30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

GLOSA: Politici moudří – a ti druzí

My nesmíme ani naznačovat. Nesmrtelná hláška pana Smrtky v cimrmanovské hře Vizionář. Kéž by se jí řídili i naši politici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Povolný 22.3.2024 18:05

Myslím, že pan Stejskal hodně přehání. Mnohem silnějších výroků nebo i činů se dopouštějí i politici ve vysokých státních funkcích. Např. premiér Fiala - nejdřív zrušil dohodnutou schůzku na vládní úrovni se Slovenskem a vzápětí pozval do Prahy představitele slovenské opozice a ještě se s ním nechal fotit před Hradem - tak tohle je od pana profesora drzost a neomalenost. Docela jsem se divil, že se Slováci chovali velmi zdrženlivě, tohle by si jistě zasloužilo razantnější odpověď. Ale Fico má evidentně víc rozumu než Fiala.

Když si to srovnám s "nepodporou" jednoho ze slovenských kandidátů na prezidenta, čtenou jaksi mezi řádky a ještě od představitele opozice v ČR, tak to je úplně jiný kafe. Ale stejně bych byl nejradši, kdyby se politici zdrželi jednání, které by mohlo být vykládáno jako zasahování do politické situace v jiné zemi. Jenže to je jen přání a realita je úplně jinde a nejen mezi ČR a Slovenskem, ale i na eurounijní úrovni. Tam to má navíc charakter vyhrožování na straně jedné a uplácení na druhé.