenoval, jsou už dávno pasé a chci věřit tomu, že ODS se už od takových lidí bude držet dál, však dostala co proto. Lidovci žádné skandály nemají, v Německu, Rakousku ... vládnou. U nás lidé na ně nahlíží s předsudky, přitom oni mají dobrou prorodinnou politiku a je tam hodně šikovných a bezúhonných lidí. Škoda. Volím koalici SPOLU, protože vím, že i když určitě nějaké chyby udělají, tak se nebudu muset bát o svobodu a demokracii v zemi a o to, že nějaký oligarcha si zprivatizuje stát a nikdo na něj nebude mít.

J. Šebek 17.3.2021 15:18

Pánbůh s námi a zlé pryč. Doufejme, že ten spolek SPOLU se k veslu nedostane. To bychom potom ještě rádi vzpomínali na toho proklínaného Andreje Babiše.

P. Milan 17.3.2021 16:38

"To bychom potom ještě rádi..." - vy, a kdo ještě?

J. Jurax 17.3.2021 18:12

No, je to až s podivem, ale nemohu vyloučit, že já taky ...

P. Milan 17.3.2021 16:35

Problém ovšem je v tom, že SPOLU vůbec není pravicová. ODS byly pravicová jakž takž a kdysi dávno, lidovci jsou kostelní socialisté a TOP patolízalové zeleně socialistické EU.

To není argument pro Bureše, jen oprava zařazení SPOLU. V nejlepším případě střed, spíš levý střed.